Şimdi Ara

RED DEAD REDEMPTION 2 [ PS ANA KONU ] [TÜRKÇE REHBER] (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
18.935
Cevap
277
Favori
453.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
84 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ne diyeyim oyun ilkbaharda çıksaydı Türkçe gelme ihtimali bana göre çok çok düşüktü. Sonbahara ertelendi. Sony Türkiye'nin eli güçlendi, umarım baskı uygularlar Türkçe gelir oyun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defected

red dead redemption remastered yapmayacaklar bence

yapsalar duyurmaları lazımdı çok geç kaldılar sanki bilemedim

LA Noire bile remastered geldi (bence gerek bile yoktu)

Yaza doğru RDR1 remastered gelebilir hocam. 1-2 aya duyururlar.

• bilgennyk kullanıcısına yanıt
    Ben 50.sayfada erteleneceğini yazmıştım ve 2-3 gün sonra ertelendi:)Tipik R*alıştık artık bu durumlara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi du892 -- 4 Şubat 2018; 21:17:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali129

Siz ise şunu anlamıyorsunuz,heriflerin oyunları özellikle GTA serisi Türkiyede orjinal oynanmıyor,adamlar babasının hayrına Türkçe destek verecek mi sanıyorsun? Önce orjinal oyun oynamayı öğrenin sonra Türkçe destek isteyin.

Gta serisi Türkiye'de oynanmıyor mu?

Tek bir platforma satın almayı geçtim, aynı adam 2-3 platforma birden aldı.

Ben GTA 5i hem PC'ye aldım hem PS4e.

Kutulu aldığım ps4 versiyonunu sattım pcde hala arada girip free roam yapıyorum.

Tüm teknoloji marketlerinde yok sattı sayılır özellikle GTA 5.

Eski GTAlar desen steamde almayanı dövüyorlar.

Siz olaya GTA 5'ten bakıyorsunuz.Tek GTA oyunu GTA V mi Allah aşkına?IV-SA-VC-III kim satın alıyor bunları?Hem ben oynanmıyor demedim,çok fazla korsan oyananıyor dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi du892 -- 4 Şubat 2018; 21:34:8 >
  • quote:

Siz olaya GTA 5'ten bakıyorsunuz.Tek GTA oyunu GTA V mi Allah aşkına?IV-SA-VC-III kim satın alıyor bunları?

La tamam sen ingilizce oyna. Turkce altyazılı cikar da alip dilini ingilizceye cevirmezsen adam değilsin

• Ben Türkçe çıkmasın mı dedim?Sadece neden Türkçe olmayacağının sebebini söyledim.Gözlemlediğim kadarıyla okuduğunu anlamada yok.Size tavsiyem acilen bir Türkçe kursuna yazılmanız.

• Bahsettiğiniz oyunlar eski oyunlar. Benim gibi R*'dan GTA 3,VC, SA,IV,V oyunlarının hepsini birden alan çok az bi kitle var bu gerçek.

Ama Olaya şöyle bakalım. Kim 10 yıllık oyuna yeniden para bayılmak ister ki düşkünü olmadıktan sonra, sokaktaki adam neden şimdi gitsin vice city alsın?

Olaya GTA 5'ten bakmak zorundayız. Neden? Oyun çıkalı 5-6 yıl oldu. Her platforma çıktı sayılır. Ve zaten Türkiye'de orijinal oyun-ürün kültürü son yıllarda oluşmaya başladı.

R* Yeni çıkartacağı bir oyun için haliyle son çıkan yapımına bakar. Yani tutup rockstar; şimdi açıp da GTA 4ün Türkiye'deki satışlarına bakmaz. Toplamda 6 yıldır popüler olan GTA 5in satışlarına bakar. Yani biz değil herkes artık bu konuda böyle düşünüyor.

Bir bakıma haklısınız,fakat benim demek istediğim R* sadece GTA V'e bakmaz,atıyorum son 5 senede çıkarttığı oyunların Türkiye'deki satış rakamına bakar ve ona göre karar verir.Son 5 sene de 2013 yani son çıkarttığı oyundaki tarih.Bunu zaten demin de söylemeye çalıştım fakat herkes maalesef sizin gibi yanıt vermedi.Önce saygısız ve velet olduk sonra da kavgacı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi du892 -- 4 Şubat 2018; 21:43:55 >
  • Elin yabancısı oyunları çatır çatır kutulu alır ama bize gelince herkes birbirini düdüklemek peşinde fahiş fiyattan oyun satılır. Oyunlarda yerelleştirme olmaz (en kötü altyazı!) koyulmaz. Kısacası hiç bir oyun firması bizim ülkeyi düşündüğü yok boşuna birbinizle kavga etmeyin şu forumda iyi geçinmek varken bu tartışmalar çok boş. Onun dışında Sony Türkiye kendi oyunlarına odaklasınlar. RDR benim en sevdiğim oyunların arasında ama elden bir şey gelmiyor sonuçta.

Sony Türkiye keşke bağış kampanyası düzenlese herkes elinden geldiğince 5-10 lira atsa, bu gelecek oyunlarda yardımcı olsak güzel olmaz mıydı? bence harika olurdu en azından her gelen oyun için '' Türkçe olucak mı? olmucak mı? muhabbeti dönmezdi buralarda.
  • birçok kere yazıldı konuşuldu ama birşey değişmiyor maalesef
    Witcher 3 de eklentiler bölümünde Fransa,Almanya,Rusya,Polonya vb dil eklentileri var.ücretsiz olarak isteyen indirip ekleyebiliyor
    Witcher a Türkçe dil desteği gelmeden eklenmişti onlar.oraya Türkçe olanıda eklesinler.Hem de ücretsiz değil 20-30 tl olsa bile herkes alır dedik.ona gerek kalmadan ücretsiz geldi

Aynı şekilde her çıkan oyunu PS Türkiye çevirse.eklentiler bölümünde Türk kullanıcılara parayla satsa bitecek herşey.
    ama İngiltere ye bağlı olduğumuz için store ye hiçbirşey eklememize bile izin vermiyorlar.sadece dili türkçe psn in
  • Bütün mesajların saçma. GTA 5 Türkiye'de çılgınlar gibi sattı. Bu satışların üzerine oyunu Türkçe çıkarmaları gerekiyor. Suç hem Rockstar'da hem de Rockstar'a baskı yapmayan, lafını geçiremeyen Türkiye'deki dağıtımcı Aral ve Sony'de...
  • Nemanja Bjelica kullanıcısına yanıt
    Aynen katılıyorum 20-30TL civarı altyazı parayla satılsa ona bile razıyız. Sonuçta adamların emeği var çevirmişler o emeğinin karşılığını veririz zaten.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dominator0

Aynen katılıyorum 20-30TL civarı altyazı parayla satılsa ona bile razıyız. Sonuçta adamların emeği var çevirmişler o emeğinin karşılığını veririz zaten.

hocam hakkimiz olan şeye niye para verelimki. 5-6 milyon nufuslu ülkelere altyazi yapip 80milyonluk ülkeye altyazi yapilmamasi kasıtlı ve dışlayici bir olaydir. bahsedilen gta5 265milyon dolara mal olmus. sence bunun nekadari altyazi maliyetidirki. ben söyliyim devede kulak derlerya bu olay devede kulak kılı dır tam anlamiyla

• venomstr kullanıcısına yanıt
    Hangi mesajımda GTA V satmadı dedim?Okuman yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi du892 -- 4 Şubat 2018; 22:49:8 >
  • byvolcan kullanıcısına yanıt
    Hayır demek istediğimi anlamadınız sanırım Sony Türkiye böyle bir şey yapabilir, onlar çevirir, PSN'e koyar isteyen alır, isteyen almaz ama parayla satar. Tabi bu durum olmayacağı için boş hayal İngiltere'ye bağlı PSN o yüzden olmaz.

Sony Türkiye bir oyunu çevirdiği zaman altyazı maliyetinide oyunun fiyatına etiketliyor zaten, sen altyazıyı beleşe oynadığını sanıyorsun galiba böyle bir şey yok :) adamlarda çeviriden kar yapmak zorunda.
  • yeter ki altyazı olsun 20-30 tl nedir ki.
    269 tl veriyorsun ubisoft oyununa.300 olsun Türkçe olsun her oyun.ben dert etmem ayrı bir altyazı parası istemelerini.hepsi hayal fakat.500 tl de versek Türkçe yapmaya niyetleri yok çoğunun
    zaten git İngilizce öğren diyen kesimin desteğini alarak umursamıyorlar biz gibileri
  • quote:

Hangi mesajımda GTA V satmadı dedim?Okuman yok mu?

Ortaya ne problemin kaynağını net bir şekilde koymuşsunuz ne de herhangi bir çözüm önermişsiniz,boşa olayı kişiselleştirip tartışmayı uzatıyorsunuz.Konu RDR 2 konusu,oyun hakkında olmayan ve tartışmak istediğiniz konuyu özel mesajdan halledebilir veya özel olarak konusunu açabilirsiniz,burada gereksiz yere üyelerle tartışmak size bir şey kazandırmaz,durumu da değiştirmez.
  • CheKD kullanıcısına yanıt
    Olayın Türkiye' de çok fazla korsan oynamasından olduğunu da,oyun kültürünün daha fazla gelişince ve orijinal oyun sayısı artınca Türkçe oyun görebileceğimizi de söyledim. Yeterli değil midir?

• quote:

Olayın Türkiye' de çok fazla korsan oynamasından olduğunu da,oyun kültürünün daha fazla gelişince ve orijinal oyun sayısı artınca Türkçe oyun görebileceğimizi de söyledim. Yeterli değil midir?

Korsan sadece Türkiye'de yok,oyunları kıran gruplar Türkler tarafından oluşmuyor,biliyorum bizim ülkemizde de fazla sayıda korsan kullanan kullanıcı var ama olayın kaynağı bu değil.PS bölümünde pek muhabbeti geçer mi bilmiyorum ama Steam konusunda biz genelde hep Ruslardan bahsederiz,oyunları ne kadar ucuza aldıklarından ve şanslı olduklarından bahsederiz çünkü genelde Steamde bir oyun en ucuz Rusya mağazasında olur.Peki Ruslar bu imkanlara her zaman mı sahipti?Hayır. Rusya'nın oyun dağıtımcıları Rusya'daki korsan kullanımının yoğunluğu üzerine bir araştırma yapmışlar ve bunun fiyatlardan kaynaklı olduğunu tespit etmişler,ABD'de de bir oyunun ortalama fiyatı ABD'de vatandaşlarının ortalama aylık gelirinin %3-4'ü denk gelirken Rusya'da bu oran %12-%20 arasına denk geliyormuş bu yüzden birçok Rus oyunları korsan oynamayı tercih ediyormuş bunun üzerine dağıtımcılar fiyatları düzelterek tekrar piyasaya sunmuşlar ve başarılı olmuşlar.Peki bizim ülkemize bakalım,kaliteli oyunlar en az 200 TL'den çıkış yapıyor o da dijital sürümü kutulu sürümden bahsetmiyorum bile,ve bu bizim asgari ücretin 7'de 1'ine denk geliyor ki bu da oyunların inanılmaz derecede pahalı olduğunu gösteriyor peki vatandaş ne yapıyor kardeşlik ve 2.el ile bu fiyatı indirebileceği en düşük fiyata indirmeye çalışıyor tabii bu durum satış rakamlarını olumsuz etkiliyor bu yüzden çok satan oyunlar bile az satıyormuş gibi görünüyor buna ek olarak Aral gibi elini taşın altına sokmayan,müşterilerine hiçbir güzellik yapmayan paragöz bir firma var ve bu firma ülkenin en büyük oyun dağıtımcısı,bu firma bugüne kadar benim bildiğim hiçbir oyunu Türkçe getirmedi,getirmediği gibi ülkedeki oyun marketinin içine etti.Ortada Rusya gibi bir örnek varken korsan bahane edilemez bence,olayın asıl kaynağı oyun dağıtımcılarının müşterilerini yolmaya çalışması,ülke ekonomisine uygun market kuramamasından kaynaklı,dağıtımcılar marketi ülke şartlarına uygun sunamadığından dolayı birçok kişide 2.el,kardeşlik gibi yollara başvuruyor bunun üzerine dağıtımcılarda oyunların satmamasını bahane edip elini taşın altına sokmuyor.

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.