Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU] (621. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: erdal73
1 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 5 Masaüstü1 Mobil1 Android
5 sn
17.093
Cevap
153
Favori
788.893
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet, büyük ihtimalle CM Storm'dur. Türkiye'de satılmıyor, en iyi laptop soğutucusu olarak geçiyor ve kullanıcılar çok memnun.

Fiyat dolar 2 küsür lirayken bile yüksekti, şimdi çok çok yüksek olmuştur. Bir de yurt dışından getirtmek anlamsız olur artık. Ben getirtmiştim, kullandım ve laptop defterini kapatınca iyi bir fiyata sattım.

Mecburiyetten aldım demenize rağmen hâlâ laptop kullanmanın noksanlığı ile masaüstü kullanmanın avantajlarını anlatan arkadaşlara da okuduğunu anlamadan sırf kendi fikirlerini beyan etmek için yazmaları sebebiyle şaşırmadım değil. "Evde oturuyorum, oda değiştirmiyorum. Sadece evde kullanım için masaüstü değil laptop aldım." diyen biri varmış gibi, sanki kendilerine bu kullanımın efemine mi yoksa maskülen mi olduğu hususunda bir soru sorulmuş gibi dengesiz yorum yapmış elemanın biri de.

Her zaman söylerim, insanın arada sırada yaptıklarını acaba saçmalıyor muyum diye sorgulaması gerekir.

• Beyler 150dolar vardı paranın hepsi gitti birden bug mu acaba?Kadının birini evine bıraktım rastgele atın altına sıkışmıştı o mu çaldı acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bero 20 -- 31 Mayıs 2020; 15:59:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Oyunu Bugün Bitirdim Büyük Bir Boşluktayım Online Tarafı Nasıl Beyler?
  • Unknown error fffff hatası alıyorum dün girebildiğim oyun hiç yok yere bozuldu çözümü bilen var mı ?

Edit:Epicden dosyaları sorgulatınca 6gb eksik buldu indirince düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Danger -- 1 Haziran 2020; 9:50:40 >
  • Nicholai Hel kullanıcısına yanıt
    Windows 10 kullanıyorum. Zaten yeni kurmuştum. Bir daha o kadar ayar çekmektense 3 saatte bir disconnect olmak iyidir ya.
  • Günlük görevler için posse arıyorum sadece günlük görev yapmak için girip çıkacağım (mikrofon kullanmadığım için).
    Nick Fatti3455
  • quote:

Orijinalden alıntı: bero 20

Beyler 150dolar vardı paranın hepsi gitti birden bug mu acaba?Kadının birini evine bıraktım rastgele atın altına sıkışmıştı o mu çaldı acaba
    Bug olmuş olabilir. Benim de dün bir bug oldu. Şehir de bir kadına yardım ettim. Bir yere geldik şehrin için de orada bana bir seçenek çıkması lazımdı çıkmadı. Kadın boş bol duvara baka kaldı. Görevi en baştan yapmam gerekti. Ara videoları bazen fare ile geçiyoruz ya. 1-2 görevde ara videoları hızlıca geçince oyunda bug oluyor.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Ben dün bir görevde oyundan attığı için ara sahneyi geçmek zorunda kalmıştım ondandır belki gitti paracıklar

• Oyunda müthiş bir şekilde pikselleşme problemim var . Ne denediysem olmadı. Her şey güncel . Sistemim R5 2600, 16 RAM , rx 5600 xt . Ayarlarda yumuşatma ayarlarını açsam dahi işe yaramıyor . Genel anlamda ayarlarım high/ultra. Görüntü Super mariodan biraz hallice. Mesela Re2, star wars jedi fallen order da böyle bir problemim yok. Önerileriniz var mı ?

• Anthropomancy kullanıcısına yanıt
    Bi ara bende de benzer bi problem olmuştu grafik ayarlarını kurcaladıktan sonra, TAA yada TAA Sharpening galiba yükseğe alıp radeon ayarlarından netliği %100 yapınca kaymak gibi olmuştu.
  • Story modunu bitirdikten sonra online'a girmiştim ve hiç sarmamıştı. HDD'de de az yer kalmasından dolayı oyunu silmiştim. Oyunu deli gibi özlediğimi fark ettim şimdi 118 gbi tekrar indiriyorum sırf atla gezmek için. Saint denis, valentine gibi yerlerde bende de fps düşüşü oluyordu işlemciyi değiştirdim. Burada bir arkadaş işlemciyle alakası yok diyordu bakalım kim haklıymış onu da görmüş oluruz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Oyunda müthiş bir şekilde pikselleşme problemim var . Ne denediysem olmadı. Her şey güncel . Sistemim R5 2600, 16 RAM , rx 5600 xt . Ayarlarda yumuşatma ayarlarını açsam dahi işe yaramıyor . Genel anlamda ayarlarım high/ultra. Görüntü Super mariodan biraz hallice. Mesela Re2, star wars jedi fallen order da böyle bir problemim yok. Önerileriniz var mı ?
    Yukarı

• Oyun gerçekten çok güzel. Bir eleştirim olacak ama aynı zamanda eleştirdiğim konuyla ilgili olumlu bir fikrimde olacak. Oyunun 1.finalini ardından tamamen bitirenler baksın. Ben henüz 1.finali bitirdim tamamen bitirmedim.

Oyun içerisinde karakterimizin sonu biraz klişe yani oyunu oynarken bir yerden sonra Arthur'un sonunun böyle olacağını tahmin ediyorsunuz. Yani ihanet edilip öldürüleceğini. Ama bunu öyle bir halde bize sunuyorlar ki zaman zaman bu düşünceden de uzaklaşmanızı sağlayacak şeyler var. Mesela öksürüp hastalanmaya başlaması acaba hastalıktan mı veya rüyalarında sürekli siyah bir kurt görmesi bir kurt sürüsü saldırısında mı öleceğiz dedirtiyor. Bu gibi estra detayların olması zaman zaman karakterimizin 3 farklı şekilden biriyle öleceğini düşündürüyor. Tabi ihanet edilip öldüğü sahnede bizi grubun lideri olan kişinin öldürmesini bekledim ama o çekip gitti ve bizim ekipten olan ama dövüştüğümüz kişi öldürdü. Yani bu klişe sonu bize öyle bir sunuyorlar ki her ne kadar klişe bir son olsa da oyuna eksi puan vermemize sebep olacak bir olay olmaktan çıkıyor bu sayede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 1 Haziran 2020; 11:22:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anthropomancy

Oyunda müthiş bir şekilde pikselleşme problemim var . Ne denediysem olmadı. Her şey güncel . Sistemim R5 2600, 16 RAM , rx 5600 xt . Ayarlarda yumuşatma ayarlarını açsam dahi işe yaramıyor . Genel anlamda ayarlarım high/ultra. Görüntü Super mariodan biraz hallice. Mesela Re2, star wars jedi fallen order da böyle bir problemim yok. Önerileriniz var mı ?
    Nasıl bir problem. Ekran görüntüsü alıp paylaşabilme şansınız varsa. Oyun ayarlarından diyeceğim ama ben hiç ayar yapmadan oyun ne ayar verdiyse açıldığında onda oynuyorum ve hiç böyle bir sorun yaşamadım. Ayarlarım da öyle çok yüksek değil. Kimi high kimi log bir ayarımda ultra. Önemli ayarlar high da bir de texture ayarım utra da.

Bu arada ekran kartınız ne ve son güncellemesi kurulu mu. Ekran kartı ayarlarınız buna sebep oluyor olabilir.

hocam o rüyalardaki kurt değil çakal. eğer oyunu kötü biri olarak bitirdiyseniz çakal gözüküyor. iyi biri olarak bitirirseniz geyik görüyorsunuz rüyalarınızda. siz kötü biri olarak bitirmişsiniz sanırım :D bir de iyi bitirince arthur dağda hastalığı ile güneşi seyrederek ölüyor, Micah vurmuyor yani kafanızdan iyi biri olarak bitirirseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 1 Haziran 2020; 12:8:45 >
  • Bu "unknown error FFFFFF" ile oyundan atıp "Red Dead Redemption 2 Exited Unexpectedly" hatası kafasına göre veriyor onu anladım. 4 gün oynadım hata vermedi, dün gece 1 saat bittikten sonra hata verip attı oyundan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Arthur_Morgan

hocam o rüyalardaki kurt değil çakal. eğer oyunu kötü biri olarak bitirdiyseniz çakal gözüküyor. iyi biri olarak bitirirseniz geyik görüyorsunuz rüyalarınızda. siz kötü biri olarak bitirmişsiniz sanırım :D bir de iyi bitirince arthur dağda hastalığı ile güneşi seyrederek ölüyor, Micah vurmuyor yani kafanızdan iyi biri olarak bitirirseniz.

Artuhur ölünce başla bir karakterler devam ettiriyor. Onla şuan devam ediyorum. Bir at var adı J ile başlayan onla bir şey yapacağız sanırım ama ne çözemedim. At'dan inip uzaklaşınca ata geri dönün diyor. Bir karakter var onla ilgili yazıda çıkıyor sol üst köşede. Ama karakterler konuşamıyorum da. Çözemedim o kısmı. Bu arada Athur ile oynarken hiç çöl gibi bir yerde oynamadım. Bu yeni karakterle mi oynayacağız çölde acaba. Çünkü çöl gibi bir yerde oynamamak bence oyunun en büyük eksikliği olur.

john marston ile devam ediyorsunuz. rdr1 deki karakterimiz çetenin üyesi yani. rdr2 deki hikaye rdr1 in öncesindeki olayları anlatıyor. Aslında hikayede ne olacağı az çok belli birinci oyunu da oynamadıysanız o yüzden size klişe gelmiş olabilir. örneğin john 1. oyunda javier, bill ve dutch ı öldürüyor. çetenin karışıp dağılacağı ihanet olaylarının olacağı belli 1. oyundada john zaten mexico chapterlarındaki bölümlrede anlatıyor "bana ihanet ettiler" diye ama bunu öyle güzel anlatmışlar ki 2. oyunda resmen kampta gezerken bile yavaş yavaş artan gerginliği hissediyorsunuz oyunun sonlarına doğru. resmen çete içinde gruplaşma oluyor özellikle Beaver hollows kampında herşey çığrından çıkıyor Micah yüzünden. Bu arada J ile başlayan at olayını anlamadım ama john ile hikayeyi devam ettirip 1. oyuna bağlanan yerde oyunu bitirmeniz gerekiyor. john ile de oldukca fazla görev var. Bence hikayeyi çok iyi bağlamışlar 1. oyuna.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arthur_Morgan -- 1 Haziran 2020; 13:2:44 >

• Yeni karakter bir çiftliğe geliyor ailesi ile.Hayvan pisliklerini temizledikten sonra bir köşede bir adam ve bir at var. Oraya geliyoruz. Adam Ata sahip çıkamıyor ve biz Atı sakinleştiriyoruz. O At dan söz ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 1 Haziran 2020; 13:10:36 >
  • 
Sayfa: önceki 619620621622623
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.