Şimdi Ara

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU] (537. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.083
Cevap
153
Favori
788.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
36 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nasrettin Hoca

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bizde can sıkıntısına

Red Dead Redemption 2 [PC ANA KONU]

sihirbazlık gösterisi izliyoruz adam mermiyi havada yakalıyor. İkinciye ağzıyla yakalıyor birde hadi len ordan dedim

Spoiler mı bilmiyorum o yüzden spoiler olarak ekledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugrpkr -- 22 Mart 2020; 20:44:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

one x ayarlarıyla 50-60 fps alırsın 1080pde hocam

ultrada kendine işkence etme bence, hatta tam 60 fps istiyosan ps4 ayarlarını da kullanabilirsn hemen hemen hepsi eşit kalitede. ultarada farkı görmek için büyüteç lazım didiklemek lazım... aaa bak şu sahnede sis şu şekilde olunca şu kadar yoğunlugu değişmiş falan diye...

son yıllarda grafik ayarları yabancıların tabiriyle "snake oil" dedigimiz kategoriye girmeye başladi. yani lowa aliyosun ama sözde low. pek de low olmuyor.

lowa indirince acıtacak tek ayar var o da texture ve texture filter bunlar ultra olsun gerisi fasa fiso
    Bu arada xbox ayarlarına alışıpta 60 fps alınca bir nevi dediğiniz gibi 30-35 fps ultra ayarlarda eziyet gibi geliyormuş az buçuk oyunu o şekilde bitirdiydim grafikten ödün vermemek için yeni ayarlara alışınca çokta kötü değilmiş aslında.

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    hocam o ayarlarda 60 fps gayet iyi bi deneyim rdr2 icin. xbox one x bu oyunu 30 fps de calisitiriyordu sanirim 1080p de bu ayarlarda. Ben de alistim bu grafiklere zaten en basindan beri bu sekilde oynuyordum ama yukaridaki arkadasin dedigi dx12 ve vulkan ayarini degistirip deneyecegim fark var mi bakacagim.
    Genel olarak one x ayarlari uzak mesafedeki detaylari tamamen kismis sabit 30 fps alabilmek icin konsolda. uzak mesafe golge ve kaplama detaylari gpu yu gereksiz zorluyor ve oyun esnasinda hic bir detayi farketmiyorsunuz zaten o kucucuk ama cok fazla fps kaybina yol acan ayarlari.

• xonex bu ayarlarla native 4k açıyor hocam

1080pde ise yine 30 fps veriyor aslında 1080p 60 fps yapabilir ama işlemcisi yetmiyor (1.8 ghz 7 çekirdek jaguar çekirdeğiyle 30 fps üstünü ittirmek çok zor)

teknik olarak rx 470-580 gibi gpularla 4k xonex ayarlarıyla 30 fps zorlanabilir. oyn 1080pden 4k'ya 4 kat performans istemiyor (2.25-2.30 kat falan)

1080pde 65-70 fps alıyoprsanız 4kda da 30 civarı alabiliyorsunuz

4kda oynamak istiyosanız 4k ekranınız falan, ps4 ayarlarını öneririm. o zaman garanti 4k 30 yakalanır rx470 580le vs.
  • onex de 1080p de yine ayni detaylar mi hocam 4k ile? yoksa 1080p de daha iyi grafiklerde mi aciyor konsol?
    ben su an gtx 970 ile bu ayarlarda 35-70 arasi oynuyorum hic de gozume batmadi acikcasi oyun akiciligi konsol seviyesinde gayet rahat oynaniyor orta seviye gpular ile dediginiz gibi. 4k ekran yok ama 1080p de cok guzel gozukuyor oyun.

• 60 fpsdende yüksek genelde 65-67 yer yer 75-80 arasıda oluyor. Ben dx12 de kullanıyorum şahsen ultra ayarda da dx12 kullanıyordum. Bilmiyorum vulkan normalde daha iyi diyor olabilirler ama keskinlik bakımından daha iyi gibi dx12 bana göre. Vulkanın iyi olduğu oyunlar vardır illa ki dx e göre daha fazla fps verdiği söyleniyor ama rdr2 de durum öyle değil bende.

• 4k monitör olmasada grafik kartı ayarlarından çözünürlük ayarlanarak 4k denenebilir aslında aynı ayarla 4k 30 fps verir mi düşündürücü

• Yalnız şu var radeon live kaydı açınca 3 4 snlik aralarla drop oluyor anlık düşüşler bu neden kaynaklanır sorunu çözebilecek bşy var mı?

• resolution scale'ı 2x yaparsan 4k oluyor

görüntü çok daha net olur. multisampling yapmiş oluyorsun. multisample yaparak taanın etkisini azaltmış oluyorsun

tavsiyem 30 fpsyi kabulleniyorsa 1080p ultra yerine 1.5x/2x scale ile 30 fps oynamak cok daha mantıklı. istersen bi dene, ultra mı yaman 2x scale mi yaman görürsün :D

@onreol

hayır ayarlar aynı ama 1080p ekrana baglarsanız multisample modunu acabiliyorsunuz. bu da pc'deki resolution scale'a denk geliyor. oyun yine 4k renderlanıyor ama supersample edilerek 1080pye downscale ediliyor. tabii ki doğal olarak yine harika bi görüntü alıyosunuz (ps4ü ya da ps4 proyu solluyor)

aynı supersample işini pcde de 1080pde yapabiliyorsunuz, resolution scale açarak

1.5xde bile fark hissedeilebilir oluyor. en net şeklini ise 2xde aliyor denemek bedava tabii ki
  • Monitör 24 inç olduğu için 1080p de tatminkar aslında 27 ve üstü olsaydı denenebilirdi o zaman yinede dediğiniz ayarı pc başına geçince deneyeceğim ne kadar farkettiriyor bakarım.

• ugrpkr kullanıcısına yanıt
    olay tatminden çok taa ile ilgili

birçok oyunda tabii ki 4k render alıp 1080pye downscale etmek görüntüyü daha güzel yapar

ama hiçbi oyunda böyle bi fark göremezsin

bu oyun bir istisna

çünkü çok ağır bir temporal anti alias kullanımı var

taa ne yapıyor ? önceki karelerdeki pikselleri analiz ederek sonraki karelere alias uyguluyor. bu da "blur " etkisi oluşturuyor. taa'nın elinde ne kadar kare varsa o kadar kaliteli yapabiliyor bu işi

2160p çözünürlükte 1080pye göre TAA'nın üzerinde çalışabileceği sample sayısını 4'e katlamış oluyorsunuz. bu da çok çok daha net bir görüntü olarak bize dönüyor

her oyunda böyle bi etki yaşanamaz ama TAA kullanılan oyunlarda genel olarak durum bu;
    https://www.youtube.com/watch?v=g8iliJFLHSQ

burada da RT çekirdekleri kullanarak sample sayısını arttırmaya yarayacak bir ATAA yönteminden bahhsediyor nvidia yetkilisi

gelecek biraz buna kayacak maalesef. yeni oyunlarda kullanılan ve detay seviyesini arttırmaya yaran bazı hileler var. bu yüzden MSAA gibi klasik alias cozumleri artık iş yapmıyorr. rdr2de taa dışında hiçbi alias yöntemi tatmin etmez. 8k 16x msaa açsan bile ağaçlar ve yerler kötü gözükür çü,nkü oyun tamamen TAA düşünülerek üretilmiş, ona göre detay sayısı yüksek tutulmuş

• Bulanıklık için ne yapılmalı? Oyunu daha önce PS4 Pro'da oynadım PC versiyonunu çoğu ayarı neredeyse ultra oynamama rağmen PS4 Pro sanki daha güzel gözüküyordu gibi geliyor bana, bunun çözümü nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante_08 -- 23 Mart 2020; 19:15:8 >
  • No taa olan kısımda adamın yüzü daha net gözüküyor mesela çok teknik detayı bilmem bu konuda göze hitap eden grafik değerleri olsun yeter. Hani saçma gölgeler, yansımalar ağaç yaprakları, piksel piksel görüntü vs gibi olmaması benim için iyi denecek kadar yeterlidir. Ben normalde fps sorun etmediğim için vram in yettiği kadar yüksek ayarlara çekiyordum ama bu rdr2 de 30 ile 60 arasındaki farkı uzun zaman oynayıpta birden 60 a çıkmakla farkediliyor. Resmen gpu ağlatan cinsten. Diğer oyunlarda 70-80 den aşağı düşmeyen kart normalde.

• Dante_08 kullanıcısına yanıt
    Res. scale yi arttırın. Ek olarak reshade atabilirsiniz.

• dc hatası alan var mı hala pcde ? cok sıkıldım artık bu işten görevden göreve dc yiyorum çözümü hala yok
  • R-10 kullanıcısına yanıt
    Res. Scale'in performansa etkisi çok fazla mı hocam? 50-55 arasında oynuyorum şuan kendi ayarlarımla

• en uygun nereden alabilirim ve standart , special , ultimate edition arasından hangisini seçmeliyim? steamda şu ara indirim var ama daha ucuz bulunur mu?
  • tLqA kullanıcısına yanıt
    ben 190 aldim hocam dh 2.el bolumunde steam gift atan arkadaslar var %30 - %20 indirimle. sadece single oynayacaksaniz standart ya da special alin.

• Beyler nexusmod ta felan save dosyalarını normal olarak kullanabilirmiyiz acaba oyun steamden alınma

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 535536537538539
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.