Şimdi Ara

RECEİVER tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar sizden bi konuda yardım ıstıyorum...

Ben receiver almayı dusunuyorum ama karar veremedım. Sizden fiyat performansa acısından en uygun receıver ı onermenızı rıca edıyorum...

receıver uydudan kayıt yapacak cıft tuner olacak tek olursa kayıt yapmasının bı anlamı yok...
    hd olacak kesınlıkle...
    tabı kartlı olursa super olur
    ayırdıgım butce 300-500 arası...

zaman ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım...

• quote:

Orijinalden alıntı: AYYUZLUM

Arkadaşlar sizden bi konuda yardım ıstıyorum...

Ben receiver almayı dusunuyorum ama karar veremedım. Sizden fiyat performansa acısından en uygun receıver ı onermenızı rıca edıyorum...

receıver uydudan kayıt yapacak cıft tuner olacak tek olursa kayıt yapmasının bı anlamı yok...
    hd olacak kesınlıkle...
    tabı kartlı olursa super olur
    ayırdıgım butce 300-500 arası...

zaman ayırdıgınız ıcın tesekkur ederım...

Sayın dostum!

Size uyan receiver markası Dreambox 8000 HD modelidir!

HD yayın, çift tuner, kart ve modül girişli, ethernet portlu, dahili veya harici kayıt için altyapı, v.s. v.s. daha bir çok özellik bulunmaktadır.

Ancak Türkiye'de DM 8000 HD modeli 1000 euro'dan aşağı bulabileceğinizi sanmıyorum. Kısaca belirttiğiniz özelliklere bütçeniz dahilinde ulaşmanız biraz zor!

Ancak yine de çaresi yok değil !

Dreambox 8000 HD modelini Çin'den 400 dolar'a klon olarakta bulabilirsiniz!www.alibaba.com dan aradığınızda karşınıza çıkacaktır.

Kolay gelsin.

• ilgin için teşekkür ederim...
    fakat klon olunca ne oluyor yanı...
    farkı nedır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: AYYUZLUM

ilgin için teşekkür ederim...
    fakat klon olunca ne oluyor yanı...
    farkı nedır...

Dreambox 800 HD modeli için enigma 71, 72 seri ve daha sonraki serilerdeki image'lar yüklenemiyor bildiğim kadarıyla... Kısaca donanım olarak bir handikap sözkonusu değil diyebiliriz.

Dreambox 8000 HD modeline gelince; klonları henüz çıktığı için image yükleme yönünden handikabı var mı? bilemiyorum. Ancak donanım olarak; klon, orjinal farketmiyor! Zira Çin'liler orjinal Dreambox'ları Alman Dream Multimedia Şirketine fason olarak yapıyor. Almanya'da kasalama ve etiketleme gibi işlemler yapılıyor ve orjinal olarak satışa sunuluyor.

Yine aynı Çin'liler, Alman şirketin patentini almadan/aramadan merdiven altı piyasa yardımıyla Dreambox'ları uygun fiyatlarla satıyorlar!

Kısaca buraya kadar ki izahım ile bir nebze malın ticari yönden farkını ortaya koymuş olduk!

Dreambox'ların ülkemizdeki garanti koşullarına gelince;

Arızalanması halinde, basit arızaları dışındaki arızaları parça ve benzeri yetersizlikler nedeniyle, Türkiye'de yapılamamaktadır. Arıza giderimi çoğu kez board değişimi yada bire bir cihaz değiştirilerek sağlanmaktadır.

Dreambox'ların ülkemizde firmalar nezdinde garantisinin sağlanmasına gelince;

Satıcının yasa yönünden müteselsil sorumluk içerisinde (İthalatçı, toptancı, mağaza, servis) hareket etmesi gerektiği için Orjinal, markalı klon ve klon olanların tamamı farketmeden alınabilir. Tabi ülkemiz içersinde...

Dışarıdan getirtilen mallarda da garanti gönderen firmaca sağlanmasına rağmen, kargo ücretlerinin yüksekliği nedeniyle, tamiri ekonomik olmamaktadır.

Ancak bu demek değildir ki, dışarıdan mal getirtildiğinde arızalanması muhtemeldir. Elektronik ürünlerde arıza ihtimali bana göre biraz şans işidir diye düşünmekteyim.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

• bilgiler için çok teşekkür ederim...
    çok yardımcı oldunuz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.