Şimdi Ara

Realtek Mod (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
20
Favori
72.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rica ederim hocam. İşe yaradığına ve memnun kaldığına sevindim.

@Sedat.

Sistem ile alakası yok. Her çözücüde işe yaramıyor. Ben de kullanamıyorum. THX için araştırma yapıyordum. Eğer bir şeyler yapabilirsem paylaşırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

@Ugurr44

Rica ederim hocam. İşe yaradığına ve memnun kaldığına sevindim.

@Sedat.

Sistem ile alakası yok. Her çözücüde işe yaramıyor. Ben de kullanamıyorum. THX için araştırma yapıyordum. Eğer bir şeyler yapabilirsem paylaşırım.

Hmm.. olsun bu kadari da yeter.. Bu arada Anakartim Asus p8z68 V-Gen3.. Baktimda ALC892 ses çipini kullaniyomuşum..

Gelişmelerden Haberdar edilmek isterim.. Tekrardan emeğinize sağlik..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

Hmm.. olsun bu kadari da yeter.. Bu arada Anakartim Asus p8z68 V-Gen3.. Baktimda ALC892 ses çipini kullaniyomuşum..

Gelişmelerden Haberdar edilmek isterim.. Tekrardan emeğinize sağlik..

Rica ederim.

Asus'un G73Jh modeli notebook'un eski ses sürücüleri eax 4.0 üzerinden THX'in farklı bir sürümünü kullanıyormuş. Onu güncel sürücüler ile uyumlu hale getirebilecek miyim bakıyorum.
  • quote:

quote:

Hocam ya inerken eksik inmiştir ya da 7-zip kullanmadığınız için oluyordur.

Zaten 7-zip kullanıyorsanız Box linkinden tekrar indirmeyi deneyin.

Tamamdir yaptim.. Emeğinize Sağlik...

Bir türlü aktive edemedim sonra güvenli modda yaptim ve oldu... Windows 7 Ultimate 64 bit kullaniyorum..

Yalniz X-fi menüden yaptigim değişiklikler sese yansiyor ama Siyah THX menüsünden yaptigim hiç bir değişiklik seste herhangi bir değişiklik yapmadi.. THX ayarlarini nasil sese yansitabilirim.. Acaba ses sistemine göre değişiyor mu ? Ses sistemim X-530..

Realtek Mod

Arkadaşlar Bir de Hangi ayarlari önerirsiniz Lütfen söylermisiniz ?

THX ayarlarını zaten panelden ayarlıyabilirsiniz bendede aynı ses sistemi var (X530) 3 sisteme kurdum yazılımı ALC888 ve 892 çipleri ile denedim thx donanım bulamadı uyarısı veriyor fakat ayarlar zaten dediğim gibi panelde mevcut
  • quote:

Orijinalden alıntı: diemcizone

quote:

quote:

Hocam ya inerken eksik inmiştir ya da 7-zip kullanmadığınız için oluyordur.

Zaten 7-zip kullanıyorsanız Box linkinden tekrar indirmeyi deneyin.

Tamamdir yaptim.. Emeğinize Sağlik...

Bir türlü aktive edemedim sonra güvenli modda yaptim ve oldu... Windows 7 Ultimate 64 bit kullaniyorum..

Yalniz X-fi menüden yaptigim değişiklikler sese yansiyor ama Siyah THX menüsünden yaptigim hiç bir değişiklik seste herhangi bir değişiklik yapmadi.. THX ayarlarini nasil sese yansitabilirim.. Acaba ses sistemine göre değişiyor mu ? Ses sistemim X-530..

Realtek Mod

Arkadaşlar Bir de Hangi ayarlari önerirsiniz Lütfen söylermisiniz ?

THX ayarlarını zaten panelden ayarlıyabilirsiniz bendede aynı ses sistemi var (X530) 3 sisteme kurdum yazılımı ALC888 ve 892 çipleri ile denedim thx donanım bulamadı uyarısı veriyor fakat ayarlar zaten dediğim gibi panelde mevcut

Valla bakalim Hocam ayarladim menüleri kafama göre..

Sadece şunu söyleyebilirim Giriiş seviyesi Ses karti Alip Gereksiz harcamaya girmeyin... Az önce Youtube'da Daha önce Ayni şarkiyi Defalarca dinledigim bir şarkiyi açtim Farki direk Anliyosunuz..

Eski yorumlarimi okuyanlar iyi bilir Geçenlerde Creative X-Fi Titanium almiştim Vatandan 235 TL'e Ertesi gün İade etmiştim performansini Beğenmedigim için.. Şuan iyi ki iade etmişim diyorum.. Seste Nerdeyse Fark yok diyebilirim.. İnanin o kadar para vermeye gerek yok.. Şimdi Aklimda Güzel bir 250 TL'e kadar ses sistemi almak var..

X-530 performansini artik begenmiyorum çok boguk sesler veriyo.. Tiz açisindan çok zayif.. Şimdi ses kartina verecegim para yerine Filmde Müzikte Kaliteli ses dinleyebilecegim Güzel bi 2+1 veya 5+1 alicam..

Ama şimdilik bana Hangi ayarlari nasil yapmam gerektiğini yazar misin.. Ayni ses sistemini ayni yazilimla kullaniyoruz şuan Dediklerin emsal olacak benim için..
  • quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

Hocam birde aklıma şöle birşey geldi 64 bitlik bir programı 32 bitlik sisteme kurmak için uygun bi hale getirme gibi bir şansımız yokmu.
    Yaparsak ne olcak dersen soundmax ın 64 bitlik versiyonu modlu bir şekilde var. 32 bite uyumlu bi hale getirebilirmiyiz. bi yandan saglık olsun diyorum bi yandan soundmaxı kullana bilmek için beynimi kemiriyom

2.67 modlu sürücüsünden bahsediyorsun sanırım hocam. Sürücü içerisindeki dll dosyaları 64 bit sürüm için olduğundan işe yaramaz. Hata alırsın.
    Sonic Focus için 64 bit işletim sistemi kullanmaktan başka yolu yok.

THX panel'i için uğraştığımı söylemiştim arkadaşlar. Dialog Plus ve Speaker Size gibi X-Fi Console'dan farklı olan iki özellik barındırıyor. Birçok farklı sürümünü denedim, çalıştıramadım. Çok da önemli değil zaten.

@Sedat.

Hocam ben de x540 kullanıyorum. Hemen hemen aynı sesi alıyoruz diyebilirim. Crystalizer "Default"da %65, CMSS 3D - Stereo Surround'da, Bass Redirection açık - 40 Hz ve Subwoofer Gain açık. x530 ve 540'ın tiz sürücüleri olmadığından yüksek frekanslı seslerde dediğin gibi çok kötü. Equalizer'da 16k'ya abandım diyebilirim. Kullandığım EQ değerlerini vereyim.

16k -> 9db
    8k -> 0db
    4k -> -6.6db
    2k -> -1.6db
    1k -> 2.5db / 3.2db
    500hz -> 2.0db
    250hz -> 0db
    125hz -> 0db
    62hz - 0db
    31hz - 0db

Diğer tüm programların kendi Equalizer'ları kapalı. Genel olarak bu değerleri kullanıyorum.
    16k'ya abandığımdan bazı parçalarda kesilmeler oluyor. Onu da EQ'da sağdaki "Level" çubuğunu -4db gibi tutarak aşıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 11 Temmuz 2012; 23:02:35 >
  • quote:

@Sedat.

Hocam ben de x540 kullanıyorum. Hemen hemen aynı sesi alıyoruz diyebilirim. Crystalizer "Default"da %65, CMSS 3D - Stereo Surround'da, Bass Redirection açık - 40 Hz ve Subwoofer Gain açık. x530 ve 540'ın tiz sürücüleri olmadığından yüksek frekanslı seslerde dediğin gibi çok kötü. Equalizer'da 16k'ya abandım diyebilirim. Kullandığım EQ değerlerini vereyim.

16k -> 9db
    8k -> 0db
    4k -> -6.6db
    2k -> -1.6db
    1k -> 2.5db / 3.2db
    500hz -> 2.0db
    250hz -> 0db
    125hz -> 0db
    62hz - 0db
    31hz - 0db

Diğer tüm programların kendi Equalizer'ları kapalı. Genel olarak bu değerleri kullanıyorum.
    16k'ya abandığımdan bazı parçalarda kesilmeler oluyor. Onu da EQ'da sağdaki "Level" çubuğunu -4db gibi tutarak aşıyorum.

X-fi Ayarlarimiz Tipa tip ayniymiş.. Ancak EQ'dan kaybettin.. Dostum gözünü sevim öyle EQ ayarimi olur yaa.. Şarkiciyi Sanki çelik kasanin içine hapsedip ordan şarki söyletiyomuş gibi Derin gömük bi ses
    Ben Benim EQ ayarlarimi paylaşayim Bi de onu dene.. Ama Kaliteli formatta bi müzikte dinle.. Dinlerken ufak oynamalarla kulagina göre ayarlarsin.. Bass'i da X540'in üzerinden ayarladin mi tam olur.. Benim x-530 Ancak böyle rahat edebiliyorum.. Yoksa Tiz'siz müzikler oyunlar Filmler özellikle Çekilmiyo..

16k -> 6.0db
    8k -> 5.0db
    4k -> 3.0db
    2k -> 3.0db
    1k -> 2.0db
    500hz -> 1.0db
    250hz -> 1.0db
    125hz -> 2.0db
    62hz - 4.0db
    31hz - 5.0db

Realtek'den de Ayni EQ ayarlarini diziyorum Ses daha Doygun geliyo.. Çünkü ister istemez anakart Realtek'in ayarlarini da gözden geçiriyo.. İstersen deneme yanilma yoluyla bi dene dediklerimi..

• quote:

X-fi Ayarlarimiz Tipa tip ayniymiş.. Ancak EQ'dan kaybettin.. Dostum gözünü sevim öyle EQ ayarimi olur yaa.. Şarkiciyi Sanki çelik kasanin içine hapsedip ordan şarki söyletiyomuş gibi Derin gömük bi ses
    Ben Benim EQ ayarlarimi paylaşayim Bi de onu dene.. Ama Kaliteli formatta bi müzikte dinle.. Dinlerken ufak oynamalarla kulagina göre ayarlarsin.. Bass'i da X540'in üzerinden ayarladin mi tam olur.. Benim x-530 Ancak böyle rahat edebiliyorum.. Yoksa Tiz'siz müzikler oyunlar Filmler özellikle Çekilmiyo..

16k -> 6.0db
    8k -> 5.0db
    4k -> 3.0db
    2k -> 3.0db
    1k -> 2.0db
    500hz -> 1.0db
    250hz -> 1.0db
    125hz -> 2.0db
    62hz - 4.0db
    31hz - 5.0db

Realtek'den de Ayni EQ ayarlarini diziyorum Ses daha Doygun geliyo.. Çünkü ister istemez anakart Realtek'in ayarlarini da gözden geçiriyo.. İstersen deneme yanilma yoluyla bi dene dediklerimi..

4k'yı bayağı düşürdüğümden ses size farklı geliyor. Kulağın alışması ile ve dinlediğiniz müzik türü ile çok alakalı hocam. Çünkü bu ses sistemlerinde mid'ler çok saçma çıkıyor. Dengesiz. Mecbur kalıyorum bu ayarda tutmaya.
    Ben de sizin verdiğiniz değerlerde asla kullanamam. Çünkü zaten kötü gelen mid'leri iyice kötüleştiriyor.

Ağırlıklı olarak Death Metal dinlerim. Tabi türün de çok farkı oluyor.
    Ayrıca Realtek'in Equalizer'ı kalitesiz hocam. Yüksek frekanslara hiç tepki vermiyor desem yeridir. 16k sanki 4k.

Şimdi farkettim. Oynatıcıya göre de çok değişiyor. Hep Windows Media Player kullanırım. Winamp ve Quintessential Media Player'da tizler daha fazla, mid'ler daha az çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 12 Temmuz 2012; 1:17:25 >
  • bende logitech z623 ses kartı alc892 şimdi indiriyorum
  • Hocam çok teşekkür ederim herşey takır takır oldu aktivasyon sorunu olmadı alc 892 sanki xfi titanium gibi oldu mükemmel bir performans wnd7 64 e kurdum hiçbi sorun yok thx de çok iyi çalışıyor harika bir paylaşım olmuş teşekkürler

Realtek Mod

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_sari -- 15 Temmuz 2012; 23:58:35 >
  • bende kurdum.srs varmıydı bu mod da?
  • quote:

Orijinalden alıntı: a_sari

Hocam çok teşekkür ederim herşey takır takır oldu aktivasyon sorunu olmadı alc 892 sanki xfi titanium gibi oldu mükemmel bir performans wnd7 64 e kurdum hiçbi sorun yok thx de çok iyi çalışıyor harika bir paylaşım olmuş teşekkürler

Realtek Mod

Beğenmenize sevindim. Rica ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: mj_pelit

bende kurdum.srs varmıydı bu mod da?

Link:https://www.box.com/s/6fdd97c805313a9ccc0c

SRS ilk sayfadaki mod'ladığım sürücüde yok fakat sisteminiz 64 bit ise bu dosyayı indirip çıkartın ve ilk sayfada verdiğim modlu 2.70 Realtek sürücüsünün [Sürücüyü bir yere çıkartarak] içindeki inf dosyalarını, sürücü klasöründe inf olarak sadece verdiğim bu iki dosya kalacak şekilde değiştirin ve setup ile kurulum yapın. Bu sayede SRS ve X-Fi MB 2'yi birlikte kullanabilirsiniz.

Şunu da hatırlatmakta fayda var: SRS sadece stereo ayarında aktif olabilir. Üstünü desteklemez. Kulaklık veya 2.1 sistemlerde kullanılabilir.
  • kaldırıp hepsini baştan mı kuracağım?
  • Setup'ı çalıştırdığınızda önceki Realtek sürücüsü zaten kaldırılıyor ve bilgisayarı yeniden başlatıp kuruluma geçiyor.
    Ekleme: X-Fi MB 2'yi tekrar kurmanıza gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 19 Temmuz 2012; 1:26:33 >
  • akşam kurayıp bakalım.bu hali ile bile ses kalitesi gerçekten çok iyi.x fi serisi gücünü yazılımdan alıyormuş demekki
  • sonunda kurup deneme imkanım oldu,

tekrar teşekkürşer öncelikle,

tüm adımları gerçekleştirdim, her şey aktif oldu fakat ses kalitesinde herhangi bir değişiklik yapmıyor ayarlamalar. neden olabilir bir fikriniz var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technics

sonunda kurup deneme imkanım oldu,

tüm adımları gerçekleştirdim, her şey aktif oldu fakat ses kalitesinde herhangi bir değişiklik yapmıyor ayarlamalar. neden olabilir bir fikriniz var mı?

aynen hocam ses console launcher ile istediğin ayarlar ile oyna sese en ufak etki etmiyor eksiklik var modda ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: solid

quote:

aynen hocam ses console launcher ile istediğin ayarlar ile oyna sese en ufak etki etmiyor eksiklik var modda ;)

bizmi beceremedik acaba
  • bu arada modu kaldırıp msi ın kendi thx sürücüsü nü kurmaya çalışıyorum sistemi bile geri yükledim yemedi, kurulmuyor, hani olurda geri dönmek isterseniz ağlatabiliyor biraz bilginize
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: solid

quote:

bizmi beceremedik acaba

önceki modlarda işe yarıyordu r2.70 de pasif oluyor etkisi yok.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.