Şimdi Ara

Realtek Mod (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
20
Favori
72.833
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: DRACON1C

Elle kurma yöntemini, mod işinden anlamayan arkadaşların kafasını karıştırabileceği için anlatımdan çıkardım. Ayrıca anlatımı daha anlaşılır hale getirdim. Herhalde bundan sonra anlayamadım diyen çıkmaz.
    32 bit sürücüyü modladım. İlk mesajda görebilirsiniz.

quote:

Orijinalden alıntı: ***radyo***

Sistem 64 bit. Yeni oluşturduğunuz programda vista 64 klasöründeki hdxmb2o yu açıp kendi ses kartımın (269) uzantı haricindeki modelleri silip kaydediyorum. Aktivasyonda da zipli dosya da 5 öge var.Fakat zipten çıkarınca DDL_DTS ögesi gözükmüyor. RUB_BAT ögesi RUN olarak çıkıyor. Ters tıklayıp yönetici olarak çalıştırı tıklayınca bir anlık siyah küçük bir ekran gelip kayboluyor. Güvenli modda deneyeceğim.Bakalım değişecek mi?

Diğer bilgisayarımda (32 bit) daha önce 32 bitlik için verdiğiniz programı denedim.Sorunsuz kuruldu.İlk başta seste çok fark var giib geldi ama sonra ayarlarla oynayayım dedim ( mesela ekolayzır )seste hiç değişiklik olmuyor.

Ayrıca emeğiniz için teşekkürler...

Belli ki aktivasyon için gerekli dosyayı antivirüs veya başka bir programınız siliyor. O DDL_DTS dosyasının, RUN.bat'i çalıştırmadan önce o klasörde olması gerekiyor. Güvenli Mod'da deneyin. Yalnız anlatımda da üzerinde durduğum gibi "RUN.bat"i çalıştırmadan önce o klasörde DDL_DTS dosyası olmalı. Sıkıştırılmış aktivasyon arşiv dosyasını başka bir yere çıkarıp deneyin.

Rica ederim.

Belli ki aktivasyon için gerekli dosyayı antivirüs veya başka bir programınız siliyor. O DDL_DTS dosyasının, RUN.bat'i çalıştırmadan önce o klasörde olması gerekiyor. Güvenli Mod'da deneyin. Yalnız anlatımda da üzerinde durduğum gibi "RUN.bat"i çalıştırmadan önce o klasörde DDL_DTS dosyası olmalı. Sıkıştırılmış aktivasyon arşiv dosyasını başka bir yere çıkarıp deneyin.
    rabildim
    Rica ederim.

Güvenli modda aktivasyonu denedim.Olmadı.Normal yolla açtığımda çalıştı.Laptopta pek bir şey değiştirmedi. Birazdan edifier M3200 de deneyeyim. Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***radyo*** -- 8 Temmuz 2012; 21:17:38 >
  • hocam 2.70 modlu sürücü için teşekkürler. 32 bit olanını hemen denedim. hiç bir sorun yok sıkıntısız bir şekilde çalışmakta. aktivasyon yapmama gerek kalmadı zaten önceden modlu kullanıyodum, onu kaldırdım sizinkini kurdum pc yi kapadım açtım, çalışıyo.
  • quote:

Güvenli modda aktivasyonu denedim.Olmadı.Normal yolla açtığımda çalıştı.Laptopta pek bir şey değiştirmedi. Birazdan edifier M3200 de deneyeyim. Teşekkürler...

Evet ses sistemi ile deneyin, fark olup olmadığını, daha doğrusu düzgün çalışıp çalışmadığını o zaman anlarsınız.
    Crystalizer'ı açıp kapatın. Eğer seste değişme olmuyorsa düzgün çalışmıyordur.
    Rica ederim.

quote:

Orijinalden alıntı: nmm1716

hocam 2.70 modlu sürücü için teşekkürler. 32 bit olanını hemen denedim. hiç bir sorun yok sıkıntısız bir şekilde çalışmakta. aktivasyon yapmama gerek kalmadı zaten önceden modlu kullanıyodum, onu kaldırdım sizinkini kurdum pc yi kapadım açtım, çalışıyo.

Rica ederim. Geri bildirim için teşekkürler. Ben 64 bit işletim sistemi kullandığımdan 32 bit'i deneme şansım olmadı. Sound Blaster Panel'de tüm özellikler aktif mi ve sese etki ediyor mu? 32 bit sürüm de düzgün çalışıyor diyebilir miyiz?
  • emeklerinden dolayı DRACON1C arkadaşa çok teşekkür ederim seste hacim ve kalite olarak baya iyileşme oldu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: galata80

emeklerinden dolayı DRACON1C arkadaşa çok teşekkür ederim seste hacim ve kalite olarak baya iyileşme oldu..

Rica ederim, işe yaradığına sevindim.
  • quote:

quote:

Evet ses sistemi ile deneyin, fark olup olmadığını, daha doğrusu düzgün çalışıp çalışmadığını o zaman anlarsınız.
    Crystalizer'ı açıp kapatın. Eğer seste değişme olmuyorsa düzgün çalışmıyordur.
    Rica ederim.

quote:

hocam 2.70 modlu sürücü için teşekkürler. 32 bit olanını hemen denedim. hiç bir sorun yok sıkıntısız bir şekilde çalışmakta. aktivasyon yapmama gerek kalmadı zaten önceden modlu kullanıyodum, onu kaldırdım sizinkini kurdum pc yi kapadım açtım, çalışıyo.

Rica ederim. Geri bildirim için teşekkürler. Ben 64 bit işletim sistemi kullandığımdan 32 bit'i deneme şansım olmadı. Sound Blaster Panel'de tüm özellikler aktif mi ve sese etki ediyor mu? 32 bit sürüm de düzgün çalışıyor diyebilir miyiz?

Sound Blaster Panel'de tüm özellikler aktif. sese etki ediyorlar hiç bir sorun yok. evet sorunsuz düzgün çalışıyor.
  • quote:

Sound Blaster Panel'de tüm özellikler aktif. sese etki ediyorlar hiç bir sorun yok. evet sorunsuz düzgün çalışıyor.

Öğrendiğim iyi oldu. 32 bit için kurmayı düşünen arkadaşların tereddüt etmelerine gerek yok o zaman.
  • Öncelikle harika bir konu teşekkürler.
    Merak ettiğim bir şey var. Modlu driverı kullanarak alc 887 kullanılan bir anakartta giriş ve çıkış atanabilme özelliği kazanılabilinir mi?
    Daha açık olması için:
    http://forum.donanimhaber.com/m_62986610/mpage_1/f_/key_//tm.htm#62986610
  • quote:

Orijinalden alıntı: delisinek

Öncelikle harika bir konu teşekkürler.
    Merak ettiğim bir şey var. Modlu driverı kullanarak alc 887 kullanılan bir anakartta giriş ve çıkış atanabilme özelliği kazanılabilinir mi?
    Daha açık olması için:

Sağ olun.
    2 woofer/center + 2 Front + 2 Rear kullanmak istiyorsunuz değil mi?
    Eğer doğru anladıysam. Çıkış sayısı yeterli ise sanırım mümkün.

Realtek Mod
    Realtek kontrol panelinde zaten bir bağlantı yaptığında ne olarak kullanmak istediğinizi sorar.
    Standart sürücü ile denemediniz mi?

Bir de 2 ayrı ses sisteminin ses seviyelerini ortak kontrol edebilmek için ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

Ekleme: Sonradan farkettim, sanırım sürücüde bir sorun var realtek'in tüm sürücüleri çıkış atamayı destekliyor diye biliyorum. Olmazsa mod'lu sürücüyü deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 9 Temmuz 2012; 17:30:45 >
  • quote:

quote:

Öncelikle harika bir konu teşekkürler.
    Daha açık olması için:

Sağ olun.
    2 woofer/center + 2 Front + 2 Rear kullanmak istiyorsunuz değil mi?
    Eğer doğru anladıysam. Çıkış sayısı yeterli ise sanırım mümkün.

Realtek Mod
    Realtek kontrol panelinde zaten bir bağlantı yaptığında ne olarak kullanmak istediğinizi sorar.
    Standart sürücü ile denemediniz mi?

Bir de 2 ayrı ses sisteminin ses seviyelerini ortak kontrol edebilmek için ne kullanmayı düşünüyorsunuz?

Ekleme: Sonradan farkettim, sanırım sürücüde bir sorun var realtek'in tüm sürücüleri çıkış atamayı destekliyor diye biliyorum. Olmazsa mod'lu sürücüyü deneyin.

Dediğiniz üzere sorun ses kartı driverında gözüküyor. Anakart cdsinden çıkan orjinal driver kullandım güncel driverda kullandım. Kasanın önündekileri istediğim gibi atayabiliyorum. Ancak arkadakilerde hat çıkışı seçeneği bulunmuyor. Benim amacım 2 tane 2+1 i ayrı jaklardan hat çıkışı olarak gösterip 4+2 gibi kullanmak.
    Kablo takıldığında ekran çıkıyor ancak dediğim gibi hat çıkışı seçeneği yok. Teşekkürler..
  • quote:

quote:

hocam dört gözle senin yapacagın 32 bitlik versiyonun bekliyoruz. birde şu sondmax yapmadın gitti ya. bi üstünde dursan onuda halledersin. neyse cacnın saolsun.

32 bit'i yapmaya başlıyorum.

Evet, Soundmax olayı benim de canımı sıkıyor. Gerekli dosyalar kuruluyor fakat ses kontrol paneline eklenmiyor. Farklı bir şey gerekiyor harhalde, nedenini anlayamadım.

quote:

Selamünaleyküm hocam
    Sürekli aşağıdaki hatayı alıyorum.Yardımcı olabilir misin?

Realtek Mod

Aleyküm selam.

Sistem 32 bit mi 64 bit mi?
    Hiçbir şeyi atlamadığınıza eminseniz, uygulama aktif hale gelmemiştir. Aktivasyonu güvenli modda defalarca deneyin. Gerekirse realtek sürücüyü X-Fi MB2 yazılımını silmeden 1-2 defa yükleyin. Çoğu zaman ilk seferde aktif hale gelmiyor.

hocam ses kontrol paneline eklenmiyor derken. acaba dogru yere mi bakıyosun. sondmaxın eklenmesi gereken yer creativenin control paneli degil. eger sen buraya bakıyorsan orada göremezsin. windowsun kendi ses paneline sag tıkladıgımızda kayıttan yürütme aygıtları dicez. ordandan kullanmış oldugumuz aygıtı seçip özellikler dedigimizde karşımıza çıkacak. eger siz bu dedigim yere bakmadıysanız,müsait oldugunuz bi zamanda 32 bitlik soundmax versiyonunu deneyebilirmisiniz yada bana atıp bende deneyebilirim. 32 bitte soundmaxın olmaması çok canımı sıkıyor.
  • quote:

Dediğiniz üzere sorun ses kartı driverında gözüküyor. Anakart cdsinden çıkan orjinal driver kullandım güncel driverda kullandım. Kasanın önündekileri istediğim gibi atayabiliyorum. Ancak arkadakilerde hat çıkışı seçeneği bulunmuyor. Benim amacım 2 tane 2+1 i ayrı jaklardan hat çıkışı olarak gösterip 4+2 gibi kullanmak.
    Kablo takıldığında ekran çıkıyor ancak dediğim gibi hat çıkışı seçeneği yok. Teşekkürler..

Anladım. Bende çıkıyor. Garip bir sorun.

Modlu sürücüyü kullanın diyeceğim ama pek değişen bir şey olacağını sanmıyorum zaten realtek'in 2.70 sürücüsü üzerine mod'ladım.

quote:

hocam ses kontrol paneline eklenmiyor derken. acaba dogru yere mi bakıyosun. sondmaxın eklenmesi gereken yer creativenin control paneli degil. eger sen buraya bakıyorsan orada göremezsin. windowsun kendi ses paneline sag tıkladıgımızda kayıttan yürütme aygıtları dicez. ordandan kullanmış oldugumuz aygıtı seçip özellikler dedigimizde karşımıza çıkacak. eger siz bu dedigim yere bakmadıysanız,müsait oldugunuz bi zamanda 32 bitlik soundmax versiyonunu deneyebilirmisiniz yada bana atıp bende deneyebilirim. 32 bitte soundmaxın olmaması çok canımı sıkıyor.

Yok, normal Windows ses kontrol panelinden bahsetmiştim. Çabaların işe yarayacağına inansam durmayacağım ama sonic focus için gerekli dosylarda değişiklik yapmak gerekiyor gibi. Ama yeni sürücü ile bir ihtimal çalışır.

Eğer HDXSF3.inf dosyasını sürücüye yedirebilirsek olur gibi. Şimdi baktım. Sürücü içerisindeki tüm HDXSF3.inf hariç "inf" uzantılı dosyaları silip HDXSF3'yı HDXRT ya da [32 bit için] HDART olarak adlandırıp normal yoldan kurmayı denemeli.
    Tabi içerisindeki çözücü modellerini de düzenlemek gerekiyor. 2.69 kurulumunu anlattığım şekilde olacak yani.
    Bir daha bakıyorum. Belki olur bu sefer.
  • Ellerinize sağlık ses çok değişti benim gibi 5.1 ses sistmei olan amator biri için çok fazla ayar var.İdeal bir ses için nasil ayarlamalıyız? Yardımlarınız için teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunusbeen

Ellerinize sağlık ses çok değişti benim gibi 5.1 ses sistmei olan amator biri için çok fazla ayar var.İdeal bir ses için nasil ayarlamalıyız? Yardımlarınız için teşekkürler...

Rica ederim.
    Herkesin zevki farklıdır tabi, onun için kendiniz karar verin derim. Örneğin bir Equalizer ayarı yapacaksanız her sistemin alt, orta ve yüksek frekansa tepkisi farklı olduğundan doğru ayarı deneyerek bulmanız gerekiyor. Bunun gibi birçok örnek verilebilir. Diğer ayarlar için ilk sayfadaki x-fi mb 2 ile ilgili yorumlarımı okursanız, az çok bilgi sahibi olabilirsiniz.

@nmm1716

Çok uğraştım, ne yazık ki boşuna uğraştım. Olmadı. Sonic Focus destekli modlu 2.67 sürücüsününde 2007 yılında yapılmış eski soundmax driver'ından kopyalanmış sistem dosyaları olduğunu araştırmalarım sonucu farkettim. Zaten 2.67'de Sonic Focus açıldığında dikkat edersen ayarlar sadece ön hoparlör çıkışına veriliyor. Sonic Focus açıldığında arka hoparlörlerin sesi ve kalitesi yarıya düşüyor. Stabil olmadığını bildiğim halde eski sistem dosyalarını kopyalayarak da denedim, olmadı. Ben de Realtek sürücüsü ile sadece Sonic Focus uyumlu çözücülerin bağlanabildiği Realtek inf dosyaları ile uğraştım. Asus'un yeni Sonic Focus / Sonic Master yazılımlarını kurup Realtek sürücüsünde Sonic Focus ile uyumlu olmayan çözücü modellerine bağlamaya çalıştım. O da olmadı.
    Asus Sonic Focus eklentisi her deneyişimde ses panelinde ses geliştirmelerinin açık olmadığı uyarısını verdi.

Şöyle söyleyeyim. Hala umut var. Sonuçta bu Sonic focus destekli çoğu Asus ürünleri Realtek kullanıyor. Ama çözücü modellerini modlayıp kurduğumuzda biz açamıyoruz. Nedenini anlayabilmek için daha fazla deneyim şart. O da bende yok.
    Bu işten gerçekten anlayan birisi yeni sürücüler ile Asus yazılımını, uyumlu olmayan çözücüler için de kullanılabilir hale getirebilir diye düşünüyorum. Eskisi nasıl eklenebildiyse bu da olur.
  • @DRACON1C
    Hocam bütün emek ve çabaların için çok teşekkür ederim. zahmet verdim hakkını helal et. Olmuyosa zorlamaya gerek yok.
    soundmax için bi ara 64 bit sistem bile kullanmaya başladım ama biliyosunuz bütün programların 64 bit destegi yok. şilerleyen günlerde sorunlar çıktıgı için 32 bite geri dönmek zorunda kaldım. ne yapalım saglık olsun.
  • Hocam birde aklıma şöle birşey geldi 64 bitlik bir programı 32 bitlik sisteme kurmak için uygun bi hale getirme gibi bir şansımız yokmu.
    Yaparsak ne olcak dersen soundmax ın 64 bitlik versiyonu modlu bir şekilde var. 32 bite uyumlu bi hale getirebilirmiyiz. bi yandan saglık olsun diyorum bi yandan soundmaxı kullana bilmek için beynimi kemiriyom

Edit: Hocam bu konu hakkında küçük bir araştırma yaptımda böle bişeyin mümkün olmadığı söyleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pottteee -- 10 Temmuz 2012; 21:03:11 >
  • X-FI MB 2 Yazılımı Sorunlu ziplenmis.. içinden dışarı çıkarmak istediğimde klasörler çıkmıyor..

Lütfen duzeltin öyle kala kaldım ortada...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

@DRACON1C
    Hocam bütün emek ve çabaların için çok teşekkür ederim. zahmet verdim hakkını helal et. Olmuyosa zorlamaya gerek yok.
    soundmax için bi ara 64 bit sistem bile kullanmaya başladım ama biliyosunuz bütün programların 64 bit destegi yok. şilerleyen günlerde sorunlar çıktıgı için 32 bite geri dönmek zorunda kaldım. ne yapalım saglık olsun.

Helal olsun hocam. Olur mu hiç?! Amatörce bir mod yapalım dedik olmadı. X-Fi MB 2'ye devam. O iş bizi aşar.

quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.

X-FI MB 2 Yazılımı Sorunlu ziplenmis.. içinden dışarı çıkarmak istediğimde klasörler çıkmıyor..

Lütfen duzeltin öyle kala kaldım ortada...

Hocam ya inerken eksik inmiştir ya da 7-zip kullanmadığınız için oluyordur.

Zaten 7-zip kullanıyorsanız Box linkinden tekrar indirmeyi deneyin.
  • Bu konuyu dün ses kartı araştırması yaparken fark ettim.Benimde evdeki bilgisayarımda ses kartım realtek olduğu için deniyim ne kayberim dedim ve anlatıldığı gibi indirip kurdum (sistemim 64-bit).aktivasyonda fazla zorlanmadım.bi kere yönetici olarak çalıştırdım bikerede dosyaları tekrar çıkararak normal tıklayarak yükledim ve program açıldı.hemen baslı şarkılardan birini açtım ve duyduğum ses beni şok etti.tizlerdeki ses artmıştı ve baslar yumuşamış çok güzel ses veriyodu.hemen ayarları yaptım ve bi kaç şarkıyla yüksek seste denemeden sonra ses kartı almaktan vaz geçtim. :) bu arada evdeki sitem 5+1 mission marka eskiden bi dvd playerla birlite almıştım modeli filan üzerinde yazmıyo internette ne kadar arasamda aynı sistemi hiç biyerde bulamadım ama sesinden memnundum şimdi dahada memnunum. bugünde ofisteki laptopa da kurdum ondada creative ın eski sbs 2+1 i var.laptopun ses çipi microsoftun olmasına rağmen kurdum.srs hd audio lab diye bi program kullanıyodum creative'in yazılımınıda bunun üstüne kurdum.(sistem 32_bit) doğal olarak ses çipi uymadığında dolayı programın ayarlarına giremedim ama girmemede gerek kalmadı desem yeridir.o eski ses sisteminin bile basları filan çok tatlı oldu. bu programın bukadar fark ettirebileceği aklımın ucundan geçmiyo. @DRACON1C arkadaştan allah razı olsun beni ses kartı masrafından kurtardın.eline sağlık.
  • quote:

Hocam ya inerken eksik inmiştir ya da 7-zip kullanmadığınız için oluyordur.

Zaten 7-zip kullanıyorsanız Box linkinden tekrar indirmeyi deneyin.

Tamamdir yaptim.. Emeğinize Sağlik...

Bir türlü aktive edemedim sonra güvenli modda yaptim ve oldu... Windows 7 Ultimate 64 bit kullaniyorum..

Yalniz X-fi menüden yaptigim değişiklikler sese yansiyor ama Siyah THX menüsünden yaptigim hiç bir değişiklik seste herhangi bir değişiklik yapmadi.. THX ayarlarini nasil sese yansitabilirim.. Acaba ses sistemine göre değişiyor mu ? Ses sistemim X-530..

Realtek Mod

Arkadaşlar Bir de Hangi ayarlari önerirsiniz Lütfen söylermisiniz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sedat. -- 11 Temmuz 2012; 15:20:54 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.