Şimdi Ara

Realtek Mod (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
463
Cevap
20
Favori
72.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sorunu çözdüm driverin içindeki "HDXMB2H" ve "HDXMB2O" dosyalarını silip kurulumu baştan yaptım efektler aktif artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: solid

sorunu çözdüm driverin içindeki "HDXMB2H" ve "HDXMB2O" dosyalarını silip kurulumu baştan yaptım efektler aktif artık

Grarip bir yöntemle çözmüşsünüz. O iki dosyada da güncel modeller ekliydi. Sorun çıkmaması gerekirdi. Açıkçası bu şekilde çözüleceğini tahmin etmek güç.
    Ama nasıl olduğu önemli değil. Çözmüşsünüz ya, önemli olan o. Tebrik ederim. Düzeldiğine sevindim.

@Technics nickli arkadaş da aynı sorun ile karşılaşıyordu. Bu yöntem onun da işine yarayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

Grarip bir yöntemle çözmüşsünüz. O iki dosyada da güncel modeller ekliydi. Sorun çıkmaması gerekirdi. Açıkçası bu şekilde çözüleceğini tahmin etmek güç.
    Ama nasıl olduğu önemli değil. Çözmüşsünüz ya, önemli olan o. Tebrik ederim. Düzeldiğine sevindim.

@Technics nickli arkadaş da aynı sorun ile karşılaşıyordu. Bu yöntem onun da işine yarayabilir.

sorunu aslında 2.68b sayesinde çözdüm 2.68b de tüm özellikler aktif çalışıyordu dosya içeriğine baktım o iki dosya bulunmuyor bende 2.70 deki o dosyaları çıkardım kurulumu baştan yaptım oldu

• TEŞEKKÜRLER kurdum sorunsuz çalışıyor ama müziği winamp ve youtubeden dinlediğinde çok fark ediyor.winamptan çok iyi verim aldım ama internetten dinleğim şarkılarda biraz farketti
  • bu modlu sürücülerde ses seviyesinde bir artma oluyor mu acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: rosmisal

TEŞEKKÜRLER kurdum sorunsuz çalışıyor ama müziği winamp ve youtubeden dinlediğinde çok fark ediyor.winamptan çok iyi verim aldım ama internetten dinleğim şarkılarda biraz farketti

Rica ederim.
    Flash Player ile ses sadece ön çıkışlardan geliyor. Ayrıca internet ortamında bulunan çok kayıplı seslerin kalitesinin, çok iyi hale gelme ihtimali, en iyi donanımlarla bile pek mümkün değil hocam.
    Asıl fark Flac ve DTS gibi kayıpsız ya da az kayıplı formatlarda ortaya çıkıyor.

quote:

Orijinalden alıntı: .:Romeo_Redline:.

bu modlu sürücülerde ses seviyesinde bir artma oluyor mu acaba

Birçok arkadaş ses seviyesinin biraz da olsa arttığını söylüyor. Uzun süredir mod'suz sürücü kullanmadığım için net bir şey söyleyemem fakat denemenizde bana göre bir sakınca yoktur. Belki memnun kalırsınız.

• teşekkürler deneyelim o zaman
  • Rica ederim hocam.
  • bu sürücü ve modun performansı gerçekten etkileyici neredeyse ses kartı kadar farketti
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sedat.
    Sadece şunu söyleyebilirim Giriiş seviyesi Ses karti Alip Gereksiz harcamaya girmeyin... Az önce Youtube'da Daha önce Ayni şarkiyi Defalarca dinledigim bir şarkiyi açtim Farki direk Anliyosunuz..

Eski yorumlarimi okuyanlar iyi bilir Geçenlerde Creative X-Fi Titanium almiştim Vatandan 235 TL'e Ertesi gün İade etmiştim performansini Beğenmedigim için.. Şuan iyi ki iade etmişim diyorum.. Seste Nerdeyse Fark yok diyebilirim.. İnanin o kadar para vermeye gerek yok.. Şimdi Aklimda Güzel bir 250 TL'e kadar ses sistemi almak var..

X-530 performansini artik begenmiyorum çok boguk sesler veriyo.. Tiz açisindan çok zayif.. Şimdi ses kartina verecegim para yerine Filmde Müzikte Kaliteli ses dinleyebilecegim Güzel bi 2+1 veya 5+1 alicam..

Ama şimdilik bana Hangi ayarlari nasil yapmam gerektiğini yazar misin.. Ayni ses sistemini ayni yazilimla kullaniyoruz şuan Dediklerin emsal olacak benim için..

Geçenlerde bu yorumu yazmiştim.. Hala Ayni şekilde düşünüyorum.. Bu arada logitech x-530'da Yine program içinden bi kaç ince ayar yaparak Olabildigince En iyiyi yakalayabildim.. Harika bir program bu.. İnanin X- fi Titanium gibi Boş beleş işe yaramayan kartlara 250 TL para vermek o kadar Gereksiz ki..

İzledigim filmden Dinledigim müziklere kadar Artik daha kaliteli bir ses dinliyorum.. Ne bir cizirti ne de başka bişiy.. Basslar Tizler Midler o kadar güzel oldu ki... İlk yükledigim zamanlarda kankam ses karti aldigimi sandi işte o kadar fark ediyor gerisini siz düşünün..

• Windows 8 de kurulmuyor :(
  • quote:

quote:

Sadece şunu söyleyebilirim Giriiş seviyesi Ses karti Alip Gereksiz harcamaya girmeyin... Az önce Youtube'da Daha önce Ayni şarkiyi Defalarca dinledigim bir şarkiyi açtim Farki direk Anliyosunuz..

Eski yorumlarimi okuyanlar iyi bilir Geçenlerde Creative X-Fi Titanium almiştim Vatandan 235 TL'e Ertesi gün İade etmiştim performansini Beğenmedigim için.. Şuan iyi ki iade etmişim diyorum.. Seste Nerdeyse Fark yok diyebilirim.. İnanin o kadar para vermeye gerek yok.. Şimdi Aklimda Güzel bir 250 TL'e kadar ses sistemi almak var..

X-530 performansini artik begenmiyorum çok boguk sesler veriyo.. Tiz açisindan çok zayif.. Şimdi ses kartina verecegim para yerine Filmde Müzikte Kaliteli ses dinleyebilecegim Güzel bi 2+1 veya 5+1 alicam..

Ama şimdilik bana Hangi ayarlari nasil yapmam gerektiğini yazar misin.. Ayni ses sistemini ayni yazilimla kullaniyoruz şuan Dediklerin emsal olacak benim için..

Geçenlerde bu yorumu yazmiştim.. Hala Ayni şekilde düşünüyorum.. Bu arada logitech x-530'da Yine program içinden bi kaç ince ayar yaparak Olabildigince En iyiyi yakalayabildim.. Harika bir program bu.. İnanin X- fi Titanium gibi Boş beleş işe yaramayan kartlara 250 TL para vermek o kadar Gereksiz ki..

İzledigim filmden Dinledigim müziklere kadar Artik daha kaliteli bir ses dinliyorum.. Ne bir cizirti ne de başka bişiy.. Basslar Tizler Midler o kadar güzel oldu ki... İlk yükledigim zamanlarda kankam ses karti aldigimi sandi işte o kadar fark ediyor gerisini siz düşünün..

hocam hangi ayarlarda kullanıyorsun bizimlede paylaşabilirmisin

• quote:

Orijinalden alıntı: Sulphur

Windows 8 de kurulmuyor :(

Merhaba.

Setup.exe'yi Windows 7 uyumluluk modunda denediniz mi?
    Olmazsa "Aygıt Yöneticisi"nden elle kurma yöntemi ile klasör içinden "HDXRT.inf" ya da 32 bit için, "HDARt.inf" dosyasını gösterip bir deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DRACON1C

quote:

Windows 8 de kurulmuyor :(

Merhaba.

Setup.exe'yi Windows 7 uyumluluk modunda denediniz mi?
    Olmazsa "Aygıt Yöneticisi"nden elle kurma yöntemi ile klasör içinden "HDXRT.inf" ya da 32 bit için, "HDARt.inf" dosyasını gösterip bir deneyin.

Selam win7'ye geri döndüm. Wİn8'e geçersem tekrar deneyeceğim. İlgin için çok teşekkür ederim hocam.
  • quote:

Selam win7'ye geri döndüm. Wİn8'e geçersem tekrar deneyeceğim. İlgin için çok teşekkür ederim hocam.

Rica ederim.
  • eax 5.0 masaüstü aracını nereden bulabiliriz acaba
  • quote:

eax 5.0 masaüstü aracını nereden bulabiliriz acaba

EAX Gadget X-Fi MB2 içerisinden çıkıyor fakat EAX 5.0 destekli kartlarda EAX 5.0 olarak görünüyor mu, bilmiyorum.
    Tabi eğer bahsettiğiniz bu ise.

Oyunlarda ise Windows 7 üzerinden EAX desteğinin nasıl sağlanacağını yazmıştım.
    Ses kartının desteklediği EAX sürümünü (EAX 4.0 - EAX 5.0) aktif hale getirmek için,

quote:

EAX destekli oyunlarda, Windows 7 işletim sistemi üzerinden EAX desteğini alabilmek Creative ALchemy ile mümkün. Programı açıp "Game Title" kısmına oyun ismini giriyoruz. "Use Game Path" seçerek oyunun exe'sinin olduğu klasöre yönlendiriyoruz. Eklediğimiz oyun sol taraftaki menüye "Installed Games" gelmiş olmalı. Oradaki oyuna tıklayıp sağ ok ile sağ traftaki menüye "ALchemy-enabled Games" geçiriyoruz.
    Örneğin Battlefield 2, Windows 7 altında donanımsal ses desteği açılamıyor ve çok kalitesiz bir ses alıyorsunuz. ALchemy sayesinde XP'deki gibi ses alabilmek mümkün.

• kastettiğim şu hocam

• quote:

kastettiğim şu hocam

Tamam hocam. O araç X-Fi MB2 içerisinde var. Ana Setup.exe'den kurulum yaparken seçilebiliyor ve yüklendiğinde "Denetim Masası"ndaki "Masaüstü Araçları"ndan ulaşılabiliyor.
    Bu arada, bende EAX 4.0 görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRACON1C -- 23 Ağustos 2012; 22:03:31 >

• X-Fi MB2 kaldırıp tekrar kurayım o zaman kurarken bişey seçmemiştim teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.