Şimdi Ara

Razer Mamba için SOFT(!) PAD önerisi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Başlıkta da yazdığı gibi Razer Mamba kullanıcısıyım. Mousepad olarak Razer eXactMat(hard) ve Qpad LARGE(soft) var fakat istediğim verimi alamadım ikisinden de. Eski bir func kullanıcı olarak(o da duruyor hatta ama ahı gitti vahı kaldı 10 seneden sonra ) eXactMat ile aynı verimi Mamba ile aldım FAKAT Qpad kullandıktan ile sonra(önceden vardı) kumaş(soft) pad'lerin bana göre daha uygun olduğunu gördüm...

2 gündür soft pad'leri araştırıyorum, Goliathus,Qck,...vs bir sürü pad'e baktım fakat malesef karar vermekte zorlanıyorum.

Daha çok StarCraft II(Beta), Heroes Of Newerth, Counter-Strike, Bad Company 2, Dragon Age,...vs gibi FPS+RTS+RPG oyunlar oynuyorum... Şimdi diceksiniz ki FPS ve RPG+RTS apayrı dünyalar ve haklısınız da ama Mamba'nın "on the fly" DPI değiştirme olayı sayesinde oyunlar arasında geçişlerde hiç sorun yaşamıyorum, sadece Mamba'ya uygun, çoğunlukla YÜKSEK DPI - DÜŞÜK SENSITIVITY durumlarda kullanılabilecek kumaş(soft) bir pad önerisine ihtiyacım var...

Ha bu arada şuanda kullandığım Qpad'im "41cm X 30cm" boyutlarında(hoş girinti çıkıntıları var ben en geniş uçlarından ölçtüm), dolayısıyla ne kadar büyük o kadar iyi durumu da mevcut...

Şuanda Goliathus üzerine durmaktayım ama normal Goliathus ile Flagged ve Control ile Speed arasındaki farkları tam bilmiyorum... Bütün bilgi ve önerilere açığım...

Şimdiden teşekkürler,...

• Of arkadaşım ben de aynı sıkıntı içersindeyim ama ben fps ve tps oynuyorum.Benim mamba mouse dün yeni geldi ve PAD olmadığından daha kutusundan bile çıkarmadım mambayı.ve haliyle 2 adet mouse pad arasında gidip geliyorum 1.Destructor ve 2. Vespula yeni çıkmış bu ve çift taraflıymış bu sanırsam size hitab ediyor biraz.Valla mouse öyle bekliyoe benim ve acil mouse pad almam lazım artık.
  • Destructor da Vespula da HARD yani SERT mousepad'ler... Razer Mamba için SERT yüzeyler önerse de ben pek rahat edemedim(eXactMat da aynen vespula ve destructor gibi SERT yüzeye sahip, neredeyse aynı)...

Goliathus üzerinde duruyorum şuanda ama speed mi control mu karar veremedim...
  • valla ben mambaya sadece Razer vespulayı yakıştırırım
  • Ah hard pad'lerle rahat edebilsem direkt alırım zaten Ama gönlüm Soft Pad'lerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

valla ben mambaya sadece Razer vespulayı yakıştırırım

İçimden geçeni okudun dostum,yalnız bu padin büyüklüğü sizce ideal mi?yoksa küçük mü?bir de o bileklik gerçekten faydası oluyor mu?
  • Goliathus alıcam tamam çok ısrar ettiniz , ama Speed mi Control mü, hangisi ¿ Haydi Pad üstadları bir el atın yahu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugu-R

Goliathus alıcam tamam çok ısrar ettiniz , ama Speed mi Control mü, hangisi ¿ Haydi Pad üstadları bir el atın yahu...

Hocam vespula al hem speed var hem de control,hatta beraber alalım aynı anda...
  • goliathus speed kullanıyorum. speed pad almalısın control pad skatezlere zarar verir ve kaygan değildir. o yüzden sevmeyeceksindir. fragged edition ile normal padler arasındaki tek fark üstündeki yeşil logo farkıdır. goliathus speed senin işini fazlasıyla görür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: White Nigga!

goliathus speed kullanıyorum. speed pad almalısın control pad skatezlere zarar verir ve kaygan değildir. o yüzden sevmeyeceksindir. fragged edition ile normal padler arasındaki tek fark üstündeki yeşil logo farkıdır. goliathus speed senin işini fazlasıyla görür.

Dostum,mamba'nın kumaş padlerde pek randuman vermediğini söylüyorla!!!bilmem doğruğumudur? haliyle goliathus speed kumaş hani.Yani bende çok kararsızım hangi padi alsam diye yani mamba hangi pad de iyise onu alacam.
  • @marseltalon
    Şimdi karışıklığı giderelim... İlk mesajı LÜTFEN bir daha okuyun, elimde eXactMat var zaten, eXactMat aynen Vespula, Destructor,...vs gibi SERT'tir ve Razer'in kendisi de onu öneriyor FAKAT bende bir de Qpad Large var o da KUMAŞ ve ben(şahsen, kendi kişisel tercihim olarak,...vs) kumaşta daha rahat ettim... O yüzden Goliathus düşünüyorum...

@White Nigga!
    Öncelikle nick'indeki çelişki beni ikileme sürükledi!
    Şaka bir yana Fragged olayını buldum ben de evet sadece Logo'dan ibaret, fakat Speed ile Control arasında gidip gelmemin sebebi, Speed daha çok sert bir pad'in(vespula,destructor,eXactMat,...vs) düz yüzeyi gibi mi tepki veriyor yoksa apayrı birşey mi... Ama sanırım senin de dediğin gibi Speed alıcam... Yardımların için de ayrıca teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: marseltalon

quote:

Orijinalden alıntı: White Nigga!

goliathus speed kullanıyorum. speed pad almalısın control pad skatezlere zarar verir ve kaygan değildir. o yüzden sevmeyeceksindir. fragged edition ile normal padler arasındaki tek fark üstündeki yeşil logo farkıdır. goliathus speed senin işini fazlasıyla görür.

Dostum,mamba'nın kumaş padlerde pek randuman vermediğini söylüyorla!!!bilmem doğruğumudur? haliyle goliathus speed kumaş hani.Yani bende çok kararsızım hangi padi alsam diye yani mamba hangi pad de iyise onu alacam.

Bu nasıl bir fikir anlam veremiyorum. Sert pad daha verimliymiş, hadi onu alalım diye bir fikir olmamalı. İnsan yumusak mı sert mi seviyor, hangisiyle daha rahat eder sorusunun cevabını önce vermeli kendine. (Ben asla sert pad'de rahat edemedim o yüzden kumaş kullanıyorum)

@ugu-R
    Bu kadar kararsızlıkta kalmanı gerektirecek bir şey yok bence. Ha mouse tercihi önemlidir pek tabi, ama mousepad' e bu kadar takıntılı olmamalısın. Razer mantis speed, mantis control, goliathus speed, steelseries qck heavy vb bir sürü iyi pad'i denedim. FPS ise secenek control alma bence kaygan pad'e alış. Diğerlerinden hangisini alırsan al üzmeyecektir.
    Pek oyuncu ekipmanları üretmese de gigabyte ghost mousepad'ten aşırı memnun kaldım. 25 liraya sıfır satılıyor. O bile yeterli. Ha razer, steelseries falan alırsan tamamiyle psikolojik rahatlık olur adı var diye.

Bir de QPAD denemek istediğim bir pad memnun kalmadıysan elimde khan gaming rapid cloth mevcut. White Nigga'da biliyordur bu padi. Bir takas fena olmazdı hani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyradel -- 20 Mayıs 2010; 4:42:37 >

• RAZER Megasoma Hybrid Mouse Pad bu pad e bakmanı öneririm :D
  • Vespula bildiğin hard padler gibi değil.. Ben kullanıyorum çok farklı ve güzel bir yapısı var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.