Şimdi Ara

Raspberry Pi Sahipleri (93. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.899
Cevap
108
Favori
119.347
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kodi yi telefondan(ios/android) kumanda edebilirsin. Kodi içerisinde izin vermen gerekiyor. Sonrasında telefondaki uygulamadan ip adresini girerek tüm kontroller mümkün. Televizyonda HDMI CEC(samsung da cec diye geçiyor. Diğer üreticiler farklı isimlendirme kullanıyor olabilir) desteği varsa tb kumandasından kontrol edebilirsiniz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • renzokuken kullanıcısına yanıt
    Libreelec in kendi imajını kurarsanız sd kartın tüm kapasitesini kullanabilirsiniz. Noobs üzerindeki libreelec kullanıyorsanız bahsettiğiniz durumu yaşıyor olabilirsiniz. İşin içinden çıkamazsanız Osmc alternatifini de değerlendirin.

• ender E kullanıcısına yanıt
    Evet pi4 e kuruluyor her ikiside.

• arkadaşlar bugün raspberry aldım. cihaza pek hakim değilim. amacım nas olarak kullanmak. önce rasbian kurdum sonra omv kurdum.
    benim sıkıntım diskleri wipe etmeden kullanmak. yaklaşım 20tb (ntfs ) dolu hdd var. bunları wipe etmeden omv de kullanamazmıyım.
    yedeklemem imkansız
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Kullanabilirsin. Diskleri gösterip ayrı ayrı paylaşıma açman gerekiyor.

• soguknewale S kullanıcısına yanıt
    Diskleri formatladan ntfs olarak gösterdim. Peki komple diski paylaşıma açamıyormuyuz. İlla klasör olarak mı paylaşmamız lazım. Ya da herşeyi tek klasör içinde mi toplamamız lazım?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • CXath1 C kullanıcısına yanıt
    Diskin tamamını paylaşıma açabilirsin.
    Her şey tek olmuyor. Onun için raid yapman lazım

raid sıkıntı olur sanki. içindeki bilgiler gidebilir. mecbur tek tek açıcaz
  • Merhaba;

Pi4 4GB almayı düşünüyorum ve genel olarak HDD üzerinden media player olarak kullanma niyetindeyim. Yalnız evimde amfi kullandığım için cihazın Dolby Digital Plus ve DTS-HD ses formatlarını amfiye direkt (audio passthrough) gönderip göndermediği konusunda çekincelerim var.

Geçenlerde bu amaçla aldığım bir Android Box'ı bu işlemi yapamadığı için iade ettim. Cihazda audio passthrough özelliğinin aktif olması bir şeyi değiştirmiyordu maalesef. Bu cihaz kendisi sesi çözüp HDMI üstünden PCM 5+1 şeklinde amfiye gönderiyordu ama ben sesin kayıpsız olarak amfiye geçmesini istiyorum.

Pi4 ü bu şekilde kullanan var mı? Gerçi şu an için böyle bir ihtiyacım yok ama Pi4 ile bu şekilde 4K 60P videoları oynatabilir miyim?

Teşekkürlerimle.
  • zekai s kullanıcısına yanıt
    Forumdan Zidoo media player başlıklarını incelemenizi tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    Öncelikle teşekkür ederim.

Zidoo ların fiyatları benim için oldukça yüksek. Rasberry gibi çok yönlü bi cihaz işimi görmezse Mi Box a yöneleceğim muhtemelen.
  • arkadaşlar merhaba, raspberry 3b+ var ama hiç bir şey bilmiyorum. kumanda setini de aldım.. şöyle bir projem var.
    usb de 8 adet video var. bunları kumandadaki 12345678 numaralara atamak istiyorum. hangi tuşa basarsam o tuşa tanımlı video oynamalı.böyle birşey mümkün mü. bir de uzaktan wifi ile video gönderip atıyorum 9 numaralı tuşa tanımlatabilir miyim.
    bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş var mıdır. biraz acil
  • zekai s kullanıcısına yanıt
    Libreelec kurup 4k 60fps oynatabilirsin. Kaliteli hdmi kablo kullanmanı öneririm.

• entrophy E kullanıcısına yanıt
    Bu projedeki amacı anlamadım. Tv de hdmi cec desteği varsa kumanda setine gerek yoktu. Zaten telefonla kodi yi yönetebiliyorsun. Libreelec tavsiye ederim. Wifi ile video atma konusunu da açar mısın?

Cevabınız için teşekkür ederim.

Saygılar.

merhaba. raspery ye librelec kurdum. video da oynatıyor. ancak şöyle bir sıkıntı var. video oynarken repeat yapmıyor. bir kere oynayıp duruyor. bunun sonsuz döngüde olmasını nasıl sağlarım

• Raspberry pi ile sistem açılışında başlayacak ve devamlı çalışacak şekilde 192.168.1.1 adresini ping'leyecek bir komuta ihtiyacım var. Yardımcı olabilir misiniz?

• lunarstrain kullanıcısına yanıt
    neden yapmak istedigini soylersen komutu paylasirim dostum

• ÇevreMühendisi kullanıcısına yanıt

İnterneti odaya aktarmak için powerline adaptör kullanıyorum. Bu cihazların sıkıntısı da ara sıra uykuya geçip interneti kesiyorlar, 1 dk civarında da bağlantı geri gelmiyor powerline cihazını fişten çıkarıp geri takmazsak. Ama cihazdan gelen bağlantı üzerinden routera devamlı ping atılırsa bağlantı uykuya geçmiyor ve bağlantı sürekli olabiliyor. Bunu windows'ta zamanlanmış görevlerden görev ekleyerek yapabilmiştim. Şimdi bunu hem daha sessiz çalışan hem de az güç harcayan pi zero ile yapmak istiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lunarstrain

İnterneti odaya aktarmak için powerline adaptör kullanıyorum. Bu cihazların sıkıntısı da ara sıra uykuya geçip interneti kesiyorlar, 1 dk civarında da bağlantı geri gelmiyor powerline cihazını fişten çıkarıp geri takmazsak. Ama cihazdan gelen bağlantı üzerinden routera devamlı ping atılırsa bağlantı uykuya geçmiyor ve bağlantı sürekli olabiliyor. Bunu windows'ta zamanlanmış görevlerden görev ekleyerek yapabilmiştim. Şimdi bunu hem daha sessiz çalışan hem de az güç harcayan pi zero ile yapmak istiyorum.

sudo nano /etc/rc.local

exit 0 üzerindeki boşluğa

ping 192.168.1.1 -t yazıp kaydet çık. Bundan sonra her başlangıçta ping atmaya devam eder sürekli

• 
Sayfa: önceki 9192939495
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.