Şimdi Ara

Rapid Spaceback Hakkında (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
9
Favori
24.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende 2014 model var, elle katalnıyor. ama öyle tam katlanmıyor.
  • waskomnl kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    Rapid Spaceback bakıyordum ama, ikinci eller ateş pahası...
    liste fiyatının 3-5 bin aşağısına satıyor 2016-2015 model araçları sahipleri. Bu ne şiddet bu ne celal sevgili araç sahipleri? :)

Merak ettiğim iki şey var. Yakıt ve Çekiş. Yakıt ile ilgili bilgiler buldum forumda okudum, ama çekiş ile ilgili çok fazla şey yok, Youtube'da fazla bir şey bulamadım,
    1.2 TSI motor 90 ve 110 hp için genel anlamda çekiş nasıl arkadaşlar? Ayrıca, Otomatik ve manuel arasında fark var mı sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BackConnect

Merhaba,
    liste fiyatının 3-5 bin aşağısına satıyor 2016-2015 model araçları sahipleri. Bu ne şiddet bu ne celal sevgili araç sahipleri? :)

Merak ettiğim iki şey var. Yakıt ve Çekiş. Yakıt ile ilgili bilgiler buldum forumda okudum, ama çekiş ile ilgili çok fazla şey yok, Youtube'da fazla bir şey bulamadım,
    1.2 TSI motor 90 ve 110 hp için genel anlamda çekiş nasıl arkadaşlar? Ayrıca, Otomatik ve manuel arasında fark var mı sizce?

Kimse cevap vermiyor ama bir ekleme yapayım.
    İkinci eldeki fiyatlar böyle olunca, bugün bayiden 0 km fiyat aldım

71.700 1.2 tsi dsg style paket. 69.000 manuel

Sadece iki hususta kafam karışık. Benzin ciddi problem diyorlar. Kafam karışık. Lütfen bir fikir verin 1.2 motor sahipleri arkadaşlar...

• quote:

quote:

Merhaba,

Sadece iki hususta kafam karışık. Benzin ciddi problem diyorlar. Kafam karışık. Lütfen bir fikir verin 1.2 motor sahipleri arkadaşlar...

Arz talep, ticaret

İster alırsın istersen gidip 71.700 e miss gibi sıfır aracını alırsın

Seneye de ikici el alan arkadaşları sevindirecek bir fiyattan satabilirsin.

1.2 motor benzinli 1 senede 10.000 km den fazla yapıyorsan alma ancak daha az yapıyorsan al

bende 1.2 benzinli var 5000 km yol yapmışım şehir içi şehir dışı karışık 2500 şehir içi 2500 şehir dışı diyebiliriz.

ortalama 0.30-0.35 kuruş arası yakmış araba

• quote:

quote:

Merhaba,

1.2 candır. hem vergi avantajın var. hem de az yakıyor. şehirlerarası ortalama 4,5 lt yakıyor. şehir içi trafiğe bağlı değişir. benim yolum yarısı dur kalk da geçmesine rağmen 7 lt civarında diyebilirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar ben de bir soru sorayım.

Bebeğimiz için isofixli oto koltuğu aldım ama takmayı bir türlü beceremedim. Isofix demirleri aşağıda kalıyor sanki :/ Var mıdır bir püf noktası?

• 1.2 Rapid spaceback 90 PS DSG 2016 Model

KM : 5700

Toplam Ödenen Yakıt Parası : 1600 TL

Ankara şehir içi 3000 km

Şehirler arası : 2700 km

Ortalama KM de tüketim : 0,28 kuruş

Alacak arkadaşlar değerlendirebilir.

Not : Sonbahar ve kış tüketimi, Yakıt litre fiyat ortalaması Lt fiyatı : 5.25

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Josephanzel -- 19 Haziran 2017; 22:34:21 >
  • tüm bu verdiğiniz değerler sakin bir kullanım şeklinde olursa çıkar. Kanı kaynayan biri bu arabayı, mesela istanbulda kullandığında yüksek değerlerde görecektir.
  • 1.4 dsg style 7000 kmde araç. 970 km uzun yol yaptım ceyrek depo yakit var gosteriyor. 120yi gecmedim

• 1.4 dsg benzinli. Tatile giderken 950 km yol yaptım depoyla. Sonra gittim fullledim 270 TL lik benzin aldı depo. Yani 28 29 kuruş civarı. Klima otomatikte 22.5 de full açık. Hızım 110 120 civarı sürekli. Arabada 3 yetişlin 2 çocuk ve full bagaj vardı. 50bin km de araba.

Bir arkadaşımız çekişini sormuş, çekişte hiç sorun yok. Bastınmı gidiyor araba. Sollarken spora alıyorum gerçekten uçuyor. Kullanımı zevkli

• waskomnl kullanıcısına yanıt
    aracınızın model nedir acaba?
  • 2017 Style paketi ile birlikte bi-xenon farlar standart olarak mı geliyor yoksa ekstradan almak mı gerekiyor? İkinci seçenek ise, resmi sitedeki fiyat listesinde yazmıyor, fiyatını bilen var mı?
  • dIsAstEr kullanıcısına yanıt
    Kendim sordum, kendim cevap vereyim.

Sonradan takılamadığını öğrendim, maalesef. Onun için aracı almaya karar veren varsa ve ekstra donanım taktırmak istiyorsa gittikleri yetkili satıcılara söylesinler, opsiyonel donanım listesi varmış, oradan seçebiliyorsunuz. Fiyatlar da makul. Avek bize böyle bir şeyin varlığından bahsetmemişti, modüler olmaması yüzünden de yazık oldu. İstediğimiz birkaç ek özellik vardı oysa. Neyse, kısmet.
  • dIsAstEr kullanıcısına yanıt
    bayilerde ek donanım paketlerini gösteren geniş bir liste olur. oradan seçim yapılır normalde.
  • Arkadaslar selamlar,

Rapid spaceback aracinda malum 215 45 r16 gibi tuhaf bir olcu var ve lastik konulari sikintili... Kumho alacagim kis lastigi olarak, kullanan var midir? Yagmurda karda nasildir?

• Merhaba,
    Geçen kış yılbaşına bir hafta kala dunlop lastiğim yarıldı ve aynı ölçüde tek lastik bulamadım koca İstanbul'da. Tek lastik fiyatı 450₺ idi. Aklıma petlas geldi ve çifti 500₺ ye önlere bir çift kış lastiği aldım.
    İki hafta sonra İstanbul'u felç eden kar yağdığında kış lastikleri sayesinde hiç zorlanmadan, akşam trafiğinde patinaj yapan onlarca aracın arasından sıyrılıp 30km kadar yol yapıp sorunsuz eve ulaştım.
    Daha sonra 214 45 16 dunlop sportmaxx sıfır bulamayınca yedek de olsun diye bir lastikçiden iyi durumda çıkma dört lastik satın aldım.
    Kış geliyor geçen yıldan 2 tane kış lastiğim var bu yıl 2 tane daha almayı düşünüyorum.

• Seat Ibıza arabamı satıp biraz daha büyük bir araç almayı düşünüyorum. Spaceback dikkatimi çekiyor. Internet sitesindeki liste fiyatlarından tahmini olarak ne kadar indirim yapılır ve ikinci el durumu nasıldır acaba?
  • Lastik ebadı değiştirecek arkadaşların işine yarayacak bilgiler paylaşayım. özellikle jant değişiminde daha fazla işinize yarayacak;

Aracın jant bağlantı teknik bilgileri;
    PCD: 5x100
    Center Bore: 57.1
    Offset: 43
    Mounting: Bolt-14x1.50

bu değerlere uyan kombinasyonlar;
    175/70/R14, 185/60/R15, 195/50/R16, 215/45/R16, 215/40/R17, 215/35/R18

hem PCD hem Center Bore hem de Offset değerleri birebir aynı olan modeller ise;
    Skoda Roomster (2006-...)
    Skoda Roomster Scout (2007-...)
    Skoda Pratik (2003-...)
    VW Cross Polo (2006-...)
    VW Fox (2005-2011)
    VW Polo (2010-2016) (2017 modellerle birlikte offset değeri değişti)
    VW Polo 9N (2001-2009)

Bu üstteki modellerden çıkma jantları rahatlıkla Skoda Rapid ile Rapid Spaceback araçlarınıza takabilirsiniz.
  • Arkadaşlar bu aracın 1.0 Style DSG seçeneğini almak istiyorum, bu seçeneklerde yada benzeri opsiyonlarda olabilir aracı kullanan var mı? Varsa bilgilendirme yapabilirse memnun olurum
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.