Şimdi Ara

Rapid Spaceback Hakkında (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
242
Cevap
9
Favori
24.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tekirdağ bayisinden 1.2 TSI DSG Style beyaz renk için 66.000 tl teklif aldım.
    Bagaj havuzu, ilk servis de %30 indirim, Boya koruma hediylerini de verdi.
    Sizce fiyat nasıl ?
    İyi forumlar..

Edit: İstanbul özaydin oto 65.700 tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bluehouse -- 17 Ocak 2017; 13:20:32 >
  • Biz bugün rapid spaceback baktık, 66.500 tl (sigorta hariç herşey dahil)fiyat aldık 2016 model 1.2 tsi dsg beyaz renk style paket için...

Fiyatına euro zam mı olmadığını, ötv.den etkilenmediğini belirttikleri için uygun gibi geldi...

aracın hazır ve hemen teslim edilecek olması önemli olduğu için mantıklı geldi...

Hediye olarak kauçuk paspas ve bagaj havuzu dışında birşey yok..

Nasıl sizce?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UNDYING U kullanıcısına yanıt
    Aynı fiyata tam bir sene önce tdi,dsg, metalik renk olanı almıştım (cam tavansız modeli) hediye dediklerin standart zaten. Alabilirsen kapı eşiği koruması almaya çalış (bedava vereceklerini sanmam). Zibarttan koltuk koruma vereceklerdir (alma, bedava ama alma. Zibarta kadar boşuna benzin yakma)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ordic O kullanıcısına yanıt
    Malesef 1 sene çok uzun zaman, kaldı ki benim ekimde 82'ye sattığım 2014 highline golf şimdi 90

• UNDYING U kullanıcısına yanıt
    evet haklısınız 1 sene türkiye için çok uzun bir süre. 66500TL'den aldığım araç şimdi 83000 TL
  • 27.01.2017 tarihli 2017 Model Fiyat Listesi - Fiyatlar uçuyor.

Rapid Spaceback Hakkında
  • Herkese Merhaba,

Şu anki aracımla hafta içi hergün istanbul trafiğinde (sabah gidiş - akşam dönüş) 5 gün boyunca yaklaşık 380 km. yol yapmaktayım. haftalık tam olarak 200 TL benzin harcıyorum bu yol için. Bu akşam rapid spaceback 1.2 tsi dsg modeline tekrar bakmaya gideceğim. benim için ilk tercih yakıtı az yakması şehir içi trafiğinde. Ben bu aracı alsam şimdiki yakıt harcamama nazaran ne kadar tasaruf yaparım ? araç fiyatı olarak son 65.000 TL istiyorlar (2016 sıfır style model) bu parayı vermeme değecekmidir yakıt konusunda eski aracımla kıyaslandığın da ? Yardımlarınızı rica ediyorum.

İyi forumlar
  • blueshadowlord B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,
    2015 euro6 motor 1.2 tsi araçla hafta içi her gün ortalama 55-60km yol yapıyorum. Özellikle akşamları basın express trafiğinde ağır dur kalk yaptığım oluyor.
    Uzun zaman önce aracın ne yaktığını ölçmeyi bıraktım ama haftalık 200₺ benim araca göre uçuk rakamlar. Bir depo ile rahat 700km dikkatli kullanılırsa 800km yol yapılır. Tabi gaz pedalına nasıl bastığınız ne kadar agresif kullandığınız çok önemli. Saygılar.

Not: benim kullandığım araç sedan modeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xx34. -- 27 Şubat 2017; 18:46:48 >
  • Merhaba

Benzinli modele lpg kiti raktiran veya taktirmayi dusnen var mi?

Bir de aracin elegance modeli 185/65 r15 cant ile siparis verilebilir mi? Kataligunda elgance icin 215 lastikler standart diyor. Bunu oncelikli konfor ve yakit tasarrufu olacagini dusunerek soruyorum.

• folkeyno kullanıcısına yanıt
    farklı lastikle sipariş veremezsiniz. o donanımda 16 jantlarla gelir. konfor olarak bir farkı yok.
    ben test aracında 16 ile test ettim sonra 15" jantlı modeli satın aldım. arasında bir fark göremedim.

yakıtta zaten fark olmaz. çünkü 15 olanın yanağı daha geniş tutularak aynı çap korunuyor. çap aynı olunca yakıtta aynı olur.
    ayrıca 16 ların tabanı daha geniş olduğu için yol tutuşu daha iyi olacaktır.
  • yakıt konusunda benim araç yeni olduğu için net birşey söylemem zor.
    fakat ortalama istanbul trafiğinde şu an 6.5lt/100km şeklinde tüketti.

bence lpg takıp aracın motorunun yağlanmasını bozacağınıza, sübaplarını eriteceğinize gaza biraz az basın daha az gezin daha iyi.
  • xx34. X kullanıcısına yanıt
    siz in haftalık ya da aylık yol mesafe ve yakıt tüketiminiz TL olarak ne kadar?

muhtemelen k.kart ile yakıt alıyorsunuzdur. rapid kullanan arkadaşlar aylık yol ve TL yakıt fiyatlarını yazarsa çok daha mantıklı bir veri olacaktır.

Ben fabia kullanıyorum yaklaşık 1000 km arası 450 TL aylık ortalama var mesela.
  • tigerito T kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Rapid ile ayda ortalama 1700-1800km yol yapıyorum ama evdeki diğer araca da (Nissan qashqai) yakıt alıyorum. Aracı ilk aldığım aylarda aynı benzincide, aynı pompadan aynı hız kademesinde yakıt alıp tabanca atana kadar ya da gırtlak doldurup yakıtı görene kadar doldurup ölçüm yapıyordum. Uzun zamandır bu şekilde ölçüm yapmadım ama geçenlerde full yapıp km sıfırladığımda gördüm ki 750km rahat gidiyor. Dikkat edilse 800km de yapar.

• audioslave kullanıcısına yanıt
    Hocam uretim bandindaysa kesinlikle soyle mirrorlink istiyorum de telefonunu kablosuz olarak ekrana aktarabiliyorsun ve navigasyonunu kullanabiliyorsun

• xx34. X kullanıcısına yanıt
    sizin modeliniz ve motorunuz nedir. hız yapar mısınız?
  • blueshadowlord B kullanıcısına yanıt
    Merhaba ,

Dediklerinize katılıyorum dsg çatır çatır vites attıran devri düşük tutan bi şanzıman 7 sene kullandım 2 kez indirdim her inişinde 2.5 ay serviste kaldı almanyadan mekatronik geldi vs vs ama su anda o problemi aştılar diye biliyorum. Araba kalkmıyo diye yüklenirsen veya normal kullanımda yüklenirsen arabayı 2.5 - 3 kat daha fazla yaktırabilirsin 1 depoyla 400 kmde gidersin uzunda 110-120 km ike 1000 kmde gidebilirsin. Hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız...

1.2 tsi 2015 euro 6 motor. Dört yaşındaki yeğenim genelde yanımda olduğundan sakin kullanırım. Gereksiz hızlanmalar yapmam ama önüm açıksa 120 130 gibi hızlara çıkarım. Yanlış hatırlamıyorsam ortalama hız araçta 35 falan gösteriyordu. Araç alındığından beri yakıt hep Opet ten alıyorum.

Araç 35 bin km ye geldi. 30 bin bakımda ön fren balataları 7bin km yapar demişlerdi. Servis diskleri de değiştirmek istiyor ama sadece orijinal Balat'a alıp dışarı da taktırıcam. 30 bin de de disk değişmez ki yeni araçta.

• skoda nın diskleri çabuk yıpranıyor sanırım.
    Bu akşam iş çıkışı özel skoda servisine uğrayıp göstereceğim. Duruma göre bakacağız artık. Telefonda özel servis dört Balat'a değişimine 385₺ demişti. Yetkili servis ise 215₺ ön fren diski, 100₺ ise işçilik olur dedi. Yanlış hatırlamıyorsam ön disk fiyatı da yetkili serviste 390₺ idi.

Dün akşam elimle diskleri kontrol ettim kenarları çıkıntılı yani anlatanın temas ettiği yerler çukurlaşmış.

Bakalım özel servis ne diyecek.

• Merhaba,
    Dün sanayide 4U marka dört fren balatası taktırdım. Ön diskler tornada taşlandı. Usta 30bin km daha sorunsuz kullanırsın dedi. Başka marka var mı elinizde diye sordum, 4U balatalar yumuşak sessiz müşterilerimizin memnun kaldığı bir marka dedi.
    Hazır diskler taşlanmışken TRW ya da Brembo Balat'a bulup değiştirmelimiyim içimde kuşku yok değil.
    İnternette Rapid'i için araştırma yaparken uyumlu parça pek yok gibi. Bizim araçlara fabia ve Polo araçların parçaları mı uyumlu bilen var mı?

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.