Şimdi Ara

RAPİD-LİNEA-ACCENT BLUE (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
307
Cevap
4
Favori
5.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

Abi 1.6 tdi manuel toledo 90 ps 49.000 tl

1.6 tdi 105 ps manuel rapid 51.900 tl

Rapid artik 90 ps manuel uretilmiyor onun icin fark var

Skoda ve Seat fiyati 5-6000 TL asagi cekse butun paket ve motorlarda satisi artirir.

+1905

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 26.000 km kullandım full linea 1.6 yı. süspansiyon darbe emiş çok başarılı ve konforlu. donanımda iyi. millete bakma pişman olmazsın. 290nm tork çok fena. ister beş kişi bin ister tek fark etmiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

quote:

quote:

Eger alacaksaniz Rapid yerine Toledo alin.

Çünkü Skoda'nin 2.eli yok ve Toledo daha ucuz. İç mekani ve dişi daha karizmatik.

öylede abi ondada opsiyonlar fazla .Araca veriyorum 48 bin tl çoğu şeyler opsiyon .Abartmışlar

Benim bildiğim Skoda daha bos. Toledo hem donanimli hem ucuz.

Donanim olarak ayni abi hic bir farki yok

Sadece tercih meselesi benim tercihim rapid olurdu

İkiside linea'dan iyi orasi bence tartisilmaz zaten

peki hocam ne gibi farklılıklar var rapid ile linea arasında ?

Euro ncap farki var bence en onemli unsur

• quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

26.000 km kullandım full linea 1.6 yı. süspansiyon darbe emiş çok başarılı ve konforlu. donanımda iyi. millete bakma pişman olmazsın. 290nm tork çok fena. ister beş kişi bin ister tek fark etmiyor

benim yaş 19 herkes trol sanıyor.İşim yok bunlarlamı uğraşacağım
    Kullanan kişinin yorumu benım için önemli
    Teşekürler
    Euro ncap diyorsunuzda passat ile kafa kafaya çarpışmış passatında lineadan farkı yok maşallah
  • bu arada linealar 6 ileri vites eski araç 5 vitesti accent 2002
    ne gibi zorluklar yaşarız ben hiç 6 vites kullanmadım
  • 2013 model sahinin hayirli olsun

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_1629

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam valla arkadaşlar hakli yani. Yeni SEAT TOLEDO 1.6 tdi 105 bg 48.800 tl

Yeni Skoda RAPİD 1.6 tdi elegance paket 51.900 tl

Her iki araçtada sanirim küsuratlar atilir 48 bin ve 51 bine biter bence bu iki araci dusunmelisiniz Linea 1.3 mjet 75 bg 32.000 tl iken iyiydi bu fiyatlara zor

scoda ve seat gibi markaları düşünmüyorum .Ve fiyatları çok yuksek ayrıca 48 bin TL ye scoda ve seatın bu donanımdaki aracı yok

cihan'ın kimin bi lafı var dı "donanım almayın araba alın diye" tam yeri herhalde.

donanımdan kasıt zaten güvenlik donanımı .Yoksa navigasyon felan ben pek bakmam alırım dışarıdan 200 tl ye navigasyon

Bir araç önerin bakayım karşılaştıralım linea ile

Derdin güvenlikse güvenli araba almalısın, linealar şirket arabasıdır zayıfdır. Ford Opel vw de bu fiyat aralığında araçlar mevcut.

• Dogru secim bence alin muktijet motorun saglamligi tuketimi yeter. (Multijet II)

• Adam kararını vermiş beyler boşa nefes tüketmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: selmand

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: selcuk_1629

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pro-black

Hocam valla arkadaşlar hakli yani. Yeni SEAT TOLEDO 1.6 tdi 105 bg 48.800 tl

Yeni Skoda RAPİD 1.6 tdi elegance paket 51.900 tl

Her iki araçtada sanirim küsuratlar atilir 48 bin ve 51 bine biter bence bu iki araci dusunmelisiniz Linea 1.3 mjet 75 bg 32.000 tl iken iyiydi bu fiyatlara zor

scoda ve seat gibi markaları düşünmüyorum .Ve fiyatları çok yuksek ayrıca 48 bin TL ye scoda ve seatın bu donanımdaki aracı yok

cihan'ın kimin bi lafı var dı "donanım almayın araba alın diye" tam yeri herhalde.

donanımdan kasıt zaten güvenlik donanımı .Yoksa navigasyon felan ben pek bakmam alırım dışarıdan 200 tl ye navigasyon

Bir araç önerin bakayım karşılaştıralım linea ile

Derdin güvenlikse güvenli araba almalısın, linealar şirket arabasıdır zayıfdır. Ford Opel vw de bu fiyat aralığında araçlar mevcut.

bugun babamla 2 showroom gezdik fiesta nın bagajını açtık küçücük ama pahalıda belliki sağlam araç
    Sonra fiat'a gittik önce fiorino hususiye nasıl çeviririz diye sorduk 10 bin tl fark olur dediler
    Yeni kasa linea full olanı hoşumuza gitti 48.500 fiyat çıkarttı kredi kullanılacaksa 1.750 tl komısyon felan alıyorlarmış. 30 bin tl ye kadar %0 faiz diyorlar ama kredi kullanıncada 1.750 tl komisyon alıyorlar
    yani bi taraftan alınca diğer taraftan veriyorlar :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: makturk42

Adam kararını vermiş beyler boşa nefes tüketmeyin.

babamda bende pek araba bilmeyiz 13 kasımda araştırmalara başladık .Çoğu üyeler toledo ve rapid diyorlar .Rapidin videosunu izledim şehir dışı 4.0 litre iyi bir rakam ama pazar 'da değerinin düşmesinden şüpheliyiz
    belki bilmediğimiz güzel araç vardır diye son kez açtım konuyu ama hep aynı modeller toledo , rapid .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flowerhorn -- 20 Kasım 2013; 23:28:03 >
  • Ben yazmiyorum daha zaten gerekeni soyledim

• quote:

Orijinalden alıntı: LanciaDeltacı

Hayırlı olsun.Ancak ne yazıkki 48 bin tl Linea gibi bir araç için çok yüksek bir rakam.Sıfır düşünmüyor olsanız ne alternatifler var.Ama alınmış artık kazasız belasız sürüşler .

Cok yuksek demissiniz ama piyasadan haberiniz yok heralde. 208 ler bile 31 bin tl den basliyor 1.4 benzinli. 48 bin o arac icin normal

• hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: vince_Tr

quote:

Hayırlı olsun.Ancak ne yazıkki 48 bin tl Linea gibi bir araç için çok yüksek bir rakam.Sıfır düşünmüyor olsanız ne alternatifler var.Ama alınmış artık kazasız belasız sürüşler .

Cok yuksek demissiniz ama piyasadan haberiniz yok heralde. 208 ler bile 31 bin tl den basliyor 1.4 benzinli. 48 bin o arac icin normal

Piyasa ile ilgili değil bu.Grande Punto bozması zorlama bir C sınıfı araç için 48 bin tl her koşulda aşırı bir fiyattır.Ben İtalyancı'larındanım forumun.Fiat grubu markalar benim işim.Linea kalitesiz bir araç, konforsuz bir araç özellikle uzun yolda.Süslü bir iki donanımla araç kaliteli olmaz.Linea dediğin araca ne yapsan 48 bin tl verilmez.Sıfır ayarında ne araçlar alınır, malum siteye ilan kriterlerini sınırlandırıp bakabilir isteyenler..
  • Herkes Euro N Cap takıntısı yapmış, yahu 5 yıldız almayan firma kaldı mı artık ? Kaldı ki tam emin olmamakla birlikte Punto bu aracın Hatchback modeli olarak üretiliyor diye biliyorum ve 5 yıldız aldı.

Şu an Fiat Albea 1.3 Multijet kullanıyorum.Aracım 800.000 kilometrede (evet taksi olarak kullandık) ve hiç motor yapılmadı.Alıp uzun yıllar fazla bakım/parça masrafı yapmadan güzel bir dizel motor istiyorsanız bu kesinlikle multijet motorlardır.Taksiciler bir aracı kendilerine seçmişlerse bilin ki o araç yakıt,motor ömrü ve yedek parça/bakım konusunda piyasadaki en iyi araçtır.

Aracı insanlar tasarım olarak beğenir beğenmez orası ayrı mesele ama bu Türkiye'nin en çok satan araçlarından biri olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ben de uzun zamandır Linea ile ilgileniyorum.Lounge paketi oldukça donanımli ve 1.6 motoru var.1.3 motorun da sizi memnun bırakacağı kanaatindeyim ama o pakette 1.6 dışında seçenek yok.Uzun yolda 1.6 gerek büyük silindir hacmiyle gerekse 6. vitesiyle sizi daha rahat ettirebilir.Bu araçta benim iç tasarımda beğenmediğim tek nokta vites kolunun bulunduğu bölgenin günümüz otomobillerinin sahip olduğu tasarıma sahip olmaması ve otomatik şanzuman seçeneğinin bulunmaması.

Kalkıp insanlara benzinli araç önermeyin.Benzinli araç fiyatına dizel araç alma şansı varken neden o benzinlileri alsın ? Kaldı ki 6-7 yıl kullanacağını söylemiş, uzun yol ve şehir içi çok aktif kullandığını düşünürsek uzun ömürlü en iyi motor seçeneği budur.Bazıları gibi 200binde motor veya 60binde otomatik şanzuman öldü diye bir derdi olmayacak.Bu kadar para verip hem benzinli hemde Albea donanımına sahip araçları önermek biraz abes.

Hayırlı olsun, kazasız-belasız güzel günlerde kullanın.Yakında ben de bir Linea sahibi olmayı planlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MERT237

Herkes Euro N Cap takıntısı yapmış, yahu 5 yıldız almayan firma kaldı mı artık ? Kaldı ki tam emin olmamakla birlikte Punto bu aracın Hatchback modeli olarak üretiliyor diye biliyorum ve 5 yıldız aldı.

Şu an Fiat Albea 1.3 Multijet kullanıyorum.Aracım 800.000 kilometrede (evet taksi olarak kullandık) ve hiç motor yapılmadı.Alıp uzun yıllar fazla bakım/parça masrafı yapmadan güzel bir dizel motor istiyorsanız bu kesinlikle multijet motorlardır.Taksiciler bir aracı kendilerine seçmişlerse bilin ki o araç yakıt,motor ömrü ve yedek parça/bakım konusunda piyasadaki en iyi araçtır.

Aracı insanlar tasarım olarak beğenir beğenmez orası ayrı mesele ama bu Türkiye'nin en çok satan araçlarından biri olduğu gerçeğini değiştirmez.

Ben de uzun zamandır Linea ile ilgileniyorum.Lounge paketi oldukça donanımli ve 1.6 motoru var.1.3 motorun da sizi memnun bırakacağı kanaatindeyim ama o pakette 1.6 dışında seçenek yok.Uzun yolda 1.6 gerek büyük silindir hacmiyle gerekse 6. vitesiyle sizi daha rahat ettirebilir.Bu araçta benim iç tasarımda beğenmediğim tek nokta vites kolunun bulunduğu bölgenin günümüz otomobillerinin sahip olduğu tasarıma sahip olmaması ve otomatik şanzuman seçeneğinin bulunmaması.

Kalkıp insanlara benzinli araç önermeyin.Benzinli araç fiyatına dizel araç alma şansı varken neden o benzinlileri alsın ? Kaldı ki 6-7 yıl kullanacağını söylemiş, uzun yol ve şehir içi çok aktif kullandığını düşünürsek uzun ömürlü en iyi motor seçeneği budur.Bazıları gibi 200binde motor veya 60binde otomatik şanzuman öldü diye bir derdi olmayacak.Bu kadar para verip hem benzinli hemde Albea donanımına sahip araçları önermek biraz abes.

Hayırlı olsun, kazasız-belasız güzel günlerde kullanın.Yakında ben de bir Linea sahibi olmayı planlıyorum.

abi çok teşekkür ederim vaktini ayırdın
    Şimdi bir arkadaş accent blue dedi.Acaba bir bilgin varmı. Keşke demeseydi en sevmediğimiz şey ikilemde kalmak
    ama linea ağır araba hoşumuza gitti gerçekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: vince_Tr

quote:

208 de 1,4 benzinli motor seçeneği yok.1,2 1000cc. lik araç 31k

• quote:

quote:

Herkes Euro N Cap takıntısı yapmış, yahu 5 yıldız almayan firma kaldı mı artık ? Kaldı ki tam emin olmamakla birlikte Punto bu aracın Hatchback modeli olarak üretiliyor diye biliyorum ve 5 yıldız aldı.

Şimdi bir arkadaş accent blue dedi.Acaba bir bilgin varmı. Keşke demeseydi en sevmediğimiz şey ikilemde kalmak

Rica ederim.Accent Blue'da güzel araç ancak bu aracı düşünmenizin sebebi otomatik şanzuman ise tavsiye etmem.Otomatik Accent gereğinden fazla yakıt tüketiyor.Bunun dışında özellikleri hemen hemen aynı.Motor ömrü konusunda Multijet'le karşılaştırılamaz ama aracı taksi gibi yüzbinlerce kilometre kullanmayacaksanız çok önemli değil.Yine de belli bir kilometrenin üzerinde bile satmak isteseniz Fiat bu konuda daha avantajlı.Servis fiyatları konusunda bilgim yok ama sanayide Accent Era'nın parçaları ve işçiliği aşağı yukarı aynıydı.(Bu sizin bir şey ifade etmiyor, sizin için servis önemli).Linea'nın dizel motorunun tork değeri Accent'ten biraz fazla.

Linea'nın ne olduğu az çok belli, tavsiyem dizel Accent Blue kullanıcılarından objektif yorum almanızdır.Tasarım olarak ise Linea biraz daha sert, Accent ise biraz daha spor görünüme sahip.İkilemde kalmaya gerek yok. Her iki aracın özelliklerini bir tabloda karşılaştırır fiyat faktörünü de sona ekleyerek en iyi seçimi yaparsınız.Acele etmeyin, iyice kullanıcılardan bilgi alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT237 -- 21 Kasım 2013; 0:33:14 >
  • quote:

quote:

quote:

Rica ederim.Accent Blue'da güzel araç ancak bu aracı düşünmenizin sebebi otomatik şanzuman ise tavsiye etmem.Otomatik Accent gereğinden fazla yakıt tüketiyor.Bunun dışında özellikleri hemen hemen aynı.Motor ömrü konusunda Multijet'le karşılaştırılamaz ama aracı taksi gibi yüzbinlerce kilometre kullanmayacaksanız çok önemli değil.Yine de belli bir kilometrenin üzerinde bile satmak isteseniz Fiat bu konuda daha avantajlı.Servis fiyatları konusunda bilgim yok ama sanayide Accent Era'nın parçaları ve işçiliği aşağı yukarı aynıydı.(Bu sizin bir şey ifade etmiyor, sizin için servis önemli).Linea'nın dizel motorunun tork değeri Accent'ten biraz fazla.

Linea'nın ne olduğu az çok belli, tavsiyem dizel Accent Blue kullanıcılarından objektif yorum almanızdır.Tasarım olarak ise Linea biraz daha sert, Accent ise biraz daha spor görünüme sahip.İkilemde kalmaya gerek yok. Her iki aracın özelliklerini bir tabloda karşılaştırır fiyat faktörünü de sona ekleyerek en iyi seçimi yaparsınız.Acele etmeyin, iyice kullanıcılardan bilgi alın.

hocam zaten otomatik düşünmüyoruz babamla
    linea şehir içinde 6.5 litre yakıyor blue ise 5.2 litre arada çok fark var
    blue 1.6 120 beygir fiyatı peşin 50 bin tl tabi 2-3 bin lira daha düşerler sanıyorum
    blue de tork 260 linea da 290 sanırm
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.