Şimdi Ara

Ram ve Disk Anlamsız Yere Aşırı Dolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

öncelikle sistemim şu şekilde;

Kasa: Cooler Master Haf 912 Advance Midt
    Anakart: Msi Z87-Gd65 Gaming
    İşlemci: Intel Core i7 4770K
    Ekran Kartı: Asus GTX760 DirectCU II O.C. GDDR5 2GB 256Bit
    RAM: GSKILL 8GB (2x4GB) RipjawsX DDR3 1866MHz CL9 1.5V Dual Kit
    HDD: WD 1TB
    PSU: Gx 80Plus 750W
    İşlemci Soğutucu: COOL MASTER HYPER 212EVO

sistemim format atıp windows'un ve ekran kartının son güncellemelerini yapana kadar son derece stabil çalışıyordu. Fakat bu işlemlerden sonra bilgisayar saçma sapan davranmaya başladı. İlk başta oyunlarda donup kalma, kimi zaman da durup dururken oyundayken reset atma sorunu oldu, format attım düzelmedi, tekrar format attım ne fark etti bilmiyorum ama bu sefer düzeldi, oyunlarda sorun yaşamıyorum. Fakat bu sefer de kimi garip sorunlar devam ediyor. Ram ve Disk kullanımı aşırı dolu görünüyor ve bilgisayar bazen hiç bir program açık olmasa da aşırı derecede kasıyor (screenshotları aşağıda paylaşıyorum). Normalde kasmayacağı oyunlarda en düşük ayarlarda kasıyor vs vs hiç güven vermiyor. Ayrıca bilgisayar açıldığında kendine gelmesi çok zaman alıyor. Bu arada 1.5 Gbps hızında internetim var, bişeyler indirmeye çalıştığımda gayet hızlı indiriyor ama bilgisayar kasıyor, hatta bazen bir süre sonra donup siyah ekranda kalıyor.

Arkadaşlar bilgisayarı yeni formatladım, en güncel driverlar kurulu, tüm Windows güncellemeleri yapılı, gayet yeterli bir sistemim var ama hala bu sorunlarla karşılaşıyorum ve neden olduğunu çözemiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Her türlü görüşe açığım. Şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hometheater -- 9 Kasım 2019; 19:57:38 >

• Arkadaşlar herhangi bir fikriniz varsa sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yedeklerinizi alıp tüm disklerinize temiz bir format atın çünkü virüs ya da zararlı yazılım olabilir, hdd ile ilgili de bir sorun olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2 defa temiz format attım fakat sonuç yine aynı. Bilmiyorum neden ram ve disk kullanımı bu kadar dolu görünüyor

• Arkadaşlar yok mu bi fikri olan

• quote:

Orijinalden alıntı: hometheater

Arkadaşlar yok mu bi fikri olan
    Hdd gitmis, HDTune ile taratip healtkismini paylasirmisin.

• hometheater kullanıcısına yanıt
    Elinden format atmak geliyor anlaşılan, en fazla 1 saat kaybedersin..

Orijinal 8.1 indir Microsoft sitesinden ve kur bakalım sonuç ne olacak.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Virüs girmiş, format atın.
  • 0FLu61 kullanıcısına yanıt
    Ram ve Disk Anlamsız Yere Aşırı DoluRam ve Disk Anlamsız Yere Aşırı Dolu

• Hiç okumadın galiba. 50 kere format attım diyorum :D
  • parcapincik kullanıcısına yanıt
    Evet 8.1 stabil çalışıyor ama ben win 10 kullanmak istiyorum. Ne yapacağım?
  • hometheater kullanıcısına yanıt
    Bende aynı şeyi istiyorum ama olmuyor nedenini bilmediğim bir şekilde, cihazımda ssd takılı Windows 10 gül gibi çalışıyordu 1 seneyi geçti bir güncelleme sonrası disk kullanımı ve Ram kullanımı kafasında göre yüzde 90 yüzde 100 seviyelerine cıktı önünü alamıyorum, servisleri kapattım, arka planda çalışan herşeyi neredeyse durdurdum yok sorun devam etti, Microsoft serverinden ilk çıkan Windows sürümü olmak üzere bu güne kadar olan hemen hemen tüm sürümleri ve envayi çeşit farklı windows 10 indirdim yükledim yok dikiş tutmadı, youtube tam ekran yapıyorum 15 saniye sürüyor tam ekran olması, tam ekrandan cıkmak dert, film indiriyorum 14-15 gb filmi ıkına ıkına oynatıyor, 8.1 de böyle bir sorun yok cihaz akıyor, diski ikiye böldüm dual boot şeklinde hem 8.1 var hem 10 var, netflix vs kullanmak için açtığımda 10 açıyorum, günlük kullanımda 8.1

• quote:

Orijinalden alıntı: hometheater

Hiç okumadın galiba. 50 kere format attım diyorum :D
    Hocam kusura bakma görmemişim aklıma gelen tek şey format dvdsi veya usbsinin içindeki bozuk windows kurulum dosyaları. ya da Windows Search, Hızlı getirme (sysmain) gibi hizmetleri kapatın. Başka birşey gelmiyor aklıma. Bunlar da olmassa SSD alıp deneyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.