Şimdi Ara

RAM Test Etme Programı: Memtest86+ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
115.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zurrani

benim de iş yerinde bir kasada sıkıntı var, bir çok şey denedik. sıkıntı yapan parçayı çözemedik.
    şimdi her bileşenini çalışan bir makineye takıp tek tek deniyorum, ilk bileşen ramler

memtest 4.0 kullanıyorum.

Alıntıları Göster
    Herkese merhabalar,
    Arkadaşlar bu testi bilgisayar başlarken sorunsuz olarak başlatıyorum flash bellekten... Ancak tam olarak nasıl yapmalıyım. Örneğin benim pc'de 533mhz olmak kaydıyla 1 GB , 512 MB ve 512 MB olmak üzere toplam 3 ram bulunmaktadır... 4 ram slotundan birinin bozuk zaten... Şu şartlarda bu testi yaparken ram'leri tek tek çıkararak mı teste başlayalım... Test olarak hangisini seçelim... Test bitikten sonra bitti diye uyarı geliyormu. (1,5 saat çalıştı halen test devam ediyor diyorda,kaç saat sürüyor)...

Baştan aşağı nasıl bir yol izleyelim... Hadi destek...

• quote:

Orijinalden alıntı: ARCadaS

Herkese merhabalar,
    Arkadaşlar bu testi bilgisayar başlarken sorunsuz olarak başlatıyorum flash bellekten... Ancak tam olarak nasıl yapmalıyım. Örneğin benim pc'de 533mhz olmak kaydıyla 1 GB , 512 MB ve 512 MB olmak üzere toplam 3 ram bulunmaktadır... 4 ram slotundan birinin bozuk zaten... Şu şartlarda bu testi yaparken ram'leri tek tek çıkararak mı teste başlayalım... Test olarak hangisini seçelim... Test bitikten sonra bitti diye uyarı geliyormu. (1,5 saat çalıştı halen test devam ediyor diyorda,kaç saat sürüyor)...

Baştan aşağı nasıl bir yol izleyelim... Hadi destek...

Alıntıları Göster
    detaylı anlatır mısın hocam w7 32 bit.

• quote:

Orijinalden alıntı: wampaa

detaylı anlatır mısın hocam w7 32 bit.

Alıntıları Göster
    teşekkürler. pcde şu an 1 adet 400 mhz 1gb, 1 adet 533 mhz 512 mb ddr2 ram vardı. ikisini aynı anda takınca mavi ekranla uğraşıp duruyordum. bununla bir test edelim bakalım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: bassedas

teşekkürler. pcde şu an 1 adet 400 mhz 1gb, 1 adet 533 mhz 512 mb ddr2 ram vardı. ikisini aynı anda takınca mavi ekranla uğraşıp duruyordum. bununla bir test edelim bakalım :)

Alıntıları Göster
    biri güncel link verip nasıl yapıldıgını anlatsın
  • quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: uumrl

quote:

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: uumrl

quote:

Alıntıları Göster
    Konuyu hortlatmak gibi olmasın yapamayan arkadaşlar için anlatıyım.
    Win için olan link sağlam. İso dosyasını indirip rar'dan çıkarın, iso burner programını indirin, program yardımıyla cd'ye yazın.
    Pc'ye reset atıp bios'a girin, boot ayarlarında cd veyahut dvd sürücünüzü ilk sıraya alın kaydedip çıkış yapın.
    PC başlarken bios ekranından sonra program mavi ekranda otomatik olarak başlayıp ram taramasına başlayacaktır.
    2 adet yüzde göreceksiniz.
    Üstteki yüzde taramanın yüzdesi, altındaki yüzde tarama aşamalarının yüzdesi, zaten onun altında da kaçıncı test'i ( 1-2-3-4-5...) yaptığını görebilirsiniz.
    En üsteki yüzde yani PASS % kısmı %100 oldugunda tarama işlemi bitmiştir, tekrardan %0dan taramaya başlar siz çıkış yapabilirsiniz.
    Teknik servisde çalıştığım zaman kullanıyorduk bu programı, gayet başarılıdır. Sürüm farketmez, boot olarak çalıştırdığınız için windowsun her sürümünde çalışır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sarıaslan

Konuyu hortlatmak gibi olmasın yapamayan arkadaşlar için anlatıyım.
    Win için olan link sağlam. İso dosyasını indirip rar'dan çıkarın, iso burner programını indirin, program yardımıyla cd'ye yazın.
    Pc'ye reset atıp bios'a girin, boot ayarlarında cd veyahut dvd sürücünüzü ilk sıraya alın kaydedip çıkış yapın.
    PC başlarken bios ekranından sonra program mavi ekranda otomatik olarak başlayıp ram taramasına başlayacaktır.
    2 adet yüzde göreceksiniz.
    Üstteki yüzde taramanın yüzdesi, altındaki yüzde tarama aşamalarının yüzdesi, zaten onun altında da kaçıncı test'i ( 1-2-3-4-5...) yaptığını görebilirsiniz.
    En üsteki yüzde yani PASS % kısmı %100 oldugunda tarama işlemi bitmiştir, tekrardan %0dan taramaya başlar siz çıkış yapabilirsiniz.
    Teknik servisde çalıştığım zaman kullanıyorduk bu programı, gayet başarılıdır. Sürüm farketmez, boot olarak çalıştırdığınız için windowsun her sürümünde çalışır.

Alıntıları Göster
    Merhaba

Bende de mavi ekran hatası var ve az önce memtestimi bitirdim 2 saat sürdü 2 pass bekledim ve hata vermedi yalnız 2 ramim 512 ddr2 667 mhz ev aynısının 1 gb i ben 2 si birden takılıyken test ettim bu yanıltıcı olabilir mi programı ramleri tek tek takıp mı denemem lazım yoksa si birden takılı olması sıkıntı yaratnmaz mı?

Yardımlarınız için tşkler.

• quote:

Orijinalden alıntı: shane

Merhaba

Bende de mavi ekran hatası var ve az önce memtestimi bitirdim 2 saat sürdü 2 pass bekledim ve hata vermedi yalnız 2 ramim 512 ddr2 667 mhz ev aynısının 1 gb i ben 2 si birden takılıyken test ettim bu yanıltıcı olabilir mi programı ramleri tek tek takıp mı denemem lazım yoksa si birden takılı olması sıkıntı yaratnmaz mı?

Alıntıları Göster
    sıkıntı yaratmaz. hd tune health kısmında sıkıntı yoksa ve donanımsal olduğunu düşünüyorsanız sistemin güç ayarlarını performans olarak değiştirip bir süre daha kullanın. Çünkü dengelide sistem yükte olamyınca ramlere giden voltajı azalttığında reset atıyor olabilir. performans ayarlarında gücü azaltmayacaktır.
    ayrıca reset atmasının bir çok sebebi olabilir. teste doğru yerden başlamışsınız.
    edit:
    hdtune harddisk hakkında bilgi veren bir programdır. health kısmında harddiske ait smart bilgiler okunmaktadır. 05. değer önemlidir.

hangi durumlarda reset attığını yazarsanız daha net cevap verebiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zebani -- 21 Ocak 2013; 23:28:46 >

• quote:

Merhaba

program aslında çok süper çalışmıyo ram uyuşmazlığından cl değerlerinden kaynaklanan sorunlara bile error şeklinde yansıtıyor ramini bozuk zannedip atan çok bu pro sayesinde :) tek tek denmek daha mantıklı...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

Merhaba

program aslında çok süper çalışmıyo ram uyuşmazlığından cl değerlerinden kaynaklanan sorunlara bile error şeklinde yansıtıyor ramini bozuk zannedip atan çok bu pro sayesinde :) tek tek denmek daha mantıklı...

Alıntıları Göster
    saolun ama hallettim sorunumu sorun ramlerde değilmiş anakartımın üzerindeki kondansatörler şişmiş 5 kondansatörüde değiştirdim şimdi bir sorunum yok.

• quote:

saolun ama hallettim sorunumu sorun ramlerde değilmiş anakartımın üzerindeki kondansatörler şişmiş 5 kondansatörüde değiştirdim şimdi bir sorunum yok.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar memtest86 programı ile test ediyorum errors 0 no errors diyor
    memtest windows altında çalışanla test ediyorum errors 3 adet hata veriyor hangisi dogru lütfen yarımlarınızı bekliyorum tşk
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxxxxthompson

quote:

Orjinalden alıntı: bilalarabaci

Selamlar,

Bu yazılımın Windows işletim sistemi üzerinden çalışan versiyonu. Tıklayınız

RAM Test Etme Programı: Memtest86+

Kaynak: Hardwaremania

Peki zararlı mıdır? İşe yarar mı?

xtremesystems 'de "Xtreme RAM Tester" ünvanına sahip @bachus_anonym kullandığına göre zararı yoktur herhalde.

http://www.clockmehigh.com/ddr/OCZEBPC4000_GSkillPC3200ZX/270x11_PC3200ZX_M4W_1000.png

bu varyasyonunu duymuştum ama deneme fırsatım olmamıştı
    Hem memtest86+ yla çıkan sonuçları ve bu yazılımla çıkan sonuçları buraya yazarsanız sevinirim...
    Sonuçta windows ortamında ne kadar sağlıklı ...
    Ve veritabanına ne kadar sağdık kalınmış bunları görme fırsatımız olur

Alıntıları Göster
    windows altında çalışan errors 3 yani ram ı arızalı gösteriyor
    memtest86 hata göstermiyor no errors diyor hangisine güvenmeliyiz saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: turgaybuz

E: hiç birine
    ramleri teker teker çıkar test et...yazılım %100 istikrarlı çalışmıyor anakarttaki kondasator şişimi cl değerlerinin tutmamasından bile hata alırısn...
    mavi ekrana sık düşüyomu pc...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kerimcem

quote:

E: hiç birine
    ramleri teker teker çıkar test et...yazılım %100 istikrarlı çalışmıyor anakarttaki kondasator şişimi cl değerlerinin tutmamasından bile hata alırısn...
    mavi ekrana sık düşüyomu pc...

Alıntıları Göster
    Disket & CD yazdırma olanağımız yoksa USB'ye kurup boot'u usb yapsak işe yarar mı ? Ben USB'den format atıyorum mesela.

• saolun super paylaşım
  • quote:

Orijinalden alıntı: 321ayberk

saolun super paylaşım
    Memtest86 Boot cd aşadaki linkten indirip cdye yazabilirsiniz.!!

https://hotfile.com/dl/242304034/61269e2/Memtest_boot_cd.nrg.html

http://www.2shared.com/file/8xxJNdg5/Memtest_boot_cd.html

http://www.filehostfree.com/?d=521F4CD41

• quote:

Orijinalden alıntı: EtiPuF

Memtest86 Boot cd aşadaki linkten indirip cdye yazabilirsiniz.!!

https://hotfile.com/dl/242304034/61269e2/Memtest_boot_cd.nrg.html

http://www.2shared.com/file/8xxJNdg5/Memtest_boot_cd.html

http://www.filehostfree.com/?d=521F4CD41

Alıntıları Göster
    saol dostum deneyelim bi

• quote:

Orijinalden alıntı: eyphn06

saol dostum deneyelim bi

Alıntıları Göster
    sorun ram arzası bagzen testten geçiyor bagzen testten geçmiyor herhalde çalışırken ram lar şişiyormu ne
    mavi ekran ise hdd takılıyormuş sorun çözüldü ilgilenen arkadaşlarıma sonsuz teşekürler çok sagolun
  • quote:

sorun ram arzası bagzen testten geçiyor bagzen testten geçmiyor herhalde çalışırken ram lar şişiyormu ne
    mavi ekran ise hdd takılıyormuş sorun çözüldü ilgilenen arkadaşlarıma sonsuz teşekürler çok sagolun

Alıntıları Göster
    Merhaba.
    Benim pc de win7 ve win8 işletim sitemi kuruluyken sık sık ekran donup kalıyor. HDD ışığı sönüyor. garantiye gönderdim sağlam diye geldi.
    WD green. WD lin sitesinden disk kontrol programını kurdum. sıfır hata. tertemiz çıktı. sonra diğer pc deki hdd takdım win7 kurdum. pc yine dondu hdd ışığı söndü.
    SİStemim.

Gigabyte ga41 combo anakart.
    vga asus hd 7790 2gb.
    ram: 4*4 1600 mgh kinston.
    psu hight power element 500w. (2x pcı 16x 6pin)

Şimdi ben napıyım. ramleri bi test edim bakıyım. Arkadaşlar sizinde tecrübe ve bilgileriniz varsa yardımcı olun lütfen çok gıcık bi iş canımı cok sıkıyor.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.