Şimdi Ara

RAM Test Etme Programı: Memtest86+ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
4
Favori
115.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: minimalist

ee şimdi vista işletim sisteminde nasıl test edeceğiz peki ramlerimizi?

yeni sürümü çıkmıştır..onla denersiniz..
  • dosyaları yazdırıyorum cd ye kullanım dilini seçiyorum sonra would you like to start nstore tarzı birşey çıkıyor y diyorum cd rom device not found diyor. bunu düzeltmemin bir yolu var mı ?
  • teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilalarabaci

Selamlar,

Bu yazılımın Windows işletim sistemi üzerinden çalışan versiyonu. Tıklayınız

RAM Test Etme Programı: Memtest86+

Kaynak: Hardwaremania

Peki zararlı mıdır? İşe yarar mı?

xtremesystems 'de "Xtreme RAM Tester" ünvanına sahip @bachus_anonym kullandığına göre zararı yoktur herhalde.

http://www.clockmehigh.com/ddr/OCZEBPC4000_GSkillPC3200ZX/270x11_PC3200ZX_M4W_1000.png

usta 2 tane 2gb lik ram varsa ne yazacağız toplamını mı yoksa tek tek mi deniyeceğiz ramleri ?

• quote:

usta 2 tane 2gb lik ram varsa ne yazacağız toplamını mı yoksa tek tek mi deniyeceğiz ramleri ?

aynisini ben sorcaktım bende alırken 2 gb ram eklensin demistim ama windowsa 1.75 gösteriyo wista kurunca 2 ye çıkıyo nasıl yapıcam ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakangun -- 20 Nisan 2009; 12:35:14 >
  • Yeni almış olduğum bilgisayarımı en son çıkan Memtest-86 v3.4 programınlan test etmeye çalıştım
    Programı indirip CD e çektim
    Bilgisayarımı CD len açarak Memtest-86 v3.4 çalıştırdım ve karşıma 3 tane seçenek çıktı
    1-rincisinde test etmeye çalıştım ama başlar başlamas bilgisayar resetleniyor
    2-cisinde bilgisayar kilitleniyor
    3-çüncüsü eski versiyonu çalıştırıyor

kullanmış olduğum yeni sürümde forumdaki gibi yayınlanmış resimde gibi chipsetim tanınmadı

Soru: 1-rinci seçenekte neden resetleniyor
    2-kinci seçenekte neden kilitleniyor

fikri olan varsa yardım etsin

systemim
    Gigabyte GA-EP45T-UD3P
    Intel q9400 2.66
    2x2 DDR3 1333Mhz Corsair
    Zotac nVidia GTS 250 AMP 1GB
    500GB WD 32MB SATA2
    DVD-RW Samsung
    Kasa Cooler Master RC-690 + Cooler Master Power Supple 600w RP-600-PCAP (power kasaylan birlikte geliyor)

• bu oyun yüklerken donma sorununu çözebildin mi. banada yardımcı olurmusun
    ,
  • çok güzel bir program bende boot cd formatında var. 3 yıldır kullanıyorum. ama asıl sorun, windows da hata vermeyen ama gerçekte hatalı olan ramleri bu programla bulsak bile satıcıyı ikna edememek. bir ay kadar önce vatanbilgisayardan 2gb ram aldım. xp kurdu sorun yoktu. bir hafta sonra vista kurmak istedim kuramadım. önce hdd uçtu sandım. ama başka ram takıp kurdum. bu programla ram i deneyince gözlerime inanamadım. test sonuna kadar 5000 den fazla hata verdi. aldığım yere götürdüm vista kuramadım dedim. ne derlerse beğenirsiniz? "biz vista kurduk ram sağlam" allahtan daha 10 gün olmuştu alalı. başka ürün alıcam dedim iade ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prescott2400 -- 12 Temmuz 2009; 16:44:35 >
  • konuyu hortlatmak istemem ama cd ye yazdım sonra bios tan first boot u ayarladım ve cd yi taktım bilgisayar yine de normal olarak açılıyor programa falan girmiyor.

nerde hata yapıyorum?
  • Peki ram de normalde hiç hata olmamasımı gerekiyor yoksa 20 hata kabul edilir falan boyle bişey varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DARK_HYPNOSİS -- 18 Aralık 2009; 1:25:26 >
  • 1 hata bile olsa arıza nedenidir. bilgisayar reset atar.
  • bu programın 64bitte çaLışan versiyonu yok mu ¿
  • başlığın hortlamasına katkıda bulunduğum için özür dilerim :D

resimde görülen hata ramdan mı ram slotundan mı bunu nasıl ayırt edebilirim en basitinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mydonose13 -- 23 Şubat 2010; 0:07:06 >
  • arkadaşLar programın son sürümünü CD ye çekip BOOT ediyorum hızLı bir şekiLde TEST %47 diyor ve biLgisayar reset atıyor sorun neden oLabiLir ? 3. testi rami defauLt ayarLarına getirerek yaptım 1saat 15dk sürdü hiç hata buLmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egzersayz -- 28 Şubat 2010; 14:50:04 >
  • Amacım konuyu hortlatmak değil ama sistem konusunda sıkıntılıyım.
    Daha önce reset problemi vardı kasayı değiştirdiler düzeldi şimdi ise bazen filmlerde sanki bilgisayar kendini toparlayamıyor geç kalıyor gibi saniyelik bir durup hızlanma oluyor çok az olsada rahatsız edici.
    Ayrıca bir kaç kez winrar dan dosya çıkartırken donma oldu ramlerden şüphelendim ve bu konuyu bulup test ettim program ve sistem ne kadar sağlıklı test olur eski mi yeni mi bilemiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var sonuçlar şu şekilde.
    Teşekkürler

İntel core 13 530 soket 1156 2‚93 ghz 4 mb cache 32nm işlemci

h55m 931 h55 soket 1156 ddr3 2133 mhz o/c vga anakart

2gb * 2 signature line ddr 3 1333 mhz cl9 tek modül ram patriot

hd4350 gddr2 1 gb 64 bit ati dx10.1 ekran kartı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liveshow -- 15 Ağustos 2010; 18:23:51 >

• linki yeniler misinz...
  • Beyler Merhaba,

Forumdaki herkesin yazdıklarını okudum. Bende RAM'leri test ediyorum şu an (dostan dvd den boot edilmiş şekilde Memtest-86 ile) fakat forumdaki başka arkadaşımın cevaplanmamış bir sorusunu bende sormak istiyorum : ). Bu arada 4GB RAM im var. 4 adet 1 gb lık OCZ...

Anakart: Gigabyte EP45T-DS3
    İşlemci: Intel quad core 2.8ghz

1. secenek olmuyor
    2. secenek te olmuyor...
    Sadece 3. secenek işe yarıyor ve su an 2,5 saat olmus durumda ve detayar şöyle

Pass: 89%
    Test: 97%
    Test: #8 : )

Errors: 0

Acaba böyle beklemelimiyim?

İşin garip tarafıda test aşamasında sol üstte pentium III 2833 mhz yazıyo... Bu testi değiştirir mi?

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dgndgndgn -- 23 Kasım 2010; 0:22:47 >
  • S.a Ben Pcde Sabaha Kadar Test ettirdim 768 den fazla Error verdi anakartda 2 ram slotu var ve birine ram ı takınca ekran gelmıyor Sizce ramın bozulması bundan mı Kaynaklanmıstır
  • benim ramlerde arızalı sanki stabil çalışan sistemim çalışmaz oldu sırf bu lanet oem markasız çin malı ramler yüzünden arkadaşa geri verecem aldığım ramleri KINGSTON ram alın diye millet boşa nefes tüketmiyot eski 512 lik kingston ramlerim takılıyken hiç sorun yoktu...
  • benim de iş yerinde bir kasada sıkıntı var, bir çok şey denedik. sıkıntı yapan parçayı çözemedik.
    şimdi her bileşenini çalışan bir makineye takıp tek tek deniyorum, ilk bileşen ramler

memtest 4.0 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zurrani -- 25 Ekim 2011; 9:47:53 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.