Şimdi Ara

ram Mhz ayni Cl degeri farkli Lutfen yardim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
10.675
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar 1 adet ram alacagim sistemim msi z87 g45 su an corsair 1600 mhz cl9 4 gb rqm mevcut ben bunun yanina Crucial 4 gb 1600 mhz ancak cl8 ram alsam hangisi oncelik calisir veya bagimsiz mi calisir mhz ler ayni dikkat sadece cl degeri dusuk mhz olayinda hangisi dusukse yeni alinan ram de ona uymak zorunda oluyor mhz ayni fakat cl farkliysa durum nasil olur ram alacagim lutfen yardim

• İkiside CL9 çalışır ama uyum sorunu yaşayabilirsiniz. Aynı marka model ve mümkünse aynı marka çiplere sahip ram'ler tercih edin.
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    Marka farkindan dolayi sorun yasayacagimi zannetmiyorum aklima takilan sey cl8 olan bir ram nasil cl 9 olarak calisir 1333 mhz ramin yanina 1600 mhz takinca yuksek olan zaten 1333 mhz de calisma durumu oldugu icin calisir ama cl8 olan bir ram nasil cl9 calisabilir veya cl8 olan ramler cl9 10 11 degerlerini bunyesinde barindirirmi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: note3

Marka farkindan dolayi sorun yasayacagimi zannetmiyorum aklima takilan sey cl8 olan bir ram nasil cl 9 olarak calisir 1333 mhz ramin yanina 1600 mhz takinca yuksek olan zaten 1333 mhz de calisma durumu oldugu icin calisir ama cl8 olan bir ram nasil cl9 calisabilir veya cl8 olan ramler cl9 10 11 degerlerini bunyesinde barindirirmi ?

Siz öyle zannedin. Ram'larda markadan markaya çık ar en çok sorun. Ve en çok kıllık yapan parça da Ram'dir bilgisayarda.

Alırken dikkat etmeniz gerekenler :

Aynı marka çipler
    Eşit sayıda çipler (24 olur genelde)
    Aynı CL miktarı
    Aynı hız
  • Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    ben bunu anakartımın hangi marka ram ile uyuştuğunu öğrenebilirim velakin sizin demek istedğiniz şimdi anakartım su an bendeki ram ile de yeni alacağım ram ilede uyumlu fakat ana kart değilde bu 2 ram in aralarında kavga çıkabilir mi demek istiyorsunuz ? veya cl farkından dolayı ? benim anakartım model olarak destekliyor her 2 markayıda ? kendimi iyi anlatabilmişimdir umarım bir anakart ben bu markayı destekliyorum benimle uyumlu diyor ama en çok sorun cl den deilde en çok sorunun markadan çıkacağını söylüyorsunuz
  • Cobbie kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 9 Şubat 2023; 18:45:24 >
  • Ben Corsair CL9 ramin yanına Crucial CL8 ram taktım.Değerler cl9 yükseldi.1600 mhz, xmp açık, çift kanal tıkır tıkır çalışıyor.Bugüne kadar bir sıkıntı yaşamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

quote:

Orijinalden alıntı: note3

Siz öyle zannedin. Ram'larda markadan markaya çık ar en çok sorun. Ve en çok kıllık yapan parça da Ram'dir bilgisayarda.

Alırken dikkat etmeniz gerekenler :

Aynı marka çipler
    Eşit sayıda çipler (24 olur genelde)
    Aynı CL miktarı
    Aynı hız

ALLah Allah benim ramlerin markaları değişik hızlarıda farklı biri 667 biri 800 ama çatir çatir çalışıyolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deutschland Da Mülteciyim -- 5 Mayıs 2015; 9:13:00 >

• evet 9-9-9-9-24 cl9

8-8-8-8-24 cl8 bu değerler o.c yapınca mavi ekran hatasına cok sebebiyet verıyormus birde bu crucial ram xmp ram değil vengeance cl9 xmp bi ram alacaktım crucial cl8 vaz geçtim
  • Powerofdreams kullanıcısına yanıt
    siz hangi kod lu crucial rami aldınız ? vatan da satılan (BLT4G3D1608DT1TX0CEU) crucial ram xmp profilli bir ram değil sanırım

Crucial:http://uk.crucial.com/gbr/en/blt4g3d1608dt1tx0ceu#productDetails

Vengeance :http://www.corsair.com/en-us/vengeance-4gb-single-module-ddr3-memory-kit-cmz4gx3m1a1600c9
  • mhz den sorun çıkmaz burdaki konumuz cl değeri farkının bir sorun oluşturup oluşturmayacağı bir ramin 667 mhz olsun yanına takacagın ram misal isterse 10 bin mhz olsun yeni aldığın ram 667 mhz olarak çalışır ama cl8 olan bir ram cl9 olarak çalışırmı 10 bin mhz bir ram in kapasitesinde 667 mhz zaten var :) ama cl8 ramin kapasitesinde cl9 varmı
  • farkındaysan arkadaş orda mhz yi ve markayıda söyledi bende onları cevapladım cl değerini değil okursan anlarsın
  • Sorunu belirten benim :) O Mhz yi isteğine göre belirtmiş.ona ben mhz den sorun yaratırmı diye sormadım zaten onunda cevabını verdim (okursan anlarsın) konuda sorunun çözümüne gidilen cevaplar benim işime yarıyor 667 mhz ile 800 mhz aynı anda çalışıyor sorun yoh değil.
  • sana niye cevap vereyim mecburmuyum ben cevabı o adama verdim zaten
  • tamam toprağım tamam :) kusura bakma
  • Benim crucial kodu bu

BLE4G3D1608DE1TX0CEU
  • Powerofdreams kullanıcısına yanıt
    bugün aldım bende 2 adet bu kod var bendede üzerinde xmp ibareside var ama elimde hazır sistemim olmadığı için takıp deneyemedim 1 sene sonra ancak denerim .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Wikingtoro

bugün aldım bende 2 adet bu kod var bendede üzerinde xmp ibareside var ama elimde hazır sistemim olmadığı için takıp deneyemedim 1 sene sonra ancak denerim .
    Yaw beyler bu ram http://sinerji.gen.tr/kingston-hyperx-xmp-8gb-1600mhz-ddr3-savage-ram-pmu52047 cl 9 mu 11 mi,2 farklı şey yazıyor özelliklerde kafam allak bullak oldu.
  • notimetocryz kullanıcısına yanıt
    default mod ve xmp modu var bellekte default mod tasarruf gibi düşün xmp profilinide performans olarak düşün ram cl9 olarak çalışır default mod unda cl11 çalışır sen bu rami al biosdan veya intel extreme tuning tarzı programlardan xmp profiline basarak ram değerleri otomatik olarak değiştirir senin voltajla vesaire uğraştırmaz hazır profilli bi bellek yani default yaptığın zaman voltaj vb değerinide kendi ayarlar xmp ye basıncada..kısaca
    XMP uç değer profil
    default yani cl11 tasarruf veya ram ömrüvuzun olsun diye var olan bişey diyebilirizde :)
  • Arkadaslar yeni bi ram alacam mhz 1600 benim kinin yeni alacamda 1600 ama ben benim ram ın cl sini bilmiyorum yeni alacam 11 bir birine uyarmi bi sikinti olurmu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.