Teğmen
22 Ekim 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 24 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar forumda bunu paylaşmak yasakmı bilmiyorum ama hem sorun tespiti açısından hemde öneri bakımından ufak bir yardımlaşma grubu kurmuş bulunmaktayım buradan herhangi bir kronik sorun veya bilmediğimiz özellikleri whatsapp grubundan daha hızlı şekilde çözebileceğimizi düşünüyorum gruba tüm oneplus6t kullanicilarimiz davetlidir.
link;

https://chat.whatsapp.com/F9qta2dtPToHL9XYi5udds
Arkadaşlar elimdeki anakart msi z87 gd-45 kartta bir adet m.1 girişi var şu ufak olan bu m.1 in normal sata ||| de ki ssd den bi farkı yok aynı yazma hızları sadece boyut küçük buraya kadar biliyorum şimdi bilale anlatır gibi anlatacağınız kısmı soruyorum saygı değer bilgili arkadaşlara ben bu anakarta şu 3000mb yazma/2000mb okuma hızı olan m.2 ssd veya nvme denilen ssd den takmak istiyorum bunun için pci-e slotuna dönüştürücü takıp kullanabilirmiyiz ? ve hangi slota takılacak yabancı forumlarda bu konu hakkında yazılar var orada pci-e x4 slotuna takılir felan diyorlar İngilizcem iyi değil Türkçe konu da yok bu olay hakkında yada ben bulamadım kısacası nasıl yapabiliriz pci-e 4x slotta yok ana kartta direk ekran kartı slotuna takanları görüyorum yardımcı olursanız sevinirim.
Merhaba arkadaşlar galaxy s4 ümle 3.senemizide beraber geciriyoruz yalnız bu sıralar sıkıntıları var telefon da kulaklıkdan muzik dinlerken bi an cızırtı başladı ve bu inanılmaz boyutlara yükseldi telefonla konusurken karsı tarafın seside ahize den cızırtılı gelmeye başladı ve şöyle bir problem var muzik dinlerken veya telefonla konusurken ses ne kadar az ise okadar fazla cızırtı oluyor. Hoparlör de sıkıntı yok ses ne kadar az ise kulaklik daki cızırtı daha da yükseliyor ama sesi yukseltip dinledigim zaman ses cizirtisinda azalma oluyor sizlere denedigim yontemleri asağıda soyleyeyim ve bunlarin hic birisi cozum olmadi.Yardimlarinizi ve goruslerinizi bekliyorum arkadaslar.

1.kulaklik giris soketi ve ahize soketi degisimi
2.wipe/data format
3.melody test kodu ile denendi cızırtı devam ediyor
4.başka orjinal s4 kulaklik ile denendi cızırtı devam ediyor
5.orjinal batarya ile denendi (elektiriksel donanım hatası olabilir ve buda parazit yapabilir) cızırtı devam ediyor.

Geriye tek denemediğim şey kaldı oda yeni bir anakart :) bunu da yapana kadar yeni bir telefon alinir diye dusunuyorum ve samsung sever arkadaslarimizdan yardim gorus ve onerilerinizi bekliyorum. Saygilar
Arkadaslar 1 adet ram alacagim sistemim msi z87 g45 su an corsair 1600 mhz cl9 4 gb rqm mevcut ben bunun yanina Crucial 4 gb 1600 mhz ancak cl8 ram alsam hangisi oncelik calisir veya bagimsiz mi calisir mhz ler ayni dikkat sadece cl degeri dusuk mhz olayinda hangisi dusukse yeni alinan ram de ona uymak zorunda oluyor mhz ayni fakat cl farkliysa durum nasil olur ram alacagim lutfen yardim
Merhaba arkadaşlar şu an bende mevcut olan Eca calora 24 HB modelli(20,640kcal) hermetik bir kombi mevcut.Kombi miladını doldurdu anakartı vb parçalarda sorun çıkarmaya başladı işin aslına gelelim ben bu kombiyi şu kombi ile değiştirmek istiyorum BAYMAK Duo tech premix 24 yoğuşmalı (20,640kcal) sizden yüksek bilgi ve tecrübelerinize dayanarak öğrenmek istediklerim şunlardır. Hermetikten Yoğuşmalı kombi değişiminde yeniden proje çizilirmi size tam açacak olursam konuyu kombinin yeri değişmeyecek hermetik olan çıkacak yoğuşmalı olan takılacak aynı yere bu durumda yeniden proje çizdirirlermi yada sadece cihaz değişim formu ile bu iş hallolurmu

ARKADAŞLAR kafam çok karışık forumdonanım da bile hermetikten yoğuşmalıya gecerken hatta ve hatta yoğuşmalıdan yoğuşmalıya aynı model olmassa yeniden proje çizilecek diyen arkadaşları gördüm lütfen alanında yetkili bi arkadaş merakımı gidersin ona göre kombi siparişi vereceğim.

bazı sitelerde hermetikten yoğuşmalıya sadece cihaz değişim formunun yeterli oldugunu görüyorum.Benim bu sıkıntıma son noktayı koyacak arkadaşa şimdiden teşekkür ediyorum :)
Merhaba arkadaşlar şu anda elimde gtx650ti boost ekran kartı bulunmakta ve yanı sıra gt9500 bir ekran kartı bulunmakta bu 2 sini takıp gt9500 ü fizik için ayarlamaya kadar hiç bir sıkıntı yok velakin gt 9500 i takınca otomatikmen gtx650ti boost un sürümünü gt9500 e çekiyor misal gtx650ti nin güncel sürümü 350,12 gt9500 ün 340,12 gt9500 ü takınca otomatikmen aygıt yöneticisinden geforce experience den dahil gtx650ti boostun sürümünü kendi sürümüne düşürüyor yani 340,12 ye ve buna bi türlü çözüm bulamadım bu güncelleme çakışmalarını nasıl önleyebilirim vereceğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar yazdığım yazımı sıkılmadan okuyun gercekten işinize yarayabilir. 2011 senesinde h.pylori enfeksiyonuna yakalandım okadar ilerlediki 15 gün serum lu yattım gastroloji takibinde endoskopi vb. aklınıza gelen herşey yapıldı ve +++ şiddetinde h.pylori görüldü bu bakterinin etkisinden ben ilaç kullandığım halde 6 ay daha karın ağrısı çektim RESMEN İBS dersiniz doktorda öyle dedi zaten. sene 2015 Şiddetli bir karın şişkinliğ ağrı dışkıda düzensizlik stress İBS dersiniz doktor da öyle dedi :) yazımı boşuna okumamanız için dilinizde arkaya doğru sarı pas var ise bu yazımı okumaya devam edin arkadaşlar kardiziyazis denen şey bir mantar türüdür cilt dede görülebilir kalp de görülebilir boğazda görülebilir sindirim sisteminde de pek iyi bir anlatımcı değilsin dediğinizi duyuyorum haklısınız. ancak bu kardiziyazis mantarı nın su an pek gelişmiş bi testi yok siz bu yazımı okuduktan sonra kardidiyazisi bir araştırın bir su bardağına suyu doldurun ve suyun içine tükürün 10 dakika bekleyin eğer tükürüğünüz yüzeyde kalırsa sağlıklı barsak floranız var demektir 10-15 dk içinde bardağa bakın eğer yüzeydeki tükürüğünüzden ahtapot kolu gibi suyun içine doğru sarkıtlar oluşmuş ise sizde kardidiyazis mantarı mevcuttur yani ibs olmadığınızın çok büyük bir kanıtı.Ben bugun kendimde bunun farkına vardım ve yarın doktoruma söyleyeceğim sizi gelişmelerden haberdar ederim.saygılar
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 3 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 191
İkinci El Bölümü Mesajları: 2
Konularının görüntülenme sayısı: 4.437 (Bu ay: 7)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 61 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.