Şimdi Ara

Ram'ı 8 GB'dan 12 GB'a yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
2.771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler ramı gb olarak artırmanın faydası yok dediler ama ben faydasını gördüm, yakın zamanda 16 gb yapmayı düşünüyorum.Bazıları 8 GB'dan sonrasının gereksiz olduğunu düşünüyor ama öyle değil

• quote:

Orijinalden alıntı: SLowDeaD

Ee

ee si yok, 8 gb ı 12 saatte doldururmuş falan alakası yok onu öğrenmiş oldum.
  • Kullandigin islere baglii oyun icinse 8 yeterli hicbir fark olmaz hissettigin fark psikolojiktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kişiden kişiye görüş farkı var bu konuda ama bende 16 gb 1600 lük ram var, gayet memnunum =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. 3D Waffle

Kullandigin islere baglii oyun icinse 8 yeterli hicbir fark olmaz hissettigin fark psikolojiktir

hocam call of duty ghost ta oyunu yüklerken geç yüklüyordu şimdi biraz hızlandı farkı anlamamak imkansız
  • quote:

Orijinalden alıntı: TITAN291

kişiden kişiye görüş farkı var bu konuda ama bende 16 gb 1600 lük ram var, gayet memnunum =)

hocam bende 4x4 1600 e geçmeyi düşünüyorum corsair den başka tavsiyeniz var mı, corsair düşünüyorum da.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a103112

quote:

Kullandigin islere baglii oyun icinse 8 yeterli hicbir fark olmaz hissettigin fark psikolojiktir

hocam call of duty ghost ta oyunu yüklerken geç yüklüyordu şimdi biraz hızlandı farkı anlamamak imkansız

f/p acisindan gereksiz 2-3 saniye icin degmez

• Mr. 3D Waffle kullanıcısına yanıt
    laptopun kendisi böyle gidip ayrıca almadım ki
  • quote:

quote:

quote:

f/p acisindan gereksiz 2-3 saniye icin degmez

yani 4-5 saniye önce yüklüyor ama olsun

• quote:

varsa kullan hocam aman ha 16 gb kotudur demiyorum somur sonuna kadar da genellikle yeni sistem toplayanlar paradan kismak amaciyla ozellikle oyuncular 8gb yi tercih ediyorku ekran kartina daha fasla butce kalsin

• Mr. 3D Waffle kullanıcısına yanıt
    orası öyle zaten zamanında evdekilerin inadı yüzünden masaüstü alamadım =( laptopdan şikayetim yok. sağlam cihaz 2 senelik olsa da özellikleri laptopa göre çok iyi =) Ama masaüstü gibi ilerde parça değiştirip performansını arttırma şansım olmaması insanı üzüyor.
  • quote:

orası öyle zaten zamanında evdekilerin inadı yüzünden masaüstü alamadım =( laptopdan şikayetim yok. sağlam cihaz 2 senelik olsa da özellikleri laptopa göre çok iyi =) Ama masaüstü gibi ilerde parça değiştirip performansını arttırma şansım olmaması insanı üzüyor.

valla bende masaustu aldimda laptop un rahatligini ozledim acikcasi

• quote:

quote:

valla bende masaustu aldimda laptop un rahatligini ozledim acikcasi

masaüstü iyidir iyi sarjı az kaldı derdi yok
    bir de oyun oynayanlar bilir bazı laptoplar öyle ısnıyor ki kendi klavyesinden oynamak sıkıntı oluyor.

• quote:

quote:

varsa kullan hocam aman ha 16 gb kotudur demiyorum somur sonuna kadar da genellikle yeni sistem toplayanlar paradan kismak amaciyla ozellikle oyuncular 8gb yi tercih ediyorku ekran kartina daha fasla butce kalsin

ekran kartına o kadar para verenlere şaşıyorum directx11 destekli olsun yeter benim için ,ekran kartımı geçen yıl ikinci el olarak 360 a aldım 1 yıldır da kullanıyorum yenilemeyi hiç düşünmüyorum fazlasıyla yetiyor bana.

• quote:

quote:

quote:

ekran kartına o kadar para verenlere şaşıyorum directx11 destekli olsun yeter benim için ,ekran kartımı geçen yıl ikinci el olarak 360 a aldım 1 yıldır da kullanıyorum yenilemeyi hiç düşünmüyorum fazlasıyla yetiyor bana.

Hocam işte insanlılğın zayıf yanı olan daha iyisini istemedenb oluyor eskiden mario oynardık grafikleri bize hiçte öyle kötü gelmezdi sonra teklonoji gelişince oyunla kafayı yiyenler artık alev efekti vs görmek için deli oluyor.

• eğer insan her istediğini elde ederse inan bir süre sonra monotonluk başlıyor bizde öyle mi :)
  • Sadece oyun oynayan birisi için 8 gb'nin üstü gereksiz 12gb var pc de ama 8 ile arasında 1 gram fark yok . Haaa renderda fark ediyor

• quote:

quote:

Msi aftetburner ile Cod Ghost un ram tüketimine baktığımda 3.5 gb kullandığını görüyorum.
    8 gb şuan için hangi oyuna yetmeyecek ki.
    Çok ucuza bulup alınırsa extra ram orası ayrı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nedense forumda verilen tavsiyeler hep yanlış anlaşılıyor. 8g ile 16gb ram arasında fark yok diyen yok arkadaşlar. AMA FİYAT - PERFORMANS OLARAK DEĞMEZ DENİLİYOR. anlayamayan arkadaşlar oturup sakin kafayla düşünsünler rica ediyoruz. tüketim çılgınlığına gerek yok. kullanmayacağımız kapasitede ürünler için fazla fazla para vermek. düşük bütçelileri zorlar, yüksek bütçeliler için ise sadece israftır. oturtulması gereken mental basit olmasına rağmen böyle bir başlık açıp forumda verilen tavsiyeleri çürüttüğünü ima etmen üzücü.
  • Yeni nesil oyunlarda bile 8gb ram yeterli geliyor.Ha ilerde çıkacak oyunlar için 10gb yapılır , 12gb yapılır, 16gb yapılır bişey diyemem.Ama önümüzdeki 3-4 yıl içinde çıkacak olan oyunların bile pcdeki tarayıcı vs dahil 10gb'tan fazla kullanacagını sanmıyorum.10gb üstü photoshopta , renderda vs işe yarıyor.Özellikle photoshopta 32gb'a kadar ram kullanımının faydası görülüyor.Tabi bu fayda 16gb'tan sonra kademeli olarak azalıyor ama maksimum performans isteniyorsa ne kadar ekmek o kadar köfte.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.