Şimdi Ara

Ram hıznı artırdım mı pc açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
907
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • İyi günler anakartım asus P5Q modeli ramlerim ise kingston hyprex 1066 oc destekli 2x1 modeli arkadaşlar daha önceden 1066 mhz ye biostan çekiyordum şimdi 1066 mhz yaptığımda kasa çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor 800 mhz ye çektiğimde pc normal olarak açılıyor bunun sebebi nedir?Daha önce 1066 mhz de çalıştırıken şimdi 800 mhz de çalışıyor.önceden voltajsız çalışıyordu yardımlarınızı bekliyorum.

• sıcaklık etmen olabilir.yani yeterli soğutma olmuyordur. başka bi parçayı değiştirdiysen o etmen olabilir. ya da psu da sorun olabilir. ben fsb yi 333 olan son değere getiremiyorum mesela. bioasta hata veriyor f1 le ayarlara geçiyorum. yani açılmıyor bilgisayar. ama fsb 330 da sorunsuz çalışıyor. sen de fsb değerini tek tek arttırarak stabil hangi değerde çalışıyorsa o şekilde çalıştırmayı dene bence
  • sıcaklıktan olacagını sanmıyorum kasa ici 6 tane fan var ve ramlarda orj soğutucu var.fsb dediğin olayı anlamadım en yüksek 1200 gbi onun bir düşügü 1066 > 800 >600 diye düşüyor ramlar da arıza olabilirmi
  • yok fsb sadece ramlerle ilgili değil.sistemin geneline o.c uyguluyor. yani işlemci hızı da artıyor ram hızı da artıyor. ben sadece ramlere o.c uygulamıyorum. yani voltajla o.c uygulamıyorum. sadece o fsb değerini arttırıyorum. zaten ramlerde o sayede 1066 mhz ye geliyor. jumper configurationda görürsün fsb yi. ramlerin zamanlamalarının da ayarlandığı menüde. onu tek tek arttırarak dene dediğim gibi
  • 4 ram slotu vardı diger renklere taktım 1066 mhz yaptım açıldı şaşırdım ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.