Şimdi Ara

Windows 10 unutulan pin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar oturum açma pinini unuttum, mailede ulaşımım yok. Bunu çözmenin bir yolu var mı? İsterse PC çöp olsun içinde çocuğun resimleri var ulaşmam lazım bunlara. Gerçekten yardıma ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Usb üzerinden çalışan Linux sürümleri var. Bilgisayarı onlardan biriyle açıp fotoğraflara ulaşmayı deneyebilirsin. Ben hiç denemedim gerçi de Windows parolasını kaldırdığı söylenen programlar var. Onları da deneyebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denn.zent -- 23 Eylül 2021; 0:41:14 >
  • Gmail hesabı nasıl geri alınır?

1. Google Hesabınızı veya Gmail'inizi kurtarma adımlarını uygulayın. Hesabın size ait olduğunu doğrulamak için bazı sorular sorulacaktır. En iyi şekilde yanıtlamaya çalışın. ...
    2. İstendiğinde şifrenizi sıfırlayın. Bu hesapta daha önce kullanmadığınız güçlü bir şifre seçin. Güçlü bir şifrenin nasıl oluşturulacağını öğrenin.
  • Aşağıda yer alan adımları sırasıyla kontrol ediniz ve sorunu gözlemleyiniz.

PIN, kendiniz seçeceğiniz bir sayı kümesi veya harf ve sayı birleşimidir. PIN kullanmak, Windows 10 cihazınızda oturum açmanın hızlı ve güvenli bir yoludur. PIN’iniz bulut yerine cihazınızda güvenli bir şekilde saklanır.

• 1. Cihazınızda oturum açmış durumda değilken bir PIN'i sıfırlamak için birkaç farklı seçenek görebilirsiniz: 
    • PIN metin kutusunun altında PIN'imi unuttum seçeneğini görüyorsanız bunu seçin ve yönergeleri izleyin. Cihazda birden çok hesap varsa sıfırlamak istediğiniz hesabı seçin ve yönergeleri izleyin. Bu, sizi Parolanızı girin seçeneğine götürür. Yönergeleri izleyin ve ardından oturum açtıktan sonra PIN'inizi sıfırlamak için 2. adıma gidin. 
    • PIN'imi unuttum seçeneğini görmüyorsanız Oturum açma seçenekleri'ni ve Parolanızı girin seçeneğini belirleyerek oturum açın. Oturum açtıktan sonra PIN'inizi sıfırlamak için 2. adıma gidin. 
    • 2. Oturum açmış durumdayken PIN'i sıfırlamak için:
    • Başlangıç  > Ayarlar  > Hesaplar > Oturum açma seçenekleri'ni seçin. Not: Bilgisayarınızı daha yeni Windows 10'a yükselttiyseniz Başlangıç  > Ayarlar  > Ağ ve İnternet’i seçin. İnternete bağlı olduğunuzdan emin olun. Bağlı değilseniz bağlanın ve ardından birinci adımda gösterildiği gibi PIN'inizle oturum açmayı yeniden deneyin.
    • PIN'imi unuttum'u seçin ve ardından yönergeleri izleyin.
    • Cihazınıza erişmek için kullandığınız PIN, Microsoft hesabınızın parolasından ve yerel parolanızdan farklıdır. Microsoft hesabınızın parolasını sıfırlamanız gerekiyorsa account.microsoft.com adresine gidip Oturum aç’ı seçin. Hesabınızı koruyun bölümünün altında Güncelleştir’i seçin. Sonra da Parolamı değiştir’i seçin. Yetkisi olmayan kişilerin hesabınıza erişim sağladığından endişe ediyorsanız Microsoft hesabınızı kurtarma ve Güvenlik bilgileri ve doğrulama kodları başlıklı makalelere bakın.

ALINTIDIR:

https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/all/windows-10-pini-ni-unuttum/c80aea79-a14b-4c92-bcf7-306ace4fc855

• Hocam pin dediğiniz Windows 10 açılırken gelen kullanıcı adı şifresi mi? Evet ise ve Windows sürümünüz 1909 ve altı ise (yukarıda ki sürümlerde denemedim) kesin bir yöntem var. Fakat sorununuzun bu olup olmadığını tam anlayamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mikail Gerek -- 25 Eylül 2021; 2:5:16 >
  • Mikail Gerek kullanıcısına yanıt

Hocam pin oluşturmuştum ne farkı var bilmiyorum paroladan. Sürümü nasıl öğrenebilirim? Muhtemelen güncel değildir bendeki

• denn.zent D kullanıcısına yanıt

Hocam teşekkür ederim araştıracağım

• potti34 P kullanıcısına yanıt

Hocam bunu hiç kullandınız mı güvenilir mi?

• Alastair JR A kullanıcısına yanıt

ona benzer programlar çok kullandım...sıkıntı yaratmaz

Çözdünüz mü hocam problemi?

• Mikail Gerek kullanıcısına yanıt

Hayır hocam maalesef. Arkadaş Yukarıda program paylaşmış en son çare onu alacağım sanırım.

almanıza gerek yok free trial zaten.30 günlük bedava denemesi var

Hocam ben free sürümünü görmemişim nasıl olduysa. Bugün deneyeceğim o zaman inş.

öyle olmazsa eğer olur ama başka yöntemde var

Download | Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org) burda en altta iso dosyası var onu yüklüyoruz

sonra

USB Booting | Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org) iso2usb yi de indiriyoruz

iso dosyasını iso2usb le yazdırıyoruz...

şifreli bilgisayarı biosdan usb boota ayarlıyoruz ve windows işletim sistemi gibi gelecek... sonra ordan isterseniz resimlerinizi ya başka boş usbye aktarın yada eğer bölümleme varsa c . d gibi d ye aktarın...

Hocam çok sağolasın inşallah herhangi biri olur . Eve geçince deneyeceğim haberdar ederim . Çok teşekkür ederim.

ayrıca şifre silme de mevcut

HOWTOs | Hiren's BootCD PE (hirensbootcd.org) password reset kısmı.

Hocam bu yöntemi uyguladım. Halloldu.

Yani beni öyle büyük bir sıkıntıdan kurtardınki hakkını ödeyemem. Kitaplarım notlarım en önemliside belki 10 yıllık resimlerimiz... Hepsini aldım. Çok teşekkür ederim ,Allah razı olsun.

sevindim. geçmiş olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.