Şimdi Ara

ram ekledikten sonra lag artması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
585
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Eski bir sistemim var, elimde 2*2gb ddr3 ram vardı, 2 adet daha aldım 4 slotu doldurdum, yani şu an 4*2gb ddr 1333 mhz ram im oldu. CPU-Z vs programlarla da baktım 8gb yazıyor herhangi bir problem yok.

Ancak özellikle fazla sekme açınca özellikle internette gezerken farenin imlecinin takıldığını ve aniden ilerlediğini farkettim, fare bozuktur dedim 2 farklı mause daha denedim kablolu ve kablosuz ancak sonuç aynı, her zaman olmuyor ama olunca 2-3dk kadar kasma yapıyor.

Ram böyle bir şeye sebep olabilir mi? Ramlerin hepsi kingston, hepsi 1333mhz CL9. Sadece eskiden elimde olanlarla yenilerinin tipleri farklı. Eskiler 8 tane çipli (üstlerindeki siyah kare şeyler, çip dedim =) yenilerde 4 tane var. Sebep nedir bilenlerden yardım bekliyorum.

• geçmiş olsun rem lerin kendine has seri numaraları vardır
    örenek: HX424C15FB3K2/16

anakartın sitesinden destek bölümünde memory list ten bakın anakarta uyumlumu diye

hızlar geçikmeler farklıda olsa çalışır, anakart desteklemiyorsaama uyumsuzluk sorunları vcıkabilir
  • @kara6655'in dediğine + olarak Eski ve kullanıma dayalı olabilir yıpranmışdır
  • anakartın modeli nedir ? sitesinden kontrol edelim
  • forumda oluyosa kafaya takma çünkü o bende de oluyo
  • Cevaplar için teşekkür ederim.

İlk aldığım ramlar :KVR1333D3N9/2G (2010 yapımı)

Sonradan taktığım ramlar :KVR13N9S6/2 (2014 yapımı)

Bir kaç siteyi inceledim. Sonradan aldığım ram seri no su hiç görünmüyor. Muhtemelen yazılar eskiden yazılmış, 2014 yapımı ramlar sonradan çıkmış, hatta bir sitede benim ilk ramlarime kötü puan verilmiş uyumsuz diye ancak hiç sorun yaşamadım 2010 dan beri.

anakart : Gigabyte GA-MA 785gt UD3H rev 1.0

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadelipoğaça -- 25 Mayıs 2020; 20:26:19 >
  • yukarı
  • hocam birisinde 8 diğerinde 4 çip varsa o ramler birlikte çalışmaz.

sonradan aldığın ramler tek taraflı öncekiler çift taraflı ve çakışırlar.

aida 64 ile bellek karşılaştırma testi yapıp ekran koyarmısın
  • ram ekledikten sonra lag artması

İstediğiniz bu test mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadelipoğaça

ram ekledikten sonra lag artması

İstediğiniz bu test mi?
    biostan xmp yi kapat.

ve ram type dual single gibi bişey varsa bu ayarıda single yapıp aynı testi tekrar yaparmısın.
  • Hocam öncelikle ilgilendiğin için teşekkür ederim;

Bios un her yerine baktım xmp gibi bir şey göremedim, zaten ne olduğunu bilmiyordum nette araştırdım, ram oc ile ilgili bir şeymiş. Benim ram ler 1333mhz anakart desteği de 1333mhz ve gecikme de 9 olarak görünüyor yani her şey dafault ayarda. Bunları kontrol ettim.

Ve maalesef single-dual ram seçimi yok. Sistem eski ve uzun süredir ilgilenmiyorum bu tür şeylerde geri kaldım.
  • amd sistemde XPM yoktur zaten o intelin yaptı bir seçenek amd buna başka bir çakma ad veriyor D.O.P.C gibi filan şimdi tam aklımda yok

hocam PSU degiştirme imkanın varmı bios dan 12v 5v 3v degerleri bak +-0.5 fark varsa sorun yok demektir

ramlerde sorun oldugunu düşünmüyorum uyumsuzluk yapmaz uyumsuzluk yapsa hep yapar

sen sistemi birde iyi bir programla tarat belki vürüs gelmiştir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.