Şimdi Ara

RAM Benchmark(Everest/AIDA64) sonuçları buraya... (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
403
Cevap
2
Favori
49.158
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yüksek sayılmaz ama aklıma gelmişken sorayım hemen.. ramlerimin write sonuçları read sonuçlarına göre neden daha fazla?? genelde tam tersi değil midir ??

RAM Benchmark(Everest/AIDA64) sonuçları buraya...

..
  • quote:

Orijinalden alıntı: caqlayan

Phenom IIx4 940'ı geçen masum köylü

•  RAM Benchmark(Everest/AIDA64) sonuçları buraya...

MB + CASE : GIGABYTE EX58-EXTREME

Ram : G.SKILL DDR3 PC 16000 CL9 6GB kit

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi over and under -- 22 Eylül 2009; 16:25:24 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: over and under

MB + CASE : GIGABYTE EX58-EXTREME

Ram : G.SKILL DDR3 PC 16000 CL9 6GB kit

Çok merak ettiğim birşey var; eğer vaktiniz varsa şu ramlerden 1 tanesini çıkartıp dual channel olarak test yapıp koyar mısın? Gerçekten çok merak ediyorum sonucu

•  RAM Benchmark(Everest/AIDA64) sonuçları buraya...
  • AMD sistemlrin tepki süreleri intel sistemlre göre daha daha düşük kafadan 20ns oynuyor amdcilerin işi iş.
  • düşük olması daha iyi olduğundan ne mutlu onlara..

konuyla ilgili fsb ne kadar yüksek olursa ramlerden veriminiz o kadar yüksek olur.. kendi sistemim için konuşursam aynı işlemci hızında fsb 400 ram 1066 > fsb 380 ram 1270

artık fsb 534 çarpan 7.5 4ghz günlük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 3 Ekim 2009; 23:41:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Megailker

düşük olması daha iyi olduğundan ne mutlu onlara..

konuyla ilgili fsb ne kadar yüksek olursa ramlerden veriminiz o kadar yüksek olur.. kendi sistemim için konuşursam aynı işlemci hızında fsb 400 ram 1066 > fsb 380 ram 1270

artık fsb 534 çarpan 7.5 4ghz günlük

FSBnin yüksek olduğu kadar, ters orantılı bir şekilde RAMlerinizin de timingleri ne kadar düşük olursa performansınız o kadar yüksek olur Siz İntel ile FSB 600'e kadar dayarsınız fakat RAMleriniz 9 9 9dur, ben AMD ile FSB 210 ya da 240larda bırakırım fakat Timinglerim 5 5 5'dir ve aldığım skor da sizden fazla olabilir. Yani olay tüm işlemciler için sadece FSB olayı değildir. AMD için durum bambaşka bir boyuttadır Bilhassa çarpanı açık AMD CPUlarda overclock için çok fazla detaya ve ayrıcalıklara sahipsiniz Yani AMD ile Intelin eşit güçteki CPUlarını yanyana koyduğumuzda ve ikisine de aynı hıza yükselttiğimizde siz intel CPUda misal 3.5GHZ'de x test programında 10K skoru alabiliyorsanız, ben de türdeş AMD CPUda 3.5GHZde yine aynı x test programı ile 13K skor alabilirim. Yani demem o ki tüm CPUlarda olay FSBden ibaret değildir

• neden amd işlemcilerde sonuçlar intele göre daha yüksek?
  • Yeni aldığım bir uçuk sonuç daha

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ßekir -- 13 Ekim 2009; 13:11:01 >
  • Buda benden

Ramler Team Xtreem dark 1066mhz CL6-6-6-18
  • hangi değerlere bakmalıyız arkadaşlar ve skorları nasıl geliştiririz.
    DRAM/FSB Ratio ne anlama geliyor? bendekiler şuanda 1:1
    bu değerin ne olması lazım bazende 6:5 veya 10:6 gibi oranlar oluyor bunlar nedeme?

• buda benim sonuçlarım @eagle iyimi sence memory düşük gibi geldi ama mhzine el atabilirsem yükselir sanki birde bu ramler ne kadar oc olur en fazla (imzada yazıyor v5.2 ramler)
  • Corsair Dominator 2*2gb 1066mhz;

• Ben de bu kervana katılayım dedim. Aslında bilgisayarımın soğuk/sessiz olmasını tercih ederim. Zaten üzerinde stock fanı var. Ama kasam gayet iyi, GMS ! Bir kaç deneme yapıyım dedim en azından ilerisi için ama ECS marka anakartımdan mıdır nedir bir türlü BIOS ta ayarları tutturamıyorum. (yaklaşık 12 saattir bilg. başındayım) özellikle fsb hızını 210 dan yukarı çalıştıramıyorum. Sanırım BIOS ayarlarım çok kısıtlı çünkü AMD Overdrive programından en azından daha fazla ayar yapabiliyorum.
    Ram hızım 560 a çıkmışken daha fazla işlemcimin fsb sini arttırmamın lüzumu var mı. Çarpanıyla hız aşırtsam olmaz mı. Yani çok şey okudum ama kafam da allak bullak. Açıkcası uyguladığınız bir yöntem varsa söylerseniz ve değerler hakkında yorum yaparsanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zzibidi -- 16 Kasım 2009; 16:43:01 >

• Bunlarda BIOS görüntülerim...

• Ard arda çok mesaj gönderdim biliyorum ama, benim BIOS um daki ayarlar neden bir işliyor - bir işlemiyor anlamıyorum. Neye bağlı olduğunu hala çözemedim.

CPU/HT Reference Clock ayarını değiştirdiğim halde Everest,cpuZ,Sistem Özellikleri heryerde değişmemiş gözüküyor.. BIOS daki ayarlar değişmemiş duruyor ama windowsa geçerken sanırım değiştiriyo... çarpanda sorun yok ama, çarpanı değiştirebiliyorum. acaba voltu mu az veriyorum ve bazen o hıza çıkamıyor sonra kendi bildiği ayara getiriyo. Yapıyosa BIOS taki ayarı neden değiştirmiyo ya da yapıyosa neye göre yapıyo. Sıcaklıklarım normal. Hatta bi ara tutturduğum ayarlarda (yukardaki ekran görüntülerindeki) baya kullandım bilgisayarımı ve pek bi değişim olmadı ısı bakımından.

Lütfen acil yardım!..
  • yemişim AMD yi
  • hocam bir git isine ya niyeti bozdurma. ev kullanicisi icin amd iyidir i7 pro sinifa girer.telkin telkin omm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

hocam bir git isine ya niyeti bozdurma. ev kullanicisi icin amd iyidir i7 pro sinifa girer.telkin telkin omm...

biraz daha kastım

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.