Şimdi Ara

Ram Arizasi Teknobiyotik / Akortek ve Tuketici hakem heyeti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Daha yeni topladigim pc arasira mavi ekrana dusuyor mozilla cokuyor garip bir hal almaya basladi funmark testi yaptim mavi ekran verdi sonra tekrar denedim birkac dakika sonra program kapandi.

Mavi ekran hatalari cok sik degil ama nezaman olduguda belli olmuyor.

en sonunda memtest86 7.5 programini usb den calistirip denedim
    891 adet erorr verdi.

GUNCELLEME 16.10.2018

Arkadaşlar En sonunda kabul ettiler. Ram i gönderdim.
    Bugün geri geldi. Test etmişler ''üründe herhangi bir soruna rastlanmadı ürün sorunsuz çalışmaktadır. Test ok'' yazan bir stickerla
    GEri göndermişler. Sanırım benim anakartla uyuşmadı ram.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalettin53 -- 16 Ekim 2018; 13:52:16 >

• Memtest hata bulduysa ram arızalıdır. Çift modül kullanıyorsanız birini söküp deneyin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    Oncelikle cevabiniz icin tesekkur ederim tek modul o yuzden ramden suphelendim memtest sadece rami test ediyor degilmi yani islemcinin bozuk olma sansi varmi? Birde bir gariplik oldu temiz windows kurdum arada yine mavi ekran verdi yine memtest yaptim yine eror veriyor ama bu sefer azalmis sekild 107 cikti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • celalettin53 kullanıcısına yanıt
    Yılllardır hiç bozuk işlemci görmedim ama bozuk ram çok gördüm.
    Memtestin açılımı memory testtir. Sadece ramleri test eder.
    Daha önce benzer sorun yaşamıştım ve ram + ekran kartı değiştirerek sorunu çözmüştüm.

Hocam anakartim msi b350i pro ac bellek destek listesine tektek baktim benim team rami desteklemedigini gordum yani listedeyok sanirim bundan kaynaklaniyor diye dusunuyorum.

• Kimse team marka rami ciddiye alıp bellek destek listesine yazmıyor. O yüzden onu dert etmeyin derim. Uyumsuzluk olabilir evet ama belirtilerinin bu şekilde olacağını hiç sanmam. Bana kalırsa raminiz arızalı.

Tesekkur ederim hocam yardimlariniz icin neyseki faturali garantili mecbur gonderecegim servise İnsallah teknobiyotik yada akortek sorun cikarmaz :)

• celalettin53 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam. Umarım arızayı doğru tespit edebilmişizdir de tekrar uğraşmak zorunda kalmazsınız. Ayrıca teknobiyotiğin tutumunu göreceğiz bu vesile ile. Sizden ricam süreç konusunda beni de haberdar etmeniz. Çünkü teknobiyotik nasıl davranıyor böyle durumlarda öğrenmek isterim.

• ilk mesaji guncelledim.

• Teknobiyotik için zaten herkes sahtekar diyor. Demek doğru
  • Teknobiyotiği oldum olası sevmem facebook sayfalarında insanlara sürekli dalga geçer gibi davranıyorlar sanki 10 yıllık arkadaşlarmış gibi konuşuyorlar hatta bir kere müşteri olarak yorum yazdım insanlarla bu kadar gevşek konuşmanız doğru değil dedim 2 dakika sonra engellemişlerdi fiyat soruyorsun dalga geçer gibi link veriyorlar başa bişey soruyorsun alaycı tavırlarla yaklaşıyorlar hiç gerek yok bunlardan birşey alıp para vermeye. Gidin abi Vatana alın istediğiniz en azından arıza olsa karşında muhattap buluyorsun.
  • Bazı şirketler sosyal medyada adamına göre muamele yapıyor. Teknobiyotik'in de düzgün yaptığı işler varmış demek ki.

• quote:

Orijinalden alıntı: atmosferikmotor

Bazı şirketler sosyal medyada adamına göre muamele yapıyor. Teknobiyotik'in de düzgün yaptığı işler varmış demek ki.

Laf mı soktun anlamadım ki seni ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.