Şimdi Ara

r9 290 mı gtx 770 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
1
Favori
1.895
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar işin işinden bir türlü çıkamadım

http://versus.com/tr/zotac-geforce-gtx-770-4gb-vs-asus-r9-290

versus.com da bir karşılalştırma yaptım

kafamı karıştıran

12 sebepten ötürü 770 daha iyi

19 sebepten ötürü r9 290 daha iyi

ama gel gelelim hangi değerler daha önemli oyun için GHz mi yoksa bit mi ?

yardımcı olabilirmisiniz.

• ikisi ayni segmentte degiller.290 , 770 e gore cok daha ustun bir kart.Paraniz yetiyorsa kesinlikle 290 alin derim.
  • Böyle saçma sapan siteleri nereden buluyorsunuz, oradaki yazan bilgilerin yarısı yanlış doğru olanlar ise kıyaslamada kullanmak için yanlış yani tümüyle fail bir site
  • B.M.W. hangi bilgiler fail

fail dediğine göre bilgi sahibisin aydınlatırmısın biraz daha veye bildiğin iyi mir karşılaştırma sitesi varmı?

killOd

cevabın için teşekkürler benim gönlüm ilk başta 770 ten yanaydı 290 çok ısınıyor filan diye okudum sitelerde fakat 512 bit olayı çok kafamı karıştırdı sonraki yabancı site araştırmalarımda 290 daha iyi diyolar
    290 na doğru gitmeye başladı aklım şimdide önümüzdeki ay kesin alacağım fakat aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum o yüzden hala araştırmadayım. bakalım diğer bilgi sahibi arkadaşlar neler söyleyecek.
  • Karşılaştırdığı değerler yanlış ve ısıyla, ses seviyesiyle,boyutları kıyaslamakla böyle bir sonuca varılmış.R9 290 en iyi seçim olur, özel soğutuculu modelleri bekleyin isterseniz şubatta falan gelir herhalde yada stok soğutuculu model alıp ayrı soğutucu alıp takın ama özel tasarımlı kartları beklemek en iyisi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperj

B.M.W. hangi bilgiler fail

fail dediğine göre bilgi sahibisin aydınlatırmısın biraz daha veye bildiğin iyi mir karşılaştırma sitesi varmı?

killOd

cevabın için teşekkürler benim gönlüm ilk başta 770 ten yanaydı 290 çok ısınıyor filan diye okudum sitelerde fakat 512 bit olayı çok kafamı karıştırdı sonraki yabancı site araştırmalarımda 290 daha iyi diyolar
    290 na doğru gitmeye başladı aklım şimdide önümüzdeki ay kesin alacağım fakat aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum o yüzden hala araştırmadayım. bakalım diğer bilgi sahibi arkadaşlar neler söyleyecek.

R9 290 gtx 770'e göre daha iyi bir kart tek eksisi özel soğutmalı modellerin henüz çıkmamıs olması. Karşılaştırırken kartları ilk bakacağınız şey oyun performansları olsun kağıt üzerindeki bilgiler değil. Bütçe varsa r9 290 alın.

http://www.techpowerup.com/reviews/AMD/R9_290/26.html

• alperj A kullanıcısına yanıt
    http://www.guru3d.com/articles_pages/radeon_r9_290_review_benchmarks,1.html ama arkadaşlarında dediği gibi ısı ve ses seviyelerini şimdilik göz önünde bulundurma bu değerler stok soğutuculu modellerin değerleri, özel soğutuculu modellerde bu sorunlar azaltıldı
  • alperj A kullanıcısına yanıt
    r9 290 al.
  • bilgilendirmeler için teşekkür ederim arkadaşlar

arkadaşların dediği gibi ozaman yeni modelleri beklicez şubat gibi gelir umarım zaten önümüzdeki ay alıcaktım inşallah tam denk gelir
  • http://www.amazon.com/gp/product/B00HJOKARI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

arkadaşlar amazon da buldum dediğiniz kartı

amazon.com dan sipariş etsem gümrük sorunum olurmu acaba bilginiz varmı ?
  • quote:

http://www.amazon.com/gp/product/B00HJOKARI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Temporarily out of stock

kirmiziyla yazmislar gormedin sanirim stokta yok yaziyor.amazondan 150 euro sanirim gumruksuz limit.dolark olarak 300 olsa gumruge takilir yurt disindan getirtmek icin cok pahali ve 290x senin gosterdigin.turkiye'ye gonderen bir satici da olmasi lazim amazondan ki sanirsam senin gosterdigin linkin tr'ye gonderimi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: .45 ACP

quote:

http://www.amazon.com/gp/product/B00HJOKARI/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

Temporarily out of stock

kirmiziyla yazmislar gormedin sanirim stokta yok yaziyor.amazondan 150 euro sanirim gumruksuz limit.dolark olarak 300 olsa gumruge takilir yurt disindan getirtmek icin cok pahali ve 290x senin gosterdigin.turkiye'ye gonderen bir satici da olmasi lazim amazondan ki sanirsam senin gosterdigin linkin tr'ye gonderimi yok.

teşekkürler cevabınız için

bekleyeceğiz artık yapçak birşey yok

• GTX 770, 280X'e rakip.
    290, GTX 780'e rakip.

Aşağı yukarı..
  • 290 sıvı sogutmalı alacaksınız hemen alın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özel soğutmalı bir 290 daha iyi bir seçim olur.770 bu kartın dengi değil 280x ile karşılaştırılmalı.Ref tasarım almayın alırsanızda sıvı soğutma tek çözümünüz olacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Farklı sınıf kartların karşılaştırması olmuş fiyat ve performans olarak 680 7970 r9 280x ve 770 birbiriyleriyle 780 ve 290 da birbiriyle karşılaştılabilir
  • Bunda anlaşılmayacak bir konu yok. 290x ile gtx770 serisi kartların olduğunu biliyorsanız ve bunları üreten 2 firma (amd, nvdia) olduğunu da biliyorsanız geriye peki bir şey kaldığını sanmıyorum. Biraz araştırmak gerekiyor. Forumda bu konular ile ilgili bir çok yorum var.
  • 290 ın rakibi gtx780 dir.İki seçenek arasında 290 mantıklı ama ben amd kart sevmediğim için 770 alırdım.Aldım da
  • R9 290 rakibi 780 den bile daha performanslı iken bu karşılaştırma mantık dışı
  • en ıyı 12 sebebın arasında kartın uzunlugu var
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.