Şimdi Ara

R9 280X SORUNU YARIDM LÜTFEN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
3.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam . r9 280x toxic modelini aldım ve tak cıakr kablolu powerin v3 v4 girişleri var ben v4 e bağladım. acaba dogrumu bağladım? ve googlede gezerken sayfa anlık olarak titreme yapıyo arada bu nedendir. farcry 3 orjinal cd den yükeyip crakledim
    bazen girdigimde 15 fps ye düşüyo ve alt tab yaptıgımda internet sayfalarıda ağır işliyo. mause falan sonra düzeliyo . nfs rivals full de sabir 30 fps sıkıntı yok henüz. sizce yanlş bişeylermi var

• TayfunGuN kullanıcısına yanıt
    Selamlar, Toxic 280X 2 tane 8 Pin bağlantısı var. Sizin güç kaynağınız nedir ?

İşlemciniz nedir ? Driver olarak CD ile geleni mi kurdunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 8 Ocak 2014; 7:49:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Güçleri eksik bağlasa kart çalışmazdı. Muhtemelen driver sorunu. Driverınızı kontrol edin.
  • quote:

ocz fatalty 750w 80 plus.fx 8350 işlemci. 8 gb ram. 120 mb ssd. sürücü olarak internetten son sürücüyü indirdim kurdum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TayfunGuN

quote:

ocz fatalty 750w 80 plus.fx 8350 işlemci. 8 gb ram. 120 mb ssd. sürücü olarak internetten son sürücüyü indirdim kurdum.

Bende aynı psuyu kullanıyorum zaten tak çıkar kısmında belli 6+2 pinin psuya giriş yeri büyük 2 tane tak ondan yeri önemli zaten girceği 2 yada 3 yer var ama zaten belli pinlerlerle sonra tak ekran kartına bende sorun yok sizdede olmuyacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NikoP

quote:

quote:

Bende aynı psuyu kullanıyorum zaten tak çıkar kısmında belli 6+2 pinin psuya giriş yeri büyük 2 tane tak ondan yeri önemli zaten girceği 2 yada 3 yer var ama zaten belli pinlerlerle sonra tak ekran kartına bende sorun yok sizdede olmuyacaktır.

farcry 3 ü başka pc de denedim aynı sorun oluştu. oyunla alakalı bi sorunmuş. teşekürler cevap için.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: NikoP

quote:

quote:

farcry 3 ü başka pc de denedim aynı sorun oluştu. oyunla alakalı bi sorunmuş. teşekürler cevap için.

Alıntıları Göster
    6+2 giriş taktım birde içinden çıkan kablo dönüştürücü ile 8+8pin yapıp çalıştırdım
    bende aynı ekran kartı var assin creed black frag oyununda 5 saatt oynadım ekran da grafik hatası çıktı ara ara çıkıyor sende olacak mı oyunu yükle bir test et

• Bu Sapphire in kartlarında baya sorunlar çıkmaya başladı. Yeni ekran kartı alacaklar bence çekirdek hızı yerine kaliteyi seçin yani Asus R9 280x DirectCu II top modelini alın .
  • Bende almayı düşünüyordum buna benzer çok konu gördüm soğudum.
  • faruk_1104 kullanıcısına yanıt
    280x ler yeni yeni TR stoklarında satılmaya başladı. Hangi ara buna benzer çok konular açılmış acaba.

Sisteminizde daha önce mevcut olan sürücüyü driver sweeper ile kaldırın ve temiz bir kurulum gerçekleştirin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruk_1104

Bende almayı düşünüyordum buna benzer çok konu gördüm soğudum.

şimdi dostum anakart ve işlemcimde daha yeni sıfır parçalar hepsi. illa da ekran kartından değildir. zaten değilmiş, oyundanmış sorun. suan tek sorunu kaldı google crome de sayfa anlık göz kırpması gibi bi titreme oluyo dakka başı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: faruk_1104

Bende almayı düşünüyordum buna benzer çok konu gördüm soğudum.

şimdi dostum anakart ve işlemcimde daha yeni sıfır parçalar hepsi. illa da ekran kartından değildir. zaten değilmiş, oyundanmış sorun. suan tek sorunu kaldı google crome de sayfa anlık göz kırpması gibi bi titreme oluyo dakka başı

Alıntıları Göster
    Sapphire r9 280x 3GB 384-Bit aynı

kardeşim aynı sorun bendede var kartta arıza var diye gönderdim ama yokmuş aynı ekran titremesini bende yaşıyorum bu nedir böyle anlamadım göz kırpması gidi evet aynı durumdayız parçarlı değiştirdim

amd fx-8350
    gigabyte 990xa
    120gb ssd corsair
    3tb hdd seagte
    fan soğutucusu
    akasa venoım 750w
    corsair vengeance cl9 1600 lp
    Hp Pavilion 23xi IPS-LED
    a4-tech x7 f5
    a4-tech x7 keyboard

bütün parçaları yeni aldım sonra gittim vatandan bu sapphire r9 280x aldım göz kırpması gibi dakka başı ekran titriyip duruyo ne yapmam lazım kafayı yedim

format attım
    en son driveri yüklü 13.12
    bütün sürüm driverlerini yükledim denedim aynı
    sapphire'nin sitesine girip ordanda indirdim fark etmedi aynı
    Amd Grapich OverDrive'dan Gücü %10,%20,%30 Yaptım Fark etmedi
    Driverlarsız kullandım fark etmedi aynı
    bios güncelledim fark etmedi aynı
    Dvi-to-Dvi kablosu takılı HDMI taktım gene fark etmedi aynı
    kartı servise gönderdim sorun yok dediler
    bütün sistemimi değiştirip denedim eski pc'mdede aynısını yaptı yenisindede aynısını yapıyor

bilen varsa yardım etsin 4 bin tlik yatırım yaptım açmadığım konu bakmadayım yer soruşturmadığım yer kalmadı bakan en azından şöle bi şunu dene belki olur desin ona bile ihtiyacım var şuan !!

yardımlarınızı beklıyoruz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybanner -- 3 Şubat 2014; 23:26:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bybanner

kardeşim aynı sorun bendede var kartta arıza var diye gönderdim ama yokmuş aynı ekran titremesini bende yaşıyorum bu nedir böyle anlamadım göz kırpması gidi evet aynı durumdayız parçarlı değiştirdim

amd fx-8350
    gigabyte 990xa
    120gb ssd corsair
    3tb hdd seagte
    fan soğutucusu
    akasa venoım 750w
    Hp Pavilion 23xi IPS-LED
    a4-tech x7 f5
    a4-tech x7 keyboard

bütün parçaları yeni aldım sonra gittim vatandan bu sapphire r9 280x aldım göz kırpması gibi dakka başı ekran titriyip duruyo ne yapmam lazım kafayı yedim

format attım
    bütün sistemimi değiştirip denedim eski pc'mdede aynısını yaptı yenisindede aynısını yapıyor

bilen varsa yardım etsin 4 bin tlik yatırım yaptım açmadığım konu bakmadayım yer soruşturmadığım yer kalmadı bakan en azından şöle bi şunu dene belki olur desin ona bile ihtiyacım var şuan !!

dostum ben arkadaşa topladım pc yi. aynısı, 8350 120 gb ssd falan. sorunn bios kaynaklı, sapphire bios yolluyo atarsan düzeliyo diyolar ama bildiğimiz gibi bios atmak kart bozulunca garanti dışı kalma riski taşıyo. bende gönderdm garanti sorun yok diyo ama kart kronik sorunlu, yani herkez de var sorun. yeni sürrücüde biraz daha düzeltmişler ama hala yapıyo. sen sorununu video ya al, servise götür kendin göster bence.

• quote:

quote:

amd fx-8350
    gigabyte 990xa
    120gb ssd corsair
    3tb hdd seagte
    fan soğutucusu
    akasa venoım 750w
    Hp Pavilion 23xi IPS-LED
    a4-tech x7 f5
    a4-tech x7 keyboard

format attım

dostum ben arkadaşa topladım pc yi. aynısı, 8350 120 gb ssd falan. sorunn bios kaynaklı, sapphire bios yolluyo atarsan düzeliyo diyolar ama bildiğimiz gibi bios atmak kart bozulunca garanti dışı kalma riski taşıyo. bende gönderdm garanti sorun yok diyo ama kart kronik sorunlu, yani herkez de var sorun. yeni sürrücüde biraz daha düzeltmişler ama hala yapıyo. sen sorununu video ya al, servise götür kendin göster bence.

Alıntıları Göster
    kanka yanlış anlamada yazdıklarının %70nini anlamadım

sapphire bios yolluyo atarsan düzeliyo diyolar ama bildiğimiz gibi bios atmak kart bozulunca garanti dışı kalma riski taşıyo ??

bütün parçalar yeni 1 haftalık veya 1.5 haftalık ekran kartını gönderdim sorun yok dediler geri gönderdiler hatta göndermeden önce aradılar sizden duyalım sorunu diye de yok :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bybanner -- 4 Şubat 2014; 6:20:58 >

• quote:

sapphire bios yolluyo atarsan düzeliyo diyolar ama bildiğimiz gibi bios atmak kart bozulunca garanti dışı kalma riski taşıyo ??

bütün parçalar yeni 1 haftalık veya 1.5 haftalık ekran kartını gönderdim sorun yok dediler geri gönderdiler hatta göndermeden önce aradılar sizden duyalım sorunu diye de yok :/

nesini anlamadın ki :) sapphire nin yabancı sitesine üye olup destek bileti attım, sorunu anlattım, bana farklı bios atıp karta tanıtın dediler, ama farklı bios atınca kart garanti dışı kalıyomuş. servis sorun göremedik diyosa, sorunun videosunu çek, mail falan at servise.
  • quote:

quote:

nesini anlamadın ki :) sapphire nin yabancı sitesine üye olup destek bileti attım, sorunu anlattım, bana farklı bios atıp karta tanıtın dediler, ama farklı bios atınca kart garanti dışı kalıyomuş. servis sorun göremedik diyosa, sorunun videosunu çek, mail falan at servise.

Alıntıları Göster
    o bios dediğin olayı nasıl ve nerden yapıcazki

benim anladığım kadarıyla ekran kartına bios update yapıcaz doğrumuyum ? :D

• quote:

Selam . r9 280x toxic modelini aldım ve tak cıakr kablolu powerin v3 v4 girişleri var ben v4 e bağladım. acaba dogrumu bağladım? ve googlede gezerken sayfa anlık olarak titreme yapıyo arada bu nedendir. farcry 3 orjinal cd den yükeyip crakledim
    bazen girdigimde 15 fps ye düşüyo ve alt tab yaptıgımda internet sayfalarıda ağır işliyo. mause falan sonra düzeliyo . nfs rivals full de sabir 30 fps sıkıntı yok henüz. sizce yanlş bişeylermi var

internet sayfalarına anlık titreme olup geçiyor mu yeni aldığım r9 270x ekran kartımda da oluyor monitörde titreme yapıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: CorvetteZR1

Bu Sapphire in kartlarında baya sorunlar çıkmaya başladı. Yeni ekran kartı alacaklar bence çekirdek hızı yerine kaliteyi seçin yani Asus R9 280x DirectCu II top modelini alın .

İlk çıkan seriler genelde hep sorunlu çıkıyor niyeyse
  • bios şart bendeki 270x de yapıyordu. techpower gpu bios collection bölümunden uyumlu biosu bulup yeniledim. hatta geçende msi destekten de bios istedim aynı biosu gönderdiler bana.

bios doğruysa ve doğru adımlarla yaparsaniz sorun oluşturmaz ama bitti uyarısı vs gelmeden reset falan çekerseniz iste o zaman kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

quote:

Orijinalden alıntı: CorvetteZR1

Bu Sapphire in kartlarında baya sorunlar çıkmaya başladı. Yeni ekran kartı alacaklar bence çekirdek hızı yerine kaliteyi seçin yani Asus R9 280x DirectCu II top modelini alın .

İlk çıkan seriler genelde hep sorunlu çıkıyor niyeyse

Aslında kaliteli ürünler yapar. Daha önce kullandım. Hatta kardesime pc topladım ekran kartını HD7850 aldım Sapphire nin hiç bir sorun çikarmadi.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.