Şimdi Ara

R7 265 ve R9 280

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar THY' nda çalışan bir sistem ve ağ uzmanı bana pc tavsiyesi önerdi.

Benim kuzenim için R7 265 HD7850'nin o.c.'lenmiş ayarında R9 280 ise HD7950'nin biraz o.c.'lenmiş hali.

THY'de çalışan abime göre R7 265 ve R9 280 arasında sadece Bellek hızı ve birazda Çekirdek hızı varmış.

Hatta R7 ninki 5600MHz R9 inki 5000MHz Çekirdek hızı ise R7 ninki 900MHz R9 inki 850MHz Hadi bu O.C. ile yetişir ama bellek hızı zor.

Yani uzun lafın kısası R9 alacağına R7 al diyor. Hem R7 265 i kendim kullandım FPS canavarı diyor. Kendi bir ara Grafikerlik de yaptı ondan biliyor. COD Ghosts en yüksek grafikli oyun diyor. Onu kaldıran kart GTA V, Far Cry 4 gibi ve 3, 4 sene sonraki oyunlarıda mediumda oynamak şartıyla oynarsın diyor. Sizin fikirleriniz ??

http://www.vatanbilgisayar.com/r7-265-directcu-ii-gddr5-2gb-256bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280-dual-x-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html#genel-bakis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir Çelik -- 20 Ağustos 2014; 18:44:24 >

• Arada ciddi fark var R9280 alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • COD Ghosts en yüksek grafikli oyun mu
    R9'a git daha iyi olacaktır. R7 iyi de GTA V için yetersiz kalabilir belli olmaz.
  • Yok kardeşim adamın bildiği bir şey yokmuş
    7950 ile 7850 arasında bayağı fark var.Saymakla bitmez.
    Cod GHOST aman aman grafikleri yok.Story iyi sadece.Ondan önce BF4,CRYSIS 3,Metro Last Lıght,Watch Dogs filan var var da var.
  • Thy dekine aldanma bos bos konusmus.

Butce yetiyorsa r9 280 265 i tokatlar.

En basit yolu bench testlerine baksin.

Oyun fps testlerine baksin bos bos konusmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi subaru.sti -- 20 Ağustos 2014; 18:51:07 >
  • sistem ve ağ uzmanı abin thyde harcanıyor.hemen amdye geçsin.
  • saat hizlarina bakarak kart karsilastirmak sanirim ulkemize has bir sey.saat hizi iyi guzel de o cipsetlerin gucu ne olacak adamlar bosuna mi bir tanesine 1200 kusur islem birimi koyarken otekine 1700 kusur tane koyuyorlar süs olsun diye mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: testerenecmi

sistem ve ağ uzmanı abin thyde harcanıyor.hemen amdye geçsin.

• öncelikle r7 265 gta 5 e falan rahat yetetecektir hig medium karışık rahat oynarsınız. watch dogs bf 4 falan uçuyor. yukarıdakilerin deidği kadar bir tokatlama durumu olmaz.

ama thy deki kardeşin de dedikleri abartı. saçmalamasın. r9 280 mühendisinin sakalına 200 lira fark koymuyor. ne demek çekirdek hızı yahu? 3gb ve 384 bit. 384 bit isteyen oyun bile yok şu an. lüks olur daha kalitedir oyunları daha rahat açar ama bütçen sıkıntılı ise r7 265 de korkutmasın gözünü arkadaşların dedikleri kadar. sağlam karttır
  • ya iyi güldürdünsadece cekrdek ve bellek hızlarına bakılarak karsılastırma yapılmaz.r9 270 ile bilie karsılatırmak yanlıs.
  • Söyle ona hemen istifa etsin.
  • Emir Çelik kullanıcısına yanıt
    Hocam r7 265 30 fps alıosa r9 280 55 fps falan alır en az nasıl fark olmaz çözemedim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • qaanx kullanıcısına yanıt
    abartma arkadaş o kadar fark gtx 770 ile titan black arasında bile yok!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir Çelik -- 20 Ağustos 2014; 21:18:43 >
    ne abartması r7 265 36 fps alıyor, r9 280 70 BF 4 de.

yanılmış işte abin midir yakının mıdır çok mu yakınındır bilemem ama belli şeylerden haberi olmadığı çok açık kusrabakma
  • r7 265 ben de kullaniyorum f/p bakimindan cok guzel bir kart suana kadar oynadigim oyunlarin hepsinde en yuksek ayarlarla oynadim sorun cikartmiyor ama paraniz varsa r9 280 daha iyi olcacaktir ileriye donuk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşınız kendi kullandığı kartı övmek için size R7 265'i önermiş, aslında ikisi arasında saat hızları dışında da farklar olduğunu biliyordur. 1024 SP - 1792 SP ve TMU farkları var, ayrıca R9 280'de bellek miktarı ve bellek bant genişliği daha yüksek. İleride çıkacak olan oyunları düşünün ve ona göre karar verin, medium'da oynamak başka high veya ultra'da daha yüksek FPS ile oynamak başka şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 20 Ağustos 2014; 21:56:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T_Ice

ne abartması r7 265 36 fps alıyor, r9 280 70 BF 4 de.

yanılmış işte abin midir yakının mıdır çok mu yakınındır bilemem ama belli şeylerden haberi olmadığı çok açık kusrabakma

Mesaj sayısı 500 olmayan bir üyeye bi daha yorum yapmıcam geçende 15 mesajı var adamın birşey söylüyoruz yalan sölesek neyse hemen şekilleniyorlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • katılıyorum işlemci ve ekran kartının sınırlarını zorlamak, test etmek için BF4,CRYSIS 3,Metro Last Lıght,Watch Dogs gayet ideal oyunlar
    R9 280 kullanıyorum rekorum çekirdek 1250 bellek 7280
    Tavsiyem butçen yetiyorsa r9 280 al ama yetmezse r7 265 de gayet iyidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AhmetY58 kullanıcısına yanıt
    R9 280 in bellek hızını 5600-6200MHz arası yapmak istesem bir sorun çıkarmı ? Ekran kartının patlama riski falan filan ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emir Çelik -- 21 Ağustos 2014; 12:37:45 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.