Şimdi Ara

R5 3600 ASUS TUF ANAKART İDEAL AYAR NASIL OLMALI?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
1
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar r5 3600 işlemcim var.Stock fanla asus tuf b450 gaming plus anakartla kullanıyorum.Assassin creed oyununda 2 defa işlemcinin ısınma sorunu kaynaklı oyundan attı.Masaüstü boşta 60 derece çalışıyor.Konu açmadan önce yazılanları okudum ryzenmaster ayarları varda bende ryzenmaster ne yaptıysam açılmıyor.Bilgisayarda kuruluydu silemiyorum program gözükmüyor.Baştan kurmaya çalışıyorun launch diyorum hiçbirşey açılmıyor.Biostan en ideal ayarlar konusunda ve ryzenmaster açılmaması konusunda ne yapmalıyım?

• tacos dorados T kullanıcısına yanıt
    Aslında şuan Intel 9600kf çok daha mantıklı ama her Intel işlemci yeni anakart istiyor ve son seri anakartlarda genelde düzgün olanlari alınamayacak seviyelerde pahalı oluyor.Bu işi cozenler var.Amd bu ryzenlerla daha çok tutuldu özellikle R5 3600 satış rekolarlari kırdı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen master ı kurmak için önce kayıt defterini temizleyin.

Sonra bu adımlarla doğru voltajı bulun.

• Voltajla uğraşmayım diyorsanız biostan core performance boost ayarını kapatıp birde öyle deneyin. Sorununuz çözülür.
  • VolkanCOO kullanıcısına yanıt
    Hocam 3600 u o.c.yapiyor musun?stok soğutucu kullanıyorsan kule tipi işlemci kullanmaya calis.uzerinde gelen soğutucu pek bir işe yaramıyor.bosta bir sistemin 60 derecede olması kabul edilemez.dedigimi video da izleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=q6MQOiTlJF0&feature=youtu.be

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Teşekkürler arkadaşlar deneyeceğim.

• Oyundan atma meydana geldiğinde sıcaklıklar ne durumda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gmyo31

Hocam 3600 u o.c.yapiyor musun?stok soğutucu kullanıyorsan kule tipi işlemci kullanmaya calis.uzerinde gelen soğutucu pek bir işe yaramıyor.bosta bir sistemin 60 derecede olması kabul edilemez.dedigimi video da izleyin
    https://www.youtube.com/watch?v=q6MQOiTlJF0&feature=youtu.be
    Yok şuan yapmadım otomatikte core performans boost kapatıp manuel yapacağım ama Asus tufun biosunda bulamadım.Kule tipi soğutucu aldıktan sonra yaparım.Dark freezerler fiyat performans ürünü olduğu söyleniyor yada wraith prism

• ThE LoSt kullanıcısına yanıt
    85 civarıydı attıktan sonra.O an kaçta olduğunu ölçemedim ama
    Oyundan atması için bu sıcaklık tek başına bir sebep değil sisteme güç veren kaynak 12 yıllık Highpower 560w modeli 12 hattından 440w vermekte sanırım bu kaynakta anlık çektiği gücü gösteren dijital bir panel vardı orada sistemi maks yüke sokarak yada benzer oyunu oynayarak kaç watt çektiğini bize söyler misin ? bu süreçte güç kaynağının aşındığını ve yorulduğunu hesaba katarsak sorun güç kaynağı da olabilir.
    Haklı olabilirsiniz? Tespitiniz doğru olabilir 12 yıllık güç kaynağı evet daha önce reset atma sorunları oluyordu güç kablosunu değiştirdiğimde düzelmişti.Oyunu 4k açıp bir süre sonra güç göstergesinden resim çeker değerleri yazarım.
  • Hocam 200 liraya bi sogutucu alin maximum 60 gorursunuz tam yukte hic o dandik sogutucu ile ugrasmayin burda intel sorunsuz diye konusan tiplerin kaç tanesi 9600k yi stok intel sogutucusu ile kullaniyo?

• i Am Not Dead kullanıcısına yanıt
    Hocam 200 liraya ne önerirsiniz ? Dark x120 falan nasıldır? Bende düşünüyorum almayı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    4k ultra detay seviyesinde kullandığınızı hesaba katarsak büyük ihtimal sorun güç kaynağı kaynaklı odaklı olabilir bunu netleştirelim sonrasında yapılacaklar listesini oluştururuz.
  • ClaymoreCountry C kullanıcısına yanıt
    Bende arctiz freezer var
    Dark x124 mavi renkli 230tl teknobiyotik bence kaçirma

N11de 160tl ye çinden gelen markasiz urunlerde var yorumlari çok iyi ama bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ClaymoreCountry

Hocam 200 liraya ne önerirsiniz ? Dark x120 falan nasıldır? Bende düşünüyorum almayı
    Valla yorumlarida canlı incelemeleride çok iyi wraith prism ayarında yada ondan biraz iyi.

En fazla 248 watti gördüm 4k assassin Creed odyseyde çatışma esnasında resmini çektim.

Normal şartlarda güç kaynağının kanallarında sorun olmadığını varsayarak sisteme rahatlıkla yetecektir fakat 12 yıllık bir süre yorulma ve yıpranmayı hesaba katarsak ucu ucuna besliyor gibi varsa çevrenizde deneyebileceğiniz bir güç kaynağı deneyin sorundan emin olun sonrasında işlemciyi rahatlatmak için fp bir soğutucu akabinde min 600w kalite bir ürün için önerilerde bulunuruz.
    Olabilir biraz daha kullanıp yenilemeyi düşünüyorum zaten 2 tane 6 pin destekliyor.rtx2060 superden daha iyi bir kart alsam 6+8 pin.6 pinden 75 watt 8 pinden 150 diye biliyorum.Tek 6 pinden 8 pine dönüştürmek çok sağlıklı değilmiş.Ne önerirsiniz güç kaynağı 600 watt?
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.