Şimdi Ara

R25 VAREX PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
114
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2015 R25 sahibiyim küçük bir kaza geçirdim grenaj hasarlıydı zaten 2017 boyatmıştım girişmişken servisimden rica edip komple 2017 R25 kaportası aldım yamahadan sonra orjinal egzozunun üzerine varex yaptırdım katı boşalttırıp mekanizma koydurdum içine önceden sadece gazla tekere gelen 180 185 lere ne ara çıktığını anlamadığım motor şuan canını ala ala bassam 170 zor görüyor çekiş atiklik tamamen gitti motor topladıktan sonra istanbul samsun arası gittim geldim yaklaşık 1800KM yol yaptım ustaya gidişinden falan bahsettim okadar yolu sente atık gidip gelmişim Allahtan motora birşey olmadı geldikten sonra hemen sente ayarı yapıldı motorun sesi değişti diyebilirim ancak çekişte hala bir değişme olmadı ama motorun sesinde soluğunda sorun yok

Şimdi sorum şu : sente atık kullanmam motora bir zarar vermişmidir (Ustaya sordum sesinde falan bir sorun yok zarar görmemiştir dedi)

Çekiş egzoz yüzünden bukadar değişir mi ?

uzun km sente atık kullandığımdan çekişin düşüp sonradan düzeltsekte sorun yaptığı için çekiş düzelmiyor olabilir mi ?

Ben motora masraftan kaçmadım bu zamana kadar herşeyini orjinal aldım sağ sol kumandaların rengi atmış diye gittim yamahadan kumandaları aldım

okadar rahatsızım motora bakmak konusunda şimdi bu çekiş muhabbeti yüzünden motora binmek istemiyorum ustama soruyorum ama o birşey olmaz olmamıştır egzozdandır diyor ama bana baştan sağma cevap gibi geliyor sizce ne yapmalıyım ?

R25 VAREX PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi slimper1905 -- 11 Aralık 2023; 3:44:39 >

• Öncelikle geçmiş olsun, kaza sonrasında motor yetkili serviste mi toplandı yoksa dışarıda özel serviste mi? Kaza sonrasında motorda mekanik hasar oluşmuymuydu?
  • Laazzz kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hayır kaza sonrasında motorda mekanik bir sorun olmadı özel serviste yaptırıldı parçaları kendim yamahadan satın aldım ancak kazadan sonra motoru çıkartmışken tam çıkartayım diyerek egzantrik zinciri baskı balata değişti

• slimper1905 kullanıcısına yanıt
    Motorlardan aşırı anlamam ama muhtemelen egzantirik zinciri sonrası olduysa yapılan işlemden olabilir belki. Keşke işlemleri yetkili serviste yaptırsaydınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.