DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
R Harfini Söyleyemiyorum Çözümü Var mı?(Ses Kaydı Eklendi)
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
60
Cevap
0
Favori
23.277
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> R Harfini Söyleyemiyorum Çözümü Var mı?(Ses Kaydı Eklendi)
Sayfaya Git:
Sayfa: 1 2 3 sonraki >>>
Giriş
      623 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:13:22
      beyler ben r harfini söyleyemiyorum.r harfi sorun değilde.r yi söyleyemeyince kelimeyi batırıyorum.kelimeyi tam telafuz edemeyince cümleyi söyleyemiyorum.kekeliyorum birden.bu yüzden uzun cümleler kuramıyorum.söylemek istediklerimi tam ifade edemiyorum.

bunun bir tedavisi var mıdır?

http://rapid-share.com/files/226838790/dh.wav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :White:DeviL: -- 28 Nisan 2009; 22:26:23 >

• Yarbay
      4642 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:15:11
      bulursan banada haber ver
      bıktım nalet olsun

• Yarbay
      2368 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:15:51
      Tek başına bir göl kenarına git ve söyleyene kadar R yi söylemeyi dene.

• Yüzbaşı
      376 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:16:43
      Hani Benim R lerim

• Yüzbaşı
      931 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:18:21

quote:

Orjinalden alıntı: :White:DeviL:

beyler ben r harfini söyleyemiyorum.r harfi sorun değilde.r yi söyleyemeyince kelimeyi batırıyorum.kelimeyi tam telafuz edemeyince cümleyi söyleyemiyorum.kekeliyorum birden.bu yüzden uzun cümleler kuramıyorum.söylemek istediklerimi tam ifade edemiyorum.

bunun bir tedavisi var mıdır?

Tamamıyla iş sizde bitiyor.Benim kuzenim de böyleydi.Teyzem inat etti sürekli sürekli r dedirtti,sonuç kuzenim artık r leri söyleyebiliyor.

• Binbaşı
      1459 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:20:22
      arı sözcüğünü sürekliii tekrarla

• Yüzbaşı
      352 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:21:45
      ağzına kalem alıp bir tekerleme söyletiyorlardı Türkçe öğretmenleri sınıfta bir kaç kişide vardı hocamızın yoğun çabası sonucu geçti hepsinin r hastalığı

• Teğmen
      230 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:21:53
      olay dilin altına yapışması yüzünden miymiş neymiş ben öyle duydum inş bi çözümü vardır.Ama yoksa da kafana takma ben r yi söyleyemeyen insanları hep sempatik bluurum

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Nisan 2009 20:24:34
      ben hatırlamıyorum ama annemle babamın dediğine göre bende r leri söyleyemezmişim küçükken .tabi bana sürekli r dedirttiklerinden zamanla öğrenmişim.

Sen bir dahisin.Ama bunun farkında değilsin.Ne kadar acı değilmi.Newton yerçemini bulana kadar kaç kişinin kafasına elma düşmüştü acaba?Peki Newton'un diğerlerinden farkı neydi?Onda da beyin var sende de.O sadece farketti.Ama sana ne olduysa sen sadece onları alkışlamakla yetindin.Neden sen de alkışlanmıyorsun.Ne varki bunda?Bu kadar kolaymı diye düşünme.Evet bu kadar kolay değil.Çok daha kolay.Ne yapman gerektiğini merak ediyorsan söyleyeyim.Şimdi bir kitapçıya git ve Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım kitabını al.Al okuda seyret olanları.Asla küçük düşünme hedeflerin hep büyük olsun.Ağaca çıkmak istiyorsan yıldızları hedef al yani.Eğer hedefini söylerken içinde "En" ifadesi geçmiyorsa üzgünüm biyerlerde bir yanlış var demektir...

BANA IŞIK LAZIMSA, BEN GÜNEŞİ İSTERİM...
    • Binbaşı
      1616 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:26:17
      Ben de çeneme dikiş yedikten sonra bazı harflerde zorlanıyorum

• Yüzbaşı
      533 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:31:56
      Orrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr- man Çocuğunun günümüz versiyonunu sürekli telaffuz et. Hem negatif enerjinden ayrılırsın, hemde R lerle alıştırma yaparsın.

• Çavuş
      56 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:33:55

• Yarbay
      6330 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:47:13
      Boşver Almanlarda Ryi söyleyemiyorlar

• Binbaşı
      1451 Mesaj
      28 Nisan 2009 20:50:03
      Lütfen bir
      ses kaydı açıp
      "TERMİNATÖR " diyip

rapidshare e yüklermisin ?

(DH üyeleri olarak emin olmak istiyoruz )

No link No güven yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cefucsa -- 28 Nisan 2009; 20:54:37 >

• Yüzbaşı
      580 Mesaj
      28 Nisan 2009 21:11:12
      bende söyleyemiyorum ama mutluyum kızlar R leri söyleyemeyen erkekleri sempatik bulur hocam

• Yüzbaşı
      623 Mesaj
      28 Nisan 2009 21:59:21
      quote:

Orjinalden alıntı: cefucsa

Lütfen bir
      ses kaydı açıp
      "TERMİNATÖR " diyip

rapidshare e yüklermisin ?

(DH üyeleri olarak emin olmak istiyoruz )

No link No güven yani

http://rapid-share.com/files/226838790/dh.wav

mikrofon biraz bozuk cızırtılı.ve sesim nedense normalden çok değişik çıktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :White:DeviL: -- 28 Nisan 2009; 22:01:26 >

• Yüzbaşı
      434 Mesaj
      28 Nisan 2009 22:03:57
      bende küçükken sölüyemiyordum.
      radyo ya yadyo diyordum
      şimdi güzel sölüyorum ve t leri sölüyemiyorum şimdi

Sevdam için ölür, Vatanım için Öldürürüm..
    • Binbaşı
      1551 Mesaj
      28 Nisan 2009 22:23:17
      bunda en önemlisi ailenin erken yaşlarda farkedip tedavi etmesi, ettirmesi. çocuk çok şirin gözüküyor diye üstünde durmuyorlar ama ilerleyen yaşlarda problem oluyor. benim yaşım oldukça geçti. nasıl yapılır bilemiyorum. karşınızda birisinin sabırla dinlemesi gerekiyor. ailelere rica vurdumduymaz olmayın.

kızlar sempatik bulabiliyor ama sizi çekemeyen arkadaşlarınız zaafınızla dalga geçerek küçük duruma düşürmek istiyorlar. bu yüzden bir kaç kişi çenesine yumruk yemek zorunda kalmıştı

Birilerinin menfaatine ters düşmediğin için seviliyorsan, Bırak nefret etsinler!!!!

Hareket etmezsen, zincirlerini farkedemezsin
    • Yüzbaşı
      848 Mesaj
      28 Nisan 2009 22:37:09
      bende r harflerini söyleyemiyorum. küçükken r-y-u-k harflerini de söyleyemiyordum bunun sebebinin dilimin dönmemesinden kaynaklandığını öğrendik. istanbula bir hastanede dilimin altından küçükbir parça kestiler o günden beri sadece r harfi ni söyleyemiyorum.

NE ÜLKE AMA ;Cumhuriyetle yönetilen ama Cumhuriyet bayramı kutlanmayan...Hergün Şehit...Hergün trafik kazası…. Her 10 yılda bir büyük ölçekli deprem yaşayan ama hala tedbir üretemeyen…Eğitime en fazla parayı ayıran 9’ncu ülke ama eğitimde dünyada 70’inci sırada…Dünyada en çok tv izleyen ikinci ülke..Futbolu Şikeli...Sınavı Şaibeli...İnterneti Yasaklı...Gazetecisi Tutuklu...Mizahı Sansürlü...Benzini Kazık...Vergisi Tavan...Maaşları taban..Paşa'ları İçerde...Teröristi Dışarda...Politikacısı zengin, seçmeni fakir...Tarım ülkesi ama eti, şekeri dışarıdan alan… Sloganı Durmak Yok Yola Devam..!!!
    • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      28 Nisan 2009 22:47:11

quote:

Orjinalden alıntı: Ersan94

olay dilin altına yapışması yüzünden miymiş neymiş ben öyle duydum inş bi çözümü vardır.Ama yoksa da kafana takma ben r yi söyleyemeyen insanları hep sempatik bluurum

nedense ben hic sempatik bulmuyorum

Reklamlar
-x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.