Şimdi Ara

Quatro T1461 ANA KONU (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.026
Cevap
19
Favori
46.314
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    siparis et ogrenelim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

siparis et ogrenelim :)

Ihtiyaç yok ki huzuri almayalım hocam :) kutudakileri işimi görüyor malum dolar 3tl yede yaklaşınca bir kendime bürst çektim şu sıralar hocam ama bizde bir gönüllüyü bekleriz o zaman gözü pek cebi dolu olan birini :D (bahsi geçen para 24tl :) )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ilgilenenler için:

quatro t1461 için cwm recovery hazırladım; buyrun linki:http://www.mediafire.com/download/atpauuqhnz4iky3/QUATRO-T1461_150108__recovery_150902-110340.img

nasıl yükleyeceksiniz:

cwm recovery yüklemenin iki yolu var:
    1- telefonu rootlayıp (ki şiddetle öneririm :) mobile uncle tools'un recovery yükleme menusunden yükleyebilirsiniz.
    2- cwm recovery linkini sp flash tool ile sadece -recovery'yi flashlayacak şekilde- flashlayarak yükleyebilirsiniz.

cwm recovery'ye nasıl girilir:
    1- açılışta ses açma tuşuna basılı tutun gelen menuden recovery'i seçin...
    2- tel rootlu ise mobile uncle tools'un "into recovery mode" seçeneğinden telefonu recovery'den başlatabilirsiniz...

cwm recovery'nin yararları:
    1- tüm romun programlar, mesajlar, rehber, ayarlar vb. gibi tüm özelliklerinin sdcarda yedeğini alabilirsiniz...
    2- custom romlar yükleyebilirsiniz; hoş bu tel için ne yazık ki hiç yok :)

ek bilgi: deneme amaçlı bir aosp 4.4.2 rom portladım; sıkıntısız açıldı, bir kaç bug vardı uğraşmadım düzeltmeye...
    arkadaşaın telini rootladım cwm yükleyip yedeğini aldım, xposed framework; gravity box ve greenify yükleyip gerekli ayarları yaptım... telefon bu fiyata şamda kayısı oldu :)

ÇOK ÖNEMLİ NOT: Yukarıda bahsettiklerimi yaparken telefonunuz soft brick olabilir. Hatta hard-brick bile yapabilme ihtimaliniz var. O yüzden risk tamamen size aittir. Daha sonradan "burada yazdıklarını yaptım, telefonum hiç açılmıyor; boot-loop oldu, vb.vb." gibi suçlamalarınızla muhattap olmak istemem..
    TELEFONUNUZDA OLUŞACAK ZARARDAN SİZ SORUMLUSUNUZ!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 2 Eylül 2015; 15:29:14 >

• hocam etiketlediklerinin hepsi t modelinin altindan girip ustunden ciktilar zaten :) ama yinede verdigin bilgi icin tesekkurler. telefonda sd karta uygulama tasima sorunu vs olmadigi icin yine orjinal recoverysi ilede backup alabildigimiz icin telefonlar ile cok hasir nesir degiller ise arkadaslarin root rom recovery vb ile ugrasmamalarini oneririm :) kasmasinlar :) ama merakli ve hasir nesir olanlar herturlu root rom makyaj vb islere bulasabilirler :))

• @nadir_en hocam verdiğin bilgiler için teşekkürler ama zaten telefon şu haliyle @bydublor hocamın dediği gibi pek eksiği yok ve yeni kurulacak rom da romlarda(telefona rom yok zaten)bize ekstra bir avantaj getirmeyecek ben bu durum da pek bu işlere girilmesi taraftarı değilim kanaatimce.

• benkimim50 kullanıcısına yanıt
    yakin zamanda 2000mAhlik bir pil deneyecegim bizim telefona az bir iki isim var halledersem. buraya yorumunu atarim

• quote:

yakin zamanda 2000mAhlik bir pil deneyecegim bizim telefona az bir iki isim var halledersem. buraya yorumunu atarim

hocam şu malum 2000mah piller mi yoksa :) siz böyle dediğinize göre ilginç güzel haberlerle geleceksiniz takipteyim :)
    yok malum olasi piller bayram oncesi yada sonrasi gelecekmis. onlarda ikibinlik. insallah direncli saglam pillerdir :) bu arada firma yeni cipsetli getirecegi telefonda bir modelinde keske t1461 de oldugu gibi qHd bir ekram kullansa. 5incte cokta siritmiyor. hem pil olaram avantaj saglar hemde en onemlisi ekran kirildiginda maliyet olark son kullaniciya fayda saglar.

• Garibanın dost teknolojisi qHD

• abi simdi hd ekrani kirsak en az 200den kapi aciyor teknik servisler. disarda degistirsen garanti gidiyor muhabbeti cikartiyorlar. bizi yeni cipsette yine quadcore gelecek bir telefonda qHd uzmez die dusunuyorum.

gecen bizim servis soforu arkadas evobt rs6 slim diye bir tel getirdi. abi ekrana teknik servis 275lira cekti full hd ekran. telefon banka kartlarina 500liraya geliyor. diger ozellikleri orta segment bir tel. gerek var mi bu kadar pahali vir ekran kullanmaya. kirildi gitti. onu yaptiracagima yeni tel alirim.

burada kullaniciyida dusunmek lazim diye dusunuyorum.

• quote:

yok malum olasi piller bayram oncesi yada sonrasi gelecekmis. onlarda ikibinlik. insallah direncli saglam pillerdir :) bu arada firma yeni cipsetli getirecegi telefonda bir modelinde keske t1461 de oldugu gibi qHd bir ekram kullansa. 5incte cokta siritmiyor. hem pil olaram avantaj saglar hemde en onemlisi ekran kirildiginda maliyet olark son kullaniciya fayda saglar.

bir bakıma haklısın hocam ama en az hd gelecek gibi ekran yeni modellerde firma tarafından şuan görünen cihaz ve altyapılar öyle qhd ekran planı olmadığını gösteriyor firmanın ama belli olmaz bu işler.ayrıca birçoğu çinli firmaların qhd yi lügattan çıkardı en kötü hd çıkarıyorlar artık böyle bir olay var bir de firma istesede bulamayabilir artık.
  • Mantıklı tabii ki ama servislerin de fiyatlarını uygun hale getirmeleri şart. dışarıda aynı ürüne 100 dedikleri Notebook ekranına servis 400 dedi mesela yazık.

• quote:

abi simdi hd ekrani kirsak en az 200den kapi aciyor teknik servisler. disarda degistirsen garanti gidiyor muhabbeti cikartiyorlar. bizi yeni cipsette yine quadcore gelecek bir telefonda qHd uzmez die dusunuyorum.

gecen bizim servis soforu arkadas evobt rs6 slim diye bir tel getirdi. abi ekrana teknik servis 275lira cekti full hd ekran. telefon banka kartlarina 500liraya geliyor. diger ozellikleri orta segment bir tel. gerek var mi bu kadar pahali vir ekran kullanmaya. kirildi gitti. onu yaptiracagima yeni tel alirim.

burada kullaniciyida dusunmek lazim diye dusunuyorum.

hocam ekran alsın taksın ucuz şeyler o ekranlar var yurtdışı sitelerde ama türkiye de bu teknik servis ücretleri hep yüksektir oldu olası.
    hocam disarda baktim aliexpress 83 dolar. 3liradan 240yapar ne anladim ki ? bazi ekranlar uygun olabiliyor disarda ama bu telde mantikli degil. birde elektronikte zaten ulkemizde en pahali bilesen ekran maalesef.

firmanin aklina sokarim :) bir deli bir kuyuya tas atar kirk akilli cikarcam diye ugrasir ya o misal :D

• @bydublor o zaman öyleyse o ekran alınmaz hocam çinlilerde 100dolarlık telefona 87dolar ekran parası isteyerek kendini aşmış :) malesef hocam firmalar ekran yarışı yapmaya bayılıyor bizde onu destekleyerek 5inç ekranda 2k ekran görebiliyoruz artık :)
    hocam qhd den 2k lara gitmek olmadi :))

• quote:

hocam qhd den 2k lara gitmek olmadi :))

Hocam o işin ne kadar absürtleştiği anlamda olumsuz bir örnekti ama bunu uyandırıyorsa kendimi ifade edememişim.

ekran kirilmasida garanti kapsaminda sayilsin o zaman 4k ekran versinler

• quote:

ekran kirilmasida garanti kapsaminda sayilsin o zaman 4k ekran versinler

Sony onu yaptı hocam bugün tanıtılan sony xperia z5te 4k ekran var :D ama sony kırılma garantisi verir mi bilmem.ayrıca tam anlamıyla siz qhd yeter derken sony 4k ekan ile resmen sizi trolledi :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 2 Eylül 2015; 19:44:19 >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.