Şimdi Ara

Quatro Mobile Genel Sohbet ve Öneri Alanı (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
7
Favori
4.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam kiyasladiginiz yerli ureticiler(montaj) ile quatro firmasinin sermaye ve ekonomik yapisi hakkinda bir bilgi sahibi olmamakla beraber vestel casper ve gmd nin daha iyi sartlara sahip oldgunu dusunuyorum. Ayrica operatorlerinde iyi telefon getirip faturaya taksit yapmasida firmanin isini hayli zorlastiriyor. firmanin ekonomik sartlari elveriyorsa guzel bir telefon ile ataga gecmeleri sart kanisindayim bende ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Hocam kiyasladiginiz yerli ureticiler(montaj) ile quatro firmasinin sermaye ve ekonomik yapisi hakkinda bir bilgi sahibi olmamakla beraber vestel casper ve gmd nin daha iyi sartlara sahip oldgunu dusunuyorum. Ayrica operatorlerinde iyi telefon getirip faturaya taksit yapmasida firmanin isini hayli zorlastiriyor. firmanin ekonomik sartlari elveriyorsa guzel bir telefon ile ataga gecmeleri sart kanisindayim bende ;)

Quatro'nun ekonomik gücünü bende bilmiyorum, Vestel ile bir olması zaten imkansız, Casper ile de yarışamazlar ancak General Mobile'da o kadar büyük bir firma değil, merkezi ABD'de bulunan ve al sat yapmaktan başka bir işlevi olmayan bir firma. Kendi servisi dahi yok, servis işi içinde Telpa ile anlaşmaları olan ve cihazları onlara tamir ettiren bir firma.

Quatro'nun en az General Mobile büyüklüğünde bir firma olduğunu düşünüyorum, General Mobile gidip Google ile anlaşıp Android One projesine dahil olabiliyorsa Quatro'da bunu yapabilir. Uygun fiyatlı cihaz da getirebileceklerini düşünüyorum, eğer Quatro'nun cebinde 1-2 milyon lira parası varsa bu işin altında rahatlıkla kalkabilir. Bu para yoksa zaten boşuna konuşmuş oluyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ripo

quote:

Quatro'nun ekonomik gücünü bende bilmiyorum, Vestel ile bir olması zaten imkansız, Casper ile de yarışamazlar ancak General Mobile'da o kadar büyük bir firma değil, merkezi ABD'de bulunan ve al sat yapmaktan başka bir işlevi olmayan bir firma. Kendi servisi dahi yok, servis işi içinde Telpa ile anlaşmaları olan ve cihazları onlara tamir ettiren bir firma.

Quatro'nun en az General Mobile büyüklüğünde bir firma olduğunu düşünüyorum, General Mobile gidip Google ile anlaşıp Android One projesine dahil olabiliyorsa Quatro'da bunu yapabilir. Uygun fiyatlı cihaz da getirebileceklerini düşünüyorum, eğer Quatro'nun cebinde 1-2 milyon lira parası varsa bu işin altında rahatlıkla kalkabilir. Bu para yoksa zaten boşuna konuşmuş oluyoruz.

hocam general mobile ın sahibi telpa;general mobile telpanın alt firması ekleme yapmak istedim yani gm sadece teknik servis hizmeti almıyor gm telpanın ta kendisi zaten ama yorumunuz ile igili yorum yapmayacağım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50
    hocam general mobile ın sahibi telpa;general mobile telpanın alt firması ekleme yapmak istedim yani gm sadece teknik servis hizmeti almıyor gm telpanın ta kendisi zaten ama yorumunuz ile igili yorum yapmayacağım :)

Benim bildiğim Telpa'nın sahipleri farklı en azından ben bu sektördeyken Avea'nın en büyük bayi ortağı olan Uğur Holding'indi. Uğurcell'in sahiplerinin.
  • quote:

quote:

Benim bildiğim Telpa'nın sahipleri farklı en azından ben bu sektördeyken Avea'nın en büyük bayi ortağı olan Uğur Holding'indi. Uğurcell'in sahiplerinin.

sahipleri aynı hocam artık 2010yılında telpa tarfından gm satın alındı alttaki linkte bulabilrsiniz

http://www.telpa.com/Telpa/Telpa-Hakkinda hatta tarihçemize yazan yerede de tıklarsanız 2010 yılında şu ibare var "Avea distribütörlüğüne başladık. Gençcell ortaklığı ile Telpa grup şirketleri arasına General Mobile markasını kattık."

• Evet şimdi kontrol ettim, 2008 yılında çeşitli davalara da sebep olan süreç General Mobile'ın dolaylı yoldan Telpa'nın kontrolüne geçmesine sebep olmuş. Uğur Grup'da bunların bünyesine katılmış, 2010 yılında da Gençcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin büyük hissesini Telpa satın almış.

http://www.telpa.com/Telpa/Basari-Hikayesi
    http://www.milliyet.com.tr/genccell-ve-telpa-ortak-sirket-kurdu/ekonomi/ekonomidetay/10.08.2010/1274781/default.htm

Yalnız benim anladığım ABD'deki General Mobile Inc.'nin ayrı şirket olarak tescil edildiği. Forumda da konusu geçmiş.

http://forum.donanimhaber.com/m_26146641/tm.htm

Şu durumda Türkiye'deki, ABD'den bağımsız yerli marka olarak görünen General Mobile Inc. firmasının ABD ile bir bağı yok tamamen Telpa'nın.

Ancak General Mobile'ın sitesine girdiğimde hala ABD'deki şirket bilgisi de çıkmakta.

http://tr.generalmobile.com/iletisim.html

USA
    General Mobile Inc.

Adres :
    1375 Broadway, Floor 6, New York, NY 10018, USA

Bu süreç hakkında detaylı bilgim yok, ancak sitesinden kontrol ettiğim kadarıyla son durum Gençcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin 2010'dan bu yana sahibinin Telpa olduğu yönünde, kısaca General Mobile markasının da sahibi olmuşlar.

Yani benim bilgim doğru değil, sizin dediğiniz geçerli. Eski bilgilere göre yorum yaptım kusura bakmayın.

• quote:

Evet şimdi kontrol ettim, 2008 yılında çeşitli davalara da sebep olan süreç General Mobile'ın dolaylı yoldan Telpa'nın kontrolüne geçmesine sebep olmuş. Uğur Grup'da bunların bünyesine katılmış, 2010 yılında da Gençcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin büyük hissesini Telpa satın almış.

http://www.telpa.com/Telpa/Basari-Hikayesi
    http://www.milliyet.com.tr/genccell-ve-telpa-ortak-sirket-kurdu/ekonomi/ekonomidetay/10.08.2010/1274781/default.htm

Yalnız benim anladığım ABD'deki General Mobile Inc.'nin ayrı şirket olarak tescil edildiği. Forumda da konusu geçmiş.

http://forum.donanimhaber.com/m_26146641/tm.htm

Şu durumda Türkiye'deki, ABD'den bağımsız yerli marka olarak görünen General Mobile Inc. firmasının ABD ile bir bağı yok tamamen Telpa'nın.

Ancak General Mobile'ın sitesine girdiğimde hala ABD'deki şirket bilgisi de çıkmakta.

http://tr.generalmobile.com/iletisim.html

USA
    General Mobile Inc.

Adres :
    1375 Broadway, Floor 6, New York, NY 10018, USA

Bu süreç hakkında detaylı bilgim yok, ancak sitesinden kontrol ettiğim kadarıyla son durum Gençcell İletişim Hizmetleri A.Ş'nin 2010'dan bu yana sahibinin Telpa olduğu yönünde, kısaca General Mobile markasının da sahibi olmuşlar.

Yani benim bilgim doğru değil, sizin dediğiniz geçerli. Eski bilgilere göre yorum yaptım kusura bakmayın.

neyse hocam boşver burası quatro konusu fazla konuyu bölmeyelim :)

• quote:

neyse hocam boşver burası quatro konusu fazla konuyu bölmeyelim :)

Haklısınız. Biraz alengirli işler ve bu konu yeri değil. Fakat yaşlandığımın iyice farkına vardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ripo -- 15 Eylül 2015; 0:37:37 >
  • Evet, konu dağıldı yeniden toplayalım. Tartıştığımız konuda biraz alengirli işler var ancak halk'a açık alan bunları konuşmak için pek doğru yer değil.

Quatro'ya gelirsek HızlıAl'da Quatro F1453 modeli dışında stok görünmüyor. M1453 modeli bile stoklarda kalmamış.

http://www.hizlial.com/quatro-m1453-gold-edition/10663278

Quatro'nun ciddi reklamını yapan Hızlıal neden son model hariç diğerlerini getirmiyor acaba. T1461 modelinin dahi hala alıcısı mevcut.
  • quote:

Evet, konu dağıldı yeniden toplayalım. Tartıştığımız konuda biraz alengirli işler var ancak halk'a açık alan bunları konuşmak için pek doğru yer değil.

Quatro'ya gelirsek HızlıAl'da Quatro F1453 modeli dışında stok görünmüyor. M1453 modeli bile stoklarda kalmamış.

http://www.hizlial.com/quatro-m1453-gold-edition/10663278

Quatro'nun ciddi reklamını yapan Hızlıal neden son model hariç diğerlerini getirmiyor acaba. T1461 modelinin dahi hala alıcısı mevcut.

Benim bildiğim hocam şuan plus haricinde üretilen cihaz yok ürün almak isteyen fima alamıyor çünkü ürün yok temin etmek için ama piyasada var dedikleriniz elde kalan satmamış cihazlar satıcı kaynaklı şuna eminim ki hızlıal elinden gelse alacak çünkü hangi quatro modelini getirseler sitedeki en çok saan modeller listesine giriyor hangi firma çok satan bir şeyi bilerek almasın ki :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 3.06yı geçen doları unutmayın. Firma şuan ürün getirse bile eski fiyatlar hayal ne yazıkki.

• arkadaşlar elimdeki kingzone n5 ile ilgilenen olursa mesaj atabilir satmaya karar verdim:)
  • ripo kullanıcısına yanıt
    hocam f plus modeli oncesindeki modellerin toptan alicisi farkli bir firma ve elindeki stoklar eridi. t1461 piyasada kalmadi gibi bir sey, m1453 te yavas yavas bitiyor.f modeli zaten bitmisti. f plus modelinin dagiticisida yeni yeni bu tarz buyuk sitelere telefonu sokuyor belli bir sure sonra onda da stoklarda azalma olacaktir muhtemelen. elinde eski model olan firmalarda hemen dolari bahane edip caktilar zammi. ancak quatroda sunu gordum telefonlarinin fiyatlari t modeli haric hep ilk ciktigi fiyatlarda satiyor 1 yil sonra bile. fiyat fixlenmis piyasada

• quote:

Benim bildiğim hocam şuan plus haricinde üretilen cihaz yok ürün almak isteyen fima alamıyor çünkü ürün yok temin etmek için ama piyasada var dedikleriniz elde kalan satmamış cihazlar satıcı kaynaklı şuna eminim ki hızlıal elinden gelse alacak çünkü hangi quatro modelini getirseler sitedeki en çok saan modeller listesine giriyor hangi firma çok satan bir şeyi bilerek almasın ki :)

Evet bende ara ara kontrol ediyordum güzel satıyordu. Dolar kurundan dolayı fiyatlar uçtu, elinde mal olanda artık pahalıya satıyor.
  • quote:

hocam f plus modeli oncesindeki modellerin toptan alicisi farkli bir firma ve elindeki stoklar eridi. t1461 piyasada kalmadi gibi bir sey, m1453 te yavas yavas bitiyor.f modeli zaten bitmisti. f plus modelinin dagiticisida yeni yeni bu tarz buyuk sitelere telefonu sokuyor belli bir sure sonra onda da stoklarda azalma olacaktir muhtemelen. elinde eski model olan firmalarda hemen dolari bahane edip caktilar zammi. ancak quatroda sunu gordum telefonlarinin fiyatlari t modeli haric hep ilk ciktigi fiyatlarda satiyor 1 yil sonra bile. fiyat fixlenmis piyasada

Yeni modeli artık Güncel Dijital mi satıyor? Evet fiyatlar genelde aynı seviye de, bu son kullanıcı açısından güzel bir avantaj. Asus'a bakıyorum Zenfone 4-5-6 serisi ilk çıktığında çok daha uygundu, yurt dışında cihaz fiyatı düştüğü halde Türkiye'de bu cihazlar sürekli zamlandı.

Bu arada Vestel'de boş durmamış yeni Venus V3 serisini çıkartmış.

F plus modelinden oncekileri telefonal.com yani guncel dijital satiyor. F plus modeli daimateknoloji adli bir toptancida sanirim. bu arada bugun guncel dijitaldeydim. servis konusunu sordum bir yerde yazmistiniz. quatrolari direk bursaya gondertiyoruz kendimize istemiyoruz. ancak diger sattigimiz markalari kendimize gonderilmesini istiyoruz dediler.

• quote:

F plus modelinden oncekileri telefonal.com yani guncel dijital satiyor. F plus modeli daimateknoloji adli bir toptancida sanirim. bu arada bugun guncel dijitaldeydim. servis konusunu sordum bir yerde yazmistiniz. quatrolari direk bursaya gondertiyoruz kendimize istemiyoruz. ancak diger sattigimiz markalari kendimize gonderilmesini istiyoruz dediler.

Bilgilendirme için teşekkürler. O zaman n11 gibi sitelerdeki satıcıları uyarmaları önemli çünkü Güncel Dijital garantili olanların Güncel Dijital'e gönderilmesini istiyorlar. Sıfır satılan cihazda da servis raporu istiyorlar ve yine Güncel Dijital'e yollattırıyorlar.

Bu bilgilendirme içinde teşekkür ederim.

Eğer bu damia teknoloji firması n11.com daki firma ise Quatro pek iyi toptancı seçmemiş. Arıza durumunda sattıkları cihazlarla ilgilenmedikleri konusunda oldukça şikayet söz konusu.

http://www.n11.com/magaza/daimateknoloji

Şöyle bir şey söz konusu güncel iletişime gönderilen tellerde güncel tarafından bursaya erkayasana gönderiliyor. Arada bir fazla aracı olmuş oluyor. Sonuçta quatro kendi teknik servis desteğini vermiş oluyor.

Bu arada daima teknolojide 4 5 sayfa geriye doğru baktım ama 1,2 tane quatro ile ilgili sorunlu yorum gördüm. Sonuçta hep diyoruz ya elektronik şans işi. 2bin lira verip aldığımız tellerde de sorun çıkabiliyor. Aslında kullanıcıyı doğru yönlendirme yapsalar hiç sıkıntı olmayacak. Ürünü değişim yaparsın satıcı olarak gönderirsin quatroya yapılır bakılır olur biter. Zora koşmayı çok seviyor türk esnafı :)
  • quote:

Bu arada daima teknolojide 4 5 sayfa geriye doğru baktım ama 1,2 tane quatro ile ilgili sorunlu yorum gördüm. Sonuçta hep diyoruz ya elektronik şans işi. 2bin lira verip aldığımız tellerde de sorun çıkabiliyor. Aslında kullanıcıyı doğru yönlendirme yapsalar hiç sıkıntı olmayacak. Ürünü değişim yaparsın satıcı olarak gönderirsin quatroya yapılır bakılır olur biter. Zora koşmayı çok seviyor türk esnafı :)

Bilgilendirme için tekrar teşekkürler.

Daima Teknoloji mağazası az biraz bildiğim mağazalardan ve sadece N11 değil tüm pazar yeri sitelerinde mağazaları var. Bu mağaza eskiden Trident telefonları da satıyordu, hala Trident'in birkaç modelini satıyor. Quatro ile ilgili olmasa da sıkıntı olduğunda pek malın arkasında duran bir yapıda değiller.

Quatro ise pazarda yer edinmeye çalışan, ben dahil birçok insanın sempati duyduğu bir firma. Toptancılık verirken bu sempatiyi kıracak işlerden uzak durmak gerekiyor.

Forumda da bakarsanız geçmişte bu firmadan cihaz alıp sorun yaşayanlar bolca mevcut. Eski konuları da bende hatırlıyorum, kendi garantilerini de veriyorlardı.
    http://forum.donanimhaber.com/m_87620628/tm.htm

Ben şahsen Daima Teknoloji kaynaklı ürün almam veya direk kendi mağazalarından almam. Quatro da keşke malın arkasında duracak bir toptancıyla anlaşsaydı. Böyle toptancı var mı derseniz var, örnekte vereyim. Örneğin sattığı telefonlarla ilgili en ufak sorunda müşteriyi mağdur etmeyen eaks (ceptveaks) ve lider teknoloji var. Bunlar küçük geliyorsa Daima Teknoloji'den daha da büyük imzamda yer alan paralel ithalatçılardan düzgün olanları ile anlaşılabilirdi. Örneğin Evo Bilişim olabilirdi.

Bu arada Daima Teknolojinin forumda resmi hesabı da varmış, gelip bu yoruma cevapta verebilirler.

Keşke Quatro toptancıyla filan uğraşmasa da cihazları kendi satsa, arada aracı olmasa.

evet keske komple mali elden cikartmak yerine bir kac kisilik ekip ve e-ticaret sitesi ile kendileri satsa. boylece fiyat biraz daha kirilmis olur. yada kirilmasa bile kendi kazanmis olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 15 Eylül 2015; 17:09:15 >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.