Şimdi Ara

Quatro Mobile Genel Sohbet ve Öneri Alanı (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
4.709
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    işlemci yeterli gözüküyor ama telefon piyasasında yüksek rakamların daha iyi sattığını hepimiz görüyoruz:)

hafıza ikiye ayrılmış, 3,87 ve 8,38 şeklinde. hoparlörü baya yüksek ses veriyor, ondan memnun kalmamanıza bence pek imkan yok, arama kalitesi de gayet yeterli, siz karşıdakini rahatça duyuyorsunuz, karşıdaki de sizi rahatça duyuyor.

kamera genel olarak tatmin edici, yüz güzelliği modu var, güzel çekimler alabiliyorsunuz. arayüzü gayet iyi. ben bu işin uzmanı değilim ama bana kamera çözünürlükleri 8/2 den 13/5 e interpolated gibi geldi. ışık varken güzel fotoğraflar veriyor, flaşı gece çekimleri için yetersiz ama yakındaki bir şeyi çekecekseniz aydınlatıyor. video performansını denemedim ancak o konuda çok bi beklentim yok sonuçta cihaz 120 usd:) sonuç olarak 13 mp diye büyük beklentilere girilmezse kamera gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

fiyat konusunda ben de sizinle aynı fikirdeyim, ama çok uygun bi fiyattan satılacağını sanmıyorum, 600+ diyorum kendi görüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi luckythedog -- 9 Eylül 2015; 20:21:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: luckythedog

işlemci yeterli gözüküyor ama telefon piyasasında yüksek rakamların daha iyi sattığını hepimiz görüyoruz:)

hafıza ikiye ayrılmış, 3,87 ve 8,38 şeklinde. hoparlörü baya yüksek ses veriyor, ondan memnun kalmamanıza bence pek imkan yok, arama kalitesi de gayet yeterli, siz karşıdakini rahatça duyuyorsunuz, karşıdaki de sizi rahatça duyuyor.

kamera genel olarak tatmin edici, yüz güzelliği modu var, güzel çekimler alabiliyorsunuz. arayüzü gayet iyi. ben bu işin uzmanı değilim ama bana kamera çözünürlükleri 8/2 den 13/5 e interpolated gibi geldi. ışık varken güzel fotoğraflar veriyor, flaşı gece çekimleri için yetersiz ama yakındaki bir şeyi çekecekseniz aydınlatıyor. video performansını denemedim ancak o konuda çok bi beklentim yok sonuçta cihaz 120 usd:) sonuç olarak 13 mp diye büyük beklentilere girilmezse kamera gayet yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

fiyat konusunda ben de sizinle aynı fikirdeyim, ama çok uygun bi fiyattan satılacağını sanmıyorum, 600+ diyorum kendi görüşüm.

bizimle tecrübelreini paylaştığın için kendi adıma teşekkür ederim.ama fiyat bence 650geçmez geçmemelide mantıklı düşünülürse 500-620 arası tercihim normalde 650son rakam yazardım ama f1453plus 650 tl ve yurtdışında n5 ten daha pahalı.

• benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Araya girmek istemiyordum ama sunu belirtmek isterim. fplus parcalari getirilirken dolar kuru ve anlasma onceden yapilmisti. suan dolar kuru o zaman ki anlasmadan ve parca gelisinden cok farkli. onumuzdeki secim suresi, secim sonrasi, ulkenin durumu goz onune alindiginda n5 fplustan daha ucuz olsada gelebilecek fiyat konusunda cok iymser bakmiyorum. tabiki alinabilesi olmasi icin 650 psikolojik sinirini gecmemesi onemli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Araya girmek istemiyordum ama sunu belirtmek isterim. fplus parcalari getirilirken dolar kuru ve anlasma onceden yapilmisti. suan dolar kuru o zaman ki anlasmadan ve parca gelisinden cok farkli. onumuzdeki secim suresi, secim sonrasi, ulkenin durumu goz onune alindiginda n5 fplustan daha ucuz olsada gelebilecek fiyat konusunda cok iymser bakmiyorum. tabiki alinabilesi olmasi icin 650 psikolojik sinirini gecmemesi onemli

hocam zaten ilk mesajda fiyat ile ilgili her ne kadar dolar 3tl olsada demiştim zaten plus aylar önceden belliydi sadece firma satışa sunmada baya geç kaldı tamam ben siz bizler bu durumu anlarız ama başka adam anlar mı onu bilmiyorum ama bana yaptığınız ekleme için teşekkürler ekleyin hocam bölme durumunu boşver hertürlü fikri düşünceyi duymak daha önemli bizim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: teknokolik71

Çinde galiba indirimin babası yapılmış 69.99$
    http://www.banggood.com/INew-V3-Plus-5-inch-MTK6592M-1_4GHz-Octa-core-Smartphone-p-952512.html

Evet fiyat baya uygun hocam ama benim kastettiğim zaman firmanın parçaları temin ettik üretim başlayacak dediğinde fiyat 140tı (halen çok bu fiyata satan) ama şuan ki ortalama fiyatı 90-120arası .ama banggood a sormak lazım bunlar ne ürün kesin hafif hasarlı,kutuları felan hasar almıştır sormak lazım çünkü baya fiyat kısılmış durumda.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Banggood da hasarlı ürün satışı oluyor mu?

• Bu arada Çindeki arkadaşıma bu telefonu alması için mesaj attım. O da incelemiş ve bu telefonun üretiminin durduğunu belirtmiş.

• quote:

Banggood da hasarlı ürün satışı oluyor mu?

genelde öyle çok acayip ucuzlar bazen kullanılmış iade,kutusu hasarlı yada hafif arızalı olabiliyor bu bir tek banggood yapmıyor onunla aynı klasmandaki çoğu firmada bunu yapıyor(geekbuying,****,focal price) hatta durun türkiyeden de örnek vereyim hepsiburada,mediamarkt,vatan

mesela şu konuda yeni sıcak fırsatlardan tam bu dediğim olaya tekabül ediyor:http://forum.donanimhaber.com/m_109858300/tm.htm
  • quote:

Bu arada Çindeki arkadaşıma bu telefonu alması için mesaj attım. O da incelemiş ve bu telefonun üretiminin durduğunu belirtmiş.

hocam madem çine giden biri var tanıdığınız neden inew v3plus alıyorsunuz ki iki senelik aleti ne cihazlar var şimdi :)
    Bütçem çok değil ve Türkiyede gerek yedek parçası gerek de aksesuarı bulunan bir model almak istiyorum. Öneriniz varsa bekliyorum

• quote:

Bütçem çok değil ve Türkiyede gerek yedek parçası gerek de aksesuarı bulunan bir model almak istiyorum. Öneriniz varsa bekliyorum

eğer kıstasınız buysa size önerebileceğim cihaz yok gibi ama belirteyim çinde girdiğiniz mağazalarda inew bulamama ihtimaliniz yüksek ve bulsanızda en az 100dolardan aşağı fiyat çekeceklerini sanmam.banggoodlar felan baya yüklü parti cihazlar alıyorlar ve bayada ucuza getiriyorlar biraz da araya hasarlı kutusuzda sıkıştırıyorlar o fiyata satıyorlar elin ufak çinli telefoncu dükkanı pek stok yapmıyorlar kendi perakende karı dükkan kirası derken ama onlarında e-ticarete atılanları var ufacık telefon dükkanı bazen mühimmat deposu gibi çıkabiliyor :)
  • Quatro Mobile'ın yeni çıkacak modeli N5 mi olacak? Bayramda bana da orta segment de 3-4 adet telefon lazım, bir güzellik yapacağım kısmet olursa. Lenovo P70 bekliyordum ama gelmeyecek gibi duruyor, 4G'li uygun fiyatlı model de pek yok gibi. Sony E4G var ancak o cihazda çok takılıyor. Quatro yeni model getirecekse Quatro'dan alabilirim.
  • ripo kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen gelecek tellerden birinin islemcisi farkli olarak N5 olmasini bekliyoruz. QuatroMobile China Halil bey o cihazdan forumda bahsetmisti. Son kararlari bu mudur ? Ne zaman getirirler o konuda ise bir bilgim yok. Firmanin kendi icindeki arge ve fizibiliteleri sonucu karar vereceklerdir diye dusunuyorum. Yeni bir bilgi alabilirsem buradan bilgilendirme yaparim.

• quote:

Muhtemelen gelecek tellerden birinin islemcisi farkli olarak N5 olmasini bekliyoruz. QuatroMobile China Halil bey o cihazdan forumda bahsetmisti. Son kararlari bu mudur ? Ne zaman getirirler o konuda ise bir bilgim yok. Firmanin kendi icindeki arge ve fizibiliteleri sonucu karar vereceklerdir diye dusunuyorum. Yeni bir bilgi alabilirsem buradan bilgilendirme yaparim.

Cevap için teşekkür ederim. Güzel 4G'li fiyat/performans ürünü gelirse benden 3 cihaz garanti. Tabi uçuk fiyattan satmazlarsa. Bayrama kadar haber bekliyor olacağım.
    kendi sahsi kanaatim yeni yildan once yeni bir model bu sartlarda gelmeyecektir.

• quote:

kendi sahsi kanaatim yeni yildan once yeni bir model bu sartlarda gelmeyecektir.

Hatalı bir karar vermiş olurlar. Bayramlarda iyi telefon satılıyor, yeni yıla doğru de iyi telefon satılıyor. Bunu firma göremiyorsa hata eder, kendileri kaybeder. Uygun vakitte iyi modeller ile Hızlıal, Hepsiburada gibi sitelerin ana sayfalarından duyuru yapılırsa marka değeri de yükselecektir. Duyuru içinde fiyat/performans ürünü olması gerekiyor.
  • quote:

Hocam inşallah bu kanaatin yanlış çıkar :) yeni yıl demek çok geç bir zaman bu çok ciddi bir hata olur gibi me geliyor firma tarafından tabi firma şart durumları bilemeyiz ama mantıklı kafa ile düşünürsek te gene yeni yıl geç tabi bu benim kanaatim.

bu benim sahsi piyasa analizim :) firma ile alakali bir yorum degildir. sonuc itibari ile dolar ile is yapip karsiligi turk lirasi gider gelir iliskisi kurdan zaten golü yediriyor. Firmanin alim gucunu de bilmiyorum ama siyasi belirsizlik, istikrarsiz ekonomi ortami her ne kadar imalatci gozuken firmalarin avantajlari cok olsada bence eli koluda baglayaci bir etken. Ama insallah brn yaniliyorumdur. guzel bir urunle fiyst performansa oynarlar insallah.

• Bugün 13 Eylül. Yeni yıl için 3.5 ay beklemek gerekiyor, eğer telefon firmalarını takip ediyorsanız diğer yerli üreticilerde boş durmuyor, Vestel yeni amiral gemisi çıkartma peşinde, General Mobile'da mevcut Android One telefonundaki sorunlar sebebiyle fiyatı 500-550 seviyesine kadar çekti ve yeni cihaz peşinde. Casper'da Via serisi ile iyi bir ivme yakaladı. Bunların dışında yabancı üreticilerinde amiral gemisi telefonları ekim-kasım gibi piyasa da olacak. LG ile Avea, HTC ile Vodafone, ZTE ile de Turkcell yeni operatör telefonları için anlaşmış durumdalar. Bu kadar çok çeşit varken 2016 sonrasını hedeflemek hata olur.

Yerli üreticiler (gerçekte yerli montajcılar) devletin onlara sağladığı ÖTV gibi birçok kolaylıktan faydalanıyorlar. LG'nin 1000 liraya getirebildiği cihazı Quatro 800'e getirebiliyor. Fiyat avantajı da sizinde bildiğiniz gibi satış grafiğini yükseltiyor. General Mobile'ın Android One projesinde bunları güzel bir şekilde deneyimleme şansı elde ettik.

Quatro bu pazarın nimetlerinden yararlanmak istiyorsa bir an önce en az 2 GB Ram, iyi bir kamera, 32 GB Rom ve 4.5G LTE destekli düzgün bir cihaz getirip 1000 lira altına satmalı ve iyi de bir tanıtım yapmalı. Aksi durumda 4.5G furyası sayesinde diğer üreticiler çoktan Üsküdar'ı geçmiş olacaklar.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.