Şimdi Ara

Quatro Mobile Genel Sohbet ve Öneri Alanı (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
268
Cevap
7
Favori
4.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 5.5inclik bir cihaz getirmeyi firmada dusunuyor. umarim istedikleri tarzda bir cihaz bulurlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ripo

Quatro'dan beklenti az değil, Quatro doğru düzgün reklam yapmadığı halde bilinen bir marka haline geldi. Reklam bütçesi ayırmadan yakalanan bu başarı küçümsenecek bir başarı değil, aksine firmayı tebrik etmek gerekiyor.

Bakınız Ova Elektronik, Pyramid markasını oluşturdu ve Quatro ile aynı yolu izledi ancak fazla başarılı olduğu söylenemez. Pyramid Keops modelini 400 liranın altında fiyata satıyor, kağıt üstünde cihaz özellikleri de oldukça iyi ancak cihazların sık arızalanması ve müşteriye kendini sevdiremeyen servis anlayışı sebebiyle başarılı olamadılar.

Quatro diğer rakiplerinin tam aksine servisi ile başarılı oldu, kendisini sevdirmeyi başardı.

General Mobile'ın Android One cihazının son serisi teknoloji mağazalarına gelmiş durumda, son seride ekran sorunları da giderilmiş ve fiyat hala 699 TL.

Quatro'da Gorilla Glass, 4.5G LTE, 2 GB Ram, 64 Bit işlemci, en az 5" ekran, 5 MP ön, 13 MP arka kamera ve en az 2000 mAh bataryalı eli yüzü düzgün bir cihaz getirip 699'a olmasa bile 799'a satarsa yine güzel iş yapacaktır. Eminim bir çok gönüllü de (ben dahil) cihazın reklamını yapacaktır. Dolar arttı tamam ancak Quatro'nun getirdiği cihazlar zaten toptan fiyatta 100 dolar seviyesindeki cihazlar, daha önce getirirken dolar 2.70 civarındaydı şimdi 3 lira oldu. 100 dolarda 30 TL oynuyor. Bu fiyat artışını da cihazlarına yansıtsa çok büyük zarar etmeyecektir.

Operatörlerin 4.5G furyasından mutlaka Quatro'da nasiplenmeli, operatör bayileri peynir ekmek gibi 4.5G furyası sayesinde insanlara yeni cihaz satarken Quatro bundan nasibini alamazsa sıçrama yapması oldukça zor. Hızlı Al, Hepsi Burada gibi bir sitenin ana sayfasına 4.5G'li bir fiyat/performans ürünü koymanın şimdi tam zamanı. Özellikle seçimden sonra cihazlara ek vergi gelecek tantanası sebebiyle cihaz alacaklar elini çabuk tutuyorken Quatro'da bundan faydalanmalı.

hcoam quatro yerli firma montaj burda yapıldığı için devlet nezlinde yerli üretici sayılıyor o yüzden o vergi gelirse quatroya uygulanmayacak.
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Ripo hocamın demek istediği insanlar üzerindeki psikolojik durum. Telefonlara zam gelecek mantığı ile telefon almaya sarılacaklar. Kaç kişi Quatroyu yerli marka yada vergi onun telefonlarını vurmayacak diye biliyor. Çünkü basında bilinen Vestel vergisi bu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Ripo hocamın demek istediği insanlar üzerindeki psikolojik durum. Telefonlara zam gelecek mantığı ile telefon almaya sarılacaklar. Kaç kişi Quatroyu yerli marka yada vergi onun telefonlarını vurmayacak diye biliyor. Çünkü basında bilinen Vestel vergisi bu :D

bydublor hocamızdan bilinçsiz tüketici ürün alırken ürüne ne kadar özen gösterir ile iligili çalışmayı okudunuz.hocam tavsiyelerde bir şeyi farkettin mi ;)
  • quote:

hocam teste aldiklari bir suredir kullandiklari tellerde istedikleri randimani alamamislar. amac az sorun cikartacak bir cihaz getirebilmek. hem kullaniciyi hemde kendilerini memnun edecek bir cihaz olmali. halil beyin dedigi bir sey vardi bizim amacimiz servisten para kazanmak degil hizmet vermek. bu anlayis guzel umarim degismez.

Anlayışlarını bende beğeniyorum. Forumda Xseller isminde Çin'den kar koyup cihaz getiren bir arkadaş var. Getirdiği cihazları da forumda kullanan birçok insan var, bu insanlardan da fikir edinilebilir. Çin'de de mutlaka sorunsuz cihaz vardır, test'e aldıkları cihazları en azından forumda açıklasalar bizde öneri yapabiliriz. Örneğin Elephone markalı cihazlara bakıyorum, yorumlarını okuyorum. Cihaz arıza oranı 1000'de 7 seviyesinde ve bu iyi bir oran. Bu kadar çok alternatif içinde mutlaka bir seçenek bulunabileceğini düşünüyorum.

Hayırlısıyla yeni cihazı bekliyoruz, İnşallah fazla bekleyip 4.5G furyasını kaçırmazlar.
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Farkı farkettim :D Biz bu telleri öneriyoruzda firma ters köşe yaparsa şaşmam hani :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50
    hocam quatro yerli firma montaj burda yapıldığı için devlet nezlinde yerli üretici sayılıyor o yüzden o vergi gelirse quatroya uygulanmayacak.

Biliyorum bunu , diğer yabancı firmalar ve insanların tercihi sebebiyle yazdım bunu herhalde gözden kaçtı.

Şu an insanlar ek vergi gelecek ve 4.5G ile cihazlar pahalanacak endişesi yaşıyor ve operatörlerinde yönlendirmesi ile birçok cihaz alıyorlar. Bu furyadan Quatro Mobile'ında yararlanmasını temenni ediyorum.
  • Halen başka bilgi yok mu ne zaman getirecekler hangi donanım vs gibi

Çinde firma çok yav

6752
    2 RAM
    Fhd ekran
    2700 veya üzeri pil ( çoğu cin firmasının pili sahte gibi iyi performans vermiyor )

Böyle bir cihaz bulamadılar mi halen :)

• quote:

Farkı farkettim :D Biz bu telleri öneriyoruzda firma ters köşe yaparsa şaşmam hani :D

Hocam eli yüzü sağlam düzgün sağlam bir şey olsun yeter bize biz kendimiz çalar kendimiz oynayan olalım sıkıntı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu devir edeceğim arkadaşlar, benkimim50 arkadaşımıza teklif ettim, eğer kabul etmezse ve başka teklif varsa görüşebiliriz.
  • bugraakkoc kullanıcısına yanıt
    FHD ekranlı bir ürüne yöneldiklerini düşünmüyorum.Şahsi fikrim bende istemem nedeni ise kullanıcı ekranı kırdımı 300 liradan başlıyor en az FHD ler.
    Ne zaman getirecekleri konusu çokta net değil. Herhalde kendilerince kafalarında getirecekleri telefona ait koydkları bir limit var fiyat olarak. Onun araştırması içinde de olabilir.
    Test ettikleri ve ok verecekleri bir cihazda kısa bir kullanımda ekranda beyazlama çıkmış vazgeçmişler gibi.
    Firmanın mühendisi Çinde firmalar ile görüşmelere devam ediyor. Zaten gelecek olan telefonlar aşağı yukarı dediğiniz teknik özelliklerde olacak çünkü çin yeni çipsetlere yöneldi.
    Bir tane yeni çipsette T1461 modelinin hemen hemen aynı konfigürasyonunda uygun olacak bir tel bulmuşlar gibi. Sadece ekranı qHD değil HD olacak.
  • quote:

FHD ekranlı bir ürüne yöneldiklerini düşünmüyorum.Şahsi fikrim bende istemem nedeni ise kullanıcı ekranı kırdımı 300 liradan başlıyor en az FHD ler.
    Ne zaman getirecekleri konusu çokta net değil. Herhalde kendilerince kafalarında getirecekleri telefona ait koydkları bir limit var fiyat olarak. Onun araştırması içinde de olabilir.
    Test ettikleri ve ok verecekleri bir cihazda kısa bir kullanımda ekranda beyazlama çıkmış vazgeçmişler gibi.
    Firmanın mühendisi Çinde firmalar ile görüşmelere devam ediyor. Zaten gelecek olan telefonlar aşağı yukarı dediğiniz teknik özelliklerde olacak çünkü çin yeni çipsetlere yöneldi.
    Bir tane yeni çipsette T1461 modelinin hemen hemen aynı konfigürasyonunda uygun olacak bir tel bulmuşlar gibi. Sadece ekranı qHD değil HD olacak.

hd olsun hocam sıkıntı değil firma için iyi birşey biliyorsunuz ekran savaşları diye bir mevzu var
  • hocam yeni konun hayırlı olsun keyifli düzgün yorumlar eksik olmasın konunda.
  • Quatro yu tebrik edeiyorum hala aldigim tel iyi calisiyor en yakin zamanda yeni quatro alacagim

• T1461 pilleri ne oldu ben parasıyla almaya bile razıyım yeter ki gelsin

• Android 6.0 Marshmallow gelmeye başladi cihazlara ama bizler hala android 5i tadamadik. teknoloji alip basini gidiyor. hayirli diyelim.

• Qatrodan yeni cihaz gelecekmi? Gelecekse zaman aralığı bellimi? ve nasıl bir cihaz olacak? Duyumu olanlar bi anlatsın hele
  • Morenno M kullanıcısına yanıt
    belirli bir tarih yok. 4.5g ye uyumlu yeni cipsetler mediatekin 67xx olacak. 5 ve 5.5inc telefon getirmeyi dusunuyorlar. mumkun mertebe pil konusunda bir gunu rahat cikartacak bir model ariyorlar. 2600 ve ustu. on kamera ve arka kamera yine tatmin edici degerde olacak. ve fiyat olarakta insallah kullaniciyi memnun edecek bir sey olacak. isletim sistemi android 5 ve ustu ile gelecektir.

• Sessizliğe değecek gibi

Son durum

Mt6753 1.3Ghz
    5.5inc HD
    4800 mAh lı güzel bir fiyat performans cihazı görünüyor gibi bir şey :)

Sanırım 5.5 inc seçilme sebebi hem S1453 modelinden sonra 5.5inc bir cihaz gelmemesi, Pil performansı iyi bir cihaz gereksinimi.
  • quote:

Sessizliğe değecek gibi

Son durum

Mt6753 1.3Ghz
    5.5inc HD
    4800 mAh lı güzel bir fiyat performans cihazı görünüyor gibi bir şey :)

Sanırım 5.5 inc seçilme sebebi hem S1453 modelinden sonra 5.5inc bir cihaz gelmemesi, Pil performansı iyi bir cihaz gereksinimi.

Iyi duruyor kağıt üstünde iyi fiyattan gelirse süper olur. Umarım iyidir bahsi geçen telefon.ram ve kamera ne durum da hocam telefonda ayrıca bu konuyu uzun zamandır ziyaret etmemiştim unutmuşum burayı :)

Desene hocam quatro kanayan pil sorununa bu sefer tankla topla gelmiş 4800mah baya iyi hatta çok iddialı bir pil miktarı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 11 Ocak 2016; 1:32:58 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.