Şimdi Ara

Quatro Mobile F1453 Yorumlar (406. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.401
Cevap
96
Favori
396.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yani aslında mediatek kodları vermiyor değil. Benim tahminimce kod için ödeme istiyor çinlilerinde bu işine gelmiyor.Ben hep kodu mediatek vermiyor diye düşünmüştüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuppi007

Bir iki sorum olacaktı Android 5 le ilgili bilgisi olan varmı?.(Casper v5 ine gelmiş oda mtk 6582)
    İkinci sorum ise f1453 plus kullanıyorum eşimede m1453 almış idim.Çektiğim fotoğraflar çekmeden önce ekranda çok net iken kayıtlarda ışık bozulması var.(sisli gibi ).M1453 ile f1453 sensörleri aynı olduğu söyleniyor, ama aynı noktdadan çekim yapıldığında odak uzaklıkları farklı çıkıyor.Bu konularda bilgisi olan yada fotoğraf kalitesi hakkında fikri olan arkadaş varmı ?

Benim tlf numda ayni hatta su anda arizalari birikti 5-6 arizasi var elimde kullanacagim tlf olmadigi icin gonderemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mtk yi anlamak mumkun degil. 50 dolara aldigim mtk6580 islemcili doogee x5 te adroid 5.1 var. Hala kaynak kod ve guncelleme yok

• Yanlış hatırlamıyorsam F1453ü ilk alanlardanım. Geçen gün merkezi aradım dokunmatiği kırılan F1453 telefonuma 240TL ekran değişimi fiyatı verdiler. Biraz daha insaflı olmalarını beklerdim. Telefonumdan genel anlamda memnunum fakat çinde 28$ perakende satılan komple ekran servise gelince 240TL.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi twindiablo -- 6 Aralık 2015; 19:50:48 >
  • twindiablo kullanıcısına yanıt
    hocam çinden getirme imkânınız var ise oradan getirin.bu modelde dokunmatik +ekran bir degismektedir. Ancak;
    Quatro f1453 inew v3 modeli.
    inew v3 kendi modeli içerisinde farklı lcd paneller kullanmıştır. Alacağınız ekranın uyumlu olanını seçiniz.
    Aksi durumda ekran calismayacaktir. Veya inew v3 uygun romunu yuklemeniz gerekecektir. Bu arada çin sitelerinde satılan lar bazilari çercevesiz oluyor. Ekranınizi cikartirken çerçevesine zarar vermeyiniz. 28$ lik urunde sadece ekran dokunmatik var. yapistirma ve eski cercevenize dikkat edin. Geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 6 Aralık 2015; 20:50:49 >
  • Merhaba dostlar 1 yılı geçkin F1453 kullanıyorum
    burada geçenlerde yaşadığım sorunu yazmıştım servis telefonu istemiştim şehir dışında olduğum için.(Daha önce farklı sorunlar için servise yollamıştım)Konuya döneyim. Telefonum 13 gun serviste kaldı çok yoğun çalışıyorlar bu ara sanırım sürekli kapanıp açılıyordu yapınca yolladılar telefon geldiginde test ederken bir sürpriz yaşadım.Anakart değişmiş telefonum ve bir üst model olan f1453plus'un anakartını takmışlar cihazıma daha önce Erkayasan bir dediğimi iki etmemişti.Bunu HER ZAMANKİ gibi hiç bir ücret talep etmeden yaptılar bende böylelikle 1453plus kullanlar kervanına katıldım.
    Bunu Türkiyede hiçbir firma yapmaz bir üst modelin anakartını takmaz yani.Buradan teşekkür ederim Erkayasan yetkilileri ve çalışanlarına.İyi ki Quatro kullanıyorum :)

• 23 kasımda quatro m 1453 tekefonumu erkaysana yolladım.(sami akdemir)bugün 9 aralık.ama hala telefonumu arıza tesbitine bile almadılar.sevinerek aldığım telefondan bir anda buz gibi soğudum.telefonun sorunu sinyal gücü yetersiz kalıyor.1-2 diş bazen de hiç çekmiyor.hangi şebeke takarsanız takın sim kartlar başka telefonda gayet iyi ama benim bu telefonuma takınca sinyal yetersiz kalıyor.
    sekreter zaten kandi cevaplıyor sizi teknik servise bağlamıyor.firmanın ciddiyetinden şüphe etmeye başladım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

hocam çinden getirme imkânınız var ise oradan getirin.bu modelde dokunmatik +ekran bir degismektedir. Ancak;
    Quatro f1453 inew v3 modeli.
    inew v3 kendi modeli içerisinde farklı lcd paneller kullanmıştır. Alacağınız ekranın uyumlu olanını seçiniz.
    Aksi durumda ekran calismayacaktir. Veya inew v3 uygun romunu yuklemeniz gerekecektir. Bu arada çin sitelerinde satılan lar bazilari çercevesiz oluyor. Ekranınizi cikartirken çerçevesine zarar vermeyiniz. 28$ lik urunde sadece ekran dokunmatik var. yapistirma ve eski cercevenize dikkat edin. Geçmiş olsun.

Yorumunuz ve bilgilendirmeniz için teşekkürler. Perakende 28$ olan ekranı. Toptanda 15$ gibi bir fiyata Türkiye'ye getiriyorlardır. Şöyle 150TL gibi bir rakama ekran değişimi yapsalar para mı kazanamayacaklar. Maalesef Türkiye'de firmalar işlerini yoluna koyana kadar müşteriye ağam paşam, sonrasında ise işine gelirse yaptır fiyat 240TL.

• twindiablo kullanıcısına yanıt
    fiyati yadirgiyorsunuz ancak suan bir s3 mini ekrani bile 180liradan tr de telefoncularda satiliyor. samsung servis 300 cekiyor. maalesef tr de kullaniciya en cok masraf cikartan ekram ve anakart arizasi.

• tarik_35 T kullanıcısına yanıt
    muhtemelen telefonunuz board degisimi icin bekliyordur. ellerinde board yok ise yada sorunu çözemedikler ise bekliyor olabilir.

• tarik_35 T kullanıcısına yanıt
    Ben de geçen pazartesi yolladim 1 hafta 3 gün oldu hala ses yok korkuttunuz beni.

• Sanırım bir yoğunluk ve yedek parca beklentisi olabilir gumrukten. Yoksa bu kadar uzamadigini servis işinin biliyoruz. Suan bendr sizler gibi sureyi yadirgiyorsam bunun sebebi daha once daha kisa zamanlarda islrm yapiliyor olabilmesiydi. Yasal iş gunu suresi icerisinde yaptiklari takdirde bir sıkıntı yok. ama beklemek her zaman can sıkar. umarim telefonlariniz en kisa zamanda servis islemini tamamlar

• f1453 arka kılıf nerden alabilirim
    elimdeki silikon plastik karardı. cam mika gibi olanları var sanırım
  • Eşime 1 adet m1453 telefon aldım. Çok memnunduk. Çevremde gören arkadaşlar da çok beğendi. Şu anda telefon bir anda kapandı ve de açılmıyor. Hayır anlayamıyorum neden böyle bir arıza oldu açıkçası firmanın desteğini buradan takip ediyorum. Firma dört dörtlük çalışarak ilgilenmeye çalışıyor. Ama telefonun böyle siritarak kapanması ve açılmaması sinirlerimi bozuyor

• mavi_5585 M kullanıcısına yanıt
    Benim eski telefonum xperia da böyle bi problem vardı güç düğmesine basılı tutarak şarj etmeyi denermisin 2-3 dk bekle sonra tekrar açmayı dene eski telim de böyle bir durumda aciliyrdu batarya tamamen bitip kullanılamaz hale gelmesin diye korumaya alıyordu.

• Teşekkür ederim deniyorum sonucu yazarım

• Şu an denedim telefon açılmıyor tık yok

• Yaklaşık 8 aydır f kullanıyorum aldıktan iki ay sonra şarj aleti şarj etmez oldu biraz uğraşı sonucu kablodan kaynaklandığını anladım ve eski telefonumun usb kablosunu taktım şarj oldu taki iki gün öncesine kadar şimdide kablo değil şarj adaptörü şarj etmiyor. Şarj ediyor işareti veriyor fakat şarj olmuyor. Orjinal şarj cihazını nerden bulabilirim?

• Merhaba Arkadaşlar
    25.03.2015 Tarihinde teslim aldığım F1453 telefonum kapandı ve açılmıyor. Geçen hafta servise gönderdim fakat bu gün aradım henüz telefona bakılmadığını söylediler. 10 Ay gibi kısa sürede telefonum bozuldu. Bu kadar kısa sürede bozulacağını tahmin etmiyordum. Etrafımdakilere rezil oldum. Telefonu öve öve bitiremiyordum. Şimdi benimle dalga geçiyorlar. Öyle bilmedik marka alırsan olacağı o dur diyorlar. Git bilindik bir markalı telefon al diyorlar. Servis telefonu herhalde yapar gönderir ama sonra yine bozulur. Telefon bir kere tamir gördü ya devamı gelir. Anlayacağınız bizim hava attığımız o karizmalı günler bitti.
  • sony61 kullanıcısına yanıt
    öncelikle geçmiş olsun. elektronik bu 3 gunde de 3 yilda da bozulabildigi gibi hic bozulmaya da biliyor. o yuzden bilindik marka vs bizim milletimizin marka takintisindan. serviste bekliyor ise muhtemelen anakart ile alakali bir sorununuz oluşmuş olabilir. o yüzden ellerinde anakart vs kalmadiysa f modeline ait yeni yil nedeniyle gumrukte mal cekmeler biraz zahmetli olur ondan kalmış olabilir. islemler bittiginde telefonunuzun eskisinden daha iyi duruma gelecegini dusunuyorum.

• 
Sayfa: önceki 404405406407408
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.