Şimdi Ara

Qobuz [ Studio Quality High-Res Losless Music ] [ Ana Konu ] (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
124
Cevap
10
Favori
7.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı Türk rapçilerin de 24 bit var sitede.

• Alzena A kullanıcısına yanıt
    Fiyat aralığınız çok sınırlı giriş seviye Bluetooth kafa üstü kulaklardan seçmek zorunda olsam. JABRA Elite 85h 1800 TL > BEATS Studio 3 1800 TL > JBL Tune 750 BT (ANC) 1300 TL > SENNHEISER HD 350 BT 1100 TL . Sıralaman bu şekilde olurdu.Sınırın bu fiyat olmasaydı kesinlikle SENNHEISER Momentum 3900 TL tam istediğin performans verebilecek bir kulak üstü.Ama ekonomik durum ve fiyatların uçuk olması dolayısla bu seçmek kaybolmuş oluyor.Normal kullanıcı için Bluetooth (ANC ) destekli en alt sınırı önerdim .Yalıtımı ses performansına göre bunlar yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 23 Aralık 2020; 20:19:11 >
  • ShadyMM kullanıcısına yanıt
    Qobuz bir çok Türk müziği tarzı var.Bence Tidal bu konuda sınıfta kalıyor.
  • Qobuz [ Studio Quality High-Res Losless  Music ] [ Ana Konu ]CLOSURE / Winona Oak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 23 Aralık 2020; 20:31:36 >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt
    Bilgi için teşekkür ederim. Ancak bildiğim kadarıyla Sennheiser kulaklıklar LDAC/LDHC desteklemiyor, önerdiğiniz diğer marka/modeller destekliyor mu bilmiyorum bakmak lazım. Malum LDAC/LDHC Bluetooth ile en yüksek bitrateli değerinde veri aktarır ki kaliteli müzik için bu önemli.

Bilginiz var ise, evde kullanımlık kablolu referans studyo kulaklığı kapalı olanlardan arıyorum. 1000 tl altı.

Qobuzdan dinliyorum ben genelde, 24 bit dinliyorum, audigy fx var, şimdi xonar ae aldım, bakalım ne değişecek. Hd9 da aldım inceleme için, deneme yapacağım gelince.

• Alzena A kullanıcısına yanıt
    Sony belli modellerde var.1500 bandında istediğiniz özelliklerde bulamazsınız .200 ile 300 dolarlara çıkmalısız.Kafa üstü kulakların başlangıç seviyelerinde özellik olarak bulunmaz.İkinci el bulmaya yönelin.
    Ses kalitesinde büyük bir değişim görebilmeniz için fiyat bandını yükseltmeniz gerekli.Bahsettiğiniz kulaklıklar hemen hemen aynı özellikleri barındırıyor.Sesde sahne derinlik ve detayları görmeyi amaçlıyorsa farklı modellere yönelmelisin.Open-air kulaklık hem kafada baskı yapmaz ve sahne çözünürlük daha temiz olur.Rözelans bozulma yaşatmaz.Büçeniz uygunsa sennheiser HD 600 ve HD 650 yönelirseniz daha verim alırsınız.Audioflie giriş seviyelerine sayip olursunuz.Kulaklığın tam sürülebilir hale getirmek için Dac ihtiyaç duyar.Ozaman derinlik ve detayların ayrımını hissedersiniz.Bazen Dac senkronize olmasıyla hiç ummadığınız bir kulaklık tam performans çalışmasını sağlarsınız.Benim vereceğim referans kulaklıklar Türkiye’de pahalı fiyatlara gelmekte.Yurt dışında yaşadığım için tavsiyelerim biraz pahalı gelebilir.Kendim Sennheiser HD 800s open- air kulak üstü kulaklık kullanıyorum.2000 euro bandında .Türkiye’de 3800 eurolarda satılıyor.Bir çok marka deneyim showroom var İstanbul’da.Tek tek deneyip aradığınız en uygun modeli dinleyerek siz karar vermiş olursunuz.DAP player varsa getirip dinleme listeniz tek tek deneyimlemiş olursunuz.Kullandığınız kulaklığı deneyimleyip burda paylaşırsanız bir çok arkadaşa referans vermiş olursunuz.Aynı modeli almak isteyen bir çok kişi deneyimiz ile testiniz sayesinde ön bilgi sahibi olurlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 24 Aralık 2020; 2:42:7 >

• Konu başlığı tamamen He-Res müzik streaming servisleri ( Qobuz , Tidal ve Türkiye’de bilinmeyen servisler ) He-Res müzik uygulamaları gibi daha geniş katmanda detaylara linkte bulunan sayfaya gözatmanızı tavsiye ederim.

Qobuz ve Tidal / high Resolution Streaming Player & Uygulamalar /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 24 Aralık 2020; 17:34:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QRocKfire

Ses kalitesinde büyük bir değişim görebilmeniz için fiyat bandını yükseltmeniz gerekli.Bahsettiğiniz kulaklıklar hemen hemen aynı özellikleri barındırıyor.Sesde sahne derinlik ve detayları görmeyi amaçlıyorsa farklı modellere yönelmelisin.Open-air kulaklık hem kafada baskı yapmaz ve sahne çözünürlük daha temiz olur.Rözelans bozulma yaşatmaz.Büçeniz uygunsa sennheiser HD 600 ve HD 650 yönelirseniz daha verim alırsınız.Audioflie giriş seviyelerine sayip olursunuz.Kulaklığın tam sürülebilir hale getirmek için Dac ihtiyaç duyar.Ozaman derinlik ve detayların ayrımını hissedersiniz.Bazen Dac senkronize olmasıyla hiç ummadığınız bir kulaklık tam performans çalışmasını sağlarsınız.Benim vereceğim referans kulaklıklar Türkiye’de pahalı fiyatlara gelmekte.Yurt dışında yaşadığım için tavsiyelerim biraz pahalı gelebilir.Kendim Sennheiser HD 800s open- air kulak üstü kulaklık kullanıyorum.2000 euro bandında .Türkiye’de 3800 eurolarda satılıyor.Bir çok marka deneyim showroom var İstanbul’da.Tek tek deneyip aradığınız en uygun modeli dinleyerek siz karar vermiş olursunuz.DAP player varsa getirip dinleme listeniz tek tek deneyimlemiş olursunuz.Kullandığınız kulaklığı deneyimleyip burda paylaşırsanız bir çok arkadaşa referans vermiş olursunuz.Aynı modeli almak isteyen bir çok kişi deneyimiz ile testiniz sayesinde ön bilgi sahibi olurlar.

Onları alamam param yok, ayriyetten evdekiler duymasın diye kapalı aldım zaten :), ae ile bile ayar gerekiyor, direk ayarsız yapınca anakart çıkışı gibi boğuk geliyor. Ya da ben ayar yapamadım 

Sizin bildiğiniz xonar ae için ayar var mı ? Güzel ayrıntılı ses için ? Ürünün OPTIK S/PDIF çıkış var, başka bir şey eklersem daha iyi ses çıkışı olur sanırım ama dac mı almalıyım ? Focusrite ses kartı alsam bu karttan ne kadar daha fark yaratır ?

xonar ae sound card 192kHz/24-bit Hi-Res ,oyun Için 7.1 ses çıkışıverir.Üzerindeki ses yongası zaten PC içinde oluşan mekanik sesi yalıtır.Dac ihtiyacınız yok. OPTIK S/PDIF ile AV bağlayıp hoparlör sistemine aktarmaya yara.Kullandığınız kaynak misal kendi flach player veya Qobuz player kullanıyorsanız sorun olmadan sesi iletir.150 Olm kadar kulaklığa amp güç görevi görür.Sanmıyorum ki kulaklık 150 Olm üzerinde.Tahminen saund card 7.1 dönüştürmeye çalışıyor.kulaklık steriio olduğunda 7.1 birde kanallara böldügünde 7.1 kanalın 2.1 kullanırken ses boğuklaşıyor.Saund card 2.1 destekler.Saund card çıkışınızda 2.1 bir ve 7.1 kulaklık hopelör çıkışı ayrı olmalı.7.1 tek ses çıkışından veremez.Oyuncu kulaklıkları genelde çift çıkışlı bağlantı kullanır.Card çıkışını kulaklık bağlantısı doğru yere bagladınızmı?O zaman bozukluk kaybolur.İkincisi Tidal kullanıyorsanız orjinal player app ayarlarından saund kısmında external code çözmeyi aktif etmelisiniz.Qobuz player sağ altta ses kartını gösterir.Kullandığınız saund kartını seçmeyip onbourd ana kart daki ses kartına ayarlı olmamasına dikkat edin.Garip olan xonar ae sound kartınız manüel olarak 2.1 algılar.Tabiki siz yazılımından ayar değiştirmemişseniz.Dediklerimi bir kontrol ederseniz çözümünü bulursunuz.PC yaptığınız ayarı ben göremediğim için yapabileceğim bişi yok.Tek tek deneyin.En kötüsü Xonar ae saound kartınızın driver silip Windows PC kapatıp açıp tekrar kurun.Orjinal hale döner yazılım. Bilgilendirme olsun diye DAC ne işe yarar kısaca bahsedeyim.PC kullanıyor olacaktınız.Dac PC ses katını devre dışı bırakır.USB üzerinden PC bağlanır.Bir nevi USB saund card görevi görür ve kulaklığınızın Olm degerine göre besler.Dac music için kullanılanları ses detayını en iyi şekilde ayrıştırır.USB kablonun amacı PC içindeki mekanik gürültüyü ( fan ,Hdd ,işlemcini oluşturduğu paraziti ve gürültüyü ) Dac uzak tutup externel şekilde çalıştırır.Dac sesi PC dışında digitalden analoğa çevirir.Dac kendi yapısına göre sıcak , nötür ve soğuk ses vererek müzikteki ayrıntıyı destekler.Ve siz zaten saund cartınızı kullanmak için aldınız.Dac araya sokarsanız neden sound card aldınız?.Zaten ileri seviye kulaklığınız yok.Sesde bir değişim hissedemezsiniz.Audiofile seviyede detay duymaya alışmadığınız için boş yere masraf etmiş olursunuz Dac alsanız.Dac tek başına bir şey ifade etmez.Player , Dac ve kulaklık üçlüsünün bir parçasıdır.Nekadar iyi ise bu üçlü ses karakteri ona göre yükselir ayrıntı artar.Üst seviye kulaklıklar 300 Olm ile beslenir ve saund card yetersiz gelecektir .Kulaklık alırken saund card sizde 150 Olm olduğu için bu değerin üstündeki kulaklık alırsanız hüsrana uğrarsınız .Mecburen Dac/Amp gerekir.Kullanmazsanız ses kısık ayrıntısız zayıf gelir.Bu yatırımı yapan uygun donanıma Dac hesaplar yatırım yapar.Ses card zaten iyi ve extra yatırıma gerek duymazsınız.Alacağınız detay Dac la alacak sesi verebilir.Ses kartınızda zaten amp ve Dac dahili olarak var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 25 Aralık 2020; 21:41:7 >

Anladım. Zaten kulaklığı ve 4+1 hoparlör jakını doğru yere konumlandırdım, program da bunu doğruluyor. Çünkü çalmak için programdan simgelere ayrı tıklamanız gerekiyor. hoparlör voica 4+1, sonic studyo üzerinden ayar yaptığımda istediğim net sesi alıyorum ama fps yaparsam ayarı, müzikte boğuk geliyor ses. Compressor diye yer var, orayı en yüksek yaptığımda ses daha net oluyor, pasif yaparsam boğuluyor tekrar. Sanal surround kapalı hep. Kulaklıkta, müzik ve kompressor tam ayar veriyorum sadece. Ama ne kadar net oluyor emin değilim, başka studyo kulaklığım yok. Sunucu sesi sanki bana konuşuyor gibi ama gerçekçiliğini hissedemedim misal basket izlerken. Yani konuşurken arkamda biri mi var durumu olmadı. Bilmem anlatabildim mi.

• qobuza yeni eklenen türkçe albümleri ya da singleları nasıl buluyorsunuz new sekmesinde filtreleme yok

• Qobuz aile üyeliği arıyorum, yardımcı olabilecekler PM
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Qobuz New bölümü sadece belirli katagorileri kapsıyor.Qobuz Türkiye’de faliyette değil ve özel bir sekme olarak hiç bir ülkeye özel sekme yok.New sekmesinde görülmesi için belli bir oranda talep gösterilen kişiler gösterilip yenileri geldikçe eskileri artık sadece arşive yerleşiyor.Qobuz amacı keşif vermek değil bilinçli kullanıcılarım kişisel kütüphanesi mantığı ile yürüyor.Qobuz kullanan kişilerin tarzını bilen albüm ve sanatçıları bilerek arşivi araştıran kişilere yönelik streaming servisidir.Bu yüzden Türkçe albüm veya singel bulunduran bir sekmesi yok.Bu her dilde bu şekilde.Ama world muzik sekmesinde bazen Türk sanatçıların albümlerine denk gelme durumu oluyor.
  • Tamamen tesadüf denk geliyorum çok kötü yaa
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Aynen tesadüfen denk gelirse görebiliyoruz ama yapacak bişide yok ne yazıkki.
  • Offline playlistlerimi dinliyemiyorum playlistlere girmek icin bile internet istiyor bu sorunu yaşayan var mı?

• ufo.361 kullanıcısına yanıt
    Normalde playlistlerinizi indirirseniz internete ihtiyaç duymazsınız.Fakat offline indirme kalitesini misal 16bits / 44 yapıp indirdiniz.Sonradan 24bits/ 192 ayarlarsanız offline dinleyemezsiniz otomatik yeni kaliteye göre bulamadığı parçaları çalamaz internet ihtiyaç duyup tekrar indirmeye çalışır.Birde indirilen playliste yeni şarkı eklerseniz otomatik yeni şarkıyı eklemek için playlisti tekrar tarar ve online olup indirmeyi bekler.İki durumda offline indirdiğiniz dinleyemez online olup indirmeleri bitirmeniz gerekli.En önemlisi kullandığınız donanım DNR lisansı kullanabiliyorum .Eğer yoksa indirseniz bile dinletmez.DNR lisansı android de Google desteği gerekir.Google Play store olmalı yazılımda .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 19 Ocak 2021; 19:1:15 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.