Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

| Qnoops | - Metro Exodus %100 Türkçe Yama + DLC

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir Kullanıcı, 3 Masaüstü Kullanıcı
912
Cevap
65
Favori
113.227
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yayınlanmış Yamalar >> | Qnoops | - Metro Exodus %100 Türkçe Yama + DLC
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    588 Mesaj
    helal olsun bi kere daha bitirebiliriz
    MSI GTX 1080 Ti, Intel i7 8700, Samsung 970 Evo NVM.e SSD,Z370-A Pro, Kingston Hyperx Predator 16GB (2x8GB) 3000MHZ, Aerocool KCAS 650W 80 Gold, Mouse: Razer Deathadder Chroma, Ekran: MSI MAG27CQ Laptop: MSI GE70 NOTEBOOK CORE İ7 4700 2.40 GHZ-16GB-1TB-17.3
  • Yarbay
    3495 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: baron15

Okuduğunu anlamaya çalış biraz. Ücretli ücretsiz çıksın fark etmez. %90 a gelmiş bir yamayı böyle baltalamak yanlış oldu. RE 2 de de aynısını söyledim. Her neyse cevap yazmayacağım daha fazla.

Alıntıları Göster
    Adam yamasını AnonymousÇeviri çıkardıktan sonrada çıkarsa yine baltalamış olacaktı, sonuçta AnonymousÇeviri parayla satacak ve sen Qnoops olarak ücretsiz yayınladığın için adamların emeği hiç olacaktı. Senin anlamak istemediğin şey bu.
    |
    |

Kesinlikle bitirmelisiniz. Çevirdiğim için biliyorum her durumun alternatif olarak 3-4 farklı konuşması var.

Adamlar bir sürü alternatif konuşma hazırlamışlar. Ve karakterler o kadar fazla ki, her kölenin kendine has bir stili var. NPC değiller gibi resmen.

Baya uğraştırdılar beni sağolsunlar... > Köleler, yobazlar, haydutlar ve ormanın çocukları; öncüler. :)

Herkese teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qnoops -- 2 Haziran 2019; 17:20:17 >
    Tar Goroth kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Çeviri Projelerim  @  www.Qnoops.xyz
  • Binbaşı
    1106 Mesaj

İşte Qnoopsa parayla bile vermeyebileceğini veya diğerlerinden istediğinden daha fazla para isteyebileceğini söylüyorum bende.
    |
    |
    JesWhite kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Witcher 3 ü çeviren ekip hariç (ki yanlış hatırlamıyorsam 6-7 ayda çevirmiştiler)böylesi büyük bir yapımı tek başına!! 1 aydan kısa sürede!!çeviren insan evladı sanırım çeviri dünyasının Naim süleymanoğlusu olabilir başka açıklaması yok.&#128552;ellerinize,emeğinize sağlık.Ücretli yama olgusunu destekleyen biri olarak koca ekipler karşısında tek başınıza sergilemiş oldugunuz başarı inanın gerçek ötesi.İnşallah sizin gibi arkadaşların sayısı artar ve dilimize kazandırılmamış oyun kalmaz ve bu başarınız büyük ekiplerimize de güzel bir ders olur.Umarım nice büyük projelerde sizin isminizi görürüz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Qnoops

Dediğiniz gibi haber vermek ya da duyurmak zorunda değildiniz. Hiçbir şey yapmak zorunda değildiniz kısaca. Ama biraz empati yapıp kendinizi diğer grubun yerine koyun. Aylarca uğraşmışsın, biranda çarçur oluyor her şey. Direk motivasyon kaybı. Belki bu sebepten dolayı adamlar başka çeviri yapmayacak?

Eğer tek başına bir ay yoğun bir şekilde çalışacağına ekibe söyleyip, ortaklaşa yapsaydınız çok daha az emekle, daha kısa sürede çıkartacaktınız.

Bu yazdıklarımı zorunluluk vs gibi anlamayın. Vicdanınızı ortaya koyup, düşünün derim.
    |
    |
    |
    |

Yamanın asıl olayı, Türk topluluğunun oyunu Türkçe bir şekilde oynamasını sağlamaktır.
    Yama satış karşılığında teslim edildikten sonra, Türk topluluğunun tamamı buna erişemeyecektir.

Bu yazdığımdan dolayı yamayı, diğer grup parayla satıyor diye yaptım sanmayın. Ücretsiz yapmış olsalar da yapacaktım çünkü oyunu sevmiştim ve çevirmeyi kafama ilk çıktığı gün koymuştum.
    Ha ama ücretli yayınlanacak olan bir yamayı ücretsiz olarak yayınlamakta beni oldukça mutlu etti. Çünkü ben bu yamayı birileri oynasın diye yapıyorum. Ve sayemde oynamak isteyipte alamayacak olan herkes oynayabiliyordur umarım.

Umarım kimse beni yanlış anlamaz. Haber vermediğim için vicdan azabı falan duymuyorum. Karşımda mağdur olan birileri yok. Ve eminim ben yamayı yapmamış olsam satış karşılığında elde edecekleri parayı şimdi bağış olarak daha fazla bir şekilde elde edecekler. Mağdur edebiyatına bayılır milletimiz. O yüzden faydalı olabildiysem ne mutlu bana.:)

Ben projelerimi bu şekilde, kimseye bağımlı olmadan ve tek başıma devam ettireceğim.

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Qnoops -- 2 Haziran 2019; 17:54:56 >

• Yüzbaşı
    554 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Qnoops

Yeri gelmişken bu sebepten dolayı celikeins'e teşekkürler. 1000 TL'ye satılan toolu ve Metro Exodus dahil daha birçok oyunun toolunu bizlerle ücretsiz olarak paylaştı.

Ama bazı çeviri grupları, ücretsiz paylaştığı toolları kullanarak yama yapıp, parayla sattığı için artık kendi de ücretli satmaya karar verdi. O çeviri gruplarına da teşekkür ederiz! :-D
    Sunu aciklayayim Watch Dogs 2 araci sadece parayi veren evladi fatihan ve Anonymous grubunda. O yuzden bu oyunu baska bir ceviren grup olamaz.

hint: ß = ss
  • Yarbay
    3057 Mesaj
    Oyunu korsan indirmiştim türkçe olmadıgı için bişe anlamıyordum hemen sildim 1 gün sonra konuyu görünce tekrar yükledim.Teşekkürler ellerinize sağlık çeviri için.Keşke oyun firmalarıda bunu yapsa bizde korsan indirmesek.Türkçe olmayan oyuna 300 tl veremem.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    183 Mesaj
    Çok entresan bir durum..şaşkınlık içindeyim...Aslında oyunu ücret karşılığında çeviren gruplara karşı değilim..tartışılmaya açık çok fazla ve ucu açık durumlar olsa da (oyunu yapan firmanın izni olmaması gibi v.s...) son tahlilde emeklerinin karşılığını istiyorlar..Hele ki metin sayısının çok fazla ve diyalog ile hikaye derinliğinin çok olduğu kaliteli oyunlar için zaten oyunu seven insanların seve seve ücret vereceklerini düşünüyorum...Ancak Qnoops' un yaptığı şey tam olarak beni dumur etti açıkçası ( bireysel olarak daha önce de gönüllü çevirileri varmış yeni öğrendim bu vesileyle ) tek başına bu kadar çok metin içeren oyunu bu kadar kısa sürede yapabilmesi üstelik hiç bir ücret istememesi hayret uyandırıcı..ama olayın beni vuran en önemli kısmı çeviriyi kullanma karşılığında gönüllü olarak "sokak hayvanlarını doyurabilirsiniz" dediği kısmıydı açıkçası..kendisi fight club filminden fırlamış bir karakter gibi benim için şu anda ;)) umarım çevirilerine devam eder aynı kalitede..teşekkürlerimi yolluyorum.

NOT: Ücret karşılığı oyunu çeviren arkadaşların umarım motivasyonları ve şevkleri kırılmaz..firmaların türkçe dilini eklememeye yemin ettiği ve türkçe oyun kıtlığının olduğu bu piyasada kendilerine çok çok ihtiyaç var aslında.

NOT: Qnoop dostum..biraz önce bir internet sitesinden 1.5 kg kuru kedi maması sipariş verdim..Yaşasın Mutlu Kediler ;))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EndOfTheNight -- 2 Haziran 2019; 18:9:38 >

• Yarbay
    15681 Mesaj
    Vicdan falan gibi komik laflar etmeyelim, bu oyun şirketleri oyunları neden türkçe çıkarmıyor önce onu bir sorgulayın, gönüllü insanlar uğraşıyor oyunları türkçeye çeviriyor yine oyun şirketleri fayda sağlıyor bundan emin olun, bu çevirmen arkadaşların hakkını verecekse oyun firmaları vermelidir keşke herkes bunun mücadelesini verebilse, onlardan alamadıkları hakları türkçe oyun oynamak isteyen oyuncudan çıkarmaya çalışmak asıl vicdansızlık budur
    |
    |

Bırak sen boş muhabbet yapanları kensi yolunda ilerle kulak asma.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Qnoops kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    299 Mesaj

Harikasınız, harcadığınızın on mislini kazanmanız dileğiyle!
    |
    |
    EndOfTheNight kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1324 Mesaj
    Eline sağlık dostum

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: Qnoops

@endoplazmik bir kulum Merhaba, reklamdan kastınız "Çeviri:Qnoops" ve hiçbir maddi gelirimin olmadığı sitemi belirten "www.qnoops.xyz" yazılarıysa, onları yalnızca oyun açılırken ve yükleme ekranına koydum. Bu sizi rahatsız ettiyse kusura bakmayın. Sonraki yamalarımı beğenirsiniz umarım.

Bilgisayar dili - saat olayı da sadece sizden duyduğum bir şey. Sanırım sisteminizde bir sorun vardı ve yamamı kurunca da nüksetti. Yapabileceğim bir şey yok maalesef.

Teşekkürler.

@matolimehmet Bir de 7-Zip ile çıkartmayı dener misiniz? Ben kontrol ettim ama sorun görünmedi ben de. Yine de biraz daha inceleyeyim ve siz de bana geri dönüş yapın mutlaka. Teşekkürler.

Edit: Bu sefer .rar olarak değil de .zip olarak arşivledim. Şimdi tekrar indirip dener misin?
    Zip halini indirdim şimdi, sorunsuz bir şekilde çalıştı teşekkürler ilgilendiğiniz için.

Muhtemelen bendeki WinRar sürümü ile ilgili bir problemdi 7-zip kullanıyordum önceden formatlayınca yüklememişim.
    |
    |

• Çavuş
    47 Mesaj
    Qnoops arkadaşım.Ne diyeceğimi bilemiyorum çok mutluyum.Emeğine sağlık.Sen ve senin gibiler sayesinde kendi güzel Türkçemiz eşliğinde oyun oynayabiliyoruz. Anonymus çeviri olsun, oyunceviri olsun, u crew olsun, senin çevirilerin vs bütün bu işle uğraşan arkadaşlara saygım sonsuz.Daha dün dishonoed 2 nin Türkçe yamasının çıktığına seviniyorken yaklaşık yarım saat önce de senin Exodus yamanla karşılaştım. =)2 katı mutlu oldum... Umarım Türkiye'de bu işle uğraşan arkadaşların sayısı artar ve daha çok oyunu, çıkmış veya çıkacak oyunları Türkçe yama ile oynama şansı yakalarız."o yapıyorken sen niye başladın", "o ücretli bu ücretsiz" gibi tartışmalardan ziyade bu işi yapanlara destek olmak maddi manevi daha önemli diye düşünüyorum ben şahsen.
    Tekrardan emeğine sağlık Qnoops. iyi bayramlar.
    |
    |
    |
    |
    The Witcher 3 [Metacritic: 93] - The Witcher 2 [Metacritic: 88] - Red Dead Redemption 2 [Metacritic: 97] - Dark Souls [Metacritic: 89] - God of War [Metacritic: 94] - The Last of Us [Metacritic: 95] - Bloodborne [Metacritic: 92] - Mass Effect 2 [Metacritic: 96] - Fallout New Vegas [Metacritic: 84] - TES V: Skyrim [Metacritic: 94]
    IRON MAIDEN- GUNS N ROSES
  • Teğmen
    232 Mesaj

Haber vermeden yaptığın içinde bir kez daha tebrikler BAŞKAN:D
    |
    |
    Qnoops kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Masal
google reklamları
Mobilya Takımları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,596
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.