Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.980
Cevap
286
Favori
1.815.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • teknik özelliklerindeki gibi düz yolda 80-90 ile gidersen dediğin mesafeye ulaşabilirsin. belirttiğim gibi çoğunluk şehiriçinde geçti; şehir dışında olanın da bir kısmı 180-190 ile geçti. 180-190 ile giderken 100km'de 12-14 lt yakıyor.

benim yakıttan tasarruf etmek gibi bir çabam yok. tasarruf etmek için dikkat gösterirsen muhtemeldir ki 800 km'yi de geçersin bir depo ile.

95 oktanlık benzinle bir depo 200-210 TL civarına doluyor. depoyu kurutmadan doldurduğum için tam dolumu bilemiyorum.
  • Sn. Fletch
    Ben dizel Tekna aldım,
    tek-tek cevap yazmak yerine çok kısaca deneyimlerimi aktarayım:
    Oratalama 5.5 gibi yakıyor, tavan saçı zayıf camlı alırsan daha iyi olur diye düşünüyorum.
    Malesef çok kabinde çok fazla tıkırtı ve ses var. Zaten arkadaşlarında şikayetleri genelde bu yönde ama tahammül edilmez değil.
    Kalkışta spor bir araba gibi değil ama gerçekten iyi. Ben dizelin sesinide seviyorum (zevkler tartışılmaz tabiki, hatta 450 cubic V8 i daha çok seviyorun :) zaten 240 tork rampada kendini belli ediyor.
    Biraz nazik bir Nissan ama pejonun suv'undan iyidir.
    Hayırlısı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: procom

quote:

Orijinalden alıntı: MVDR
    Sn procom,

O tırıltı büyük ihtimalle, ön sileceklerin altındaki plastik parçanın ön cama çarpma sesidir. Yani ses içerden değil dışarıdan geliyor. Servisinizin bu sorundan haberdar olması gerekir. Plastik parça ile cam arasını çift taraflı bant ile sabitlerlerse ses yok olacaktır. Ancak bantın etkisi azaldığında ses tekrarlayabilir.
    Ekteki fotoğraftaki gibi köşelere çarpmayı engelleyici yumuşak bir keçe parçası koyup sesin kesilip kesilmediğini kontrol edin, eğer kesiliyorsa servisinize bant uygulamasını yaptırın.

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

Bugün denedim, sanırım ses neredeyse yok oldu. Zira 4 noktadan yalıttım. Bostancıoğlu bu konuda tecrübeli. Yılbaşından sonra randevu alıp gideceğim 1 saatlik bir işmiş. Gülan'a da sordum ama hiç başlarına gelmediğini ilk benden duyduklarını söylediler. Tekrar teşekkürler.

Servisle ilgili çok ağır bir yazı yazacaktım, ama konudan sapmamak adına yazmıyorum. Sorununuzun çözülmesine sevindim.

• Katalog verisi

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
  • Fletch

1- Daha öncede yazmıştım o kadar para verip, cam tavansız aldığına çok pişman olursun. Cam tavan çok süper birşey haberin olsun. Üstelik tahmin ettiğinden çok daha sağlam. su falan sızdırmaz zaten cam açılıp kapanmıyor.

2- Renk konusunda tabiiki kişilerin tercihi değişir genelde siyah alınıyor ancak bence siyah arabayı hiç göstermiyor, arabanı hatları resmen görünmüyor ve araba küçük görünüyor. (Gerci bu konu tartısmaya acık ve tartısmaya gerek yok herkesin farklı düşüncesi vardır.) Benimkisi gümüş gri ama beyaz bulsaydım beyaz alırdım.
  • Kontak kapatınca aynaların ve açık unutulan camların otomatik kapanmasını Nissan'a sordum.
    Daha önce Divx player yazılımlarıyla ugrasmış ve kumandaya ses acma kapama özelliği, türkçe desteği falan eklemiştik.
    Ayna kapatma işide yazılımla halledilir diye düşünmüştüm fakat Nissan'ın cevabı aşağıda.

Yazılımların Üretici Firma tarafından yapıldığını ve uygulandığını gözönünde bulundurarak, maalesef aracınızda istediğiniz değişikliğin yapılması mümkün değildir. Ancak bu öneriniz üreticimiz ile paylaşılacaktır. İlgilenmeleri halinde daha sonraki üretimlerde devreye alınabilir

Aslında 25-40 Tl lik cam kapama modülü ile 4 cam ve aynaları kapatmak mümkün ancak bunu bizim arabaya tititzlikle yapabilecek usta olduğunu sanmıyorum. Kendim kafaya takarda yaparsam başka...
  • quote:

Orijinalden alıntı: myelkovan

Kontak kapatınca aynaların ve açık unutulan camların otomatik kapanmasını Nissan'a sordum.
    Daha önce Divx player yazılımlarıyla ugrasmış ve kumandaya ses acma kapama özelliği, türkçe desteği falan eklemiştik.
    Ayna kapatma işide yazılımla halledilir diye düşünmüştüm fakat Nissan'ın cevabı aşağıda.

Yazılımların Üretici Firma tarafından yapıldığını ve uygulandığını gözönünde bulundurarak, maalesef aracınızda istediğiniz değişikliğin yapılması mümkün değildir. Ancak bu öneriniz üreticimiz ile paylaşılacaktır. İlgilenmeleri halinde daha sonraki üretimlerde devreye alınabilir

Aslında 25-40 Tl lik cam kapama modülü ile 4 cam ve aynaları kapatmak mümkün ancak bunu bizim arabaya tititzlikle yapabilecek usta olduğunu sanmıyorum. Kendim kafaya takarda yaparsam başka...

Ben o parçayı serviste servis ustasına taktırdım. Hatta markası Cenmax.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orti5 -- 22 Aralık 2009; 12:47:16 >

• Merhaba;
    Bir süredir foruma giremiyordum.Farklı çözümler bulan varsa bilemiyorum ama ben uzun uğraşlar sonucu kar lastiklerimi aldım. Tabiki orjinal boyut yok ama
    KUMHO marka 235 55 18 buldum. Arzu edenleri de yönlendirebilirim. Bu arada fiyatı da 310 TL bonus a 6 taksit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QQ ARE -- 22 Aralık 2009; 14:13:30 >
  • Merhaba,

Ben de geçen hafta Bridgestone 225 55 18 aldım.

quote:

Orijinalden alıntı: QQ ARE

Merhaba;
    Bir süredir foruma giremiyordum.Farklı çözümler bulan varsa bilemiyorum ama ben uzun uğraşlar sonucu kar lastiklerimi aldım. Tabiki orjinal boyut yok ama
    KUMHO marka 235 55 18 buldum. Arzu edenleri de yönlendirebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: orti5

quote:

Kontak kapatınca aynaların ve açık unutulan camların otomatik kapanmasını Nissan'a sordum.
    ...................

Taktırdığınız modül 4 camı ve aynaları birlikte mi kapatıyor yoksa sadece camlar için mi ? Mesela ben oluyorsa sadece camların kapanmasını tercih ederdim.. Modülün ismi, kodu gibi net olarak şunu istiyoruz diyebileceğimiz belirleyici bir adı var mı ?

Ayrıca toplam ne kadar ödediniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

quote:

...................

Taktırdığınız modül 4 camı ve aynaları birlikte mi kapatıyor yoksa sadece camlar için mi ? Mesela ben oluyorsa sadece camların kapanmasını tercih ederdim.. Modülün ismi, kodu gibi net olarak şunu istiyoruz diyebileceğimiz belirleyici bir adı var mı ?

Ayrıca toplam ne kadar ödediniz..

Ben aracı alırken bayiinin hediyesiydi. Önce aynaları sonra camları kapatıyor. Ayna kapama tuşu ortada ise aynaları kapatmıyor. Faturada yazan adı Cenmax cam kaldırma modülü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orti5 -- 22 Aralık 2009; 16:30:21 >

• selamlar .

dun baya bı bu konuda sızlere sorular sordum. herkezın verdıgı cevaplar ıcın cok tesekkur edıyorum . bugun ılkkez yakından gıttım ınceledım ve amacım satın almakdı . aracın ıcersınde oturdum sole bı baktım ama aracdan bı elektırık alamadım . volvoya gıttım s40 zaten cok begendım bır aracdı . s40 ıcın en dusuk donanım ama arac baya bı dolu + 1.6 d için 48.500 tl fiyat aldım . s40 zaten cok begenıyorum . yıllardır alman arabası kullanıyorum ve hep alman arabası sahıbı olduk . malesef bi turlu japon a guvenemedım . herkeze verdıgı bılgıler ıcın cok tesekkur edıyorm . zamanınızı aldım kusura bakmayın .

yarın tekrar bı volvoyla gorusme yapıcam .

herkeze ıyı aksamlar .

bu arada en ucuz rakam nissan ıcın denızlıden aldım buraya aktarıyım belkı alacak olan kısılere yardımcı olabılır .

1.6 tekna 17" jant + camtavan 50.300
    1.6 tekna 47.500
    1.5 dci 52.700

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fletch -- 23 Aralık 2009; 19:04:21 >
  • Arkadaslar,

Tavan rayi, marspiyel, on ve arka tampon koruma barlari taktirmayi dusunuyorum da ne diyorsunuz?
    Bir arkadas yukarida, mumkun degile yakin birsey soylemis ama yaptiran var mi acaba?

Gecen gun trafikte "ooo bu jip guzelmis." deyip yaklastigim arac Nissan Qashqai cikti da. Bu dedigim malzemeler gorunusu inanilmaz etkiliyor gercekten.

peceotomotiv.com adresinden gordum ama fiyatlar biraz fazla geldi. Sanayi bolgelerinde daha ucuza yaptirabilir miyim sizce ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fletch

selamlar .

dun baya bı bu konuda sızlere sorular sordum. herkezın verdıgı cevaplar ıcın cok tesekkur edıyorum . bugun ılkkez yakından gıttım ınceledım ve amacım satın almakdı . aracın ıcersınde oturdum sole bı baktım ama aracdan bı elektırık alamadım . volvoya gıttım s40 zaten cok begendım bır aracdı . s40 ıcın en dusuk donanım ama arac baya bı dolu + 1.6 d için 48.500 tl fiyat aldım . s40 zaten cok begenıyorum . yıllardır alman arabası kullanıyorum ve hep alman arabası sahıbı olduk . malesef bi turlu japon a guvenemedım . herkeze verdıgı bılgıler ıcın cok tesekkur edıyorm . zamanınızı aldım kusura bakmayın .

herkeze ıyı aksamlar .

bu arada en ucuz rakam nissan ıcın denızlıden aldım buraya aktarıyım belkı alacak olan kısılere yardımcı olabılır .

1.6 tekna 47.500
    1.5 dci 52.700

Mümkünse 1,5 DCİ olan 52700 fiyat aldıgın arac 17" jant mı, yoksa 16" mi. Tekna değilmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: kelcevat1976

quote:

Orijinalden alıntı: Fletch

selamlar .

herkeze ıyı aksamlar .

1.6 tekna 47.500
    1.5 dci 52.700

Mümkünse 1,5 DCİ olan 52700 fiyat aldıgın arac 17" jant mı, yoksa 16" mi. Tekna değilmi?

dostum
    dorudur .

1.5 DCI TEKNA 16" - 52.700

• quote:

Orijinalden alıntı: demirba

Arkadaslar,

Tavan rayi, marspiyel, on ve arka tampon koruma barlari taktirmayi dusunuyorum da ne diyorsunuz?
    Bir arkadas yukarida, mumkun degile yakin birsey soylemis ama yaptiran var mi acaba?

Gecen gun trafikte "ooo bu jip guzelmis." deyip yaklastigim arac Nissan Qashqai cikti da. Bu dedigim malzemeler gorunusu inanilmaz etkiliyor gercekten.

peceotomotiv.com adresinden gordum ama fiyatlar biraz fazla geldi. Sanayi bolgelerinde daha ucuza yaptirabilir miyim sizce ?

Peçe ve Kerman fiyatlarını internetteki sitelerinden mukayese edebilirsin. Ankarada da bir firma var. Onun ürünlerini Yüzbaşıoğlu da satıyor. Ancak firma ismini hatırlıyamadım. Kurye ile gönderiyor ve fiyatları 50% daha uygun. Eminim google dan bulabilirsin. firma ismi ürünlerinin üzerinde etikette yazıyor. Bazı rayların (firma ismi vermek istemiyorum) boyları malesef kısa. Keşke 20 cm. daha uzun olsa ki bende almak istemiştim. bazılarının boyu tam uyuyor ama görselliği tatminkar değil. Araç üzerinde denemeden alma derim. Kolay gelsin. Not: Lütfen aldığın ürünleri montajdan sonra resim ile paylaş ki bizde fikir edinebilelim.

• Orti5
    Bende cenmax lara bakıyordum. Nasıl memnun musunuz? bir sorun yaşadınız mı hiç? cam modülünü takmak için şöför kapısını mı söküyorlar? nasıl montaj yapıyorlar?
    Bende, herkesin gereksiz gördüğü cam kaldırma ve otomatik ayna kapatma işini düşünen tek kişiyim sanmıştım
    Teşekkürler.
  • Lpg konusunda son ulaştığım Nokta,

Malesef Qashqai Lpg uyumlu değilmiş. Ankara Tunalı Teleflex ve samsun nissan bayisi ile görüştüm. 20 bin km sonra sipoblar yüksek ısıdan dolayı bozuluyormuş ve 700 TL masraf çıkartıyormuş. Mazda 3 de de aynı sorun varmış. Diğer nissan araçlarında durum böyle değilmiş fakat qashqaide durum bu. Başka marka Lpg falan taktırınca durum değişmiyormuş. Takarken sorun yaşanmamış fakat 20-30 bin klometre yapan araçlar bir bir servise geliyormuş. Bayi taktırmasanız daha iyi derken, lpg ciler haliyle taktırabilirsiniz zaten siboplar belli bir süre sonra bozulacak sadece erken bozuluyor diyorlar
    Lpg taktırıp aranızda 20-30 bin klometre giden var mı acaba?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: manager79

Nissan servislerinde tavsiye edilen satış fiyatı, 71 TL dir.

Ben servisin yedek parça bölümüyle görüşünce bana verilen fiyat 200 TL. Servisin de adını vereyim : Yer-Ka.

2 Tip bagaj havuzu var, muhtemelen size aksesuar kataloğundaki ürünün fiyatını vermişlerdir.

Yukarıda resimlerini eklediğim, HK600-A1011 numaralı ürünü sorunuz.

Tekrar hatırlatayım, tavsiye edilen satış fiyatı 71 TL..
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.