Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: zimec

quote:

Orijinalden alıntı: Fletch

Herkeze selamlar .

1.6 CC benzinli motor seçeneginin kullanan arkadaşlar sormak istedigim bu motordan memnunmusunuz .bayır flan cıkarken araba bayılıyormu . yakıtı fazlamı . bandrolu ne kadar . sizce almalmıyım bu aracı .
    QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 16" AL. JANT 49.720 almayı dusunuyorum . sızce almalımıyım ? cok acıl yardımınız gereklı . aracdan memnunmusunuz . kronık hatalar varmı ?

çok acıl yardım

Slm Fletch bende platinum 1.6 var lpg li ve araçta öle herhangi bir çekiş sorunu yaşamadım bu motor yeterli bu araç için . Zaten vites oraları kısa ivmelenmesi ve gaz tepkileri çok iyi seri bir araç , öle fazla bir ağırlığıda yok zaten 1300 kg . 1.5 DCİ ıda kullnadım ama bu ivmelenme ve gaz tepkilerini göremedim onda ama tabiki dizel motorunda rampalarda üstünlüğü olduğu kesin . Valla ben benzinde pek kullanmadım ama lpg de sakin kullanımda şehiriçi şehirdışı karma km başına 15 krş yakıyor.

LPG takmanın sebebı akaryakıtın fazla gıtmesınden dolayımı . 1.6 motorlu benzın secenegı acaba 1 depoda kac km yapar . sehır ıcınde tuketım cokmudur.

Bu arac guzel ama tereddutlerım var acıkcası. hep bu zamana kadar alman arabası kullandım ve cokda memnunum . acaba aynı memnunıyetı bundada yasayabılırmıyım .

bıraz sacma olucak belkı ama

1.4 tsı golf comfortline ile QASHQAİ 1.6 tekna arasında gidip gelıyorum ...

• quote:

quote:

quote:

Herkeze selamlar .

1.6 CC benzinli motor seçeneginin kullanan arkadaşlar sormak istedigim bu motordan memnunmusunuz .bayır flan cıkarken araba bayılıyormu . yakıtı fazlamı . bandrolu ne kadar . sizce almalmıyım bu aracı .
    QASHQAI 1.6 TEKNA 4X2 M/T 16" AL. JANT 49.720 almayı dusunuyorum . sızce almalımıyım ? cok acıl yardımınız gereklı . aracdan memnunmusunuz . kronık hatalar varmı ?

çok acıl yardım

Slm Fletch bende platinum 1.6 var lpg li ve araçta öle herhangi bir çekiş sorunu yaşamadım bu motor yeterli bu araç için . Zaten vites oraları kısa ivmelenmesi ve gaz tepkileri çok iyi seri bir araç , öle fazla bir ağırlığıda yok zaten 1300 kg . 1.5 DCİ ıda kullnadım ama bu ivmelenme ve gaz tepkilerini göremedim onda ama tabiki dizel motorunda rampalarda üstünlüğü olduğu kesin . Valla ben benzinde pek kullanmadım ama lpg de sakin kullanımda şehiriçi şehirdışı karma km başına 15 krş yakıyor.

LPG takmanın sebebı akaryakıtın fazla gıtmesınden dolayımı . 1.6 motorlu benzın secenegı acaba 1 depoda kac km yapar . sehır ıcınde tuketım cokmudur.

Bu arac guzel ama tereddutlerım var acıkcası. hep bu zamana kadar alman arabası kullandım ve cokda memnunum . acaba aynı memnunıyetı bundada yasayabılırmıyım .

Alıntıları Göster
    Zimec aracın hayırlı olsun, kazasız sürüşler..
    Fletch ben de QQ almadan önce Honda Civic ile QQ arasında kalmıştım. Ama şimdi boş yere düşündüğümü anlıyorum. İyi ki QQ almışım diyorum. Sana nacizane tavsiyem hem QQ Klubündeki hem de Nissan Qashqai isimli forumlardaki yazılanların tümünü okuman ve her iki araç için de test sürüşü yapman. Bunları yaptıktan sonra vereceğin karar daha sağlıklı olur düşüncesindeyim. Şimdiden yeni aracın hayırlı olsun..
    Rüzgarlık ve far çevresi krom resimleri;
    ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

• quote:

quote:

quote:

Herkeze selamlar .

çok acıl yardım

Alıntıları Göster
    Lpg taktırmamın nedeni çok yakması değil çok km yapmam günlük en aşağı 100 km yol yapıyorum.Bu zamana kadarda sürekli lpg li araç kullandığım için ondan pek benzinde ne kadar yakar bir depoyla ne kadar gider hesabı yapamıyorum.( 2004 de honda civic e lpg taktırdıktan sonrası) Şimdi tabiki bu araçtan 1.4 tsi golf performansı bekliyemezsin , zaten ayrı kategori araçlar . Qashqai daha sakin kullanım gerektiren bir araç yol tutuşu böle yüksek bir araca göre çok iyi olmasına rağmen (2005 grand vitaram yolda zor duruyodu mesela:)) ) yinede golfle kıyaslarsan performans açısından memnun kalmazsın Qashqai la öle uçup kaçamazsın:))). Yüksek sürüşlü , alt yapısı sağlam , hem şehir içinde hemde hafif arazi koşullarında kullanılabileceğin (zaten türkiyedeki yolların büyük bölümü hafif arazi koşulu orası ayrı ama) bir araç istiyorsan o zaman qashqai iyi bir şeçim. Bence almanlardan memnun kaldığın kadar japonlardanda memnun kalacağına eminim , bende bugüne kadar japon arabası kullandım hep ve bende hiçbir memnuniyetsizlik yaşamadım

• Ben böyle bir soruna rastlamadım. Sürekli kullanıyorum.

quote:

Çok sağol tarcinbey . Ben platinum sahibi arkadaşlara bi soru sormak istiyorum, acaba telefon nissan connect e bağlı olduğu sırada , setup bölümündeki telefon menüsü açılıyomu .Benim telefon bağlıyken telefon menüsüne basılmıyor , telefon yazısı siyah beyaz devre dışı yani , böle bi sorun yaşayan arkadaş varmı acaba. Telefon marka modeline göre herhengi bi uyumsuzluk durumu olabilirmi , benim telefon GM DST 3G cool
  • quote:

Lpg taktırmamın nedeni çok yakması değil çok km yapmam günlük en aşağı 100 km yol yapıyorum.Bu zamana kadarda sürekli lpg li araç kullandığım için ondan pek benzinde ne kadar yakar bir depoyla ne kadar gider hesabı yapamıyorum.( 2004 de honda civic e lpg taktırdıktan sonrası) Şimdi tabiki bu araçtan 1.4 tsi golf performansı bekliyemezsin , zaten ayrı kategori araçlar . Qashqai daha sakin kullanım gerektiren bir araç yol tutuşu böle yüksek bir araca göre çok iyi olmasına rağmen (2005 grand vitaram yolda zor duruyodu mesela:)) ) yinede golfle kıyaslarsan performans açısından memnun kalmazsın Qashqai la öle uçup kaçamazsın:))). Yüksek sürüşlü , alt yapısı sağlam , hem şehir içinde hemde hafif arazi koşullarında kullanılabileceğin (zaten türkiyedeki yolların büyük bölümü hafif arazi koşulu orası ayrı ama) bir araç istiyorsan o zaman qashqai iyi bir şeçim. Bence almanlardan memnun kaldığın kadar japonlardanda memnun kalacağına eminim , bende bugüne kadar japon arabası kullandım hep ve bende hiçbir memnuniyetsizlik yaşamadım

Alıntıları Göster
    Sağolasın mcgywer seninde aracın hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: tarcinbey

Sayın zimec aracınız hayırlı olsun iyi günlerde kullanın,

"Yumuşak bagaj havuzu: 200 TL (Bilenler bilir; çok işe yarar. Bence bu parçanın fiyatı makul.) "
    bence de çok işe yarar bir parça , ama bir döşemecide 60 TL ye yaptırdım gayette iyi durdu,

İnternette 80 liraya adrese teslim buldum. Teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChipTuning Uzmanı

http://www.kermandisticaret.com/default.asp?x=9&urun=286

burdaki rayları denemek istermisin ?

Orjinalini bulamazsam incelerim. Ancak orjinali de yapıştırma sureti ile uygulanabilirmi bilmiyorum. Biraz daha araştırayım. Bu arada başka suv&jeep lerden uyduran olursa burada bilgi verirse harika olur. Aslında kia nın rayları çok şık ama extra satılmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi procom -- 21 Aralık 2009; 17:35:59 >

• quote:

"Yumuşak bagaj havuzu: 200 TL (Bilenler bilir; çok işe yarar. Bence bu parçanın fiyatı makul.) "
    bence de çok işe yarar bir parça , ama bir döşemecide 60 TL ye yaptırdım gayette iyi durdu,

Bagaj açık bir foto koyabilirsen çok işimize yarayacak. Gülegüle kullan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MVDR
    Sn procom,

O tırıltı büyük ihtimalle, ön sileceklerin altındaki plastik parçanın ön cama çarpma sesidir. Yani ses içerden değil dışarıdan geliyor. Servisinizin bu sorundan haberdar olması gerekir. Plastik parça ile cam arasını çift taraflı bant ile sabitlerlerse ses yok olacaktır. Ancak bantın etkisi azaldığında ses tekrarlayabilir.
    Ekteki fotoğraftaki gibi köşelere çarpmayı engelleyici yumuşak bir keçe parçası koyup sesin kesilip kesilmediğini kontrol edin, eğer kesiliyorsa servisinize bant uygulamasını yaptırın.

Önerinizi hemen deneyeceğim. şayet ses kesilirse 3M bantla yalıtırım. Nissan.tr ye de yazdım. Onlardan da çözüm önerisi bekliyorum. Sonucu burdan yazacağım. İlginize teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: orti5

quote:

Sitenin adresini yazar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcgywer

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    LED IŞIK (çok hoşuma gitti) ve Xenon..

• quote:

Güle güle kullanin,

LED aydinlatmada renk secimi var mi? yoksa yalniz mavi renk mi var?

Fotograftan cok iyi goremedim ama LED aydinlatmasi gorunur bir yerde mi? Pedallarin hemen ustunde mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MVDR -- 20 Aralık 2009; 20:47:48 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Güle güle kullanin,

LED aydinlatmada renk secimi var mi? yoksa yalniz mavi renk mi var?

Fotograftan cok iyi goremedim ama LED aydinlatmasi gorunur bir yerde mi? Pedallarin hemen ustunde mi?

Alıntıları Göster
    Teşekkürler MVDR. Evet, pedalların izdüşümü hizasında, motor kaput düğmesinin yaklaşık 7-8 santim sağında, ışık yere dik vuruyor. Turuncu rengi olduğunu da söyledi. Belki başka renkleri de vardır ama ben maviyi istediğim için diğerlerini sormadım. Biri sürücü diğeri ön yolcu tarafında, kapı açılınca açığa çıkan renk çok hoş.. herkese tavsiye ederim.

• quote:

Teşekkürler MVDR. Evet, pedalların izdüşümü hizasında, motor kaput düğmesinin yaklaşık 7-8 santim sağında, ışık yere dik vuruyor. Turuncu rengi olduğunu da söyledi. Belki başka renkleri de vardır ama ben maviyi istediğim için diğerlerini sormadım. Biri sürücü diğeri ön yolcu tarafında, kapı açılınca açığa çıkan renk çok hoş.. herkese tavsiye ederim.

Alıntıları Göster
    arkadaşlar 1.6 motorun yıllık vergisi ne kadar ?
  • quote:

arkadaşlar 1.6 motorun yıllık vergisi ne kadar ?

Alıntıları Göster
    https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

628 TL çıkıyor...
  • quote:

Herkese selamlar arkadaşlar bende bir qashqai sahibi olarak aranıza katılayım dedim :). Benim aracım beyaz Qashai Platinum 1.6 teleflex gfi lpg kitli , şu ana kadar aracımdan çok memnunum ve binen herkeste hayran araca:)

zimec ve procom arkadaşlar, hoşgeldiniz, isimleriniz listeye eklendi.

mcgywer, sen bu maçla ilgili artık birşey yazma istersen, bak yine 4 gün cezalısın.
    Eline, beline, diline sahip ol diye boşuna söylememişler..

Bu arada xenon ve led uygulaması da hoş olmuş, güle güle kullan..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 21 Aralık 2009; 9:11:55 >
  • quote:

quote:

quote:

Hangi site olduğunu bizimle de paylaşabilirmisin, fiyat uygunmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ege..

quote:

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ankara Ankamall otoparkında adi şerefsizin teki sırf arabamın plakası FB diye arabanın arkasını tamamen çizdi. Bu dünyada hakkımı alma şansım olmasada öbür tarafda yakana yapışacağım insanlıktan nasip almamış şerefsiz yaratık.

Yeni araba alacak arkadaşım, bende iki ay önce aldım. Acizane görüşlerim.
    1. Arabadan kesinlikle memnun kalacaksın.
    2. Arabanın süspansiyonları golfe göre mecburen daha sert olduğu için Türkiye çukurlarını daha sert hissedeceksin, bunu baştan tecrübe edin.
    3. Kesinlikle cam tavanlı alın, ortam tamamen değişiyor.
    4. Çekiş gayet başarılı.
    5. 1 ay önce Ankara'dan İzmit'e 360 km gittim 85TL benzin aldım. yaklaşık 24 kuruş. Yol bilgisayarı ortalama 6.9-7.2 gösterdi. Araba full dolu ve hızım 110-120 idi. Şehir içinde trafik akmadığı için yol bilgisayarı 7.5 - 8.0 - 8.5- 9.0 gösterdi sanırım şehir içi 280-300 yakıyor.
    6. Sırf benzin fiyatlarını protesto etmek için dahi olsa Lpg taktırma düşüncem var sadece sorun çıkarmı konusunda araştırma yapıyorum.

Fanatik Hondacı arkadaşım "Honda hayat onda" derken qashqai ye binince "QASHQAI BU ARABA BASKAİ" dedi ve bizi gülmekten kırdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

quote:

quote:

Herkese merhabalar;

http://www.hepsiburada.com/automix-nissan-qashqai-bagaj-havuzu-paspasi/productDetails.aspx?categoryid=26021&productid=otsv1000800004116

Link bu. 200 TL'lik (!) fileyi de Beşiktaş'taki Real'den 8 liraya aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orti5 -- 21 Aralık 2009; 10:50:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Egé

quote:

quote:

quote:

Nissan servislerinde tavsiye edilen satış fiyatı, 71 TL dir.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.