Şimdi Ara

python ödev yardım

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhabalar, bu dersten 5. senem ve inşaat mühendisliği okuyorum. internette araştırmada yaptım kaç gündür ama hiç bir fikir edinemedim. yardım ederseniz çok memnun kalırım sorum şupython ödev yardım

şimdiden teşekkürler.

• burada toplam işareti sürekli 1'den 10'a gidiyor değil mi? yani n yerine 15 desek bile 1 den 10'a mı gidecek yoksa n'e 15 verdiğimizde 1 den 15 e mi gidecek?
  • yani burada parantez olmadığından anladığım kadarıyla 10*11/2 = 55, bu değerlede a'lı kesir toplanacak.
  • n en fazla 10'a kadar değer alıyor.
  • silliusblack kullanıcısına yanıt
    evet öyle gibi anladım bende ama bunu program olarak nasıl yazmam lazım acaba?
  • seyfi84 S kullanıcısına yanıt
    bu kadar şey sizin için basit olabilir ama bilgisayarla alakam sıfır ve dersleri üstün körü geçiyorlar iyi bir üniversitede okumuyorum. sonuç olarak slaytlarda geçilen konularla bende kod yazmamı bekliyorlar yapabileceğim başka bir şey yoktu. teşekkürler
  • Sözkonusu işlem Raku ile tek satırda yapılabiliyor:

python ödev yardım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • teşekür ederim yardımınız için
  • A=0.0
    for i in range (1,11):
    print(str(i)+". n degerini girin)
    A+=input()
    print("a degerini girin")
    a=input()
    A=(a/(a+5))
    print("sonuc: "+A)

her birine # koyarak yorum satiri koyabilirsin burada karismasin diye yazmadım, ilk olarak toplayabilmek için A'yi sifirladik sonrasinda 10 kez dongu ile 10 tane n aldik ama, direk inputla aldim. eger ayri degisken tutacaksan n=input yazip sonrasinda eklersin ben soruyu boyle anladim farkliysa zaten n'i verilen degerden kucuk verdigin an sarti saglamaz cikar. en son a'yi ekledik. soruyu farkli anladiysan ona gore duzenle. yapamazsan nasil dusundugunu yaz cevaplarim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pycharm'i indir oradan dene istedigin gibi olmus mu diye

• altust11 A kullanıcısına yanıt
    kardes, bu farkli bi dil (Raku) sakin bu odevi yollama 0 alirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihdogmus -- 28 Mayıs 2020; 9:24:32 >
  • fatihdogmus F kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim sizin yaptığınız daha yardımcı oldu
  • n,a = int(input()),int(input()) ; print((n*(n+1))/2 + n*a/(a+5))
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.