Şimdi Ara

PVC pencere contası - fitili değişimi nasıl yapılır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
4
Favori
55.717
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

soğuklar geldi çattı, yalıtım eksikleri ortaya çıkıyor. PVC pencerelerin contası artık işlevini yerine getiremiyor belli ki değişim istiyor. Bu konuda birkaç sorum var:

- Bu contaları nereden temin edebiliriz?
    - Kendim değiştirebilir miyim?
    - Herhangi bir ustalık becerisi var mıdır veya bir püf noktası var mı bu işin?

Bu konuda o kadar fazla reklam var ki doğru bilgiye ulaşmak çok zor. Conta satışı yapan sadece iki site buldum:

1. site
    2. site

Yardımlarınızı rica ediyorum :)

Şimdiden teşekkür ederim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9903D0431 -- 1 Ocak 2016; 21:22:13 >

• 2 tip pvc var.... sabit contalı, sökülebilen contalı...

sabit contalıların contası değişmez...

contayı çekince yerinden çıkıyorsa ve kanallı ise conta değişebilir...

sökülebilen conta ise pvc üreticilerinden metre işi alabilirsin.. ama sökülebilen conta kullanan üretici azdır, bulman uzun sürebilir...

seçil conta var iyi markadır, oradan alabilirsin ama top işi verirler....
  • bu fitil degiştirmesini ben de yapamak istıyorum, dun yagmurdan mutfağa baya su girdi..
  • Yukarı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu işi yapan oldu mu ? Geçen usta getirdim 5 pencere 2 kapıya 350 tl sadece conta değişimi dedi
  • bana da metresi 5 lira da sana 4 lira olur dedi. Ankara'da ikamet ediyorsanız ostim de satılıyor metresi 1.5 lira kendim yaptım

• quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

2 tip pvc var.... sabit contalı, sökülebilen contalı...

sabit contalıların contası değişmez...

contayı çekince yerinden çıkıyorsa ve kanallı ise conta değişebilir...

sökülebilen conta ise pvc üreticilerinden metre işi alabilirsin.. ama sökülebilen conta kullanan üretici azdır, bulman uzun sürebilir...

seçil conta var iyi markadır, oradan alabilirsin ama top işi verirler....

Neden sabit conta yapılıyor? Sonuçta deforme olan bir malzeme conta.Sabit olanların değiştirilmesi hiçbir şekilde mümkün değil mi?

Birde bu contaların ölçüleri farklı farklı. Tam olarak doğru ölçüyü nasıl tespit edebiliriz?

• Sabit contalı daha ucuza geliyor ve firmaların conta takma işçiliği ortadan kalkıyor. Bir firma sırf conta takmak için 1 kişi çalıştırmak zorunda kalıyor. Bu nedenle sabit contalılar var.

sabitlerin contası değişmez...

değiştirilebilen contaların pvc ye giren kısmı aynıdır
  • quote:

Orijinalden alıntı: nacar08

Sabit contalı daha ucuza geliyor ve firmaların conta takma işçiliği ortadan kalkıyor. Bir firma sırf conta takmak için 1 kişi çalıştırmak zorunda kalıyor. Bu nedenle sabit contalılar var.

sabitlerin contası değişmez...

değiştirilebilen contaların pvc ye giren kısmı aynıdır

pvcye giren kısımları aynıdır demişsiniz, dış formları ise çok farklı oluyor, bunlar ne gibi fark yaratır, her model her pvcye uyar mı yoksa üstündekinin aynısından mı takmak lazım?

Bir sitede evdekinin aynısı contadan buldum ama koli ile 190mt satıyorlar sadece, çok geldi.
  • pvc sabit contalı idi ben değiştirdim kendim , oldukça zor oldu, sökülmesinde çok dikkat etmeniz konu, contayı üstünden asılıp yırtmayın veya kesmeyin, contanın en altına ince tornavida ile inip damar gibi siyah sert kısım var , o sert kısmı üste çıkarıp sert kısımdan asılarak yavaşça çekin,sert kısmı bulamadık dan sonra pvc den contayı sökemiyorsunuz, üst kısım yırtılıyor kanaldaki sert tabaka kalıyor, eğer kanala contayı yerine sabitlemek için contanın arka kısmından bastırın, bi şekilde gelen contadan yatağına girmiyor ise şajlı tornavidanın ucuna kanalın içine rahat şekilde girecek matkap ucu ( küçüklerden ) takın kanalın içerisinde yukarı aşağı giderek hafif kanlı genişletin
  • quote:

Orijinalden alıntı: magicbass

bana da metresi 5 lira da sana 4 lira olur dedi. Ankara'da ikamet ediyorsanız ostim de satılıyor metresi 1.5 lira kendim yaptım

Nasıl değiştirdiniz. Tarif yada uygulama videosu varmı
    nelere dikkat etmek gerekiyor.
  • ozgur81 kullanıcısına yanıt
    Eskisini söküyorsun zaten çekince geliyor eline. Yenisinide aynı şekilde oturtuyorsun. Sadece dikkat etmen gereken şey uyumlu lastik alman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • istanbul anadolu yakası nerden alırız bu contaları acaba? n11, gittigidiyor paktım celik kapı fitili, ahşap fitili hepsi var pvc cam fitili yok. Benim de salonda fransız balkon kapılar su alıyor. Yaz kış ayarlarını yaptım, kilit de tutuyor. Sadece conta kaldı. sanırım contalar özelliğini yitirdi çok sert duruyor.
  • İstanbul Pendik Kartal tuzla civarında nereden alabiliriz veya internette satılan var mı?bu contalar in yumuşak ve sert olanları var mi?aspratorun bacasından gelip aspratorun filtresi den mutfağa sızan soğuğu engellemenin yolu var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 52radikal -- 29 Eylül 2018; 23:23:39 >
  • Contalar bizden olmak kaydıyla bu işin işçiliği kaça mal olur; 5 kapı, 10 pencere desek?

Ayrıca haricen kapı ve pencereler de düşük, ayarı için ekstra ne öderiz?

Bir fiyat aldım, çok gibi geldi.

• Merhaba ben biz Ankara da conta değiştirme,Pimapen ayarı,Pimapen Pencereyi çift açilima cevirme işi yapıyoruz.

Contanın metresi Pimapen ayarları içinde 5 liraya çekiyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ankaraciftacilim

Merhaba ben biz Ankara da conta değiştirme,Pimapen ayarı,Pimapen Pencereyi çift açilima cevirme işi yapıyoruz.

Contanın metresi Pimapen ayarları içinde 5 liraya çekiyoruz.
    Conta dahil fiyat mı? 5 kapı 6 pencere fiyatı ne olur?
  • İstanbulda yokmu

• Conta değişimini kendim yaptım. Hiç korkulacak bir durumu yok gayet kolay ilk kez uyguladım.

1- PVC Alfapen msrksydı yaklaşık 17 yıldır orjinal conta ile kullanıldı. Pvc aksesuarları satan bir yerden metresini 4 liradan aldım. Gri conta daha dayanıklı diye duyduğum için gri conta aldım. Contanın şekil olarak farkı yok. Tek tip conta satıyordu baya büyük bir dükkan olmasına rağmen.

2- Eski contanızı çekince çıkıyor hemen zaten yeni conta da yağlı olduğu için kaygan be yuvaya çok çabuk yerleşiyor. Size tavsiyem yeni contayı takarken gerdirerek yerleştirmeyin yuvaya. Serbest olsun conta biraz sıcak soğuktan dolayı genleşme vs sebebiyle boşluklar çıkabilir sonradan ortaya. Köşelerine helen yerleri belirleyip iç kısmından ( yuvaya gelrn taraf değil çerçebi karşılayan köşeleri) V şeklinde keserseniz contayı hiç bölmeden tüm camın etrafını dolanırsınız. Alfapen ler şift contalı olduğu için açılan prncerenizin çevre ölçüsünü alıp bu ölçünün 3 katı conta almak gerekiyor. (açılır tarafa, onu katşılaysn pvc nin kendi tarafına ve sabit tarafın ortasında yer alan ekstra conta kanalına.

Herkese kolay gelsin takıldığınız yer olursa yardımcı olurum. Uygun fiyata işi kendimde yapabilirim isterseniz.

• arkadaşlar merhaba
    1 aydır bende araştırıyordum pimapenlerin fitilleri hepten sünmüş soğuk geliyordu.https://www.youtube.com/channel/UCEdXpbfRiIC9PCVMsBQiPWQ
    bu ustamızın kanalını buldum adam her şeyi anlatmış. fitil satışıda yapıyor. aldım bütün camlara taktım. çok güzel oldu. memnun kaldım. tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.