Şimdi Ara

PUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
2
Favori
6.511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bu ilk forumum hatam olursa kusura bakmayın.
    Yaklaşık 1 gün önce bilgisayardan oynadığım PUBG Mobile(Tencent Gaming Emulator) renkleri bozuldu ve kasmalar yaşanmaya başladı.
    Oyunun logosu sarı renkte olması gerekirken mavi gözükmekte.
    Menülerin renklerinin gitmesi yanında bazen renkler kökten gidiyor ve sanki renk körü modunda oynuyormuş gibi oluyor.
    Örnek olarak birkaç resim yükledim.
    Yardımcı olursanız çok sevinirim.
    NOT:Virüs vb. sorunlardan olmadı oyunun kök dosyalarına ulaşabilirsem kalıcı olarak silebilirim.PUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma SorunuPUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma SorunuPUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma Sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufcanatug -- 9 Mart 2019; 19:48:54 >

• Abi kesinlikle bozuluyor ya. Şu nalet zombi oyununda 2715681532 kez attı beni de
  • Aynı lanet sıkıntı bende de ortaya çıktı. Oyunu kaldırıp tüm klasörleri silmeme ve tekrar yüklememe rağmen gideremedim. Sanırım ekran kartıyla ilgili bir sıkıntı. 256bit 512MB Sapphire HD3750 kart var ucu ucuna çalıştırıyordu zaten. Çözüm bulabilirsem yazacağım.
  • Revo Uninstaller programı ile kaldırmayı deneyin. kaldır seçeneğinde gelişmişe tıklayın ve oyunun kendi kaldırma menüsü gelip kaldırdıktan sonra, size kalıntıları taraması için seçenek gösterecek. gelişmiş taramayı seçin ve tarama sonrası karşınıza gelen herşeye tik koyup silin.
  • abi aynı sorun bendede var anlamadım gitti şimdi sildim yeniden yükleyecem Revo Uninstaller diye bi yorumgördüm onunla deneyecem olursa söyleim inşallah düzelir amin
  • aynı sorun bendede mevcut sildim yükledim defalarca sorun hala devam ediyor çözüm bulan yazarsa sevinirim.
  • revounınstaller programı illaki lisans istiyor 1 kerelik iş için illaki alacazmı bunu
  • 45cagdas45 4 kullanıcısına yanıt
    1.9.5 sürümünü kurun.
  • Sorunu çözen oldu mu nasıl çözüldü acaba ?

Bende de aynı böyle yazılar mavi çıkıyor ve oyun içinde yerlerde siyahlıklar oluyor renkler düzgün değil çözemediö bir türlü ....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de profil fotoğrafları gibi alanlar ve oyun giriş ekranındaki oyuna ait görsel fotolar mavi temalı oluyor. Silip tekrar kurmakla düzelmedi. Sorunun çözümü yazılmadığı gibi sorunda devam ediyor mu belirtilmemiş. Çözebilen var mı? Googledan aratınca farklı alakasız şeyler çıkıyor. En doğru konu olarak bu konu başlığı çıkıyor. Bu sorunu nasıl çözebiliriz?

PUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma SorunuPUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma SorunuPUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma SorunuPUBG Mobile Renk Bozulması ve Kasma Sorunu

• Ben olayı çözdüm. Emulator ayarlarında Dx veya OpenGL seçenekleri var. Eğer OpenGL seçerseniz renkler düzeliyor. Fakat DXdiag seçerseniz renkler gene mavi oluyor.

Dxdiag kullanırken mavi neden oluyor onu anlamadım ama OpenGL yaparsanız renkler düzeliyor.
  • Eski bilgisayarımda Sapphire HD 3870 vardı DX versiyon 10.1 ve bunu ben de yaşadım. Onu satıp yine sırf bu oyunu oynamak için kasa topladım ona da farklı marka ama aynı model bir ekran kartı taktım hala aynı sorun yaşanıyor. 1 senedir sürüyor daha öncesinde sıkıntısız çalışıyordu. DX 11 desteli veya üzerinde bir karta geçme vakti geldi diyorlar.

• https://www.youtube.com/watch?v=JsjOMOLUR-M&feature=youtu.be

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.