Şimdi Ara

PUBG Mobile para basıyor, şimdiye kadar GTA V’ten daha çok kazandı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • PUBG Mobile para basıyor, şimdiye kadar GTA V’ten daha çok kazandı!
    PlayerUnknown's Battlegrounds Mobile ya da kısaca PUBG Mobile, piyasaya sürüldüğü 2018 yılından bu yana dünya çapındaki tüm mikro ödeme sistemlerini etkiledi ve örnek alındı. Çıkışından bu yana derlenen verilere göre PUBG Mobile, 9 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Bu kazanç, GTA V’i bile geride bırakıyor.

PUBG Mobile, GTA V'ten fazla kazandı

PUBG Mobile, akıllı telefonlara gelen ilk büyük PC tabanlı battle royale olmanın büyük faydasını gördü. Çıkışından bu yana, Sensor Tower'a göre App Store ve Google Play kullanıcıları, PUBG Mobile1,1 milyar kez yükledi ve günde ortalama 5,2 milyon dolar harcadı. Öte yandan PUBG Mobile, piyasada bir doyuma erişmiş ve büyüme hızında azalma yaşamış olsa da genel olarak bakıldığında gelmiş geçmiş en başarılı mobil oyunlar arasında olmaya devam ediyor. Bunu ömrü boyunca kazandığı 9 milyar dolardan fazla gelir de destekliyor.

Ayrıca Bkz.PS Plus sistemine Ocak 2023'te eklenecek oyunlar ve ücretsiz oyunlar belli oldu

Oynaması ücretsiz (F2P) olan PUBG Mobile’ın başarısını bir perspektife oturtmak ve büyüklüğünü anlamak için yine çok popüler bir başka oyunla kıyaslamamız gerekiyor: GTA V. GTA V’in 2013 yılında gerçekleştirdiği çıkışından bu yana tüm GTA serisinin kazancı Take-Two Interactive tarafından sağlanan rakamlara göre 7,68 milyar dolar.

Hatta altını çizmemiz gereken bir başka durum daha bulunuyor. Sensor Tower tarafından paylaşılan PUBG Mobile verileri Hindistan gibi çok büyük bir pazarı ve bu pazarda yer alan BattleGrounds Mobile India'yı içermiyor. Bu nedenle 9 milyar dolar kazanç seviyesi aslında çok daha yüksek olabilir. Bu arada Sensor Tower’a göre bir diğer popüler mobil oyun Genshin Impact, 2020'de çıkışından bu yana 4,1 milyar dolar gibi muazzam bir kazanç elde etmiş durumda.

Kaynak:https://www.tweaktown.com/news/89912/pubg-mobile-has-made-more-than-grand-theft-auto-franchise-since-gta-vs-launch/index.html

• Eskiden oynanabilirdi. Şimdi ne zaman açsam güncelleme ya başka bir şey indiriyor. Ben oyunu açtığımda oynamak istiyorum ama arada bir girenlere bu imkanı tanımıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • hopeyoung H kullanıcısına yanıt
    Çünkü eskiden sadece oyundu şimdi para basma makinasına dönüştü o yüzden oyundan çok oyun içi saçmalıklar var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu kadar bug barındıran başka bir oyun daha bilmiyorum.

• Hala hile yapan çok oyuncu var mı ? Mesela pc versiyonunda

• Ülkemiz firmalarının artık geleneksel ihrqcat yöntemlerini bırakıp bu tarz ülkeye para girisi saglayacak yazılım vs gibi şeylere yönelmesi lazım. Paraya bak bir cok firmamizdan daha fazla para sokmus ülkeye adamlar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu oyuna toplamda 9858 TL yatırdım. Hepsi Buz Diyarı m416 almak ve 7 seviye yapmak içindi. Bu oyun gerçekten iyi para kazanıyor. 2013 den beri LoL oynamama rağmen LoL e bile toplamda bu paranın yarısını yatırmadım

• Bende buz m416 var ama ne zaman çıkarttım bilmiyorum Hatta değerli bişey olduğunu bile bilmiyordum Arkadaş hesapta görünce şaşırdı ve öyle öğrendim Cidden sizin gibi milyarlar harcayanlar oluyormuş çıkması için Bense hiç paralı sandık açmadım Hesabım çok eski 2.sezondan kalma ama bir türlü sevemedim oyunu Toplasan 48 saat oyun sürem yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cimbomlusinan -- 3 Ocak 2023; 7:43:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cimbomlusinan kullanıcısına yanıt
    Oyunu doğru hassasiyet ve kontrol ayarlarıyla oynarsan seversin. Özellikle 4 parmak oynamaya alışırsan çok keyif verir

• Mobil bir oyuna sırf kozmetik bir silaha 10K harcamak mı vaov.

Hocam IBAN göndereyim öğrenci harçlığı atarsın artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ah şu veledlerPUBG Mobile para basıyor, şimdiye kadar GTA V’ten daha çok kazandı! 

• Şu koreli ve çinlilerin esamelerinin okumadığı oyun sektöründe böyle f2p oyunlarla para basmaları aşırı zoruma gidiyor

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.