Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.043
Cevap
2
Favori
237.403
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • gönderin arkadaşım ben ayda en az 1 ürün almayı vaad ederim .geçen bir kutu geldi 2 kilo altı içi sadece dvd . kargo 11 ytl tutmuş .oha dedim . ptt ile olsa 2.5 + 1 = 3.5 ytl yanlış hesaplamışsam düzeltin. saygılar.
  • ptt ile anneler günü hediyesini yolladım. 2,5 ytl'ye .2 günde vardı (izmir-mersin) teşekkürler PTT.
  • Arkadaşlar kargolar kazık evet ama kargocularda kazıklıyor insanları..

Gittigidiyordan çok alışveriş yaparım adam İstanbul içi ufak bi Memory Card gönderdi zarf ile adam dedi 8 YTL.. Aras kargo bu bahsettiğim..

neyse 8 çok falan neden 8.. faturayı bi istedik bedel 4.40 YTL.. kargocu geri kalanı cebe atıyor tabi.. %100 ben yaşadım bu olayı hemen şikayet ettik.. adam dedi yok yanlış anladınız karıştırdım falan ama yani ama belliydi yani 8 çok deyince insan bi kontrol ederdi en azından.. Dikkat edin sizde..
  • quote:

Orjinalden alıntı: stres

Hocam bende sizin gibiydim ve yıllarca inek gibi afedersin her ay en az 30 ytl telefon ve 30 ytl adsl ye toplamda 60 ytl veriyordum.Zaten 6 yıldır kablotv abonesiydim.Artık canıma tak etti hem adsl yi hem de ev telefonunu iptal ettirdim ve yaklaşık 6 aydır her ay 50 ytl kar ediyorum.Çünkü 10 ytl ye ev telefonu olmadan internetin tadını çıkarıyorum.Üstelik ttnetten daha da kaliteli hizmet alıyorum.Her ay 50 ytl taksitle vallahi insan yeni bilgisayar alır ya.az buz bir para değil benim için.Allah'ıma çok şükür bugünleri de gördüm.
    quote:

Orjinalden alıntı: Şahin Abi

quote:

Orjinalden alıntı: stres

Hakikaten Ptt hiç aklımıza gelmiyor.Enayi gibi habire kargo şirketlerine bayılıyoruz parayı.Bir de eğer hesap açtırırsanız veya karşı tarafın hesabı varsa havaleye 1 ytl veriyorsunuz arkadaşlar.Hesabı yoksa da 3,5 ytl veriyorsunuz.Gerçi gönderdiğiniz paraya göre artar azalır ama fiyatlar süper.Bankadan isme havale yapınca adamın ciğerini söküyorlar şerefsizler.Bu arada Ptt sayesinde telekom pisliğinden kurtulup ev telefonuma kadar iptal ettirdim ve 10 ytl ye fıstık gibi kablonet kullanıyorum.Buradan Ptt ye bir kez daha teşekkür ederim.

bu dediğin ne işe yararki?çünkü bende 10 ytl konuşma karşılığında 30 ytl telefon parası vermekten 30 ytlilik internet için her ay 60 ytl vermekten sıkıldım.

Ben anlamadığım çin soruyorum : siz 10 TL ye ne hizmeti alıyorsunuz ?Kablonet İnternet mi ? Hızınız nedir ?Aynı zamanda da kablolu yayınınız mı var ? Ev telefonunuz yok mu yani bu durumda ?
    Ekonomik gözüktüğü için bana cevap yazarsanız sevinirim,tsk

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cucuko -- 14 Mayıs 2008; 19:07:10 >

• malesef dostum ptt yide özelleştirecekler bunun için zemin hazırlıyorlar
    quote:

Orjinalden alıntı: Powershot S2

Önceki sayfalarda bir arkadaş PTT'den koli göndermek istediğini ve memurun koliyi açtırdıgını(kontrol için) yazmış ve PTT'nin kapısından bir daha içeri girmeyeceğinden bahsetmiş....

Aynı olay Yurtiçi Kargoda başıma geldi,açtırmak istemiyor insan ama kontrol etmek de onların hakkı bence (emniyet açısından)

Kargoda tercih sıram:

1- PTT
    2- Yerli kargo şirketleri
    3-Uluslarası kargo şirketleri (mecbur kalırsam)

Umarım PTT'yi de özelleştirmezler çok ileri görüşlü siyaset adamlarımız,

Denetimi yapılmayan özelleştirme de vatana ihanettir diye düşünüyorum! Bakınız: Türkiye

• Arkadaşlar İstanbul dan Mersine monitör ve pc kasası gönderecegim. Ptt bize karton kutu ve darbeden koruyucu birşeyler veriyor mu? Ne yapmam lazım?
    tşk
  • vallahı bende 2 gul MENE arkadasımızdan ıslemcı aldım..lanet olsun kargoculara...mgn kargo ıle gondermıs oda ptt ıle gonder dememe ragmen..ama ondanda suc yok cunki ptt ykokmus bulundugu yerde herneyse.. mng kargo izmitten antepe 8 ytl alıyor..dosya halındekı kargoya..yanı en kucuk subeden alınan kargoya...ptt ile gelecek olsa en fazla 2 yada 3 ytl tutucak oda en fazla....
    LANET OLSUN bu adamlara verılen paralara ...hepsi kazıkcı...
    inanın çok sinir oluyorum bu kargolara bu kadar verilen paralara....
    ya bi dosya nsl 8 ytl tutar..sigortasız telefon ıhbarsız subeden alınacak?size soruyom arkadaslar....
  • quote:

Orjinalden alıntı: guitarman

Arkadaşlar İstanbul dan Mersine monitör ve pc kasası gönderecegim. Ptt bize karton kutu ve darbeden koruyucu birşeyler veriyor mu? Ne yapmam lazım?
    tşk

bizdeki koliler monitor ve kasa için uygun değil(boyut olarak) kendiniz evinizde sağlamca paketleyin özellikle monitörü ve üstüne belli olacak şekilde yazın monitör vardır diye daha dikkatli davranılsın darbeden kruyucu maddemiz yok
  • Yalnız paketleyip pttye giderseniz ordaki görevli görmek isteyecektir büyük ihtimal pakedi.. tedbirli olun..pttde sıkıntı orda başlıyor..
  • konuyu açana teşekkürler. hep merak ediyordum evden alma olayı var mı acaba diye? eskişehire geri taşınırken ptt kullanmak en akıllıcası olacak
  • Ben dün bir paket götürdüm PTT'ye, oradaki görevli koliyle göndermeyelim, APS ile gönderelim daha güvenli ve hızlı olur dedi, kargonun takibi olur vs. dedi. 1 gün sonra alıcının elinde olur deyince tamam dedim. 6 YTL tuttu (önce UPS'ye götürdüm 10.5 YTL demisti).
  • Dedim ya aps tercih edilebilir, kargoyla aynı kategoride olanlar onlar.. Yalnız soruma cevap alamadım,

Alıcı ödemeli APS mümkünmüdür?
  • kablo da
    tv için 33 ytl
    internet için 43 ytl bağlantıücreti + en az 50-60 ytl civarında modem ücreti ödeyeceksiniz.

eğer bunu göze alıyorsanız kablenet ve kablotv ile birlikte sabit ücret anlamında daha ucuz
    29+1 = 30 ytl sabiti var.
    hem eve kablo tv bağlatınca istediğiniz tv ye çekersiniz. isterseniz 3 tv de de kablo tv olur.
    ama adsl ile kıyaslayınca, bağlantı ücreti ve modemi satınalma olayı kurulum maliyetini arttırıyor .
    Bende ikisi de yok hangisini alacağıma karar vereceğim. ya kablo tv alacağım internet bağlatacağım yada adsl aalcağım uydu bağlatacağım eve. ama kablo tv ye daha sıcak bakıyorum. binada kablo tv var ise eğer;
    kablonet in bina içindeki altyapısını zorunlu olarak ana turksat ın ana bayiileri kuruyor size. Yani kablo tv olan hemen hemen her yere kablonet bağlanabiliyor. Ama turksat a telefon açıp bölge bayiisinin telefonunu alıp detalıca bilgi almak gerekiyor. Bilgileri toplamadan hemen gidip telefonununzu adsl inizi kapattırmayın. Sordukça hizmetleri daha iyi öğreniyor insan.

• PTT yi 5 yıldır kullanıyorum. Hem para göndermede iyi. hem parayı çekmekte iyi. şubeside bayağı yaygınlaştı. Örneğin bir ürünü gönderdiniz. Ürün teslim alınırken ücreti ödensin diyebiliyorsunuz. O para ürün tesliminde ödeniyor memura aynı akşamda sizin hesabınıza geçiyor. önden para göndermek istemeyenler alıcı ve satıcılar için ideal. ayrıca evden kesinlikle gelip alıyorlar. 50 kg gönderdim 2 günde gitti ankaradan izmir e. öyle hafta süren pek olmadı bugüne kadar ama karga kadar çabuk olmadığını bilmek gerek. Kargo kadar çabuk gitsin istiyorsanız APS hizmeti var. o kesin bir günde gidiyor. şu bir gerçek ki, kargo şirketlerinde gerçekten çok daha ucuz.
  • Keşke 10 marta kadar olan kampanyadan yararlansaydın.Ben her ikisine de bağlantı ücreti vermedim.Sadece ayda 12 taksit 5.5 ytl taksitle 68 ytl ye modem aldım o kadar.Ama onunda 30 ytl sini adsl modemimi satarak karşıladım sonra.Şimdi aylık 10 ytl lik paketten kullanıyorum(1 gb 256/128kbps) Valla fıstık gibi ve benim gibi normal internet kullanıcısına fazlasıyla yetiyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: aknero

kablo da
    tv için 33 ytl
    internet için 43 ytl bağlantıücreti + en az 50-60 ytl civarında modem ücreti ödeyeceksiniz.

eğer bunu göze alıyorsanız kablenet ve kablotv ile birlikte sabit ücret anlamında daha ucuz
    29+1 = 30 ytl sabiti var.
    hem eve kablo tv bağlatınca istediğiniz tv ye çekersiniz. isterseniz 3 tv de de kablo tv olur.
    ama adsl ile kıyaslayınca, bağlantı ücreti ve modemi satınalma olayı kurulum maliyetini arttırıyor .
    Bende ikisi de yok hangisini alacağıma karar vereceğim. ya kablo tv alacağım internet bağlatacağım yada adsl aalcağım uydu bağlatacağım eve. ama kablo tv ye daha sıcak bakıyorum. binada kablo tv var ise eğer;
    kablonet in bina içindeki altyapısını zorunlu olarak ana turksat ın ana bayiileri kuruyor size. Yani kablo tv olan hemen hemen her yere kablonet bağlanabiliyor. Ama turksat a telefon açıp bölge bayiisinin telefonunu alıp detalıca bilgi almak gerekiyor. Bilgileri toplamadan hemen gidip telefonununzu adsl inizi kapattırmayın. Sordukça hizmetleri daha iyi öğreniyor insan.

• Ayrıca plazma-lcd tv varsa kablo tv tavsiye etmem.. görüntü kalitesi çok iyi olmuyor..
  • quote:

Orjinalden alıntı: blue

ebayden gelen kargomu az daha geri gönderiyorlardı...
    sebep de ne? sokak ismi yazmıyormuşmuş. (adres belli , istese iki dakkada bulur sokak ismini)

gönderici arkadaş 40 dolarlık en pahalı kargo ile gönderdiği halde ptt elemanları adresi bulmaya çalışmıyor bile
    hadi adresi bulmaya uğraşmıyorsun , adresin sonunda telefonum yazıyor.... bir telefon aç sor dimi? o da yok.

ptt en pahalı gönderide bile bu kadar ilgisizken, ben bu adamlara güvenip kargo falan göndermem kimse kusura bakmasın.

ebaydan 160 a yakın paketim geldi,hiç bu şekilde bi sorunla karşilaşmadım. hatta acemilik dönemlerinde ismimde ve adresimde türkçe karakter oldugundan kelimeler yarım oluyordu genede bulunuyordu.
    demekki bu konu tamamen pesonelle alakalı bi durum.

• keşke express koli gönderme hizmeti olsa yoksa fiyatlar süper..

acaba takip numarası veriyorlar mı ??
  • acele posta servisi gibi, acele koli gonderme secenekleri de var.Tabi fiyatlar biraz daha yüksek.
    Fakat calışanların hepsi acele koli servisi hakkında çok yeterli bilgiye sahip değil.
    quote:

Orjinalden alıntı: ogameci

keşke express koli gönderme hizmeti olsa yoksa fiyatlar süper..

acaba takip numarası veriyorlar mı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 100ytl.com-Forum -- 17 Mayıs 2008; 2:14:15 >
  • Merhaba
    Alıcı ödemeli aps gonderilebiliyor.Bunun için kendinize posta çeki hesabı acarsanız daha uygun olur.
    Bilginize,

quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

Dedim ya aps tercih edilebilir, kargoyla aynı kategoride olanlar onlar.. Yalnız soruma cevap alamadım,

Alıcı ödemeli APS mümkünmüdür?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.