Şimdi Ara

PTT'de çalışıyorum soruları alayım (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
58
Favori
381.898
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, n11 den aldığım ve PTT ile bana ulaştırılan bir ürünümün yine ptt ile ücretsiz iadesi gerekmektedir. Hadımköy Ömerli'de çalışıyorum. Ne yapmalıyım? Bana N11 den bir Mağaza kodu mesaj olarak gelmiş bulunmakta.
    Ayrıca aldığım ürün Araç paspası. Nasıl bir paketleme yapmalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suyunsesi -- 21 Şubat 2019; 16:4:12 >
  • İşçi ya da memur alımı var mı?
  • @suyunsesi

N11 ile mağazalar kargo firmaları konusunda anlaşmalıdır. Bu anlaşma gereği N11 geri iade kodu verilir iade işlemlerinde.
    Bu nedenle N11'den İADE seçeneğinden gerekli prosedörü başlattıktan sonra muhtemelen size bir kod verilir. O kodu PTT kargo yetkilisine vermeniz gerekmektedir.

@iceman_54 Bildiğim kadarıyla PTT'nin şu anda bu şekilde bir alımı yok.
    Bundan önceki alımlarda da PTT'nin sıkıntılı bir süreç yaşadığını biliyoruz haberlerden. Ancak PTT'nin personele ihtiyacı olduğundan dolayı gerek çağrı merkezi gerek dağıtıcı ve gişe görevlisi olarak kısa süre içerisinde bir alım yapacağı düşüncesindeyim.
  • Benim kargomda önce PİM sonra UKİME gitti kontrol vs.+ 5,20 tl açma kapama sonra KİM e gitti ordanda Ankara Kim e geldi şuanda da bölgeye gelicek sanırım yolda,yarın inşallah dağıtıma çıkar.
    Şunu söyliyim bu takip işi hem riskli hemde stresli bi iş yarım saat arayla bile baktığım oldu durumuna.Çin den 3 günde geldi Türkiyede oraya buraya derken 9 gün oldu hala bana ulaşmadı 😡
  • Beni kargom Başakşehir Pimden Arnavutköy avpim geldi Oradan Ankara Pim geldi şimdi Zimmet edildi diyor fakat kargo adresi Adana bu kargomdan hiç birşey anlamadım. Bana fikir. Verirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haylazcool -- 21 Şubat 2019; 21:40:30 >
  • haylazcool H kullanıcısına yanıt
    Gönderiniz aktarmalı olarak Adana PİM'e ulaşacaktır.
  • Aliexpressten verdigim nerdeyse son 4-5 siparis elime ulasmadi. Ben de uslanmadan takipsiz kargolu siparis vermeye devam ediyorum. Takipsiz de olsa bu kargolari bulmak bu kadar zor olmamali diye dusunuyorum. Nasil bulabilecegime dair fikir verebilir misiniz? Konu sahibi veya diger arkadaslar..

Kucukcekmece adresime veriyorum siparisi, basaksehir dagitim merkezine de telefonla ulasamiyorum. Ne yapmali?
  • Yurtdışı Kabul Geliş Kaydı Yapıldı diyor saat 13:00 dan beri güncelleme yok hafta sonundan dolayımı acaba hala güncellenmedi
  • Pim hafta sonları çalışıyor mu 24 saatı geçti hala güncelleme yok kargomda yurt dışı geliş kaydı yapıldı. Diyor güncelleme yok ilk defa bu kadar zaman aldı sebepi başka birşey olabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haylazcool -- 24 Şubat 2019; 16:51:33 >
  • RX ile başlayan kargo takip numarası olur mu Lojistik siparişleri yaratıldı (hızlı satış platformu) diyor 6 gündür ptt sistemine giriş yapılmadı daha sebebi nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haylazcool -- 24 Şubat 2019; 16:51:53 >
  • @Vyl Selamlar hocam ;

Takipsiz kargoların elbette teslimatı zor olmamalı sizin de belirttiğiniz üzere ama kayıt işlemi yapılmadığı zaman her daim gönderilerle alakalı sıkıntılar söz konusu olabiliyor özellikle İstanbul gibi bir yerde. Size tavsiyem size yakın bir PTT merkezi varsa buradan bir posta kutusu kiralama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Böylece gönderiler kayıtsız da olsa buraya teslimat işlemi yapılır. Sizde mağdur olmazsınız. Ancak her daim takipli kargo almanızda fayda var.

@haylazcool Selamlar ;

Gönderiler İstanbul PİM'de Yurtdışı geliş kaydı yapıldıktan sonra haftasonu gözetmeksizin sevkiyata başlanır.
    Eğer gönderiniz halen Geliş Kaydı yapılıp bekletiliyorsa gerekli gümrük işlemlerinin tamamlanması bekleniyordur.

RX ile başlayan barkod numarası olur.
    Ancak RX ile başlayıp son 2 harfide rakamla bitip toplam 13 haneden oluşan bir kombinasyon olması gerekiyor.
    Eğer gönderi PTT sistemlerinde gözükmüyorsa satıcı tarafından otomatik barkod oluşturulmuş ancak henüz Yurtdışı kargo servisine verilmemiş demektir.

• Teşekkür ederim bilgi için bu arada hala pim bir güncelle e yok gümrüğe falan havale edilme olayı olabilir mi acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haylazcool -- 25 Şubat 2019; 14:48:49 >
  • haylazcool H kullanıcısına yanıt
    Bu akşama kadar herhangi bir güncelleme gelmezse aşağıda vereceğim linkten PTT'ye bir Talep & Bilgi sekmesinden bir kayıt göndermenizi öneririm.
    https://pttws.ptt.gov.tr/info_web/info_kayit.jsp
  • Teşekkür ederim
  • Gümrük sevkimi gerçekleşti
    PTT'de çalışıyorum soruları alayım
  • PTT'de çalışıyorum soruları alayım

Gümrük sevkimi
  • PTT'de çalışıyorum soruları alayım
  • Gümrük sevk mi oldu acaba geliyor mu
  • @haylazcool Değerli kardeşim ;

Mesajlarında Flood yapmazsan sevinirim. Forum kurallarına aykırı olduğu gibi seni anlamamı zorlaştırıyor.
    Gönderin İSTANBUL UPİM tarafından sevki için hazır halde. Birkaç gün içerisinde muhtelemen teslim edilecek.
  • Hocam amazondan bir sırt çantası sipariş ettim, 26 şubatta İstanbul UKİM'de Torba Geliş Kaydı Yapılmış görünüyor. Bu sırt çantasının herhangi bir sebeple geri iade edilmesi söz konusu olabilir mi yoksa bana teslimatı yapılır mı?

PTT'de çalışıyorum soruları alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ChildeRoland -- 27 Şubat 2019; 7:43:37 >
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.