Şimdi Ara

PTT'de çalışıyorum soruları alayım (47. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.295
Cevap
58
Favori
381.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Kargo bedeli 12 tl olan bir kargonun geri iade ücreti ne kadardır.
  • Selamlar, yurt dışından aldığım ürün gümrükten çıktı ve altında torba kapandı (UKIM) yazıyor. Ancak gümrüğe sunum ücreti ve gümrük ücreti 0 yazıyor. Gümrük çıkmamış anlamına mı geliyor yoksa sisteme işleme unutulmuş mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Üstadım şuanda kargom ukimde tutuluyor. Yasaklı ürün. Bunun ücret iadesini alabilmem için bu takip koduyla gönderilen kargonun yasaklı ürün olduğu ve gümrük tarafından tutulduğuna dair bir evrak istiyorlar. Ukim arasam da ulasamiyorum.

Ne yapabilirim?

• @gravesdh Selamlar ;

Gönderiniz gümrüğe kontrol amaçlı girmiş ve herhangi bir aksi durum olmadığı için Torba Kapandı yazar ve tarafınıza gönderilir.
    Yani gönderinizde herhangi bir gümrük ücreti olmaması normal ve olması gereken şey.

@gok_tenri PM ile ulaşım sağlandı.
  • Alisinasyon kullanıcısına yanıt
    Hocam Çin'den $65 fiyatında ekran kartı alacağım. Postası kayıtlı gelecek. Geri gönderilme durumu yada herhangi bir vergi ile karşılaşabilir miyim?
  • FunSociety kullanıcısına yanıt
    Geri gönderilme durumu olacağını düşünmüyorum da gönderin gümrüğe girer ve bir miktar gümrük ücreti ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
  • Merhaba Ptt'ye özel güvenlik alımı olacak mı,nereden öğrenebiliriz?Silahlı mı,silahsız mı olacak?
    Veya Ptt call center gibi bizim gibi lise mezunlarının girme ihtimali olan iş fırsatları var mı?İyi çalışmalar.
  • onurgirgin77 O kullanıcısına yanıt
    Selamlar ;

Özel güvenlik alımları Personel Daire Başkanlığı tarafından yapıldığı için sadece ptt.gov.tr'ye gerekli ilandan takip edebilirsiniz.

PTT'nin Çağrı merkezi lokasyonları şu anda Sivas ve Kars illerinde mevcut. Lise mezunu da alınabilir ancak tabi ki alımın olması ve mülakatta başarılı olmanız gerekiyor.
    Kariyer.net'den ilan açıldığı zaman gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.
  • Bu sabah 8 de dağıtıcıya verilen mektubumu bugun getirmediler hocam normalde aynı gün gelmesi gerekmiyor mu?Yarın kesin gelir mi ?

• tassa kullanıcısına yanıt
    Aynı gün içerisinde dağıtıma çıkarılan kargolar saat 17:00'e kadar teslim edilmezse ertesi gün sabah saatlerinde teslim edilir.

Mevzuat bu şekilde olduğundan yarın geleceğini tahmin ediyorum. Tabi ki bölge kaynaklı yoğunlukta olabilir.

Posta dağıtım merkez kaynaklı bir sorun yani.
    Gelmedi hocam bugun bekleyelim bakalım yarın gelcekmi.Halen dağıtıcıda gözüküyor geri iade etmemiş.

• Masa başı mı çalışıyorsun bilmiyorum o yüzden soruyorum direkt

Faturalar için gittiğimizde sistem yok diyorlar bu doğru mu yani sistem dedikleri şey ne

• Hocam yılbaşı için birkaç arkadaşıma mektup ile yılbaşı kartı göndermek istiyorum. Ama isimsiz gitmesini istiyorum. Bunun için zarfın üstüne gönderici ismi yazmadan gönderim yapmam mümkün mü bu konuda bir bilginiz var mı ? Gönderici kısmı zorunlu ise de şubedeki görevliye gönderici kısmının bilgilerini söylesem ve zarfın üstüne yazmama imkanım olur mu? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
  • PTT-PAL Personel alım ilanı yalan oldu herhalde?

Hesapta 15 aralıkta başvurular bitecekti daha başvuru alınmaya bile başlanmadı...

İptalse iptal desinler bari milleti aptal yerine koyuyorlar ümit verip...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 26 Aralık 2018; 1:43:29 >
    Çok teşekkürler.
  • Selamlar ;

@çavbella70 Çalıştığım zamanlar PTT merkezinde veya şubesinde çalışmıyordum. Masa başı değildi hocam ama sorunuzu cevaplayayım.

Fatura ödemeleri veya diğer PTTBank işlemlerinin tamamı ''PTTFace'' dediğimiz sistem üzerinden yönetilir.
    Normalde PTTface işlemleri genel merkeze bağlı olduğu için çok sıkıntı oluşturduğunu görmedim. Ancak PTT'nin altyapı sorunu olduğu için çok fazla şikayet aldığımız zamanlar oluyordu zamanında. Bu nedenle sistem yok ifadesi ile karşı karşıya kalmanız muhtemel. Ama bunu suistimal eden memurlarda kesin vardır diye düşünüyorum.

@clem PM ile cevaplandırıldı.

@CihangirCanavarı Personel Daire Başkanlığı gerekli sınav işlemlerini yaptığı için bu konuda net bir bilgi veremeyeceğim hocam.
    Ancak bu konuda sonuna kadar haklısınız. PTT'nin sınav ve alım işlerimdeki sıkıntı uzun zamandır var.

Hocam şerefsiz postacı sabah gelmedi internetten kontrol ettiğimde kağıt bırakıldı yazıyor ama gelen gidende yok kağıtta yok.Şimdi ben bunu nerden alabilirim

• tassa kullanıcısına yanıt
    Değerli kardeşim ;

Eğer gelinmediği halde ''Adreste yok haber kağıdı bırakıldı'' şeklinde bir ibare varsa barkod numarası ile beraber 444 17 88'i arayıp bir şikayet kaydı açtırın.
    Şikayetinizi Kargo Dağıtım Bölge Şefliğine giderek gereken yapılacaktır.

Ek Bilgi : Normalde Kargoyla alakalı ''Adreste yok haber kağıdı bırakıldı'' güncellemesi gelirde gönderi size en yakın PTT Şubesine bırakılır.
    Ancak 17:00'e kadar gönderi dağıtım arabasında olacağından şu anda alacağınızı düşünmüyorum.
    Gönderi şubeye gelince ''PTT İşyerinde Bekliyor'' ifadesi yer alıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Selamlar ;

@çavbella70 Çalıştığım zamanlar PTT merkezinde veya şubesinde çalışmıyordum. Masa başı değildi hocam ama sorunuzu cevaplayayım.

Fatura ödemeleri veya diğer PTTBank işlemlerinin tamamı ''PTTFace'' dediğimiz sistem üzerinden yönetilir.
    Normalde PTTface işlemleri genel merkeze bağlı olduğu için çok sıkıntı oluşturduğunu görmedim. Ancak PTT'nin altyapı sorunu olduğu için çok fazla şikayet aldığımız zamanlar oluyordu zamanında. Bu nedenle sistem yok ifadesi ile karşı karşıya kalmanız muhtemel. Ama bunu suistimal eden memurlarda kesin vardır diye düşünüyorum.

@clem PM ile cevaplandırıldı.

@CihangirCanavarı Personel Daire Başkanlığı gerekli sınav işlemlerini yaptığı için bu konuda net bir bilgi veremeyeceğim hocam.
    Ancak bu konuda sonuna kadar haklısınız. PTT'nin sınav ve alım işlerimdeki sıkıntı uzun zamandır var.
    Cok sagolun hocam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

quote:

Orijinalden alıntı: ahmtulsn

Bilgiler icin cok tesekkur ederim.peki karti gecis esnasinda on camdan mi gostermemiz gerekiyor etiket oldugu yerden.

Hiç gerek yok dostum hgsde bakiye olsun yeterli göstermene falan gerek yok Karayolları düzeltiyor plakadan.

Alıntıları Göster
    Hocam cama yapıştırmaya gerek yok yani kart ve yapışkanlı olanı, torpidoya koysak gişeden geçsek okumama gibi bir sorunu olmaz dimi

• 
Sayfa: önceki 4546474849
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.