Şimdi Ara

PSU yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Güç kaynağımın 8 pinli cpu soketini ekran kartı için kullansam sıkıntı çıkar mı ?

• Kullanamazsın ikisinin yapısı farklı.

Ekran kartı için olan soketi işlemci soketine takabilirsin ama kesinlikle problem çıkartır.
    İşlemci için olan soketi ekran kartına zaten takamazsın.

http://cdn.overclock.net/a/ac/1000x2000px-LL-ac82eb1d_pinout.png
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Kullanamazsın ikisinin yapısı farklı.

Ekran kartı için olan soketi işlemci soketine takabilirsin ama kesinlikle problem çıkartır.
    İşlemci için olan soketi ekran kartına zaten takamazsın.

http://cdn.overclock.net/a/ac/1000x2000px-LL-ac82eb1d_pinout.png

Aynen dediğiniz gibi sokete bile olmuyor. Birşey daha sorayım. PSU'da 1 tane VGA slotum kaldı. Elimde 1 ucu psu diğer ucu karta 6 pin ve 8 pin girişli bir kablo var. Ekran kartımında 1 adet 8pin 1 adet 6 pin girişi var. Bu tek kabloyla ekran kartı sorunsuz çalışır mı ?

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    Anladığım kadarıyla PSU modüler bir PSU. Yine anladığım kadarıyla bahsettiğiniz kablo da çift çıkıştan ötürü VGA kablosu. Bu durumda direkt olarak amaca hizmet bir kablo olduğunu düşünüyorum. Siz yine de bir soketleri kontrol edin elektrik vermeden. Ya da internetten attığım resme benzer şekilde aratıp bir kontrol edin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: massacrer

Anladığım kadarıyla PSU modüler bir PSU. Yine anladığım kadarıyla bahsettiğiniz kablo da çift çıkıştan ötürü VGA kablosu. Bu durumda direkt olarak amaca hizmet bir kablo olduğunu düşünüyorum. Siz yine de bir soketleri kontrol edin elektrik vermeden. Ya da internetten attığım resme benzer şekilde aratıp bir kontrol edin.

Kablonun üzerinde 600v yazıyor. Bence bu tek kablonun yetmesi lazım. PSU 1600w, tek kablo ile ekran kartına bağlayamıyorsam bu gücü kullanmak imkansız gibi birşey oluyor.
    Çözemedim hocam açıkçası görmeden. Tahminle iş yapıyorum, daha ahkam kesip sistemi riske attırmayayım
    8pin ve 6pin ayrı ayrı varsa ikisini birden takın.

Psu ve ekran kartınızın marka-modeli nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben sistemimi kurarken ekran kartı olanı cpu ya takmıştım açamadım pc yi. Son anda fark ettim değiştirdim yerlerini pc açılmıştı. Bence denemeyin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.