Şimdi Ara

PSU Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kullandığım psu bozulduğu için yeni bir marka/model arayışına girdim. Tercihimin biraz ivedi olması gerekiyor, bayramdan önce halletmek istiyorum. Moduler olması güzel olur (duruma göre feragat edilebilir). Özellikle sesizlik tercih sebebimdir. 700W-850W arası düşünüyorum.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Kadir Geceniz mübarek olsun....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 27 Ağustos 2012; 12:09:35 >

• http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-620w-guc-kaynagi.html

Sistemi yenilediğinde de kullanmaya devam edersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 14 Ağustos 2012; 17:46:15 >
  • Teşekkürler, başka tavsiyesi olan?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bütçenin tamamen harcamak istersen Seasonic 850w alabilirsin;

Bonus ve Worldcard 12 taksit, Axess 8 taksit --- 276 TL

http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/seasonic-m12ii-80-plus-bronze-850w-aktif-pfc-moduler-guc-kaynagi.html

Aksi halde üstteki Seasonic 620w'ta gayet uzun süre işini görür.
  • Şu an tam da o ürünü inceliyordum, ardından sizin mesajınızı gördüm :) Sanırım en mantıklı seçim bu olacak. Teşekkür ederim...

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sanrupid -- 15 Ağustos 2012; 14:40:10 >
  • Seasonic 850w doğru bir tercih, olası bir sistem yenilemede de rahatlıkla kullanırsın
  • Bu ürünlerde kullanılan fanlar hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Gürültü miktarı benim için cidden önemli.

Pc'yi kapatınca bir süre daha soğutmaya dEvam etme olayı bunlarda da var mı?

Fan devrini anakarta bağlayarak görebiliyor muyuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sanrupid

Bu ürünlerde kullanılan fanlar hakkında yorumlarınızı alabilir miyim? Gürültü miktarı benim için cidden önemli.

Pc'yi kapatınca bir süre daha soğutmaya dEvam etme olayı bunlarda da var mı?

Fan devrini anakarta bağlayarak görebiliyor muyuz?

Pc'yi kapatınca bir süre daha soğutmaya dEvam etme olayı "GlacialPower" marka Güç Kaynakları ve High Power Rock Solid'lerde var.

High Power Rock Solid 1200W var, daha düşüğünü göremedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 15 Ağustos 2012; 14:47:54 >
  • Xilence Gaming serisi 1000W olan modelde görmüştüm bu olayı (forumdan bir arkadaşa almıştık), o yüzden sordum. İşe yarar bir olay elbette ama benim kullanım alışkanlıklarıma biraz ters geliyor açıkçası. Pc'yi kapatınca tüm ışıkların sönmesine, bütün fanların da durmasına alışmışız...
  •  PSU Önerisi

Bir de XFX 750Watt var.

Bu da Seasonic Üretim / 135mm. Isı Kontrollü Fan / Modüler Yapı / 80+ Silver / 5 yıl Garantili. 850Watt'dan 100W düşük ve 24 lira daha pahalı.

Uzun vadeli aldığın için Garantisi 5 yıl olduğundan faydası olabilir.

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4485

• 5 Yıl Garantili XFX i söylememin sebebi şu, Şimdi 2 yıl garantili PSU aldın diyelim, yeni sistemi de 1 sene sonra alırsan yeni sistemde 1 yıl garantili olarak kullanırsın.

Allah muhafaza 2 yıldan sonra birşey olursa PSU ya paran çöpe gider, ya da tamir ettirip öyle kullanırsın. Diğer türlü garantiden değişme ihtimali var 5 yıl içinde bir şey olursa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

5 Yıl Garantili XFX i söylememin sebebi şu, Şimdi 2 yıl garantili PSU aldın diyelim, yeni sistemi de 1 sene sonra alırsan yeni sistemde 1 yıl garantili olarak kullanırsın.

Allah muhafaza 2 yıldan sonra birşey olursa PSU ya paran çöpe gider, ya da tamir ettirip öyle kullanırsın. Diğer türlü garantiden değişme ihtimali var 5 yıl içinde bir şey olursa.

Çok haklısınız. Aslında bu durumu da göz önüne alarak Xilence Xp750 modelini düşünmüştüm. Ancak forumda biraz dolaşınca Seasonic'in daha fazla tavsiye edildiğini gördüm. Biraz araştırma ile neden haklı olduklarını da anlamış oldum. Bundan dolayı da Xilence'tan vazgeçmiştim..
  • quote:

quote:

5 Yıl Garantili XFX i söylememin sebebi şu, Şimdi 2 yıl garantili PSU aldın diyelim, yeni sistemi de 1 sene sonra alırsan yeni sistemde 1 yıl garantili olarak kullanırsın.

Çok haklısınız. Aslında bu durumu da göz önüne alarak Xilence Xp750 modelini düşünmüştüm. Ancak forumda biraz dolaşınca Seasonic'in daha fazla tavsiye edildiğini gördüm. Biraz araştırma ile neden haklı olduklarını da anlamış oldum. Bundan dolayı da Xilence'tan vazgeçmiştim..

Sizin için durum nasıl bilmiyorum ama benim için Garanti ön planda.

Bu sebeple 7 Yıl garantili ve esnek kablo yapısından dolayı Corsair HX750 aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 15 Ağustos 2012; 15:15:58 >

• quote:

quote:

quote:

Bu sebeple 7 Yıl garantili ve esnek kablo yapısından dolayı Corsair HX750 aldım.

Garanti benim için de önemli bir kriter. 2 yıldan fazla garantiyi her marka veremediği için, tavsiyeleri kısıtlamak istemediğimden bunu ilk mesajda belirtmemiştim. Ancak konuya güzel bir şekilde temas ettiniz, başkalarına da faydası dokunacaktır değerli fikirlerinizin.

2008 bu sistemi topladığımda FSP 700W Bluestorm almıştım. 3 seneden sonra fanı aşırı gürültülü çalışmaya başlayınca söküp elimde boşta duran TT'nin sessiz bir fanı ile değiştirdim. O şekilde de 1,5 sene kullandıktan sonra Fsp bizi yarı yolda bıraktı. İşin ilginci, birkaç ay arayla, (farklı yerlerde oturan) Fsp kullanan 3 arkadaş olarak psu larımız çöp oldu. Bendeki, pc çalışır haldeyken aniden kendi kendine reset attı ve bir daha açılmadı. Fişi çekip kasadaki yükü boşalttıktan sonra pc we windows açıldı, yaklaşık 15dk kullandım ancak yine aynı şey oldu. Belkide o an şebekede bir dalgalanma buna sebep oldu bilemiyorum.

İşte tam da bu noktada 5 yıl garantinin değeri ortaya çıktı.

Şimdi ben bu sistemi ne zaman güncellerim bilinmez, oyun oynamadığım için şu an işimi görüyor. Ancak gelecekte ne olur bilinmez. Arıza yapacak bir ana donanım sonrası imkanlar dahilinde güncellemeye gidersem o zaman 5 yıl garanti çok işe yarayacaktır.

XFX markasını daha önce kullanan bir arkadaşım olmadı. Onun ses durumu nasıldır acaba? Gördüğüm kadarıyla fan ızgarası sabit ve peteksiz bir yapıda. Fan 14cm olduğu için soğutmada 12cm e göre çok daha performanslı olacaktır ancak ızgara yüzünden ses yapma ihtimali aklıma geldi. Bendeki ölü Fsp'nin ızgarası vidalı olduğu için sesi azaltmak adına sökmüştüm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Garanti benim için de önemli bir kriter. 2 yıldan fazla garantiyi her marka veremediği için, tavsiyeleri kısıtlamak istemediğimden bunu ilk mesajda belirtmemiştim. Ancak konuya güzel bir şekilde temas ettiniz, başkalarına da faydası dokunacaktır değerli fikirlerinizin.

2008 bu sistemi topladığımda FSP 700W Bluestorm almıştım. 3 seneden sonra fanı aşırı gürültülü çalışmaya başlayınca söküp elimde boşta duran TT'nin sessiz bir fanı ile değiştirdim. O şekilde de 1,5 sene kullandıktan sonra Fsp bizi yarı yolda bıraktı. İşin ilginci, birkaç ay arayla, (farklı yerlerde oturan) Fsp kullanan 3 arkadaş olarak psu larımız çöp oldu. Bendeki, pc çalışır haldeyken aniden kendi kendine reset attı ve bir daha açılmadı. Fişi çekip kasadaki yükü boşalttıktan sonra pc we windows açıldı, yaklaşık 15dk kullandım ancak yine aynı şey oldu. Belkide o an şebekede bir dalgalanma buna sebep oldu bilemiyorum.

İşte tam da bu noktada 5 yıl garantinin değeri ortaya çıktı.

Şimdi ben bu sistemi ne zaman güncellerim bilinmez, oyun oynamadığım için şu an işimi görüyor. Ancak gelecekte ne olur bilinmez. Arıza yapacak bir ana donanım sonrası imkanlar dahilinde güncellemeye gidersem o zaman 5 yıl garanti çok işe yarayacaktır.

XFX markasını daha önce kullanan bir arkadaşım olmadı. Onun ses durumu nasıldır acaba? Gördüğüm kadarıyla fan ızgarası sabit ve peteksiz bir yapıda. Fan 14cm olduğu için soğutmada 12cm e göre çok daha performanslı olacaktır ancak ızgara yüzünden ses yapma ihtimali aklıma geldi. Bendeki ölü Fsp'nin ızgarası vidalı olduğu için sesi azaltmak adına sökmüştüm.

Burada 650W olanının kullanıcı incelemesi var inceleyin isterseniz.

Ses konusuna da değinmiş inceleyen arkadaş.

http://forum.donanimhaber.com/m_57444396/tm.htm

• quote:

Bu inceleme gayet fikir verici oldu teşekkürler.

O konuda son mesajı yazan arkadaş kuyuya bir taş atıp ortadan kaybolmuş :)

Nedir bu tek kanal çoklu kanal işinin aslı?
  • quote:

quote:

Bu inceleme gayet fikir verici oldu teşekkürler.

O konuda son mesajı yazan arkadaş kuyuya bir taş atıp ortadan kaybolmuş :)

Ben o konuyla ilgili konu açmıştım zamanında.

http://forum.donanimhaber.com/m_45450839/tm.htm

• quote:

quote:

Elinize sağlık, değinmediğiniz nokta kalmamış psu lar hakkında.

Yalnız oradaki bir sorunuz bizi başka bir noktaya daha dikkat etmemizi sağladı.

"Diyelim ki ben 600 veya 650W bir güç kaynağı aldım. Ama benim sistemim, 300 veya 400W güç harcıyor. Kullanmadığım gücün de parasını mı ödeyecem "

Sorunuzun altına iki farklı yorum yapılmış. Hangisi doğrudur?

• quote:

quote:

quote:

Elinize sağlık, değinmediğiniz nokta kalmamış psu lar hakkında.

Yalnız oradaki bir sorunuz bizi başka bir noktaya daha dikkat etmemizi sağladı.

"Diyelim ki ben 600 veya 650W bir güç kaynağı aldım. Ama benim sistemim, 300 veya 400W güç harcıyor. Kullanmadığım gücün de parasını mı ödeyecem "

Sorunuzun altına iki farklı yorum yapılmış. Hangisi doğrudur?

Esasen cevapların ikisi de aynı kapıya çıkıyor.

• quote:

Esasen cevapların ikisi de aynı kapıya çıkıyor.

Sanırım verilen örnekleme için arkadaş yanlış anlamışsınız demiş.

Sonuç olarak psu'nun verimliliği bizim faturamıza etki ediyor. Psu'nun kaç w olduğu ya da bizim ihtiyacımızdan fazla w bir psu kullanıyor olup olmamız değil.

XFX'in 80+Silver modeli olacak gibi. Biraz da uygun olsaydı keşke..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.