Şimdi Ara

Psu Öneri Ve Tavsiye GTX1080 8G

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese hayırlı günler dilerim . 1.5 Yıldır MSİ GTX 1050 Gaming X Modelini kullanmaktayım , uzun süredir de ekran kartı upgrade etmek istiyordum . Malum doların yükselişi , Mining'in EKRAN KARTLARINA darbesinden dolayı hep ertelemekteydim . Renault ' ta çalışan bir akrabam Fransa'ya eğitime gidince fiyatları araştırması için ricada bulundum . MSİ GTX1080 8G Modelini 1850 TL Gibi bir fiyatla Fransa'da bulunca ürünü sipariş ettim . Benim ise sizlere sorum şu olacak , sistemim çok kuvvetli değil beni idare edecek giriş-orta seviye arası bir sistem . Bu yüzden FSP HEXA+ 500 Watt modelini sistemimde kullanmıştım fakat GTX1080 modelinde Power Supply yükseltmem şart oldu . Sistem özelliklerim ; İntel Kaby lake i5 7500 , Msi H110M Gaming Anakart , 8 GB G.Skill Aegis DDR4 tek modül ram , 1TB HDD 7200 RPM , 240 GB Corsair SSD , XİGMATEK HAWTHORN 6 LED Fanlı kasa ve PSU Geldiğinde GTX 1080 8G Modeli monte edilecek . Yüksek bir meblağ EKRAN KARTINA ayırdığım için elimde nakit para kalmadı , kredi kartımda 310 TL Gibi bir miktar mevcut . İçinde bulunduğum durumda alabileceğim veya çok fazla seçebileceğim ürün maalesef yok iki adet markada takıldım Cougar STX 700W 80+ ve high power hpg-700 arasında kaldım . Sizce hangisini tercih etmeliyim yada bana 310 TL gibi bir bütçede alternatif önerileriniz neler olabilir ? Şimdiden çok teşekkür ederim .

• Alayı çöp yazdıklarının amazon.com dan 99 dolara düşen evga g3 al yada seasonic focus serisi almalısın.Nerden çıkıyor bu türklerin çöp psu sevgisi anlamış değilim yurtdışında bir tane adam yok böyle tier 5 psu kullanan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Masterwatt 650W veya GM650M serilerinden birini tercih edebilirsiniz. PSU önemli bir parça olduğundan iyi bir marka tercih etmenizi öneririz.
  • Coolermaster_Türkiye kullanıcısına yanıt
    Size de güvenemiyorum ki , bir seriniz çok kaliteli iken diğer seriniz kötü çıkabiliyor . Tam 2.5 yıl önce ciddi paralar verip almış olduğum CoolerMaster RS 700 asaa-a1 moduler modeli , garanti bitiminin hemen 1 ay sonrasında , içinden ciddi sesler (Coil Whine) gelmeye başladı . İlk başlarda ince bir cızırtı olarak başlayan ses daha sonra ,ciddi derecede artıp beni tedirgin edince farkli bir güç kaynağı aldım , garanti sürem de dolduğu için cikabilecek masraftan da çekindim açıkçası. Elektronik tabiki şans işi ama , insanlar bir güç kaynağı alıp 5-6 sene ardına bakmadan kullanıyorlar . Güç kaynağı konusunda elimden geldiğince titiz davranmaya çalışırım hep , "benim sistemim 340 Watt çeker 400 Watt lık bir şey işimi görür" demem bütçemin yettiğince sertifikalı ve verebileceği watt faha fazla ürünleri tercih etmeye çalışırım . Açikcası CoolerMaster markasına güvenemiyorum , aynı şeyin başıma gelebilme ihtimalinden çekiniyorum . Buyrun bu da elimde kalan CoolerMaster güç kaynağım . Psu Öneri Ve Tavsiye GTX1080 8G

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• sizffren13 kullanıcısına yanıt
    Oluşan durum için üzgünüz. Kişisel olarak konuşacak olursam bende 2 senedir 2 tane Masterwatt Lite 600W kullanıyorum. İkisi de şu ana kadar bir sorun yaratmadı. Tabii ki bu ürünümüz arıza yapmak demek değil, ama maalesef bu durumu tüm markalar yaşayabiliyor.
  • Bu bütçe ile, 700w güç seviyesinde en mantıklı tercih HPG-700ST gibi görünüyor.
  • ehhalil kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi 450 - 480 tl gibi bir limite yükselttim hocam. Fsp Hydro 700 veya Corsair Cx650M inceliyorum , bu salı günü alıcam artık . HighPower HPG-750BR-H12S modelini de incelemeye almiştım fakat , kasamin yan kapağı komple cam Hpg-750 nin kablolarinin bir kısmı korumasız çıplak geliyor , hoş bir görüntü olmaz diye eledim . E-pttavm den Cougar STX 700 modelini sipariş etmiştim , ürünün metal kısminda deformasyon olduğu için ürünü iade ettim .

• quote:

Orijinalden alıntı: sizffren13

Bütçeyi 450 - 480 tl gibi bir limite yükselttim hocam. Fsp Hydro 700 veya Corsair Cx650M inceliyorum , bu salı günü alıcam artık . HighPower HPG-750BR-H12S modelini de incelemeye almiştım fakat , kasamin yan kapağı komple cam Hpg-750 nin kablolarinin bir kısmı korumasız çıplak geliyor , hoş bir görüntü olmaz diye eledim . E-pttavm den Cougar STX 700 modelini sipariş etmiştim , ürünün metal kısminda deformasyon olduğu için ürünü iade ettim .
    Fsp hydro g 700 en mantıklı tercih olacaktır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam keşke Hydro G750 modelini alabilsem , 600-650 TL arasında geziyor . Bronz ve moduler olmayan veriyonunu inceliyorum . Durum böyle olunca Fsp Hydro700 80+Bronze ve Corsair Cx650M arasında gidip geliyorum . Ürünü Kadıköy Exa dan alıcam , bir de orada çalışan bir tanıdığım var en son onunda fikrini alıp ürünü alıcam . Bir yanım Fsp Hydro diyor 5 yıl Türkiye garantili diğer yanım Corsair Cx650M 3 Yıl Türkiye garantili . CoolerMaster G650M de alternatiflerim arasında ama digerleri daha ağır basıyor

• sizffren13 kullanıcısına yanıt
    Bütçeyi yükselttiyseniz 650W G2 ya da GQ (EVGA) alabilirsiniz. Şu anda amazon'da çok uygun.

https://www.amazon.de/SuperNOVA-Garantie-inklusive-Netzteil-220-G2-0650-Y2/dp/B014JNH3BC/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1525520284&sr=1-1&keywords=evga%2Bg2%2B650&th=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

Alayı çöp yazdıklarının amazon.com dan 99 dolara düşen evga g3 al yada seasonic focus serisi almalısın.Nerden çıkıyor bu türklerin çöp psu sevgisi anlamış değilim yurtdışında bir tane adam yok böyle tier 5 psu kullanan.
    Merhaba,
    gtx 1070, ryzen 2700x, creative zxr ses kartı içeren bir sisteme sessizlik odaklı ve verimli bir güç kaynağı almak istiyorum. Amazon üzerinden almamda bir sakınca yok, bütçe 600-650tl civarı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagriyil

Merhaba,
    gtx 1070, ryzen 2700x, creative zxr ses kartı içeren bir sisteme sessizlik odaklı ve verimli bir güç kaynağı almak istiyorum. Amazon üzerinden almamda bir sakınca yok, bütçe 600-650tl civarı.

Alıntıları Göster
    https://www.amazon.com/Seasonic-SSR-650FX-ATX12V-Modular-Compact/dp/B073H33X7R/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1525770492&sr=8-1&keywords=seasonic+focus&dpID=51DcMuqYSLL&preST=_SY300_QL70_&dpSrc=srch

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story&reid=524

Johnny Guru Puanı 10 + Amazon Choice + indirim de.
    edit: 650 sini incelememiş, 750 nin review ına bakarsın değişen bişi olmaz Ripple + regulation da

Bu fiyata Tier 1 psu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 8 Mayıs 2018; 15:48:37 >

• ehhalil kullanıcısına yanıt
    Bu gün Kadiköy Exa dan FSP Hydro 700 80+Bronze güç kaynağını satın almış bulunmaktayım . Niyetim Cx650M almaktı fakat ürünün 5 yıl garantili olmasi ve personelin Fsp den çok az geri dönüş olduğu yorumu sonunda kararımı FSP den yana verdim . Yardımcı herkese çok çok teşekkür ederim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sizffren13 -- 9 Mayıs 2018; 0:38:41 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.