Şimdi Ara

psu gücü - ekran kartı ısınması ilişkisi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • slm son zamanlarda fazla duyar oldum güç kaynagının yetersız olmasıyla ekran kartının fazla ısınması arasında baglantı var mı acaba
    bana cok sacma gelıyor dogrusu sız ne bılıyor / dusunuyorsunuz ??
    (konuyu dogru yere actıgımdan emın degılım:) )

• 3850 yi 400w xilence ile 500w fsp bs II de denedim hic fark yoktu.psu'nun amperi yeterli ise watt cok farketmez ancak bazi kartlar psu ya asiri yuklendigi icin ve psu'nun verimlilik orani dusukse elektrigi heba eder psu isinir.ancak kuvvetli kartlar da cope atsan kimsenin almayacagi psu'lar ile calistiriliyor bazen bu da problem yapiyor.xilence dedigim aleti 80 ytl ye almistim yazin.milyoner olmak ya da illa 600 700w psu almak gerekmiyor yani.
  • evet var öle bişey bende çok kez duydum ve aynen bende senin gibi düşünüyorum nasıl oluyo böle diye. Ama herkes aynı şeyi dediğine göre tecrübeler göstermiştir demekki bu durumu. Yani yetersiz psu olunca kart çok ısınmaktadır.
  • DAHA ONCE 450 WATT PSU VARDI.ŞİMDİ 650 WATT PSU ALDIM.SIRF BU KONU İCİN AMA HIC BI FARK YOK
  • psu kaliteli olduktan sonra 300w da 8600 calistirirsiniz benim denedigim.watt a degil amper kaliteye bakin gereginden fazla wattli alet almanin manasi yok elektrik faturaniza yazik.psu isinir bu sefer de verimlilik denen bir dalgalari var hani.o verimlilik degerine %50 den fazla yuklenirseniz ulasiyorlar benim bildigim.bu durumda idle 120 max 250 ceken bir alete 750w psu takarsaniz hesaplayin gari %70 verimlilikten.uzerinde %85 de yazsa olmuyor cunku bu durumda %50 yuklenmemis oluyorsunuz.ortasini bulun abartmayin kisacasi.
  • nasıl bir fark olabilirki ben anlmadım..

bir şeyin ohm direnciyle ısıyı orantılayacaksan ohm arttıkca ısı artar.. zaten yetrsiz gelen watt gücü kartı nasıl fazladan ısıtsın bana hiç mantıklı gelmedi.. zaten böyle bişeyde duymadım
  • Ekran kartı psu dan gerekli vbeslemeyi alamadığında voltaj regülatörleri daha çok ısınır.Voltaj regületörleri pcbyi de ısıttığı için otomatik olarak kartın sıcaklığı artar.olay bundan ibaret...
  • Feel 550 watt PSU ile anakartım 35 derece, işlemcim 47 derecede, ekran kartım 52 derece idi boştayken.
    FSP Epsilon 700 watt PSU ile işlemcim 39 derece, anakartım 29 derece, ekran kartım da 47 dereceye düştü.
  • Bu amper olayını nereden öğrenebiliriz ve hangi ekran kartının ne kadar güç istediğini nereden öğrenebiliriz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: bilo1900

Bu amper olayını nereden öğrenebiliriz ve hangi ekran kartının ne kadar güç istediğini nereden öğrenebiliriz?

PSU üst konusunu incelemeni öneririm "donanım genel" bölümünde.
  • cevaplar için tesekkurler ben de 350w asus kasa var kart x1650n xt yetersız gelecegını pek sanmıyorum

bir de guc kaynagına hız asırtma yapan var mı yaa
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.