Şimdi Ara

PSU fan hızını ölçmek?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar cloormaster GX 750w 80+ var. Bazı psu modellerinde fan hızını ölçmek için ayrı kablo var. Benimkinde fan hızını ölçemezmiyim acaba.

Bir sorun daha var:

PC yi ilk açarken bakıyorum psu nun fanı aşırı yavaş bir devirle dönüyor. Yani fanın yapraklarını görebiliyorum o derece yavaş. Bir süre sonra hızlanıyor. Bu normal mi ? yoksa bir arızası olabilirmi? Garantiye göndermelimiyim ?

• imzamdaki xilence XP700 de de fan hızını ölçmek için kablo var.aida64 ile algılayıcı kısmında dakikadaki devir sayısını görebiliyorum.masaüstündeyken 700 rpm civarı,bf3 ü yarım saat oynadıktan sonra 1200 rpm ye geliyor.psu fanları ısıya duyarlıdır.sen pc yi açtığında pc bileşenleri soğuktur.o yüzden fanlar yavaş döner.ama oyun oynadıktan sonra fanlar hızlanır ve ses yapar.

yani arıza değil,normal
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmet 52

imzamdaki xilence XP700 de de fan hızını ölçmek için kablo var.aida64 ile algılayıcı kısmında dakikadaki devir sayısını görebiliyorum.masaüstündeyken 700 rpm civarı,bf3 ü yarım saat oynadıktan sonra 1200 rpm ye geliyor.psu fanları ısıya duyarlıdır.sen pc yi açtığında pc bileşenleri soğuktur.o yüzden fanlar yavaş döner.ama oyun oynadıktan sonra fanlar hızlanır ve ses yapar.

yani arıza değil,normal

Teşekkür ederim.
  • quote:

imzamdaki xilence XP700 de de fan hızını ölçmek için kablo var.aida64 ile algılayıcı kısmında dakikadaki devir sayısını görebiliyorum.masaüstündeyken 700 rpm civarı,bf3 ü yarım saat oynadıktan sonra 1200 rpm ye geliyor.psu fanları ısıya duyarlıdır.sen pc yi açtığında pc bileşenleri soğuktur.o yüzden fanlar yavaş döner.ama oyun oynadıktan sonra fanlar hızlanır ve ses yapar.

yani arıza değil,normal

Nasıl bir kablo var ölçmek için hocam SS ekleme şansınız var mı, veya netten bir resim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cianni

quote:

yani arıza değil,normal

Nasıl bir kablo var ölçmek için hocam SS ekleme şansınız var mı, veya netten bir resim?

SS ekleme imkanım yok ama yanlış hatırlamıyorsam 3 pinlik bir kablo çıkıyor psu dan.aynı kasa fanı gibi.onu anakarta takınca hızını ölçebiliyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Güzelmiş taktir ettim bunu
  • quote:

Güzelmiş taktir ettim bunu

eve geldim.kasayı açmam gerekiyordu.senin mesajını hatırladım ve senin için fotoğraf çektim.

PSU fan hızını ölçmek?

3 pinlik kabloymuş.yanlış hatırlamıyormuşum.

• quote:

quote:

eve geldim.kasayı açmam gerekiyordu.senin mesajını hatırladım ve senin için fotoğraf çektim.

Teşekkür ederim hocam
  • quote:

quote:

quote:

Teşekkür ederim hocam

rica ederim

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.